ROMy do HD

  • 2166 Odpowiedzi
  • 690369 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

akada

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2100 dnia: Lipiec 05, 2010, 23:59:22 »
eeee... z czym tu polemizować ?

przytrzymaj dłużej pasek programów HTC sense i wejdziesz w TaskManager - na co Ci ArkSwitch ?
Google Maps ? z reguły wiem gdzie jestem a gdy nie wiem -> MapaMap ale z automatu instaluję GMaps przy zmianie ROMu ot tak...

ekran kiepsko chwyta w QuickGPS ? rozumiem, że wchodzisz w niego co 5 minut aby być na bieżąco z pozycją satelitów potrzebną Ci zapewne w Google Maps...

odradzam MyPhone - SPB Backup działa szybciej i kapkę (deczko, tycio) lepiej

ale blackStoneHenge jest do dupy bo:
szybciej się uruchamia
szybciej działa
nie ma masy kolorowych fajnych programów, które dzięki temu każdy może doinstalować sam pod siebie
nie jest modny
"brzęczenie klawiszy" trzeba także sobie doinstalować co niejednokrotnie przekracza cierpliwość użytkowników
nie ma zakładki z Historią Połączeń, niestety trzeba zainstalować do niej MaxManilę co grzebie w gruzach funkcjonalność PDA.
aby zminimalizować aplikację trzeba wcisnąć "Home" co jest rzeczywiście intuicyjne ale poza tym do bani...

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2101 dnia: Lipiec 06, 2010, 08:20:29 »
- task manager jest archaiczny, niewygodny i żre baterię ;)  ale to nie byłby problem gdyby można było sobie bez problemu zmienić ustawienia działań na "krzyżyku" (pracuję nad tym)

- a ja szczerze polecam MyPhone bo raz że jest za free, a dwa że mam to co potrzebuję zawsze i wszędzie (chmura) i wcale SPB Backup nie działa doczko lepiej, dodatkowo trzeba mieć na uwadze że czasami może zrobić niezłą niespodziankę jak się odtwarza kopię z innej wersji manili/systemu... używam MyPhone od początku istnienia tej usługi i nie zamierzam z niej rezygnować, dla mnie jest ona jak "10 przykazań"  :P

- napisałem że ekran kiepsko chwyta w quickgps, ale nie tylko, chwyta żle również np. w rsshub który u mnie jest podstawowym i jednym z najczęściej używanych narzędzi, wyobraź sobie irytację jak skaczesz z opery gdzie wyszystko chodzi jak należy do RSS, tapasz a on nie reaguje, musisz przytrzymywać!!! pomordujesz się trochę z tym przytrzymywaniem, wracasz do opery i znowu jest inaczej, działa jak należy, po kilku takich skokach masz już dość tej niekonsekwencji!!!

- za również z reguły wiem gdzie jestem ;) a gdy nie wiem to właśnie googlemaps dla miejskich podróży pieszych (polecam) lub automapa dla samochodowych ;)

- dorzucenie do ROMu (a właściwie niewywalanie) googlemaps, rsshub, wibracji, myphone, facebook, marketplace (o quickgps i skrócie do comm manager nie wspominam, bo to przeoczenie autora i pewnie zostanie naprawione w next wersji) na pewno nie obciążyłoby ROMu a na pewno ułatwiłoby sprawę wielu osobom ;) nie mówię że trzeba łądować wszystko jak robi to Energy, ale te programy być powinny, a przynajmniej większość z nich...

...aby zminimalizować aplikację trzeba wcisnąć "Home" co jest rzeczywiście intuicyjne ale poza tym do bani...
dla Ciebie intuicyjne jest minimalizowanie HOME, a dla mnie intuicyjne jest tapnięcie w krzyżyk by zminimalizować i przytrzymanie krzyżyka by wyłączyć ;) każdy ma swoje przyzwyczajenia i każdemu trudno jest je zmienić :P


i ważne: nie napisałem że "... blackStoneHenge jest do dupy..."
napisałem że mnie zawiódł, a to oznacza że spodziewałem się czegoś lepszego ;) na razie wciąż z nim walczę, nie skreślam jeszcze, ale zapewne to zrobię jak nie znajdę rozwiązania na to tapanie w RSSHub... maxymalnie mnie to wkurza :)

ten ROM ma niewątpliwie zalety, ale niestety ma też wady (jak każdy)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 08:36:31 wysłana przez bartolinio »
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline LordVATer

  • *
  • 86
  • Daddy Cool
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2102 dnia: Lipiec 06, 2010, 09:17:49 »
Wer. .7 nie jest w końcu pierwszą wersją tego ROMu - oczekiwania wobec niego są takie a nie inne i dlatego Wajk wywalił "śmieci" (choć brak MyPhone jest rzeczywiście pomyłką), dając możliwość ich pobrania samemu i doinstalowania (post 4).
Zawsze możesz swoje uwagi wrzucić do autorskiego wątku na forum XDA i poddać to tam dyskusji. Tu można jedynie polecić ten ROM lub nie.

Na działanie QuickGPS dodanego przez autora narzekali wszyscy - pewnie dlatego już nie ma go w downlowadzie.  B)

HTC Touch HD + ROM BlackSTONEhenge v2.0

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2103 dnia: Lipiec 06, 2010, 09:35:21 »
...Na działanie QuickGPS dodanego przez autora narzekali wszyscy - pewnie dlatego już nie ma go w downlowadzie.  B)...

ten QuickGPS to można przeżyć, bo nie używa się tego za często (zresztą jego użycie ogranicza się do 2-3 tapnięć), ale już to samo w RSSHub jest nie do przyjęcia  :S
czyli oficjalnie wiadomo o tym problemie? i nie ma do tej pory rozwiązania? jeśli tak to nie ma sensu bym dalej się z tym mordował  :-?
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline LordVATer

  • *
  • 86
  • Daddy Cool
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2104 dnia: Lipiec 06, 2010, 16:47:23 »
Właśnie wyszła wer. 2.0 --> nowy temat do testów :ok:
HTC Touch HD + ROM BlackSTONEhenge v2.0

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2105 dnia: Lipiec 07, 2010, 07:44:26 »
Właśnie wyszła wer. 2.0 --> nowy temat do testów :ok:

hmmm wrzuciłem to zaraz po Twoim info i powiesił mi się już 2 razy :(, raz wczoraj przy konfigurowaniu, drugi raz dzisiaj... w obu przypadkach wyglądało to tak, że się po prostu nie obudził z uśpienia, czyli w sumie dziwna sprawa bo z takimi zwiechami w HD się jeszcze nie spotkałem...

ogólne wrażenie jest takie, że jest jakby wolniej w porównaniu z poprzednią wersją, zwłaszcza uruchamianie HD'ka trwa dużo dłużej (sense się coś długo uruchamia)
na plus oczywiście jest to, że nie ma już problemu z reakcją ekranu w quickgps i rrshub :)
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline LordVATer

  • *
  • 86
  • Daddy Cool
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2106 dnia: Lipiec 07, 2010, 09:56:11 »
U mnie działa na razie normalnie - nie zauważyłem praktycznie różnic.
HTC Touch HD + ROM BlackSTONEhenge v2.0

*

akada

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2107 dnia: Lipiec 07, 2010, 12:28:22 »
HTC Sense uruchamia się dłużej niż w v1.7

poza tym podstawowa wredota to to, iż kasując e-mail ze strony w Manila przenosisz go do Deleted ale stamtąd nie znika po synchronizacji, trzeba wchodzić i ręcznie kasować maile albo wchodzić w skrzynkę i po skasowaniu z Inbox robić ręcznie wyśli/odbierz.  wersja z M21 chodzi pod tym względem rewelacyjnie, wszystko dzieje się w tle...



*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2108 dnia: Lipiec 07, 2010, 13:08:51 »
mam ustawione w pogodzie by się automatycznie aktualizowała co 3h, w notowaniach co 8h, ale dane te się nie synchronizują w tle  :-|
synchronizują się dopiero po wejściu w odpowiednią zakładkę w manili...

co zrobić by działało to tak jak powinno??
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

akada

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2109 dnia: Lipiec 07, 2010, 17:04:32 »
zmień RIL na 1.15 i będzie się aktualizować...

« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2010, 13:15:59 wysłana przez akada »

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2110 dnia: Lipiec 08, 2010, 13:25:59 »
poważnie?? a to ciekawe  :mysli:

zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

edit: niestety wgranie tego RIL niczego nie zmieniło...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2010, 20:45:14 wysłana przez bartolinio »
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

Szukam Romu 6.5 PLK Titanium do touch hd
« Odpowiedź #2111 dnia: Lipiec 28, 2010, 18:35:51 »
Witam mam prosbe szukam Romu z WM 6.5 Titatanium PLK (najlepiej jakiś wzglednie czysty żeby chodził stabilnie i zbyt mocno procka nie obciązał )ewentualnie manile 2.1 obszukalem forum i nie  znalazlem nic oprocz http://pdaclub.pl/forum/blackstone/%28rom%29%28plk%29-smk-0-13-23502-%28lite!-titaniumhtc-sense%29%28extendirpi%29/ ciekawi mnie czy jest moze cos innego jeszcze z gory dzieki za pomoc
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2010, 19:42:55 wysłana przez dami3nko3 »

*

Offline MaXyM

  • ***
  • 469
Odp: Szukam Romu 6.5 PLK Titanium do touch hd
« Odpowiedź #2112 dnia: Lipiec 29, 2010, 18:15:18 »
a po co lokalizowac titanium?
Jesli jednak nie przeszkadzala by Ci ang wersja titanium to moge polecic energy.
HTC HD | radio: 1.17.25.09 | OS: Energy 23569 Titanium 14.Jul1010 | spb MobileShell

Odp: Szukam Romu 6.5 PLK Titanium do touch hd
« Odpowiedź #2113 dnia: Lipiec 29, 2010, 20:06:43 »
wlasnie wolalbym polski ( mialem przez jakis czas ENG)

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2114 dnia: Sierpień 27, 2010, 19:54:09 »
polecam  [ROM][WWE][24-Aug-10] Cloudy 2.4 (WM6.5 - WM6.5.x) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=614538 bez zbędnych bajerów szybki :)
Zabrania się: w podpisach (bez zgody administracji) umieszczenie grafik lub tekstów - większych, niż dwukrotność popularnych userbarów - czyli odpowiednio: 700x20px (w poziomie)
BS_Cloudy _2.4 WWE  Radio_1.17.25.09
Test-  Android 2.2 (FroYo)

*

Offline keeep

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC ;-)
  • Sprzęt: HTC Touch HD (Blackstone)
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2115 dnia: Wrzesień 01, 2010, 09:51:20 »
dobrze chodzi ale nie znoszę tych dużych klawiszy u dołu dlatego zapodałem sobie ROM Doldocke. Dość ładnie działa. Na razie nie widać błędów.
Progress HTC: SPV M3000 -> SPV M3100, HTC Touch Dual, HTC Touch HD ;-)

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2116 dnia: Wrzesień 06, 2010, 19:31:02 »
Hej,

a jaki byście polecali rom do blackstona wersja PL "dla kobiety", tzn żeby był szybki i bez zbednych bajerow, tak żeby jak go dostanie nie oddała mi go mówiąc że cos się zacina zawiesza i wolno dziala  :E

Pozdro, dzieki :D

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2117 dnia: Wrzesień 06, 2010, 20:53:06 »
odpowiedź jest bardzo prosta... ROM Stock'owy  :wink:
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline ..k..l..m..n..

  • *****
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2118 dnia: Wrzesień 08, 2010, 22:02:34 »
Nono, niektóre kobiety mogłyby się obrazić bo nieraz potrafią być lepiej obcykane od panów ;)  Przy okazji pozdrowienia dla akada ;)
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2119 dnia: Wrzesień 14, 2010, 18:31:53 »
Witam. Z góry przepraszam za to pytanie bo na pewno bardzo często się powtarza. Niestety ciężko jest mi wybrać dobry ROM gdyż się na tym nie znam. Chciałbym prosić Was o pomoc i doradzenie. Jaki Waszym zdaniem ROM jest najlepszy zaczynając od prędkości działania, ssania baterii, bugów a kończąc na bajerach wgranych do Romu?
Dziękuję i pozdrawiam - Pawlik
Rytmicznie nawalam głową o klawiaturę krzycząc kurcze pieczone... ;)

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2120 dnia: Wrzesień 14, 2010, 18:48:48 »
co użytkownik to rom. ja używam kwbr 4.4.1 sense leo i jest dla mnie super. są zwolennicy energyrom, których jest sporo. są też tacy którzy lubią romy bysia i na nich siedzą bo też ich jest sporo od wm 6.1 po 6.5. są też zwolennicy stonehenge. Kolego musisz parę romów wgrać i potestować zobaczyć co Ci siądzie. jedni lubią pasek start u góry inni u dołu to wszystko zależy. Pzdr

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2121 dnia: Wrzesień 14, 2010, 19:02:25 »
tak jak kolega u góry pisze musiasz wgrać kilka romów wtedy sie dowiesz bo nie ma doskonałego romu ,ażdy chwali co innego  ,jak nie spróbujesz sam to sie nie dwowiesz .Także ogień i do testów xda-rom i htcpedia no i wiadomo  pdaclub polskie wypieki :)
Zabrania się: w podpisach (bez zgody administracji) umieszczenie grafik lub tekstów - większych, niż dwukrotność popularnych userbarów - czyli odpowiednio: 700x20px (w poziomie)
BS_Cloudy _2.4 WWE  Radio_1.17.25.09
Test-  Android 2.2 (FroYo)

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2122 dnia: Październik 16, 2010, 11:34:46 »
witam, a jakiś ROM 6.1 ? nie zależy mi na jakimś nowym aby dobrze chodził, dziękuję.

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2123 dnia: Październik 16, 2010, 12:23:31 »
spróbuj Cloudy
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=680433
jeżeli Ci nie przeszkadza język

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2124 dnia: Październik 16, 2010, 13:19:58 »
OK zasysam :)
jak po Angielsku to może być mi zależy na zwykłym czystym softem nie zaśmiecany aby szybko chodził
dziękuje za propozycje.

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2125 dnia: Październik 16, 2010, 15:38:01 »
Gdybyś chciał wyłączyć RSS (to pod zegarem) to jest na to cab, wielu to robi. Oprócz tego romu ja używałem też romy 6,1 KWBR. Pozdrawiam

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2126 dnia: Październik 19, 2010, 18:17:24 »
spróbuj Cloudy
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=680433
jeżeli Ci nie przeszkadza język

macie coś jeszcze w tym stylu ? WM 6.1  jeszcze szybszego ? nie musi wyglądać ładnie graficznie aby szybko śmigał....

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2127 dnia: Październik 19, 2010, 19:19:55 »
Chyba tylko wm 6.1 bez htc sense  :wink:

Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2128 dnia: Październik 19, 2010, 20:23:16 »
Chyba tylko wm 6.1 bez htc sense  :wink:


to ma ktoś takie coś np WM 6.1 w touch3DFlo ? dziękuje :)

*

Offline ..k..l..m..n..

  • *****
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: ROMy do HD
« Odpowiedź #2129 dnia: Październik 19, 2010, 20:50:30 »
Próbowałeś hypnotiQ?  Znajdziesz na naszym forum.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1