Przyspiesz swojego HTC Touch HD !

  • 129 Odpowiedzi
  • 71701 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline FRONC

  • **
  • 226
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:59:28 »
Zainstalowałem
Jak narazie żadnych różnic nie widać

No właśnie.... o co chodzi z tym przyśpieszeniem?
Czy ktoś może uczciwie wkleić tu wyniki benchmarów z przed i po instalacji driverów.
Jak na razie wszyscy mówią o odczuciach a nikt nie poparł tego "naukowymi " metodami.
Filmy na pewno nie chodzą szybciej, a nawet mi spadła wydajność w TCPMP o ok 3%. :shock:

*

Offline Forest89

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • TELEPOLIS.PL
  • Sprzęt: HTC HD2, Nokia N86 8MP
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 04, 2009, 23:56:05 »
Ok zainstalowałem, pomógł mi w tym Fox Hound (dzięki!).

Pierwsze wrażenia. TouchFlo3D płynniej działa. Przesuwanie SMS-ów, zdjęć i pogody szybciej i płynniej działa. Narazie tyle zauważyłem ;)

*

Offline JNS

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 05, 2009, 10:09:32 »
u mnnie na 1.56.479.0 roznice zauwazyłem tylko w Warcrafcie i Starcrafcie ewentualnie minimalne roznice w albumie. Zawsze coś

Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 06, 2009, 18:20:53 »
zainstalowałem i wydaje mi się że jest lekka poprawa, szału nie ma ale zawsze coś :)

wydaje mi się że nawet s2u2 nieco przyspieszył, bo zazwyczaj był zlagowany.

*

Offline Gibki1

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 06, 2009, 20:12:17 »
Troszkę czasu minęło więc może powiecie czy zauważyliście jakąś różnicę w pożeraniu baterii??

Czy mógłby ktoś wrzucić wyniki benchmarów??

*

Offline FoxHound

  • ****
  • 566
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9700 + BIS, HTC HD 2, AutoMapa 6.2.0 EU
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 06, 2009, 20:44:27 »
Jak dobrze przeczytacie watki o tych sterwonikach na xda -dev to sie dowiecie ze nie zawsze dzialaja tak jakbysmy tego chcieli

co do wynikow benchmarkow to gdzies w jakims odnosniku z xda byly dosc szczegolowe (poszukam dzisiaj wieczor to tu pozniej napisze)

Co do marnotrawienia baterii po kilku dniach uzytkowania stwierdzam ze roznicy brak.

Co prawda  GFXBoost pracuje w tle ale jego wplyw na pamiec i baterie jest znikomy !

Filmy na pewno nie chodzą szybciej, a nawet mi spadła wydajność w TCPMP o ok 3%. :shock:

To co napisales jest technicznie nie mozliwe jezeli wydajnosc wogole Ci spadla to musi byc to spowodowane czyms innym...
Pozdrawiam
FoxHound

*

Offline FoxHound

  • ****
  • 566
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9700 + BIS, HTC HD 2, AutoMapa 6.2.0 EU
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 10, 2009, 00:07:35 »
Aktualizacja w pierwszym poscie - wszystkie 3 pliki razem...
Pozdrawiam
FoxHound

*

Offline wizzz

  • 45
  • Sprzęt: HTC Touch HD  Laurentius26 1.59.709.0 R1.17.25.09
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 10, 2009, 16:52:22 »
Potwierdzam, faktycznie pewne programy działają szybciej. U mnie na TF znikome przyspieszenie, ale np. Garmin, czy Core Playerze da się odczuć :ok:

*

Offline dameon

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S 32GB White
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 10, 2009, 19:32:40 »
Cytuj
b) podczas odtwarzania filmów w CorePlayer

W jaki sposób skoro nie działa opcja QTV?? Na xda pisali, że ten program GfxBoost nie współpracuje z QTV. Bo przynajmniej na XPERII przy DirectDraw, Czystym buforze klatek, GDI nie da się normalnie oglądać, bo strasznie klatkuje  :-|.

*

Offline FRONC

  • **
  • 226
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 12, 2009, 19:38:19 »

Filmy na pewno nie chodzą szybciej, a nawet mi spadła wydajność w TCPMP o ok 3%. :shock:

To co napisales jest technicznie nie mozliwe jezeli wydajnosc wogole Ci spadla to musi byc to spowodowane czyms innym...

Muszę Ci przyznać rację, w zasadzie cokolwiek zainstaluję nawet na karcie pamięci to wydajność w benchmarku playera TCPMP spada.
Co ciekawe po kolejnym HR z 81% robi się np 65% i nic nie jest w stanie przywrócić poprzedniego stanu. Poza wgraniem ponownie ROMa oczywiście.

Może ktoś zna odpowiedź dlaczego sie tak dzieje, no i co zrobić żeby przywrócić wydajność do oglądania filmów?  Przy wydajności  rzędu 80% można spokojnie oglądać filmy (ale core playerem) bez zbędnego kompilowania avi na mniejszy.

*

Offline Akko

  • 25
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 13, 2009, 11:30:30 »
moze to ze mna jest cos nie tak, ale jak sciagnalem wszystkie te paczki z forum to w zadnej nie znalazlem .cab'a mialem 3x setup.xml i jakies inne pliki

dodam ze jestem nowy :]

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 13, 2009, 12:26:34 »
tzn ,ze cos nie tak robisz, właśnie sprawdzilem i we wszystkich paczkach .zip po rozpakowaniu znajduje sie plik .cab, jeśli rozpakujesz winrar-em plik. cab to otrzymasz plik .xml i pozostałe. to tyle

*

Offline jotek

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 13, 2009, 14:35:59 »
moze to ze mna jest cos nie tak, ale jak sciagnalem wszystkie te paczki z forum to w zadnej nie znalazlem .cab'a mialem 3x setup.xml i jakies inne pliki

dodam ze jestem nowy :]


cab'a mozna otowrzyc winrarem i wtedy w srodku widac pliki xml. Zanim zaczniesz probowac rozpakowywac zobacz co probujesz rozpakowac bo mozliwe ze to juz wlasnie cab :)
SPV C600 --> Samsung i780 --> HTC Touch HD

*

Offline FoxHound

  • ****
  • 566
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9700 + BIS, HTC HD 2, AutoMapa 6.2.0 EU
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 13, 2009, 19:22:06 »
Wlacz sobie w opcjach folderow -> pokazuj rozszezenia plikow  :grin: powinno Ci pomoc w rozroznianiu - chociaz to zbyteczne,...

Może ktoś zna odpowiedź dlaczego sie tak dzieje, no i co zrobić żeby przywrócić wydajność do oglądania filmów?  Przy wydajności  rzędu 80% można spokojnie oglądać filmy (ale core playerem) bez zbędnego kompilowania avi na mniejszy.

A czy to aby nie jest bezposrednio zwiazane z iloscia wolnej pamieci ? Ja z core mam taki problem ze jak ilosc wolnej pamieci spada do 30% to tez zaczyna sie przycinac - bez wzgledu na konwersje filmu...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2009, 19:24:09 wysłana przez FoxHound »
Pozdrawiam
FoxHound

*

Offline bury_82

  • *
  • 78
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 16, 2009, 22:41:41 »
Ja potwierdzam, ten sposób przyspieszył całego pocketa, filmy z you tube typu hd teraz nie zacinają, TF działa szybciej, filmy na tcpmp działają płynniej, w moim przypadku naprawde widac roznice.
rom oryginał nie grzebany orange uk, zainstalowana nakladka pl
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2009, 23:00:56 wysłana przez bury_82 »

*

Offline Nijoo

  • ***
  • 286
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 17, 2009, 07:09:05 »
Witam,
Mam pytanie bo nie wiem czy dobrze rozumiem czy mam wgrać wszystkie 3 pliki
1.  Diamond Ati d3d driver.zip
2.  NeoS2007 OpenVG Drivers.zip
3.  GfxBoost-1.1-Service.zip
Czy tylko 2 i 3 ??

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 17, 2009, 09:50:59 »
wszystkie trzy w podanej kolejności i nie .zip, a to co jest w nich po rozpakowaniu czyli .cab

*

Offline tolek1

  • **
  • 207
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC X310e, GT-i9100
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 17, 2009, 11:42:18 »
ja również nie zauważyłem żadnej różnicy, a nawet miałem wrażenie, że filmy na youtubie bardziej przycinały.

Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 17, 2009, 13:43:31 »
Zainstalowałem , uruchomiłem , mój HD jest szybszy .

*

Offline FoxHound

  • ****
  • 566
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9700 + BIS, HTC HD 2, AutoMapa 6.2.0 EU
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 17, 2009, 14:13:58 »
ja również nie zauważyłem żadnej różnicy, a nawet miałem wrażenie, że filmy na youtubie bardziej przycinały.

Po pierwsze i najwazniejsze to jest NIEMOZLIWE ! Nie wiem ile razy trzeba napisac zeby wszyscy zrozumieli. Jezeli robisz wszystko tak jak trzeba to nie ma takiej opcji zeby cos zwalnialo albo zacinalo. Bo to nie dziala w ten sposob. Co prawda sa wypowiedzi na xda jak i na innych forach ze "podobo" nie zawsze dziala ale nigdy ze przycina :-| Widocznie to Twoje "przycinanie" jest spowodowane czyms innym... Spróbuj odinstalowac wszystkie 3 pliki - zrob soft reset -  zainstaluj ponownie w odpowiendniej kolejnosci - automatyczny soft reset - aktywuj GfxBoost jezeli jest nie aktywny i  :ok:

Widze ze Bysio w swoim nowym romie umiescil nowe sterowniki :mrgreen:

Cytuj
1. SYS CE 5.2.21041 wersja 21051.1.6.4
2. OEM - TOPAZ / RHODIU (WSZYSTKIE NOWE)
    w tym min:
    - MANILA 2.1
    - DIALER (3g - KONFERENCJA)
    - OPERA 9.50 - KOMPLILACJA 16702
3. ZMIANY W REJESTRZE
4. NOWY - STARY TASKBAR
5. I INNE wesoły
6. NetCF37
7. D3d
8. OpenVG Drivers

9. GPS - OK

wiec instalowanie ich na m.in. tym romie mija sie z celem (odkrycie ameryki  B)) - mozna jedynie dograc GfxBoost w wersji 1.1 do pelni szczescia :ok:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 14:19:42 wysłana przez FoxHound »
Pozdrawiam
FoxHound

*

Offline tolek1

  • **
  • 207
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC X310e, GT-i9100
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 17, 2009, 14:19:41 »
tak też instalowałem, z tym że o automatyczny soft reset zapytał po instalacji NeoS2007 OpenVG Drivers a przed GfxBoost-1.1-Service, tak ma być? czy zignorować to i zainstalować bez soft resetu GfxBoost-1.1-Service po czym wykonać reset? nie wiem czy ma to znaczenie ale instalowałem właśnie na nowy ROM Bysia z nowymi sterownikami.

*

Offline wizzz

  • 45
  • Sprzęt: HTC Touch HD  Laurentius26 1.59.709.0 R1.17.25.09
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 19, 2009, 09:03:07 »
tak też instalowałem, z tym że o automatyczny soft reset zapytał po instalacji NeoS2007 OpenVG Drivers a przed GfxBoost-1.1-Service, tak ma być? czy zignorować to i zainstalować bez soft resetu GfxBoost-1.1-Service po czym wykonać reset? nie wiem czy ma to znaczenie ale instalowałem właśnie na nowy ROM Bysia z nowymi sterownikami.

Potwierdzam też tak miałem;)

*

Offline qrzysztof

  • **
  • 247
  • Sprzęt: HTC One S
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 24, 2009, 17:34:11 »
Troszkę czasu minęło więc może powiecie czy zauważyliście jakąś różnicę w pożeraniu baterii??
Ja jeszcze tego cacka nie zainstalowałem. Między innymi dlatego, że robiłem przez ostatnie 2 miesiące testy zużycia baterii z włączonym/wyłączonym 3G.

Wyszyło, że przy wyłączonym urządzenie pracowało średnio o 133 minuty dłużej na każdych 100% baterii (wzrost czasu pracy o 4,3%). Dane wejściowe były z cyklu 12 rozładowań i naładowań z 3G i 12 rozładowań i naładowań bez 3G. Oczywiście trzeba brać pod uwagę błąd statystyczny bo intensywność używania urządzenia mogła się lekko zmieniać.

Wnioski są takie, że cudów to wyłączenie 3G nie daje. Natomiast pewien zauważalny wzrost czasu pracy na baterii jest.
Pomyśl dwa razy zanim skierujesz kogoś do wyszukiwarki!

*

Offline bartolinio

  • *****
  • 1008
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus (poprzednio HTC Desire HD)
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 24, 2009, 19:21:51 »
133 minuty to w zasadzie tyle co nic...
Device: Google Galaxy Nexus
ROM: Xylon (4.2.1)
Radio: XXLH1
Kernel: franco/trinity/faux

*

Offline qrzysztof

  • **
  • 247
  • Sprzęt: HTC One S
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 25, 2009, 00:23:08 »
Więcej mówi chyba wskaźnik procentowy. Ja używam sprzętu dość intensywnie (100% baterii idzie w nieco ponad 2 doby). U kogoś innego może być zatem więcej niż 133min. Ale szału, rzeczywiście, nie ma.
Pomyśl dwa razy zanim skierujesz kogoś do wyszukiwarki!

*

smokku

Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 25, 2009, 13:00:12 »
Jako że nie wszyscy znają wystarczająco dobrze angielski, albo są zbyt leniwi żeby zajrzeć do podlinowanych wątków z xda-developers, krótkie podsumowanie:

  • Zainstalowanie driverów z punktu 1 i 2 przyspieszy działanie grafiki.
  • Zainstalowanie GfxBoost z punktu 3 zwiększy płynność grafiki kosztem wydajności.

Po prostu GfxBoost powoduje, że ekran jest odświeżany częściej i więcej niż robiłby to sam system.
Powoduje to, że na ekranie "więcej się dzieje". Ale oczywiście coś musi to robić - procesor.

Więc w efekcie wrażenie dla człowieka jest, że działa lepiej i płynniej.
Za to w benchmarkach wypada gorzej, bo system musi zrobić więcej by osiągnąć to co chce benchmark.

Wniosek?
  • Jeśli chcesz "na oko" lepiej działający telefon - zainstaluj GfxBoost.
  • Jeśli chcesz dobrych "twardych liczb" w "naukowych" benchmarkach - nie instaluj GfxBoost.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2009, 13:01:44 wysłana przez smokku »

Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 26, 2009, 18:42:07 »
Pomocy nie wiem co zrobić, miałem ROM z Playa oryginalny na ktorym telefon chodził mało płynnie, Zmieniłem najpierw na EnergryRoma, później na Dutty XT 3.7 a teraz na 3.9 i korzystanie z telefonu jest po prostu koszmarne, każda próba ruchu po meny to zawiechy. Przykładowo zaby przejechac z jednego konca meny Manilli na drugi wyglada tak ze przesuwam kursor a telefon mysli po czym wyświetla się samo tło manilli i dopiero ostatnia zakładka trwa to około 2 sekund, to samo mam jak cokolwiek kliknę. Już mnie to do szału doprowadza telefon za grube pieniądze a ciezko mu idzie zwykłe poruszanie menu ;/ Pomocy (driverów z pierwszego posta nie instalowalem bo mnie zalezy na wydajnosci nie grafice)

*

Offline FoxHound

  • ****
  • 566
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9700 + BIS, HTC HD 2, AutoMapa 6.2.0 EU
Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 26, 2009, 18:52:27 »
driverów z pierwszego posta nie instalowalem bo mnie zalezy na wydajnosci nie grafice

To nie rozumiem po co napisalas w tym watku zamiast przeszukac forum albo zalozyc nowy watek :-| OT to tu nie rob !
Pozdrawiam
FoxHound

Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 26, 2009, 20:25:28 »
Po kilku dniach odinstalowałem GfxBoost
Jakoś nie widzę różnicy w działaniu telefonu
filmy przycinają się w tych samych miejscach,
na przeglądanie zdjęć też to wpływu nie ma ...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2009, 07:12:26 wysłana przez Szymekk »

Odp: Przyspiesz swojego HTC Touch HD !
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 02, 2009, 06:48:13 »
pojawiła się nowa wersja sterowników
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=496528