(((((( ROM HTC HD V 1.52 - PL , V 1.53 - PL ))))))

  • 425 Odpowiedzi
  • 155698 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline abradab

  • *
  • 64
  • Sprzęt: HD
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 08, 2009, 20:24:19 »
Bysiu,a mógłbyś dodać do tego 1.4 tego letter recognizera? Bo to co mi podałeś,obsługuje tylko pisanie razem ze słownikiem - brak polskiego słownika,więc to mnie nie satysfakcjonuje. A z tego co wiem,to w fabrycznym pisało sie każda literke osobno,i nie było trzeba słownika.

A co do pomyslu z tłem - dołączam sie do propozycji ;)

Proszę o wybaczenie, ale nie będę dodawał innych programów do gotowanych ROM'ów niż te które oficjalnie pochodzą od HTC. Osobiście uważam, że jeżeli ktoś chce to może sobie doinstalowac bez większego problemu....

Bo to jest tak, dziś dołoże jedno, jutro dołoże drugie i zrobi się sami wiecie co....

Pozostając z wyrazami szacunku

Pozdrawiam....

Ende :)

Ok,myślałem że ten letter recognizer jest fabrycznie,bo jak kupiłem mojego HTC nówke,to już tam to miałem..

Szykujesz sie z wersją 1.4 i nową manilą dzisiaj,czy raczej nie ma na co czekać? :P

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 08, 2009, 21:02:18 »
Bysiu,a mógłbyś dodać do tego 1.4 tego letter recognizera? Bo to co mi podałeś,obsługuje tylko pisanie razem ze słownikiem - brak polskiego słownika,więc to mnie nie satysfakcjonuje. A z tego co wiem,to w fabrycznym pisało sie każda literke osobno,i nie było trzeba słownika.

A co do pomyslu z tłem - dołączam sie do propozycji ;)

Proszę o wybaczenie, ale nie będę dodawał innych programów do gotowanych ROM'ów niż te które oficjalnie pochodzą od HTC. Osobiście uważam, że jeżeli ktoś chce to może sobie doinstalowac bez większego problemu....

Bo to jest tak, dziś dołoże jedno, jutro dołoże drugie i zrobi się sami wiecie co....

Pozostając z wyrazami szacunku

Pozdrawiam....

Ende :)

Ok,myślałem że ten letter recognizer jest fabrycznie,bo jak kupiłem mojego HTC nówke,to już tam to miałem..

Szykujesz sie z wersją 1.4 i nową manilą dzisiaj,czy raczej nie ma na co czekać? :P

Juz własnie miałem wstawiac , ale po sprawdzeniu nie rotuja sie sms i email wiec musze jeszcze cos zmienic ..ale jest szansa ze dzis wyjdzie v 1.4 co do new manila to moze dopiero jutro jak bede mial czas w pracy :)

A letter recognizer to chyba czesc spolszczenia
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 21:05:10 wysłana przez Bysio »
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline Nijoo

  • ***
  • 286
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 08, 2009, 21:06:21 »
BYSIO czy ty w ogóle coś robisz jeszcze oprucz tego. w takim tempie to niebawem będzie wersja 1.20. :)
Podziwiam cie. Ale żona to chyba nie pocieszona :)


*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 08, 2009, 21:48:38 »
BYSIO czy ty w ogóle coś robisz jeszcze oprucz tego. w takim tempie to niebawem będzie wersja 1.20. :)
Podziwiam cie. Ale żona to chyba nie pocieszona :)

Żona ostanio dużo dyzuruje... heheh , a w tygodniu do 18 nie moge powiedziec co robie bo jeszcze zarząd przeczyta :P
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline kondziaq

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kondziu
    • Tytuł strony
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 08, 2009, 21:55:16 »
Bysio, pracujesz nad ver 1.4 a  dzisiaj Dzień Kobiet :-) , w kwestii zarządu- raczej nie buszują po forach internetowych :-)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 14:51:02 wysłana przez kondziaq »

Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 08, 2009, 22:03:31 »

Juz własnie miałem wstawiac , ale po sprawdzeniu nie rotuja sie sms i email wiec musze jeszcze cos zmienic ..ale jest szansa ze dzis wyjdzie v 1.4 co do new manila to moze dopiero jutro jak bede mial czas w pracy :)

Bysio,
sprawdź rozwiązanie, które znalazł NisseDILLIGAF - post #14
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=485294&page=2
Może pomoże...

Trzymam kciuki  :ok:

*

Offline venor

  • ***
  • 275
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 09, 2009, 00:05:08 »
Bysio dałbyś rade zrobić RamDisk 16 MB (all cache from IE,Opera and fylesys process forwarded to RamDisk) ?

Pozdrawiam
DEVICE: HTC Touch HD (Blackstone)

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 09, 2009, 00:21:15 »
Bysio dałbyś rade zrobić RamDisk 16 MB (all cache from IE,Opera and fylesys process forwarded to RamDisk) ?

Pozdrawiam

Pewnie kiedys tak... teraz sie dopiero ucze :)
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline szczyku

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • AUTO-CZĘŚCI
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Desire
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 09, 2009, 00:26:21 »
 u mnie problemy z auto mapa zniknęły... były to problemy związane z punktami POI... sofcik rewelka...
hypnotiQ  -----> --=BYSIO=--

Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 09, 2009, 08:46:00 »
Chodzi pięknie.  Dziękuję.
Zauważyłem 2 błędy:
1. Zaraz po hard resecie pyta się, czy skonfigurować pod Plusa, czy MBank Mobile, jak wybiorę Plusa - chce konfigurować pod MBank i na odwrót. W sumie szczegół.
2. Chyba niepotrzebnie mieszałeś w "My Documents". Nazwy podkatalogów są niekompatybilne z żadnym innym ROMem.
Zrobiłem backup ustawień i danych prywatnych w romie stockowym, odtworzyłem w Twoim i zrobił się bałagan: na przykład dzwonki są w "My Ringtones", a żeby były widoczne trzeba je przenieść do "Moje dźwięki dzwonków" i tak dalej: wszystkiego jest podwójnie: po polsku i angielsku.
Oczywiście backup zrobiony z tego ROMu będzie gdzie indziej robił identyczne kłopoty.

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 09, 2009, 09:00:16 »
Chodzi pięknie.  Dziękuję.
Zauważyłem 2 błędy:
1. Zaraz po hard resecie pyta się, czy skonfigurować pod Plusa, czy MBank Mobile, jak wybiorę Plusa - chce konfigurować pod MBank i na odwrót. W sumie szczegół.
2. Chyba niepotrzebnie mieszałeś w "My Documents". Nazwy podkatalogów są niekompatybilne z żadnym innym ROMem.
Zrobiłem backup ustawień i danych prywatnych w romie stockowym, odtworzyłem w Twoim i zrobił się bałagan: na przykład dzwonki są w "My Ringtones", a żeby były widoczne trzeba je przenieść do "Moje dźwięki dzwonków" i tak dalej: wszystkiego jest podwójnie: po polsku i angielsku.
Oczywiście backup zrobiony z tego ROMu będzie gdzie indziej robił identyczne kłopoty.

Masz system w pl .. to jak chcesz zeby bylo ??? Ma ringtones ???
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 09, 2009, 09:09:29 »
To zmień jeszcze Storage Card na Karta Pamięci, Program Files na Pliki Programów no i My documents na Moje Dokumenty...

Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 09, 2009, 09:12:11 »
ROM fajny dziala szybcien niz stockowy, male ale:
- zgadzam sie z paluki - mieszanie w nazwach katalogow to pomysl conajmniej dyskusyjny. Problemy z backupami
- tuz po wgraniu romu 1.3, HR, nie wlacza mi sie quickgps - w ogole nie reaguje na link ani na plik bezposrednio w windows.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2009, 09:34:13 wysłana przez mikmac »

*

Offline qnox

  • 2
  • Sprzęt: HTC Touch HD, ROM: Bysio v1.42
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 09, 2009, 09:20:04 »
mam dokladnie ten sam problem z QuickGPS - nie wlacza sie po wgraniu ROMU 1.3

*

Offline szczyku

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • AUTO-CZĘŚCI
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Desire
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 09, 2009, 09:29:30 »
mam dokladnie ten sam problem z QuickGPS - nie wlacza sie po wgraniu ROMU 1.3
miałem ten sam problem, ale próbowałem go włączyć w czasie działania automapy, wtedy automapa mi się raz zawiesiła, po soft resecie quick gps zaczął działać....
hypnotiQ  -----> --=BYSIO=--

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 09, 2009, 09:40:59 »
To zmień jeszcze Storage Card na Karta Pamięci, Program Files na Pliki Programów no i My documents na Moje Dokumenty...

Moge specjalnie dla ciebie wystawic taki rom Z   karta pamieci - i my documents ...  itd   ale wtedy powodzenia w instalowaniu programow.
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline szczyku

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • AUTO-CZĘŚCI
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Desire
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 09, 2009, 09:50:17 »
bysio... jeśli to możliwe, mógłbyś umieścić na jakimś serwerze google maps, dla mnie akurat ta aplikacja była i jest przydatna :)
hypnotiQ  -----> --=BYSIO=--

Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.3 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 7 MARCA)
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 09, 2009, 10:30:11 »
Bardzo to miło z Twojej strony, ze chcesz mi zrobić "kartę pamięci", czy "pliki programów" - jednak nie skorzystam. Sorry. Wystarczy, że backup nie działa jak powinien.

Przykro mi, że Cię uraziłem, bo przecież włożyłeś w zmianę nazw podkatalogów i ustawienie właściwych ścieżek sporo pracy.
Jednak po takich zmianach Twój ROM jest po prostu niszowy, nie trzyma się standardów.
Testowałem kilka romów i zawsze przed wyjsciem ze starego  robiłem backup, a po wgraniu nowego restore.
Wszystko było gdzie trzeba, wystarczyło klika minut i byłem znów w swoim PPC.

Tu musiałbym kopiować pliki z katalogów o ogólnie znanych, standardowych nazwach do Twoich, nazwanych po polsku.
Wybacz. Nie mam na to czasu.
Wiesz, użytkownikami HTC HD są przeważnie ludzie, którzy bez problemu posługują się angielskim, a spolszczenie systemu jest bardzo miłą, choć niekonieczną jego właściwością.
Windows jest takim systemem, że wiele rzeczy robi się na pamięć. Zdarzyło mi się zainstalować, skonfigurować i  przez pewien czas pracować na fińskim XP.
Da się bez znajomości języka pod warunkiem, że wszystko jest na swoim miejscu.

Szacunek.

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.4 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 9 MARCA)
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 09, 2009, 10:35:36 »
Nie mieszałem nic w scieżkach.. poprostu tak to jest w gotowych paczkach i os.pl
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.4 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 9 MARCA)
« Odpowiedź #170 dnia: Marzec 09, 2009, 10:50:53 »
Może jednak warto ten katalog zostawić po angielsku, a właściwie tak jak był w stockowym romie z IW, tym bardziej, że po restore są podkatalogi "Osobiste" i Osobisty", "Służbowe" i "Służbowy".


*

Offline mephi100

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.4 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 9 MARCA)
« Odpowiedź #171 dnia: Marzec 09, 2009, 12:24:57 »
Czy u kogoś jest również problem z ustawieniem rozmiaru menu start na standardowy (v1.3)?
Po soft resecie menu start jest za każdym razem duże (chociaż w opcjach nie jest to zaznaczone).
Może jakieś rozwiązania? Czy ewentualnie w wersji 1.4 zostało to zmienione?

Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.4 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 9 MARCA)
« Odpowiedź #172 dnia: Marzec 09, 2009, 12:58:28 »
Problem z podkatalogami w My Documents jest pozorny. Wystarczy wykasować przed Restore te z polskimi nazwami.
System sobie sam poradzi i znajdzie dostęp do domyślnych.
Wilk syty i owca cała.

Szacunek.

*

Offline Dudeko39

  • ***
  • 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: (((((( ROM HTC HD BYSIO V 1.4 - PL )))))) (AKTUALIZACJA 9 MARCA)
« Odpowiedź #173 dnia: Marzec 09, 2009, 14:06:27 »
Problem z podkatalogami w My Documents jest pozorny. Wystarczy wykasować przed Restore te z polskimi nazwami.
System sobie sam poradzi i znajdzie dostęp do domyślnych.
Wilk syty i owca cała.

Szacunek.

paluki czym robisz backup?? osobiscie uzywam spb backup ale po zrobieniu pelnej kopi i po otworzeniu go na wyzszej wersji systemu jest problem (np. w informacjach o urządzeniu widnieje wpis "rom v. 1.1" a ja wygrywalem juz 1.3) i tak do konca nie wiem czy nie wrocilem przypadkiem spowrotem do starszej wersji systemu po wgraniu backupa??

*

Offline abradab

  • *
  • 64
  • Sprzęt: HD
Odp: (((((( ROM HTC HD V 1.41 - PL )))))) (THE END)
« Odpowiedź #174 dnia: Marzec 09, 2009, 15:55:40 »
Kolejny udany rom. W sumie,podobny efekt miałem przy zainstalowaniu gyratora, bo finger keyboard i tak nie wibruje :P Ale i tak wielki szacun za chęci do działania. Oczywiście jest plus tego autorotatora,bo nie trzeba żadnego innego programiku dogrywać odpowiedzialnego właśnie za rotacje ekranu.   - komentowałem wersje 1.4,a tu już 1.41 sie pojawiła ;P

To teraz czekam na roma z nową manillą ;]



Juz zasysam nową wersję.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2009, 15:58:39 wysłana przez abradab »

Odp: (((((( ROM HTC HD V 1.41 - PL )))))) (THE END)
« Odpowiedź #175 dnia: Marzec 09, 2009, 16:02:37 »
Też SPB. Tyle, że przy zabawie z romami robienie pełnego backupu przeważnie kończy się błędem.
Inna rzecz, ze full backup też nie zachowuje absolutnie wszystkiego i choćby ustawienia telefonu trzeba zmienić ręcznie.

Trzeba inaczej.
Programem do backupu zachowujesz tylko dane: kontakty, historię rozmów, avatary, dzwonki itd.

Jeśli program jest instalowany w urządzeniu (cuda z SPB, czy inne rzeczy integrujące się z systemem) - musisz je wgrać z cabów na świeżo.

Z programami zainstalowanymi na karcie radzisz sobie tak:
Kopiujesz na kartę linki do nich z Windows/Start Menu/Programs i po hard resecie po prostu sprawdzasz, czy program odpali.
Jak odpali to kopiujesz linki do Start Menu i już...
Jak nie odpali - dobrze mieć katalogi instalatora (2577) ja zawsze zmieniam nazwę, żeby nie startował. Wchodzisz w taki katalog i odpalasz instalator.
W ostateczności zmieniasz nazwę na 2577 i czekasz na autostart.

W praktyce nie ma konieczności instalowania niczego przez ActiveSync, a przywrócenie wszystkich aplikacji jak już odbębnisz początkową pańszczyznę soft resetów zajmuje góra kwadrans.

Odp: (((((( ROM HTC HD V 1.41 - PL )))))) (THE END)
« Odpowiedź #176 dnia: Marzec 09, 2009, 17:06:19 »
Gratulacje :ok:, naprawdę szybki ROM! Rewelacja!  :ok:

Czy w wersji 1.41 są zawarte oficjalne poprawki HTC, czy trzeba je instalować?

*

Offline Dudeko39

  • ***
  • 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: (((((( ROM HTC HD V 1.41 - PL )))))) (THE END)
« Odpowiedź #177 dnia: Marzec 09, 2009, 17:11:44 »
Też SPB. Tyle, że przy zabawie z romami robienie pełnego backupu przeważnie kończy się błędem.
Inna rzecz, ze full backup też nie zachowuje absolutnie wszystkiego i choćby ustawienia telefonu trzeba zmienić ręcznie.

Trzeba inaczej.
Programem do backupu zachowujesz tylko dane: kontakty, historię rozmów, avatary, dzwonki itd.

Jeśli program jest instalowany w urządzeniu (cuda z SPB, czy inne rzeczy integrujące się z systemem) - musisz je wgrać z cabów na świeżo.

Z programami zainstalowanymi na karcie radzisz sobie tak:
Kopiujesz na kartę linki do nich z Windows/Start Menu/Programs i po hard resecie po prostu sprawdzasz, czy program odpali.
Jak odpali to kopiujesz linki do Start Menu i już...
Jak nie odpali - dobrze mieć katalogi instalatora (2577) ja zawsze zmieniam nazwę, żeby nie startował. Wchodzisz w taki katalog i odpalasz instalator.
W ostateczności zmieniasz nazwę na 2577 i czekasz na autostart.

W praktyce nie ma konieczności instalowania niczego przez ActiveSync, a przywrócenie wszystkich aplikacji jak już odbębnisz początkową pańszczyznę soft resetów zajmuje góra kwadrans.



dzieki  :)

a probowales inne programy np resco.backup ; SpriteBackup - naprawde jest meczace instalowanie swoich programow po kolejnej zmianie romu  :| dochodze juz do wniosku ze przestane juz zmieniac rom


*

Offline abradab

  • *
  • 64
  • Sprzęt: HD
Odp: (((((( ROM HTC HD V 1.41 - PL )))))) (THE END)
« Odpowiedź #178 dnia: Marzec 09, 2009, 17:12:44 »
Z tego co wiem,ROM jest bez żadnych udziwień - również bez poprawek. Więc jeśli zaobserwujesz coś,co podlega pod poprawkę to zainstaluj. Aczkolwiek ja nie mam takich objawów ;)

*

Offline kondziaq

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kondziu
    • Tytuł strony
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: (((((( ROM HTC HD V 1.41 - PL )))))) (THE END)
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 09, 2009, 17:39:40 »
Mam pytanie czy po zainstalowaniu  ver.1.41- działa u Was systemowy Hard Reset ? -  czy też to tylko przypadłość mojego HDeka. ( podobną przypadłość miałem w wersji 1.1)