zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1

  • 316 Odpowiedzi
  • 61047 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Slawek_ps

  • **
  • 153
  • Sprzęt: LOOX N520
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #300 dnia: Wrzesień 02, 2007, 13:24:58 »
hmm tak sie zastanawiam czy nie zglosic im pomyslu zeby dolepili 3 punkty POI odnosnie Okęcia w Warszawie: Okecie Warszwa-przyloty( zeby kierowalo na pas przyloty ), Okecie Warszawa-odloty( pas odloty) i Okecie Warszawa-parking ( punkt na  parking platny ten stopniowany ). Jak sie nie myle to w jakims programie to widzialem, czy to tomtom, igo czy destinator?( nie pamietam). Niby tam wszystko jest super oznakowane i raczej nie powinno miec sie problemow z wjechaniem na pas przyloty czy odloty lub ten parking, ale fajnie zeby cos takiego bylo w am o tak sobie ;p, moze rzeczywiscie sie komus przyda. Nie wiem moze i bez sensu to, co Wy na to?
Uważam że jest to bardzo ważna rzecz, sam przeżyłem horror na lotnisku Tegel w Berlinie, przed lotniskiem jest zaznaczone tylko wielkie rondo i to wszystko, policjanci których pytałem jak zaparkować mówili tylko po niemiecku, ludzie którzy byli tu pierwszy raz jeżdzil po rondzie jak ogłupiali, gdyby był zaznaczony wjazd na taki parking nie byłoby problemu, akurat na lotnisku Tegel jest wjazd pod podziemny parking w postaci małej mało widocznej  bramki a port lotniczy jest naprawdę duży ktoś kto znajdzie się w takiej sytuacji pierwszy raz ma naprawdę spory problem. Portów lotniczych w Polsce można policzyć na palcach jednej ręki i naprawdę byłoby dobrze gdyby były opisane w nawigacjach. Nie ma problemu gdy zna się taki port, w przypadku kiedy jesteś pierwszy raz nie masz gdzie zaparkować a za tobą jest cały sznur samochodów to duży problem i niepotrzebny dodatkowy stres.

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #301 dnia: Wrzesień 02, 2007, 13:34:42 »
zgłaszaj, jak dla mnie dobry pomysł
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline emigrant

  • ***
  • 362
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB BLACK, iPad 2 3G 64GB WHITE
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #302 dnia: Wrzesień 02, 2007, 21:20:49 »
wszystko ladnie opisalem ze szczegolami i sugerujac pewne rzeczy co i jak,  i o to dostalem teraz mejla:

Uwagi zostaly przekazane do dzialu opracowania map. Dziekujemy.


Z pozdrowieniami / Mit freundlichen Gruessen  / Salutations / Regards
AutoMapa (pr)

wiec na to wyglada, ze nie odrzucili( albo kazdemu tak pisza bez wzgledu na to czy sie przyjmie czy nie) :)
Follow me: Blip  Twitter

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #303 dnia: Wrzesień 02, 2007, 21:26:12 »
standardowa odpowiedz ;)
Ostatnio udało im się naprawić błąd jaki opisywałem w innym temacie "o losowym wybaczaniu dźwięków w AM"
Za jakiś tydzień ma wyjść nowa wersja, więc nie wiem czy zdążą dodać te POI, ale skoro nie są skomplikowane to może...
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Dżeju

Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #304 dnia: Wrzesień 02, 2007, 21:30:46 »
... Za jakiś tydzień ma wyjść nowa wersja, ...

Potwierdzone, czy wróżysz kolego  :E

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #305 dnia: Wrzesień 02, 2007, 21:33:43 »
[...] Za jakiś tydzień ma wyjść nowa wersja [...]

Jak zobaczę, to uwierzę...
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline emigrant

  • ***
  • 362
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB BLACK, iPad 2 3G 64GB WHITE
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #306 dnia: Wrzesień 02, 2007, 21:35:38 »
standardowa odpowiedz ;)
Ostatnio udało im się naprawić błąd jaki opisywałem w innym temacie "o losowym wybaczaniu dźwięków w AM"
Za jakiś tydzień ma wyjść nowa wersja, więc nie wiem czy zdążą dodać te POI, ale skoro nie są skomplikowane to może...

akurta jezeli chodzi o pas na przyloty i odloty to chyba beda musieli sie pobawic w dorysowanie pasow lub dodatkowy pas drogi zeby to program mogl rozroznic, tak mi sie wydaje, parking to tylko dac punkt POI bo mozna dojechac pod sama bramke wjazdowa na tych drogach co sa juz na mapie.
Follow me: Blip  Twitter

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #307 dnia: Wrzesień 02, 2007, 21:39:05 »
[...] Za jakiś tydzień ma wyjść nowa wersja [...]

Jak zobaczę, to uwierzę...
"Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli..."
ISTQB Certified Tester

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #308 dnia: Wrzesień 02, 2007, 21:46:01 »
[...] Za jakiś tydzień ma wyjść nowa wersja [...]

Jak zobaczę, to uwierzę...
"Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli..."

Już się czuję świętojebliwy...  :mrgreen:
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #309 dnia: Wrzesień 02, 2007, 22:03:30 »
[...] Za jakiś tydzień ma wyjść nowa wersja [...]

Jak zobaczę, to uwierzę...
"Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli..."

Już się czuję świętojebliwy...  :mrgreen:

ALLELUJA!!!

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #310 dnia: Wrzesień 02, 2007, 22:36:49 »
Potwierdzone, czy wróżysz kolego  :E

Po rozmowie z supportem jak dostałem informacje, ze ten błąd co u mnie wyłączał dźwięki w AM został poprawiony spytałem kiedy można się spodziewać nowej wersji to powiedzieli że za dwa tygodnie. jak nic poważnego nie przeszkodzi to za jakiś tydzień będzie nowa wersja ;)
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline doppio

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NOKIA330 + AM5.3EU
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #311 dnia: Wrzesień 05, 2007, 22:51:24 »
Witam wszystkich użytkowników AM po wakacjach i mam pytanie do wszystkich testujących wersję 4.1, bardzo niewiele piszecie o praktycznym wykorzystaniu RC 4.1 w nawigacji. Pewnie wiele osób czekających na wersję finalną 4.1 jest zainteresowanych czy zostały poprawine algorytmy wyznaczania trasy, zostały rozwiazane problemy z natrętnymi komunikatami przy zjechaniu z trasy. Większość osób testujących przejechała na RC 4.1 trasy wakacyjne i może opisać jak się wersja 4.1 zachowuje w terenie.

Dla mnie najbardziej dziwne jest to, że są trasy które po odwróceniu startu i końca drogi przebiegają w zupełnie inny sposób: dla przykładu trasa Łódź -> Koszalin optymalna przebiega autostradą A2 i później na wysokości Wrześni na północ (według mnie jak najbardziej optymalny wybór na tej trasie) natomiast Koszalin -> Łódź przebiega przez Tucholę, Świecie, Włocławek. Co więcej: z żadnym ustawieniem trasy optymalnej (suwak w dowolnym położeniu) czy szybkiej, czy krótkiej AM nie kieruje trasy przez Wrześnię. Jedynym sposobem było wstawienie punktu "przez".

Taką samą informację przekazałem do supportu, ciekaw jestem czy odpowiedzą coś na ten temat.
Pzdr
Jarek

*

Offline emigrant

  • ***
  • 362
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB BLACK, iPad 2 3G 64GB WHITE
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #312 dnia: Wrzesień 08, 2007, 00:01:01 »
dobra jest taki motyw
START: Białystok - skrzyzowanie ulicy Produkcyjnej z Kleeberga Franciszka
KONIEC: Mońki ( tutaj moze byc centrum lub obojetnie co, bez znaczenia)
TRASA - Optymalna( tak zeby am skrecila w ulice Przędzalniana)



 ok, a wiec jedziemy ze skrzyzowania produkcyjnej i kleebera do Moniek. Wjezdzamy na ulice przędzalniana i AM mowi, ze przede mna cos tam ponad 30km i kaze jechac prosto. Wszystko niby ok ale co z zakretem w prawo na koncu Przędzalnianej?(zaznaczylem czerwonym kolkiem) To nie jest zaden jakis skret w prawo o tak sobie, normalnie na koncu drogi stoi znak, zeby ustapic pierwszenstwa tym co jada na Szosie Ełckiej. Takze z przedzalnianiej mozna skrecac w lewo. Wiec moim zdaniem po wjechaniu na ulice przedzalniana AM powinna powiedziec za np. 800metrow( cos kolo tego ta ulica ma, nie wiem dokladnie) skrec w prawo a nastepnie powiedziec te 30km do celu.
 
 Trasa "szybka" prowadzi do skrzyzowania Kleeberga z Szosa Elcka, ale kto jezdzi tamtedy to wie ze, bez sensu jechac dalej prosto do tego skrzyzowania jak mozna skrocic se ladnie przez przedzalniana.
 
 Jakby ktos mogl niech luknie u siebie jak w DEMO pokazuje , czy zaraz na poczatku przedzialnianej wyskoczy zeby jechac prosto ponad 30km czyli  prosto przez przedzialniana i w pola  :P

 Oczywiscie wyznaczona trasa jest prawidlowa na mapce ale program pokazuje strzalke prosto i Marzena mowi, ze 30km prosto. Tylko ze te 30km mam jechac na ulicy przedzalnianej. Fakt to skrzyzowanie jest w ksztalcie litery T( takie troche koslawe te T ;) ) ale nie wiem wlasnie czy tak powinno byc jak to mowi AM czy inaczej.
 
 Jak sie nie myle to samo jest w tomtom, identyczna sytuacja. Nie wiem czy to jakis bug czy tak powinno byc?
AM4.1 RC1

ps. taka wysnulem teorie, ze ta przedzialniana w stosunku do szosy elckiej tworzy dosc ostry kat i moze AM to klasyfikuje od razu przedzalniana jako juz szose elcka co dla mnie jest bez sensu o_X
Follow me: Blip  Twitter

*

Dżeju

Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #313 dnia: Wrzesień 08, 2007, 00:11:33 »
AM4.1 RC1, dość często pomija jeden manewr, w kilku podobnych sytacjach jak na twoich zrzutach, AM właśnie pomija najbliższy manewr, a informuje dopiero o następnym. Ja przyjmuje, że AM traktuje już tą drogę jako główną dla trasy (choć w rzeczywistości jest to podrzędna) i dlatego nie podaje tego komunikatu. Też zgłaszałem kilka razy do AM i  odpowieź była standardowa.

*

Offline emigrant

  • ***
  • 362
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB BLACK, iPad 2 3G 64GB WHITE
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #314 dnia: Wrzesień 08, 2007, 00:35:26 »
AM4.1 RC1, dość często pomija jeden manewr, w kilku podobnych sytacjach jak na twoich zrzutach, AM właśnie pomija najbliższy manewr, a informuje dopiero o następnym. Ja przyjmuje, że AM traktuje już tą drogę jako główną dla trasy (choć w rzeczywistości jest to podrzędna) i dlatego nie podaje tego komunikatu. Też zgłaszałem kilka razy do AM i  odpowieź była standardowa.

aha czyli nie ma co do nich sie produkowac, mam rozumiec ze dostane odp. ze tak  ma byc jak jest?
Follow me: Blip  Twitter

*

Dżeju

Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #315 dnia: Wrzesień 08, 2007, 00:43:41 »
Nie, nie - dostaniesz odpowiedź (raczej) następującą:

"Bardzo dziekujemy za przeslane zgloszenie.
Zostalo ono przekazane do odpowiedniego dzialu.
Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen AutoMapa"  :)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: zamiast AM 4.1 mamy AM 4.1 RC1
« Odpowiedź #316 dnia: Wrzesień 08, 2007, 10:59:31 »
Moim zdaniem, AM traktuje tę uliczkę jak zjazd na bezkolizyjnym skrzyżowaniu, czy wydzielony wjazd na drogę szybkiego ruchu,
tyle ze wtedy zwykle nie ma możliwości skręcenia wdrugą stronę (tu w lewo). Takie 'numery' trafiają się właśnie w miejscach,
gdzie boczna droga dochodzi do głównej pod ostrym kątem.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free