wersje testowe - dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)

  • 384 Odpowiedzi
  • 80526 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: wersje testowe-dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #360 dnia: Październik 07, 2008, 22:07:52 »
---do usunięcia---
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 15:00:57 wysłana przez Puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Testowa AM5.2.0 (637) - problem z płynnością
« Odpowiedź #361 dnia: Październik 07, 2008, 22:59:38 »
@Puniek chciałem się dowiedzieć czy ktoś może miał ten sam problem i sobie z nim poradził, w końcu od tego jest forum;-)
Ludzie...ja nie mogę...
Jeśli dostałeś to od nich i zauważyłeś pogorszenie to im napisz...
Wersje testowe powstają pod konkretny problem i przeważnie są przesyłane do jednej czasem 2 lub 3 osób. Jeśli dotarłeś do tej wersji dzięki swojej zaradności to na miłego Boga....nie trzeba od razu rozpisywać się na temat wersji zdobytych w niekonwencjonalny sposób... trochę taktu!
Jeśli zdobyłes to w niekonwencjonalny sposób to może przez Twój brak cierpliwości ktoś z pracowników przez to, że być może zapomniał zdjąć to z serwera będzie miał kłopoty....
A może po prostu umieścili wersję z wadą by zmylić tych od rapidshare...?
Tak czy inaczej wątek ten powinien być usunięty przez moderatora.

Musze to napisać ... ale bzdury teraz kolego Puniek napisałeś.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: wersje testowe-dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #362 dnia: Październik 07, 2008, 23:01:30 »
Musze to napisać ... ale bzdury teraz kolego Puniek napisałeś.
Widocznie należysz do tych nielicznych, którzy po randce z panną następnego dnia informują cały świat co robiliście... współczuję  :P
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 15:01:20 wysłana przez Puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Testowa AM5.2.0 (637) - problem z płynnością
« Odpowiedź #363 dnia: Październik 07, 2008, 23:04:28 »
Musze to napisać ... ale bzdury teraz kolego Puniek napisałeś.
Widocznie należysz do tych co po randce z panną następnego dnia informujesz cały świat co robiliście... współczuję  :P

Dokładnie tak !!! Ps. A poza tym pomyśl nad tym co napisales odnosnie kolegi wyzej i moze dojdziesz do wniosku ze pomyliles sie w 95% kwestii o ktorych pisales.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: wersje testowe-dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #364 dnia: Październik 07, 2008, 23:06:24 »
Musze to napisać ... ale bzdury teraz kolego Puniek napisałeś.
Widocznie należysz do tych co po randce z panną następnego dnia informujesz cały świat co robiliście... współczuję  :P

Dokładnie tak !!!
Fajnie, że napisałeś bo przynajmniej wiem z kim mam doczynienia.

Dobranoc.

PS: w temacie wątku to nie ma żadnego takiego problemu .. a jeżeli to nie z płynnością.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 15:01:37 wysłana przez Puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline noose

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tanio, szybko, dobrze - wybierz 2
  • Sprzęt: Samsung Omnia + AM5EU
Odp: Testowa AM5.2.0 (637) - problem z płynnością
« Odpowiedź #365 dnia: Październik 07, 2008, 23:07:19 »
@Puniek - Nie rozumiem Twojego toku myślenia. Dla mnie to wszystko jest dość proste:
1) to jest forum dyskusyjne
2) to jest dział poświęcony automapie
3) mam automapę (legalną)
4) mam problem i spytałem się o rozwiązanie.

Skoro to, że się pytam o rozwiązanie problemu (może problem leży w klastrach na karcie czy coś?) i dostaję takie odpowiedzi jak Twoja, to się zastanawiam nad sensem pytania o cokolwiek. Tak samo zresztą jak część innych userów, którzy dostają odp typu "zajrzyj do manuala", "było", "szukaj"....

Wątpię, żeby chłopaki z AM robili build który będzie tylko dla 2-3 userów, raczej wysyłają go do tych 2-3 którzy mieli problemy i zakładają, że nic nie zepsuli i z tego testowego buildu robi się build oficjalny.

Zgłoszenie do supportu poszło mimo wszystko.
Było: Asus A696 WM6 + iGO 2006plus + AM5PL, Nokia 500 (na sprzedaż jak ktoś chce - tanio:P)
Jest: Samsung Omnia WM6.1 + AM5EU

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Testowa AM5.2.0 (637) - problem z płynnością
« Odpowiedź #366 dnia: Październik 07, 2008, 23:11:08 »
@Puniek - Nie rozumiem Twojego toku myślenia. Dla mnie to wszystko jest dość proste:
1) to jest forum dyskusyjne
2) to jest dział poświęcony automapie
3) mam automapę (legalną)
4) mam problem i spytałem się o rozwiązanie.

Skoro to, że się pytam o rozwiązanie problemu (może problem leży w klastrach na karcie czy coś?) i dostaję takie odpowiedzi jak Twoja, to się zastanawiam nad sensem pytania o cokolwiek. Tak samo zresztą jak część innych userów, którzy dostają odp typu "zajrzyj do manuala", "było", "szukaj"....

Wątpię, żeby chłopaki z AM robili build który będzie tylko dla 2-3 userów, raczej wysyłają go do tych 2-3 którzy mieli problemy i zakładają, że nic nie zepsuli i z tego testowego buildu robi się build oficjalny.

Zgłoszenie do supportu poszło mimo wszystko.

Nic dodac nic ujac kolego noose. Tez mam tą wersje ale nie zdarzylem jej jeszcze przetestowac. Jak zauwaze obajawy ktore opisujesz to dam znac.

*

Offline noose

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tanio, szybko, dobrze - wybierz 2
  • Sprzęt: Samsung Omnia + AM5EU
Odp: Testowa AM5.2.0 (637) - problem z płynnością
« Odpowiedź #367 dnia: Październik 07, 2008, 23:13:11 »
@kwojtow dzięki wielkie:-) problem występuje i przy nawigacji i przy demie.
Dodatkowo zauważyłem, że przy ostrzeganiu o poi hołek mówi 200m a na wyświetlaczu jest 300m :( niby pierdół, ale wcześniej hołek był bardziej precyzyjny.
Było: Asus A696 WM6 + iGO 2006plus + AM5PL, Nokia 500 (na sprzedaż jak ktoś chce - tanio:P)
Jest: Samsung Omnia WM6.1 + AM5EU

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: wersje testowe-dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #368 dnia: Październik 07, 2008, 23:13:53 »
noose: nie było i nie jest moim zamiarem Ciebie dotknąc ale właśnie tak jest, że jeśli jest problem to tworzą wersje testowe nawet pod jednego użytkownika z którym przy interakcji problem jest lokalizowany i usuwany. Przykładem takiej osoby jestem ja gdzie powstawały 4 wersje wersji 635 by znaleźć przyczynę problemu. czasem problem występuje u jednego użytkownika bo albo jeden ma taki sprzęt albo tylko ten jedn chce poświęcić swój czas by szukać przyczyny problemu...
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 15:01:53 wysłana przez Puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline noose

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tanio, szybko, dobrze - wybierz 2
  • Sprzęt: Samsung Omnia + AM5EU
Odp: Testowa AM5.2.0 (637) - problem z płynnością
« Odpowiedź #369 dnia: Październik 07, 2008, 23:16:43 »
@Puniek, ok to Tworzą build pod jednego usera. Ale wątpię, że robili by to w ten sposób, żeby na innych sprzętach nie chodziło płynnie:-)
Było: Asus A696 WM6 + iGO 2006plus + AM5PL, Nokia 500 (na sprzedaż jak ktoś chce - tanio:P)
Jest: Samsung Omnia WM6.1 + AM5EU

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Testowa AM5.2.0 (637) - problem z płynnością
« Odpowiedź #370 dnia: Październik 07, 2008, 23:17:09 »
@kwojtow dzięki wielkie:-) problem występuje i przy nawigacji i przy demie.
Dodatkowo zauważyłem, że przy ostrzeganiu o poi hołek mówi 200m a na wyświetlaczu jest 300m :( niby pierdół, ale wcześniej hołek był bardziej precyzyjny.

Odnosnie POI to jest cos na rzeczy. Bo czasem tez tak mam ze powinien mnie ostrzegac np 600m przed fotoradarem a ostrzega czasem 100 albo i mniej metrow przed nim.

*

Offline noose

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tanio, szybko, dobrze - wybierz 2
  • Sprzęt: Samsung Omnia + AM5EU
Odp: Testowa AM5.2.0 (637) - problem z płynnością
« Odpowiedź #371 dnia: Październik 07, 2008, 23:18:47 »
Chodzi mi o rozbieżność między komunikatem widocznym a mówionym, mam różnicę ok 100m. Ale nie mam problemów takich, że ustawiam, iż ma ostrzegać na 500m przed POI a ostrzega dużo później, zaczyna od podanej wartości.
Było: Asus A696 WM6 + iGO 2006plus + AM5PL, Nokia 500 (na sprzedaż jak ktoś chce - tanio:P)
Jest: Samsung Omnia WM6.1 + AM5EU

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: wersje testowe-dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #372 dnia: Październik 07, 2008, 23:18:54 »
W ten weekend przejechałem 600km na tej wersji i nie było żadnego problemu z płynnością czy opóźnieniami zwłaszcza, że jechałem na 5Hz ustalaniu pozycji przy wyłączonym przewidywaniu pozycji... więc gdyby były te problemy to najpierw u mnie (zwłaszcza, że mam PDA z ekranem VGA, które są bardziej obciążone grafiką).
Instalowałem od zera.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 15:03:40 wysłana przez Puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline noose

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tanio, szybko, dobrze - wybierz 2
  • Sprzęt: Samsung Omnia + AM5EU
Odp: Testowa AM5.2.0 (637) - problem z płynnością
« Odpowiedź #373 dnia: Październik 07, 2008, 23:20:40 »
Ok, dzięki. Powiedz mi jeszcze instalowałeś 637 na 635 czy na 618?
Było: Asus A696 WM6 + iGO 2006plus + AM5PL, Nokia 500 (na sprzedaż jak ktoś chce - tanio:P)
Jest: Samsung Omnia WM6.1 + AM5EU

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: wersje testowe - dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #374 dnia: Październik 08, 2008, 08:02:40 »
Otrzymując tą wersję testową na pewno dostałeś emaila od supportu. Czy zrobiłeś wszystko zgodnie z tym co napisali? Mam Asusa takiego jak ty plik Poi 2 razy większy i mam wszystko płynnie.
Paweł

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: wersje testowe - dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #375 dnia: Październik 08, 2008, 08:42:11 »
@ noose  .A ten pilik z POI to masz stary czy ściągnięty na nowo po instalacji AM .Wydaje Mi się że AM działa lepiej gdy sama sobie zoptymalizuje plik POI niż gdy pracuje z takim w którym mieszała inna wersja .Nie mam na to dowodów tylko takie odnoszę wrażenie że tak jakoś wszystko muli ze starym plikiem . Może tylko tak mi się wydaje  :-|








Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: wersje testowe - dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #376 dnia: Październik 08, 2008, 09:12:34 »
@ noose  .A ten pilik z POI to masz stary czy ściągnięty na nowo po instalacji AM .Wydaje Mi się że AM działa lepiej gdy sama sobie zoptymalizuje plik POI niż gdy pracuje z takim w którym mieszała inna wersja .Nie mam na to dowodów tylko takie odnoszę wrażenie że tak jakoś wszystko muli ze starym plikiem . Może tylko tak mi się wydaje :-|
Ja też a nawet więcej bo za każdym razem robię:

1. Hard-reset,
potem
2. odtwarzam system z pliku backup-owego,
potem
3. formatuje kartę SD (na której mam tylko AM),
potem
4. instaluję AM,
potem
5. tworzę z poziomu AM nowy plik POI,
potem
6. instaluję MiploSync,
potem
7. synchronizuję ten plik z miplo.pl,
potem
8. odpalam AM by zreorganizowała sobie ten zsynchronizowany plik.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 09:14:17 wysłana przez Puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: wersje testowe - dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #377 dnia: Październik 08, 2008, 09:23:34 »
Czy plik backupowy to backup zrobiony zaraz po hard resecie i zainstalowaniu programów?
Kiedyś instalowałem AM na sytem taki jak był, potem ktoś mi tutaj napisał że warto robić format karty i HR. Sprawdziło się w szybkości AM. Był tez inny pomysł w przypadku upgrade programu - bez instalacji nowych map. Robimy upgrade. Zgrywamy z karty na komp. Formatujemy kartę i wgrywamy ponownie calą AM. U mnie się to nie sprawdziło - AM wywalała błąd, ale wiem że niektórym to się sprawdza. Przy wcześniejszych aktualizacjach support pisał żeby wgrywać poprawki na program bez ponownej instalacji, ale teraz to się zmieniło.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 09:28:06 wysłana przez plesniak »
Paweł

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: wersje testowe - dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #378 dnia: Październik 08, 2008, 09:39:37 »
Czy plik backupowy to backup zrobiony zaraz po hard resecie i zainstalowaniu programów?
Tak
Napisane: Październik 08, 2008, 09:38:26
Przy wcześniejszych aktualizacjach support pisał żeby wgrywać poprawki na program bez ponownej instalacji, ale teraz to się zmieniło.
Mi też tak pisali i to całkiem niedawno ale nie widzę różnicy.
ISTQB Certified Tester

*

Offline noose

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tanio, szybko, dobrze - wybierz 2
  • Sprzęt: Samsung Omnia + AM5EU
Odp: wersje testowe - dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #379 dnia: Październik 08, 2008, 15:03:31 »
Dostałem 639 i lagowało tak samo. Pomogł dopiero format karty i wrzucenie 639 jako jedynej wersji + dogranie map z 618. Chodzi bardzo fajnie:-)
Było: Asus A696 WM6 + iGO 2006plus + AM5PL, Nokia 500 (na sprzedaż jak ktoś chce - tanio:P)
Jest: Samsung Omnia WM6.1 + AM5EU

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: wersje testowe - dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #380 dnia: Październik 08, 2008, 15:05:46 »
Dostałem 639 i lagowało tak samo. Pomogł dopiero format karty i wrzucenie 639 jako jedynej wersji + dogranie map z 618. Chodzi bardzo fajnie:-)
Mapa od 618 nazywa się : 0806.
A teraz wyznacz trasę Paryż-Warszawa na tej 639/0806 i zobacz co się z nią dzieje na terenie Niemiec... :P
ISTQB Certified Tester

*

Offline noose

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tanio, szybko, dobrze - wybierz 2
  • Sprzęt: Samsung Omnia + AM5EU
Odp: wersje testowe - dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #381 dnia: Październik 08, 2008, 15:06:35 »
Nie mam EU :P Możesz napisać co się dzieje? ;-)
Było: Asus A696 WM6 + iGO 2006plus + AM5PL, Nokia 500 (na sprzedaż jak ktoś chce - tanio:P)
Jest: Samsung Omnia WM6.1 + AM5EU

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: wersje testowe - dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #382 dnia: Październik 08, 2008, 15:09:06 »
Nie mam EU :P Możesz napisać co się dzieje? ;-)
W oddaleniu trasa na terenie Niemiec jest jakby przełajowa (jakby linijką narysowana) a przy zbliżeniu znika....
Tak samo jest w przypadku każdej trasy, która przebiega przez kraje tranzytowe.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 15:27:34 wysłana przez Puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wersje testowe - dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #383 dnia: Październik 08, 2008, 15:16:54 »
No i co w tym dziwnego - AM od wersji 639 obsługuję teleportację. W Polsce jeszcze tego nie mamy, ale tam za Odrą Oni już to mają (odwrotnie jak z kiełbasą).  :grin:

*

Offline noose

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tanio, szybko, dobrze - wybierz 2
  • Sprzęt: Samsung Omnia + AM5EU
Odp: wersje testowe - dyskusja testerów (było: Precyzja wskazań GPS podczas jazdy)
« Odpowiedź #384 dnia: Październik 08, 2008, 15:18:54 »
No i co w tym dziwnego - AM od wersji 639 obsługuję teleportację. W Polsce jeszcze tego nie mamy, ale tam za Odrą Oni już to mają (odwrotnie jak z kiełbasą).  :grin:
Padłem xD
Było: Asus A696 WM6 + iGO 2006plus + AM5PL, Nokia 500 (na sprzedaż jak ktoś chce - tanio:P)
Jest: Samsung Omnia WM6.1 + AM5EU