Trzecia Beta i nadal nie ta -> AM nie lubi "ulubionych" [ AM 6.12 1212 RC3]

  • 4 Odpowiedzi
  • 5531 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline derwer

  • **
  • 107
  • Sprzęt: NavRoad Vivo ST, SD-HC 32GB, AM 3/4/5/6
Witajcie.

Już od wielu wersji wstecz AM przestała lubić "ulubione".

Oto część maila wysłanego 3.12.2012 do supportu:


"Otóż  od 2007 roku AM pracowała na Fujitsu N560 (wcześniej różne MIO i HP).  Jednak  (co  zresztą  opisywałem  na  PdaClub)  zaczęło mi padać gniazdo SD. Kupiłem Larka Freebirda na WinCE.
Jakiś  czas  temu,  może niecały rok temu - AM zaczęła mocno zwalniać.
Dzwoniłem do Supportu AM - diagnoza - sprzęt "nie taki" ;)
Przy  okazji  ktoś  mi  uszkodził  Larka,  więc około sierpnia kupiłem NavRoad Vivo ST, też na Win CE (Core 6.0).

Okazało się, że nadal AM zamraża się na długi czas.

Wybranie punktu poprzez adres, lub z ulubionych i "pokaż na mapie" lub ustawienie "przez" powoduje zamrożenie AM na kilka minut. Wyjście  z  mapy  powoduje czekanie na ekranie "zwalniam użyte zasoby" przez kilka lub kilkanaście minut (w tle działa i nawiguje AM).

Dziś  miałem  chwilę  czasu,  więc  zainstalowałem  AM na czystą kartę  (szybki  Kingston  32GB,  format  exFAT  z  klastrem 16kB) - AM chodzi "normalnie".

Zassałem  "ulubione" (menu / POI / ulubione / dodaj z..) ze wskazanego pliku - trwało to dość długo i efekt zamrażania powrócił :(

Aktualnie mam 433 punkty "ulubione".
Jakieś  2  lata  wcześniej  jeździłem  trochę  z instalacjami sieci po różnych  klientach,  wtedy  "ulubionych"  miałem blisko 800 - wszystko działało OK (AM w wersji 6.7 chyba).

Ki diabeł?
Dlaczego AM nie lubi ulubionych gdzieś tak od 6.9 czy 6.10?


Jeśli  mam  trasę  przez  kilka punktów "przez", to trasę muszę zacząć ustawiać dzień wcześniej ;) "



Support twierdził, że opóźnienia mogą sięgać max. kilku sekund, jednak jak dostarczyłem im moje "ulubione", okazało się, że opóźnienie sięga nie kilku sekund, lecz kilku minut.
Zgłoszenie zostało przekazane do programistów.

Czy ktoś coś wie?
Można coś zaradzić, oprócz podziału "ulubionych" na kilka plików w kilku profilach osobno, lub poza przepisaniem części "ulubionych" do POI?

Spędzanie pół nocy na układaniu trasy na dzień następny niestety dyskwalifikuje Jadźkę :(

--
Pozdrawiam.

Adam.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2013, 12:32:34 wysłana przez derwer »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Trzecia Beta i nadal nie ta -> AM nie lubi "ulubionych"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2013, 08:34:25 »
IMO masz 2 wyjścia, czekać na cud albo przejść na POI.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline derwer

  • **
  • 107
  • Sprzęt: NavRoad Vivo ST, SD-HC 32GB, AM 3/4/5/6
Odp: Trzecia Beta i nadal nie ta -> AM nie lubi "ulubionych"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2013, 21:57:14 »
IMO masz 2 wyjścia, czekać na cud albo przejść na POI.

Niestety, z POI widzę kilka problemów, tak na szybko:
  • niekompatybilność plików FAV i AMP. Musiałbym przekonwertować FAV na CSV, a CSV "połknąć" do Jadźki
  • kiepskie zarządzanie: widoczność w AM, nie wiem, co w przypadku synchronizacji z Miplo (Jadźka u mnie jeździ w trybie on-line w Internecie)
  • kiepskie szukanie: na pierwszym ekranie (Menu / Prowadź do / POI) jest potrójny wybór (okolica, miejscowość, trasa) - w moim przypadku to niepotrzebne
  • szukanie dynamiczne po każdej wpisaniej literze - tylko przeszkadza
  • szukanie w dużym promieniu - kilkuset kilometrów - też dość upierdliwe

Czyli chyba pozostaje czekać na lifting Jadźki.

Albo trasę ustawiać na PC i przenosić na Navroada - też nie wiem, czy da się prosto zrobić, mając tylko jedną licencję, przypisaną do SD.

Chyba na chwilę obecną spróbuję stworzyć kilka profili (zresztą profile to był mój pomysł, który kilka lat temu zgłosiłem tu na forum i do AM), przykładowo profil "klienci", "turystyka", itp. Może mam kilka z jakichś powodów "trefnych" punktów, które blokują całość. Mam trochę punktów w Austrii, Niemczech, Chorwacji - może tu jest problem?

Dziwne jest, że każdy ruch w "ulubionych" powoduje sortowanie danych w pliku FAV. Może AM stosuje algorytm bąbelkowy? ;)
Dużo wydajniej byłoby zaprząc SQL Server Compact dla Win CE, ale on znów mocno "przecieka" i potrafi zająć dużo RAM-u :(

Może jeszcze ktoś ma jakiś pomysł?

--
Pozdrawiam.

Adam.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Trzecia Beta i nadal nie ta -> AM nie lubi "ulubionych"
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2013, 10:30:07 »
Nie wiem jak jest w WinCE z kontaktami ( nie mam pod ręką żeby sprawdzić) ale w AM na  WM  można nawigować do adresu z kontaktów . Może to jest rozwiązanie  -adresy klientów w kontaktach a olać ulubione
Jest wada: nie zadziała gdy ma mapie nie ma danego adresu :(
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2013, 10:32:05 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline derwer

  • **
  • 107
  • Sprzęt: NavRoad Vivo ST, SD-HC 32GB, AM 3/4/5/6
Nie wiem jak jest w WinCE z kontaktami ( nie mam pod ręką żeby sprawdzić) ale w AM na  WM  można nawigować do adresu z kontaktów . Może to jest rozwiązanie  -adresy klientów w kontaktach a olać ulubione
Jest wada: nie zadziała gdy ma mapie nie ma danego adresu :(

Na Win CE (NavRoad Vivo ST - Win CE Core 6.0) nie ma kontaktów. Na PC-tową wersję (Win XP SP3) - też nie ma kontaktów: w obu przypadkach ten skrót w AutoMapie jest wyszarzony.

Na Win Mobile (Fujitsu Siemens N560 - Win Mobile Classic 6.1) dużo nie sprawdziłem, gdyż bateria ma już 6 lat i krótko trzyma - wpisałem kilka kontaktów. Efekty:
  • dla Jadźki adres niejednoznaczny, dopytała się o szczegóły i pokazała natychmiast
  • inny adres - pokazała natychmiast
  • inny adres - pokazała natychmiast, jednak przy wyznaczaniu trasy zawisło na blisko 2 minuty, potem pokazało trasę

System zgłosił niski poziom energii (nie mam przy sobie ładowarki do N560), więc dotychczasowe wyniki badań są niejednoznacze, jednak mimo wszystko ja nie mogę wykorzystać kontaktów, gdyż musiałbym przekompilować (albo przeportować) Win Mobile na NavRoada, a do tego jestem trochę za cienki ;)

--
Pozdrawiam.

Adam.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2013, 12:31:36 wysłana przez derwer »