Traffic beta na Targeo

  • 42 Odpowiedzi
  • 17316 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Traffic beta na Targeo
« dnia: Sierpień 04, 2009, 17:43:30 »
Na mapie Targeo pojawiła się możliwość podglądu wizualizacji średnich prędkości,
to zapewne pierwsze opracowane dane zebrane od użytkowników AM.
Z tego co widzę dostępne są dane dla dróg kategorii od autostrad po drogi wojewódzkie,
oraz go główniejsze drogi miejskie. Można przeglądać dane na dziś i jutro w przedziałach godzinowych.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2009, 18:44:00 »
zapowiada sie obiecujaco. Przepatrzylem znane mi kawalki w Warszawie i nad morzem. Odcinki odzwierciedlaja rzeczywistosc. Oczywiscie niektore kawalki moga budzic zastrzezenia, ale przewaznie rzeczywistosc okazuje sie gorsza niz sadzilismy  :P

Jezeli takie dane beda wykorzystywane do korygowania trasy przejazdu, wlaczam AM Traffic i potestuje :ok:

ciekawe czy dane o predkosci dotyczyc beda takze drog bocznych ? Czy AM "widzac" znaczne spowolnienie ruchu nakaze objechac odcinek droga, dla ktorej obecnie nie ma danych o predkosci ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2009, 19:02:15 wysłana przez JaMi »

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2009, 19:58:32 »
Przejrzałem cały GOP, miejsca w których praktycznie codziennie jeżdżę i wygląda to naprawdę bardzo obiecującą. Większość terenów zgadza się z rzeczywistością, a w szczególności tam, gdzie są skrzyżowania z sygnalizacją i roboty drogowe.

Jest jednak jedno ALE...
Zjazd - wjazd z/na A4 pod Gliwicami (węzeł Sośnica): od kilku miesięcy nie istnieje, nie odbywa się po nim ruch drogowy, a jednak w Targeo Traffic możemy zobaczyć, z jaką prędkością obecnie poruszają się po nim pojazdy...
... może walec albo koparka pędzi po zjeździe 40 - 60km/h, a wywrotka na drugiej nitce zjazdu 30km/h?

Tylko czy operator koparki czy walca posiada PDA z AM i włączoną funkcją AM Traffic? A może od producenta dostali taki sprzęt? Hahaha  :D

« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2009, 20:01:50 wysłana przez matmic »
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:27:26 »
Wygląda obiecująco - ale poczekajmy - jak to się mówi:
Prawdziwego mężczyznę można poznać po tym jak kończy , a nie jak zaczyna :-)  :P


*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:45:13 »
Przeanalizowałem "moje" okolice i widzę że tam gdzie następują spowolnienia jest na pomarańczowo, a czasami nawet na czerwono - i wszystko fajnie.  :ok:

Ale... tam gdzie są ustawicznie najpotężniejsze korki - jest o dziwo na zielono!  :(

Coś nie do końca te dane odzwierciedlają rzeczywistość. Dodam że pod uwagę brałem miejsca przez które codziennie przejeżdżają tysiące samochodów, a wiec nie powinno być mowy o zbyt małej ilości danych do obróbki z tego obszaru. A wręcz wprost przeciwnie.

--------------------------

Przepraszam, odszczekuje powyższe - po prostu źle ustawiłem suwak godzinowy.   B)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2009, 23:57:12 wysłana przez emisiu »

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2009, 00:03:34 »
Śmiem przypuszczać, że jeżeli Targeo już zaczęło wykorzystywać dane z AM Traffic, to lada dzień (tydzień) ruszą beta-testy kolejnej wersji AM, wersji z kolejną odsłoną AM Traffic, umożliwiającą (w końcu) omijać korki.

Pożyjemy, zobaczymy  :)
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2009, 00:06:26 »
juz myslalem ze moje jazdy z AM połączoną z komórka +GPRS po POznaniu poszły na marny, a tu taka niespodzianka. Od jutra wznawiam jazdy z AM po mieście:) Namawiam innych, troche denerwuje długie wyłącznie, ale jak widac wartO!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2009, 00:09:10 wysłana przez potas7 »

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2009, 00:13:21 »
Ja tylko tak się zastanawiam, czy oprócz informatyków, ten program tworzy choćby jeden inżynier ruchu drogowego?
Bo wiem, że na temat korków, zatorów i płynności ruchu kształcą się ludzie na studiach wyższych.
Czy wiedza tych ludzi jest w naszej Automapie? Pytanie tak niejako przy okazji tematu. Byłoby bardzo
źle, gdyby tylko logika i tylko informatycy tworzyli algorytmy...  :wink:
--
twinsen

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2009, 00:40:39 »
Mnie martwi inny problem, jakie dane wysyła AM gdy stoję przy drodze pod blokim czekając na rodzinkę, czy jest to interpretowane, że stoję w korku??
Wysłałem pytnie do AM niestety nie odpisali.

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2009, 00:52:19 »
Cytuj
Mnie martwi inny problem, jakie dane wysyła AM gdy stoję przy drodze pod blokim czekając na rodzinkę, czy jest to interpretowane, że stoję w korku??
Zapewne nie jesteś brany w takiej sytuacji pod uwagę. System powinien wyłapywać takie przypadki, bo ty jeden może i stoisz, ale w tym czasie tą samą drogą może przejechać kilkanaście innych samochodów, które wyślą rzeczywiste dane o prędkości na danym odcinku.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2009, 01:16:23 wysłana przez Klusek »
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2009, 01:03:42 »
Pytanie czy faktycznie tylu użytkowników AM jezdzi z włączonym trafikiem, i czy umie go obsłużyć, dla mnie to nadal zagadka, niby wysyłane podczas wyłączania, ale czasem musze wyłączac po kilka razy. Musza to lepiej rozwiazac, jakis przycisk i przede wszystkim komunikat powidło/nie powiodło sie wysyłanie danyc.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2009, 01:44:19 »
...Bo wiem, że na temat korków, zatorów i płynności ruchu kształcą się ludzie na studiach wyższych.
...
Studiowałeś ? Jesli tak to wiesz czego ucza na studiach.
Ja wykorzystuję te dane , ale po analizie opracowań robionych przez autorytety widzę że rozmijają się one z "real life"
 Co sam możesz sprawdzić .
Ostatnio zacząłem blizej się przygladać opracowaniom  drogowym ( polecam ciekawą dla niektórych strone www.siskom.waw.pl - znajdziecie tam wiele informacji - opracowań drogowych )
Mam cichą nadzieję że w końcu badacze oraz decydenci skorzystaja z danych z "real life" a nie z pomiarów rucu robionych przez studentów w okreslonych dniach/godzinach   - narzuconych wg czyjegoś widzimisie
potrzebna zgoda

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2009, 08:34:23 »
To ja zapytam inaczej. Ponieważ mój sprzęt nie posiada funkcji łączenia się z internetem i niestety nie mam możliwości korzystania z Traffica nawet przez A/S (o dziwo, bo przecież takich osób jest naprawdę dużo, a jakoś AM nie pomyślała o nich tylko wymusza wysyłanie informacji przez GPRS), to czy ktoś dowiadywał się w AM, czy planują uruchomienie kiedyś kiedyś (jak już będzie to dostępne w Polsce) obsługi TMC ?

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2009, 08:38:25 »
Śmiem przypuszczać, że jeżeli Targeo już zaczęło wykorzystywać dane z AM Traffic, to lada dzień (tydzień) ruszą beta-testy kolejnej wersji AM, wersji z kolejną odsłoną AM Traffic, umożliwiającą (w końcu) omijać korki.

Zastanawiam się czy te dane rzeczywiście pochodzą od użytkowników AM? A może tylko częściowo są z AM lub nawet wcale. Wydaje mi się po pierwsze że minął zbyt krótki okres czasu, a po drugie biorąc jeszcze pod uwagę realną ilość posiadaczy AM którzy wysyłać mogli dane - że te dane mogą pochodzić równie dobrze z całkiem innego źródła.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2009, 09:55:33 »
Cytat: emisiu
Zastanawiam się czy te dane rzeczywiście pochodzą od użytkowników AM?
Też się nad tym zastanawiam :mysli:
W Czeladzi od 21 maja do końca roku jest zamknięty odcinek ulic 1 Maja-Bytomskiej-Szpitalnej,
a tymczasem na Targeo jest on jak najbardziej przejezdny,
tylko w godzinach wieczorno-nocnych na części tego zamkniętego odcinka pojawia się brak danych.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2009, 10:29:45 »
W Czeladzi od 21 maja do końca roku jest zamknięty odcinek ulic 1 Maja-Bytomskiej-Szpitalnej,
a tymczasem na Targeo jest on jak najbardziej przejezdny,
tylko w godzinach wieczorno-nocnych na części tego zamkniętego odcinka pojawia się brak danych.
Takich przykładów pewnie jest bardzo dużo.
Ja podałem z węzłem Sośnica, Czeladź kolejny przykład, może walec tam jeździ z AM NocnyMarku?

A spójrz proszę na węzeł Murckowska. Jeden zjazd nie jest brany pod uwagę przez Targeo Traffic. Pytanie dlaczego?
Czy dlatego, że nie istnieje on w rzeczywistości? Czy, że nie istnieje w mapach 0906? Czy nikt nim nie jeździ (bo de facto nie istnieje)?
Zaś druga "pętelka" na węźle jest brana pod uwagę, pomimo, że także po niej nie odbywa się ruch, ale jest na najnowszych mapach 0906.

Przyjrzałem się kilku innym miejscom, opiszę jedno.
Droga z Sosnowca do Czeladzi (Grota-Roweckiego). Na wysokości os. Kalety jest przystanek autobusowy bez wysepki. Autobusy stają na środku jezdni.
Targeo Traffic o 10:20 pokazuje w jego miejscu spowolnienie ruchu kolorem czerwonym. Oznacza to zatem, że na przystanku stoi autobus, a auta muszą zwalniać, omijać go, bądź czekać za nim.
Sprawdziłem w rozkładzie, 3 autobusy w przedziale 10:15 - 10:30 przejeżdżają i zatrzymują się na tym przystanku.
Przesuwam suwak w późniejsze godziny - zjawisko spowolnienia w tym miejscu nie istnieje...

Co o tym myśleć? Nie wiem! Czy ktoś przed chwilą tamtędy jechał z AM? Czy kiedyś tamtędy o tej godzinie ktoś jechał?
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 05, 2009, 10:45:22 »
Mnie martwi inny problem, jakie dane wysyła AM gdy stoję przy drodze pod blokim czekając na rodzinkę, czy jest to interpretowane, że stoję w korku??
Wysłałem pytnie do AM niestety nie odpisali.
Pewnie tak - w moim mieście mam "czerwoną strefę" przy biedronce  :mrgreen: na drodze, wylotowej z miasta :-)
Samochody zwalniają żeby skręcić na parking , ale manewr jako taki trwa chwilkę :-)


Napisane: Sierpień 05, 2009, 10:40:02
Zastanawiam się czy te dane rzeczywiście pochodzą od użytkowników AM?
:E Gdzieś widziałem informację prasową że TeleAtlas zaczyna sprzedawać dane traffic ...
Czyżby AM Traffic było zmutowanym IQ Routes ?  :P ( przynajmniej na początku zanim nie dorobią się własnych danych .. )

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 05, 2009, 10:53:13 »
Nie ważne, skąd wzięli, ważne, żeby były!

To ja zapytam inaczej. Ponieważ mój sprzęt nie posiada funkcji łączenia się z internetem i niestety nie mam możliwości korzystania z Traffica nawet przez A/S

A jak sobie wyobrażasz korzystanie z AM Traffic przez ActiveSync?  :mysli:

czy ktoś dowiadywał się w AM, czy planują uruchomienie kiedyś kiedyś (jak już będzie to dostępne w Polsce) obsługi TMC ?

Raczej nic o tym nie słychać.

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 05, 2009, 11:09:05 »

A jak sobie wyobrażasz korzystanie z AM Traffic przez ActiveSync?  :mysli:

No wiem, że nie da się korzystać online, ale przynajmniej mógłbym przed trasą podłączyć się do kompa, pobrać dane (tak samo wysłać po przejechanej trasie/trasach) i wyruszyć w drogę. Wiem, że nie jest to to samo co TMC, ale może przynajmniej jakaś namiastka  :E

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 05, 2009, 11:41:12 »

A jak sobie wyobrażasz korzystanie z AM Traffic przez ActiveSync?  :mysli:

No wiem, że nie da się korzystać online, ale przynajmniej mógłbym przed trasą podłączyć się do kompa, pobrać dane (tak samo wysłać po przejechanej trasie/trasach) i wyruszyć w drogę. Wiem, że nie jest to to samo co TMC, ale może przynajmniej jakaś namiastka  :E

moim zdaniem to bardzo dobra namiastka. Poza naglymi przypadkami, kiedy pozostawanie on-line z serwerem AM oplaci sie, aktualizacja stanu drog przed dluzsza trasa w zupelnosci wystarczy

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 05, 2009, 12:30:34 »
A jak sobie wyobrażasz korzystanie z AM Traffic przez ActiveSync?  :mysli:
Wystarczy obliczyć statystyczne natężenie ruchu na drogach w danych godzinach i zaszyć je w mapie.
Plus synchronizacja informacji o blokadach tak jak teraz mamy w Miplo.
To rozwiąże 80-90% - reszta to nieprzewidywalne blokady w stylu: wypadki , zniszczenie drogi itp..


*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:12:24 »
Cytat: matmic
A spójrz proszę na węzeł Murckowska. Jeden zjazd nie jest brany pod uwagę przez Targeo Traffic. Pytanie dlaczego?
Czy dlatego, że nie istnieje on w rzeczywistości? Czy, że nie istnieje w mapach 0906? Czy nikt nim nie jeździ (bo de facto nie istnieje)?
Zaś druga "pętelka" na węźle jest brana pod uwagę, pomimo, że także po niej nie odbywa się ruch, ale jest na najnowszych mapach 0906.

Zauważ, że dane traffic odpowiadają układowi dróg z aktualnej mapy 0906, jedynie targeowy podkład jest stary.

Cytat: matmic
Sprawdziłem w rozkładzie, 3 autobusy w przedziale 10:15 - 10:30 przejeżdżają i zatrzymują się na tym przystanku.
Przesuwam suwak w późniejsze godziny - zjawisko spowolnienia w tym miejscu nie istnieje...
Co o tym myśleć? Nie wiem! Czy ktoś przed chwilą tamtędy jechał z AM? Czy kiedyś tamtędy o tej godzinie ktoś jechał?
IMHO danych z tego odcinka mieli więcej i o tym czasie powtarzała się sytuacja wydłużonego czasu przejazdu,
stąd zostało to uwzgledninew trafficu.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 05, 2009, 15:19:49 »
Wystarczy obliczyć statystyczne natężenie ruchu na drogach w danych godzinach i zaszyć je w mapie.
Plus synchronizacja informacji o blokadach tak jak teraz mamy w Miplo.
To rozwiąże 80-90% - reszta to nieprzewidywalne blokady w stylu: wypadki , zniszczenie drogi itp..

Dokładnie tak! Dlatego było moje pytanie o korzystanie z ActiveSync w Trafficu. Dane o średniej prędkości na danym odcinku, będą zaszyte w mapie, więc nic tu po ActiveSyncu, a chwilowych blokad i tak nie ma sensu transmitować post factum.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 05, 2009, 15:56:14 »
Mam wrażenie, że przy obliczaniu trasy brana jest kategoryzacja odcinków - a przy obliczaniu czadu dane z Traffica.

Optymalna - 91km, czas: 1h 24min
Szybka - 113km, czas: 1h 50min

Fajna różnica huh :)
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 05, 2009, 23:48:47 »
Czy ktoś z Was ma możliwość porównania danych z Traffic Targeo z danymi z NaviExperta?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:08:51 »
Dane z NE chyba nie są publicznie dostępne, RalphOcean publikował kiedyś fragmenty na swoim blogu.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline redi

  • ****
  • 636
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad DUXO, Toshiba Encore
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:55:59 »
Mnie martwi inny problem, jakie dane wysyła AM gdy stoję przy drodze pod blokim czekając na rodzinkę, czy jest to interpretowane, że stoję w korku??
Wysłałem pytnie do AM niestety nie odpisali.

Zauwazyłem, że w miejscu gdzie mieszkam i czesto zostawiam AM wlaczona to mam tutaj na czarno, wiec jednak lepiej wylaczac AM niz zostawiac i symulowac niby korek... POza tym mysle, ze to jest wyliczane ze sredniej, bo jak 5 wysle, ze jechalo srednio 40 km/h a ja jako 6 stoje i w sumie mam 2 km/h srednia to srednia wyjdzie 27 km/h a nie prawie 0.

Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 06, 2009, 08:41:04 »
No wiem, że nie da się korzystać online, ale przynajmniej mógłbym przed trasą podłączyć się do kompa, pobrać dane (tak samo wysłać po przejechanej trasie/trasach) i wyruszyć w drogę. Wiem, że nie jest to to samo co TMC, ale może przynajmniej jakaś namiastka  :E
Tu widzę mały problemik :)
Ustalasz trasę, podłączasz do kompa, AM pobiera dane traffic z aktualnej godziny, jedziesz w trasę za powiedzmy godzinę-dwie i wtedy dane traffic są już nieaktualne. Przecież nie będzie pobierał tych danych dla wszystkich godzin dla całej Polski, chyba że będą nieźle upakowane i paczka pobierana będzie mała.

*

Offline cooler1979

  • 35
  • Sprzęt: HTC Diamond AM 5.5.3
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 06, 2009, 09:07:35 »
A ja ciekawy jestem dlaczego na Moście Gdańskim w Wa-wie, srednia prędkość między 24 a 6 jest 40 - 60km/h  . To nawet mój dziadek jeździ tam jak nie ma wogóle ruchu, 80km/h .

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 06, 2009, 09:44:07 »
licznik samochodowy zawyża o kilka km.
Napisane: Sierpień 06, 2009, 09:40:38
Mnie martwi inny problem, jakie dane wysyła AM gdy stoję przy drodze pod blokim czekając na rodzinkę, czy jest to interpretowane, że stoję w korku??
Wysłałem pytnie do AM niestety nie odpisali.

Zauwazyłem, że w miejscu gdzie mieszkam i czesto zostawiam AM wlaczona to mam tutaj na czarno, wiec jednak lepiej wylaczac AM niz zostawiac i symulowac niby korek... POza tym mysle, ze to jest wyliczane ze sredniej, bo jak 5 wysle, ze jechalo srednio 40 km/h a ja jako 6 stoje i w sumie mam 2 km/h srednia to srednia wyjdzie 27 km/h a nie prawie 0.

Ale wystarczy wyłączyc "przyciskiem power" czy trzeba wyłączyc AM?. Jeśli to drugie to już wole GPS wyłączyc - fixa znajdzie szybciej.