Traffic beta na Targeo

  • 42 Odpowiedzi
  • 17315 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 06, 2009, 09:46:31 »
Tu widzę mały problemik :)
Ustalasz trasę, podłączasz do kompa, AM pobiera dane traffic z aktualnej godziny, jedziesz w trasę za powiedzmy godzinę-dwie i wtedy dane traffic są już nieaktualne. Przecież nie będzie pobierał tych danych dla wszystkich godzin dla całej Polski, chyba że będą nieźle upakowane i paczka pobierana będzie mała.

Nie myl trafficu dotyczącego średnich prędkości na danym odcinku w określonych godzinach, który będzie zaszyty w mapach i nie będzie aktualizowany częściej niż przy aktualizacji map, z trafficem chwilowym, który będzie dotyczył bieżących zdarzeń na drodze i będzie dostępny online.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 06, 2009, 10:39:23 »

czy ktoś dowiadywał się w AM, czy planują uruchomienie kiedyś kiedyś (jak już będzie to dostępne w Polsce) obsługi TMC ?

Raczej nic o tym nie słychać.

Obawiam się, że TMC w Polsce uruchomią zaraz jak tylko skończą budować autostrady  :E Przecież nawet nie ma sensownych informacji w radio (poza zdawkowymi w PR1 itp., zwykle przed wiadomościami). A prawie każdy samochodowy odbiornik RDS ma funkcję automatycznego przełączania się na info drogowe. Dno i trzy metry mułu.
Napisane: Sierpień 06, 2009, 10:22:38
Czy ktoś z Was ma możliwość porównania danych z Traffic Targeo z danymi z NaviExperta?

NE publikuje kilka wybranych map prędkości, np. http://www.naviexpert.pl/fileadmin/templates/gfx/ml/maps/gdansk_mapa_predkosci_godz_800.png
Porównanie z Targeo nie jest łatwe, bo np. żeby zobaczyć mniej ważne ulice w Trafficu Targeo, trzeba użyć zupełnie innej skali. Z grubsza tendencje są podobne, choć łatwo znaleźć różnice.

Inna sprawa, że te dane nie są tego samego typu - mapy NE to są wartości średnie, a jak rozumiem Traffic to jest "tu i teraz", więc akurat wakacje itp.

PS. Pytanie techniczne do zaawansowanych forumowiczów - czy można wpisać w post URL tak, by sam adres był "ukryty" pod dowolnym tekstem, tak jak w normalnym HTML <a href="url">dowolny tekst</a> ?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 06, 2009, 10:43:24 »
PS. Pytanie techniczne do zaawansowanych forumowiczów - czy można wpisać w post URL tak, by sam adres był "ukryty" pod dowolnym tekstem, tak jak w normalnym HTML <a href="url">dowolny tekst</a> ?

{url=http://tu_wpisz_url}dowolny tekst{/url}

(Zamień nawiasy na kwadratowe [ ])

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 06, 2009, 17:28:25 »

Obawiam się, że TMC w Polsce uruchomią zaraz jak tylko skończą budować autostrady  :E Przecież nawet nie ma sensownych informacji w radio (poza zdawkowymi w PR1 itp., zwykle przed wiadomościami). A prawie każdy samochodowy odbiornik RDS ma funkcję automatycznego przełączania się na info drogowe. Dno i trzy metry mułu.

A tu należy podziękować KRRiTV. Kiedyś RMF nadawał traffiki lokalnie. Ale pewnego dnia ten sztuczny twór kontrolujący media elektroniczne zakazał tzw. "rozszczepiania" programów i traffiki trafił szlag.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 06, 2009, 17:45:22 »
Mam wrażenie, że przy obliczaniu trasy brana jest kategoryzacja odcinków - a przy obliczaniu czadu dane z Traffica.

Optymalna - 91km, czas: 1h 24min
Szybka - 113km, czas: 1h 50min

Fajna różnica huh :)
Wyznaczyłem sobie trasę po A4 (bez stopów). Długość 60,1km, czas 46m - średnia 78km/h (po autostradzie!).
Coś ten Miplo Traffic na autostradach nie sprawdza się...
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 06, 2009, 18:30:07 »
Coś ten Miplo Traffic na autostradach nie sprawdza się...

Chyba miałeś na myśli Targeo Traffic, nie Miplo Traffic.
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 06, 2009, 20:14:04 »
Dane z NE chyba nie są publicznie dostępne, RalphOcean publikował kiedyś fragmenty na swoim blogu.

Mam je wydrukowane dla Warszawy. Dla godz. 8.00 i 16.00.
Nie ma IMHO większych różnic. Są nieco inne skale (przedziały) prędkości dla poszczególnych kolorów (w NE: <15, 15...25, 25...35, 35...50, 50...65, 65...80, >80).
Napisane: 06-08-2009, 18:51:20
Jeszcze trochę brakuje do tego:

http://inrixtraffic.com/




Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 07, 2009, 00:03:39 »
Sprawdziłem jak przedstawia się sytuacja w mojej miejscowości (Oława) i prawie wszystko ok :) (zdarzają się nieuzasadnione babole z czarnymi odcinkami)

Wiadomo kiedy pojawi się wersja z większą ilością dróg? (teraz są tylko autostrady krajowe i wojewódzkie)

No wiem, że nie da się korzystać online, ale przynajmniej mógłbym przed trasą podłączyć się do kompa, pobrać dane (tak samo wysłać po przejechanej trasie/trasach) i wyruszyć w drogę. Wiem, że nie jest to to samo co TMC, ale może przynajmniej jakaś namiastka  :E
Tu widzę mały problemik :)
Ustalasz trasę, podłączasz do kompa, AM pobiera dane traffic z aktualnej godziny, jedziesz w trasę za powiedzmy godzinę-dwie i wtedy dane traffic są już nieaktualne. Przecież nie będzie pobierał tych danych dla wszystkich godzin dla całej Polski, chyba że będą nieźle upakowane i paczka pobierana będzie mała.

Jakoś TT potrafił zaimplementować dane z wszystkich godzin


« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2009, 00:17:53 wysłana przez lukas63 »

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 07, 2009, 08:30:06 »
Wiadomo kiedy pojawi się wersja z większą ilością dróg? (teraz są tylko autostrady krajowe i wojewódzkie)
Też tak myślałem, aż nie zzomowałem się bliżej Wawy, wtedy okazało się, że mniejsze ulice też mają informacje :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 07, 2009, 08:55:45 »
Tu jst napisane co nieco o zbieraniu danych itp.
http://itbiznes.pl/art38053.html

Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 07, 2009, 12:48:07 »
Wiadomo kiedy pojawi się wersja z większą ilością dróg? (teraz są tylko autostrady krajowe i wojewódzkie)
Też tak myślałem, aż nie zzomowałem się bliżej Wawy, wtedy okazało się, że mniejsze ulice też mają informacje :)

Widzę, że Warszawa uprzywilejowana - we Wrocku są 3 drogi na krzyż :)

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Traffic beta na Targeo
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 07, 2009, 14:57:17 »
Jakoś TT potrafił zaimplementować dane z wszystkich godzin

Nie tylko z godzin, ale nawet z dni tygodnia. A dla niektórych krajów uwzględniają nawet święta.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4