Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.

  • 237 Odpowiedzi
  • 69677 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 15, 2010, 22:30:32 »
Mnie dzisiaj AM 6.6.2 (włączone SR i LD) wyznaczyła taki manewr:
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 15, 2010, 22:35:45 »
A skąd Ty masz to pole ?? Tak na stale w skórce masz ??


*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 15, 2010, 22:43:01 »
A skąd Ty masz to pole ?? Tak na stale w skórce masz ??

Nie, to się pojawia w zrzucie ekranu zrobionym za pomocą "systemu raportowania błędów". W oryginale jest tam tylko AutoMapa, w skórce Darka j.w.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 23:32:48 wysłana przez jerzu »
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 15, 2010, 22:52:32 »
"systemu raportowania błędów"


Ahha, dzięki za info.
 Już kilka razy widziałem zrzuty z takim polem i się zastanawiałem skąd to się bierze. Ja nie używam tej funkcji więc dlatego nie kojarzyłem.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 15, 2010, 23:13:42 »
 :E :E :E ... po prostu nie zapłacił za skórkę i dlatego mu się coś takiego wyświetla  :banan:
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 15, 2010, 23:22:03 »
Dobre  :mrgreen: :ok:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 15, 2010, 23:32:21 »
:E :E :E ... po prostu nie zapłacił za skórkę i dlatego mu się coś takiego wyświetla  :banan:

Taka wersja "demo" ;)
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 16, 2010, 12:56:18 »
The parameter is incorrect - a czy taki komunikat przy odpalaniu AM 6.6.2 nikomu z Was się jeszcze nie pojawił uniemożliwiając wczytanie mapy ? Pytam , bo miałem z tym kłopot w 6.6.1 - będąc 1 listopada w Skandynawii - gdzie pierwszy raz AM zawiodła mnie całkowicie - byłem więc bez nawigacji (nikomu tego nie życzę).

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 16, 2010, 15:10:09 »
Dostrzegłem, że w 6.6.2 Beta popsuta została wizualizacja czasu i metrażu do celu, po napłynięciu nowych danych trafficowych. Mianowicie, w 6.6.1 pojawiała się u góry programu belka (zielona lub żółta) z informacją ile plus lub minus czasu/trasy. Teraz, gdy pojawiają się utrudnienia, ten plus został zastąpiony znakiem graficznym i napisem Utrudnienia. Wszystko jednak jest "rozwalone" na tej belce, że nie wiadomo o co chodzi, bo część jest urwana. Niestety ani screena ani fotki aparatem nie zdążyłem zrobić, bo belka ta po chwili znika.
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 16, 2010, 15:34:14 »
Coś mi się wydaje, że to wyznaczanie trasy "w pole" jest nagminne.
Oto ekran z zapisem śladu jak poprowadziła mnie wczoraj.
Jeśli ktoś chciałby sprawdzić jak zachowuje się wytyczanie podobnych dziwolągów,
to proponuje przeglądnąć przykłady. A może to tylko u mnie?

Ustawienia:
Trasa optymalna, 3x pytaj, typ dróg pomijanych = nie pomijaj,
korzystaj z SR i po próbie liczenia trasy pozwolenie na jazdę autostradą.
Dowolna godzina startu.

===================================
przypadek 1
wyznacza poprawnie jedziemy A4
nic nie blokuje poprawnej trasy
---------------
START Jaworzno, ul. Sulinskiego 57

KONIEC Jasło, ul. Rynek 1
===================================
przypadek 2
wyrzuca z autostrady w "pola"
---------------
START Jaworzno, ul. Sulinskiego 57

PRZEZ OKOLICE
50 09 35 71
19 19 21 46

KONIEC Jasło, ul. Rynek 1
===================================
przypadek 3
aby nie uzywac PRZEZ OKOLICE
zmieniamy ciut miejsce startu nadal
wyrzuca z autostrady w "pola"
---------------
START Jaworzno, ul. Wiosny Ludow 90

KONIEC Jasło, ul. Rynek 1
===================================
przypadek 4
to juz efekt specjalny
dla twardzieli error
---------------
START Jaworzno, ul. Wiosny Ludow 90

PRZEZ OKOLICE
50 09 35 71
19 19 21 46

KONIEC Jasło, ul. Rynek 1
===================================
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 15:40:38 wysłana przez Miami »
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 16, 2010, 15:41:22 »
mialem podobnie na innej trasie Prowadzila jak wyzej objazdami Ale co ciekawe po przybyciu do domu i bez fixa wyznaczyla poprawnie
Nastepnego dnie ta sama trasa tez poprawnie  :mysli:

Nie uzywam SR
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline montrala

  • **
  • 111
  • Strzelam bo lubie
  • Sprzęt: N560, i600, i900, HD2
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 16, 2010, 18:28:02 »
The parameter is incorrect - a czy taki komunikat przy odpalaniu AM 6.6.2 nikomu z Was się jeszcze nie pojawił uniemożliwiając wczytanie mapy ? Pytam , bo miałem z tym kłopot w 6.6.1 - będąc 1 listopada w Skandynawii - gdzie pierwszy raz AM zawiodła mnie całkowicie - byłem więc bez nawigacji (nikomu tego nie życzę).

Założyłem kiedyś oddzielny wątek na ten temat, pisałem też do supportu (bez odzewu). Problem dotyczy HD2 i w 6.6.2b też występuje. Obejście to ustawienie zegara w manili nie na czas "mojej lokalizacji", tylko na Warszawę.
Pozdrawiam,
                              Montrala

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 16, 2010, 18:46:45 »
U mnie ten sam problem,Wyznaczenie trasy z pkt. A do B to np. 244 km (trasa prawidlowa). Przestawienie pkt. startu (A) o kilkaset metrow powoduje zmiane dlugosci trasy do wartosci 272km bez istotnych zmian jej parametrow.Temat zgloszony do supportu 2 dni temu bez odzewu, widocznie to jakas grubsza sprawa.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 16, 2010, 19:23:14 »
Przy trasie szybkiej to nic dziwnego ani nadzwyczajnego, tu odległość jest wartością drugorzędną.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 16, 2010, 21:13:54 »
Nie przekonuje mnie ta odpowiedz ( odleglosc punktow strtowych w obu przypadkach  to 200m od siebie).

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 16, 2010, 21:26:57 »
A jaka odległość by Cię satysfakcjonowała? 500m, kilometr, może pięć, albo piętnaście?
Program wybiera po prostu trasę szybszą (nie bezwzględnie, lecz na miarę jakości algorytmu)
I zawsze będzie jakiś punkt graniczny, od którego szybciej czy bliżej będzie już inną drogą.
Masz jakiś pomysł by tego uniknąć?
Wchodząc na górę też w końcu dojdziesz na szczyt i dalej będzie już tylko z górki
i czy się to będzie Tobie podobać czy nie, wyżej nie węjdziesz.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 16, 2010, 21:50:12 »
A jaka odległość by Cię satysfakcjonowała? 500m, kilometr, może pięć, albo piętnaście?
Program wybiera po prostu trasę szybszą (nie bezwzględnie, lecz na miarę jakości algorytmu)
I zawsze będzie jakiś punkt graniczny, od którego szybciej czy bliżej będzie już inną drogą.
Masz jakiś pomysł by tego uniknąć?
No dobrze Marku... to jakbyś scharakteryzował/opisał algorytm trasy optymalnej z LD i SR?
ISTQB Certified Tester

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 16, 2010, 21:56:14 »
Zauważyłem że błędy ograniczeń prędkości na DK8 (wjazd do Warszawy) zostały poprawione.  To oznacza że nie trzeba czekać na kolejną wersję bety, czy też wersję finalną. Wymiana danych odbywa się via AM'CENTER.

*

Offline robertpiaty

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 16, 2010, 22:27:57 »
Wczoraj w Warszawie jechałem ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus (ul. Starynkiewicza 1/3) do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. dr. W. Orłowskiego (ul. Czerniakowska 231). AM poprowadziła mnie Alejami (i słusznie), ale przed rondem Dmowskiego (skrzyżowanie Jerozolimskich z Marszałkowską) zaczęły się wariacje.

Wskaźnik mojej pozycji na mapie przerzuciło na jezdnię po drugiej stronie torów tramwajowych z przeciwnym kierunkiem jazdy. Hołowczyc krzyczał abym za 10 metrów zawrócił - łer - na torach tramwajowych  :-|? Akcja trwała kilka sekund i wróciło wszystko do normy. Nie zdążyłem się przyjrzeć mapie, ale miałem wrażenie, że trasa która była przede mną miała 2 punkty startowe. Pierwszy to tam gdzie faktycznie jechałem, drugi to tam gdzie był wskaźnik na mapie mojego rzekomego położenia. Za rondem obie trasy się łączyły i dalej pokazywało wszystko OK.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 16, 2010, 23:55:40 »
A jaka odległość by Cię satysfakcjonowała? 500m, kilometr, może pięć, albo piętnaście?
Program wybiera po prostu trasę szybszą (nie bezwzględnie, lecz na miarę jakości algorytmu)
I zawsze będzie jakiś punkt graniczny, od którego szybciej czy bliżej będzie już inną drogą.
Masz jakiś pomysł by tego uniknąć?...
Idea jest znana i nikt jej nie kwestionuje. Pytaniem jest dlaczego przesunięcie punktu startu o kilkaset metrów powoduje takie zmiany w routingu?!
Jak na mój gust trasa powinna być taka sama.
Podobnie jak onegdaj działo się w opisywanym przeze mnie tu przypadku.  :S
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2010, 13:26:54 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 17, 2010, 00:53:25 »
Wskaźnik mojej pozycji na mapie przerzuciło na jezdnię po drugiej stronie torów tramwajowych z przeciwnym kierunkiem jazdy. Hołowczyc krzyczał abym za 10 metrów zawrócił - łer - na torach tramwajowych  :-|? Akcja trwała kilka sekund i wróciło wszystko do normy. Nie zdążyłem się przyjrzeć mapie, ale miałem wrażenie, że trasa która była przede mną miała 2 punkty startowe. Pierwszy to tam gdzie faktycznie jechałem, drugi to tam gdzie był wskaźnik na mapie mojego rzekomego położenia. Za rondem obie trasy się łączyły i dalej pokazywało wszystko OK.

Podejrzewam, ze to kwestia niedokladnosci pozycji GPS lub niedokladnosci mapy. AM mysli, ze jedziesz po drugiej jezdni(?) i poruszasz sie pod prad, stad takie komunikaty. Mam cos podobnego we Wroclawiu skrecajac z Pilsudskiego w prawo w Grabiszynska. Na poczatku Grabiszynskiej chyba zawsze komunikat informuje mnie zebym zawrocil. Niestety w jednym czasie zmienilem sprzet i wersje AM, wiec teraz nie wiem co u mnie jest zrodlem problemu (dawniej tak nie mialem).

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 17, 2010, 05:12:07 »
A jaka odległość by Cię satysfakcjonowała? 500m, kilometr, może pięć, albo piętnaście?
Program wybiera po prostu trasę szybszą (nie bezwzględnie, lecz na miarę jakości algorytmu)
I zawsze będzie jakiś punkt graniczny, od którego szybciej czy bliżej będzie już inną drogą.
Masz jakiś pomysł by tego uniknąć?...
Idea jest znana i nikt jej nie kwestionuje. Pytaniem jest dlaczego przesunięcie punktu startu o kilkaset metrów powoduje takie zmiany w routingu?!
Jak na mój gust trasa powinna być taka sama.
Podobnie jak onegdaj działo się w opisywanym przeze mnie tu przypadku.  :S
Potwierdzam że problem nie występował w wersji 6.6.1 , a w 6.6.0 coś takiego też miało miejsce  i kalkulacja trasy ze zmienionym o kilkanaście - kilkadziesiąt metrów punktem startowym dawała inne rezultaty. Program niestety charakteryzuje sie tą smutna zależnością "2 kroki do przodu i 1 w tył" :worried:

*

Offline rrudas

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi6, Modecom SX 7.1
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 17, 2010, 08:27:47 »
Wczoraj w Warszawie jechałem ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus (ul. Starynkiewicza 1/3) do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. dr. W. Orłowskiego (ul. Czerniakowska 231). AM poprowadziła mnie Alejami (i słusznie), ale przed rondem Dmowskiego (skrzyżowanie Jerozolimskich z Marszałkowską) zaczęły się wariacje.

Wskaźnik mojej pozycji na mapie przerzuciło na jezdnię po drugiej stronie torów tramwajowych z przeciwnym kierunkiem jazdy. Hołowczyc krzyczał abym za 10 metrów zawrócił - łer - na torach tramwajowych  :-|? Akcja trwała kilka sekund i wróciło wszystko do normy. Nie zdążyłem się przyjrzeć mapie, ale miałem wrażenie, że trasa która była przede mną miała 2 punkty startowe. Pierwszy to tam gdzie faktycznie jechałem, drugi to tam gdzie był wskaźnik na mapie mojego rzekomego położenia. Za rondem obie trasy się łączyły i dalej pokazywało wszystko OK.

Ludzie nie czepiajcie się AM za fiksacje GPS.  Zapewne zwolniłeś przed rondem i "pseudo" ruch wynikający z błędów pozycjonowania kolejnych pomiarów ciebie cofnął, co AM uznała za ruch w przeciwnym kierunku i przeliczyła drogę tak jakbyś zawrócił.

W moim przypadku użycie anteny zewnętrznej zmniejszyło, ale nie wyeliminowało całkowicie, występowanie tego zjawiska.   
"Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać." - Kartezjusz (1596-1650)

Uczcie się języków - curva dei pedali

*

Offline robertpiaty

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 17, 2010, 08:46:19 »
rrudas ja się nie czepiam, tylko opisuję sytuację i poddaję ją do ogólnej dyskusji. Gdybym był pewien że to jest błąd AM to bym pisał do supportu a nie tutaj.

Nie jestem specem w nawigacjach, ale jestem programistą i wiem że podczas modyfikacji jednej funkcji aby coś poprawić, można niechcący sprawić, że w innym jej wywołaniu przestanie ona poprawnie działać i reszta kodu może sypać błędami lub błędnie działać (to drugie jest trudniejsze do wykrycia). Dla tego piszę tutaj. Być może ktoś będzie przejeżdżał przez to skrzyżowanie i sytuacja się powtórzy.

Kolejną rzeczą jest to że takie "pseudo" ruchy można za pomocą programu spróbować wyeliminować. Wcześniej korzystałem z MapaMap i takich "pseudo" ruchów nie miałem.

*

Offline rrudas

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi6, Modecom SX 7.1
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #204 dnia: Listopad 17, 2010, 10:07:58 »
Zmień ustawienia dokładności GPS (w AM nazywa się to "Ignoruj odchylenia GPS").
Ale jak w życiu, nic za darmo. Zwiększa to czas reakcji na zjechanie z trasy (reaguje później).

Wybór należy do ciebie.
"Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać." - Kartezjusz (1596-1650)

Uczcie się języków - curva dei pedali

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #205 dnia: Listopad 17, 2010, 10:20:43 »
Potwierdzam że problem nie występował w wersji 6.6.1 , a w 6.6.0 coś takiego też miało miejsce  i kalkulacja trasy ze zmienionym o kilkanaście - kilkadziesiąt metrów punktem startowym dawała inne rezultaty.
To zjawisko, nie problem, występuje w każdej wersji i w każdym programie nawigacyjnym.
W każdym programie znajdę Ci miejsce graniczne trasy, od którego droga do celu zostanie
poprowadzona inną drogą (o ile taka alternatywna droga będzie istniała).

Oczywiście piszę tu o ogólnym zjawisku, bo tylko o takim może być mowa, skoro nie podałeś
żadnych szczegółów trasy. Nie dotyczy to np. sytuacji, w której przestawiłbyś punkt startowy
w tym samym kierunku, w którą była wyznaczona trasa (czyli nowy start byłby na starej trasie)
i to byłoby powodem wyznaczenia jej w innym kierunku, albo zmiana nastąpiłaby gdzieś
w dalszej części trasy a nie od samego początku.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline JB46

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Sigma B50
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #206 dnia: Listopad 17, 2010, 10:46:10 »
Program niestety charakteryzuje sie tą smutna zależnością "2 kroki do przodu i 1 w tył"
W AM662b znowu pojawia się problem z brakiem pamięci przy wyznaczaniu dłuższych tras. A już było tak dobrze!
Pozdrawiam.

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 17, 2010, 13:26:02 »

Nie dotyczy to np. sytuacji, w której przestawiłbyś punkt startowy
w tym samym kierunku, w którą była wyznaczona trasa (czyli nowy start byłby na starej trasie)
i to byłoby powodem wyznaczenia jej w innym kierunku, albo zmiana nastąpiłaby gdzieś
w dalszej części trasy a nie od samego początku.

I tu mam wątpliwości. Np trasa Rawicz - Międzychód, szybka bez SR,LD prowadzi do Kościana dalej Grodzisk, Nowy Tomyśl, Miedzichowo. Ale jeżeli przesunę punkt start na obwodnicę Śmigla (leży na poprzedniej trasie), to trasa dalej wyznaczana jest przez Stęszew, Buk, Duszniki, Pniewy. Reasumując jeżeli w czasie jazdy doprowadzę do przeliczenia trasy (bo zjechałem w bok na obiad) to dalsza część trasy może być wyznaczona inaczej. I z tego nie jestem zadowolony.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 17, 2010, 13:26:17 »
... Oczywiście piszę tu o ogólnym zjawisku, bo tylko o takim może być mowa, skoro nie podałeś
żadnych szczegółów trasy. Nie dotyczy to np. sytuacji, w której przestawiłbyś punkt startowy
w tym samym kierunku, w którą była wyznaczona trasa (czyli nowy start byłby na starej trasie)
i to byłoby powodem wyznaczenia jej w innym kierunku, albo zmiana nastąpiłaby gdzieś
w dalszej części trasy a nie od samego początku.
Ale w podanym przeze mnie przykładzie taka sytuacja miała miejsce, że przesunięcie punktu startu do lokalizacji, która była na uprzednio już wyznaczonej trasie zaskutkowała dość drastyczną zmianą jej wytyczenia.
Moim zdaniem tak byc nie powinno.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 17, 2010, 14:28:19 »
Oczywiście piszę tu o ogólnym zjawisku, bo tylko o takim może być mowa, skoro nie podałeś
żadnych szczegółów trasy. Nie dotyczy to np. sytuacji, w której przestawiłbyś punkt startowy
w tym samym kierunku, w którą była wyznaczona trasa (czyli nowy start byłby na starej trasie)
i to byłoby powodem wyznaczenia jej w innym kierunku, albo zmiana nastąpiłaby gdzieś
w dalszej części trasy a nie od samego początku.
Trasa Warszawa - Bydgoszcz wyznacza prawidłowo przez Płońsk, Sierpc, Lipno , Toruń; jeżeli wyznaczę start w Płońsku (na tej samej trasie) do Bydgoszczy to prowadzi drogą Nr 10 do m. Góra, potem na Płock, Włocławek (3-4 wahadła), Toruń i do Bydgoszczy. Włączony SR z 12.11. 2010, bez LD. Nie rozumiem o co chodzi


poprawiłem cytowanie, nM.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2010, 16:42:08 wysłana przez nocnyMarek »