Opcje AutoMapy 4.0beta43

  • 16 Odpowiedzi
  • 16195 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Opcje AutoMapy 4.0beta43
« dnia: Luty 23, 2007, 13:01:09 »
Witajcie, czy ktoś z testerów może opisać do czego służą, jakie mają znaczenie następujące nowe opcje w automapie 40beta

1. Przewiduj pozycje - jak to dziala. Jaką wartość ustawić przy opcji -  opóźnienie gps - do wyboru 0.6s , 0.8, 1s  ..itd czy brak?
2. Kategorie POI, ostrzeganie POI - po co są dwa okienka do zaznaczenia ?
3. Jak działa automatyczny tryb nocny - korzysta z wbudowanego zegara i przy określonej godzinie przełącza skórkę?
4. Po co ustalać śrdenie predkosci dla tras (autostrada, główne, krajowe itd.)?
5. Jak jest z tym obliczaniem ETA - lepiej ustawić z ostatnich 10 minut, czy z godziny, czy nie używac średniej prędkości do Eta. Do czego pole - Licz Eta używajac tylko średniej prśdkości (0km/h)?
6. Czy dobrze dziala opcja dostosuj automatycznie głośność komunikatów do prędkości jazdy?
7. Do czego służy opcja alternatywna forma komunikatów?
8. Jak należy rozumieć opcje -  komunikaty częstotliwość
pierwsz: 37sek powyzej 100km/h
drugi 18sek trzeci 7 sek
9. Do czego suwak -pamieć na dane mapy - to rezerwacja pamieci?
Do czego suwak pamieć na punkty użytkownika - co to daje - jakie jest optymalne ustawienie?

pozdrawiam wszystkich początkujących testerów

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2007, 14:51:08 »
1. Najlepsza to najniższa wartość. Widać różnicę w szczególności na zakrętach
2. Aby niektóre Ci wyświetlały a niektóre ostrzegały
3. Zegar
4. Aby am mogła latwiej wyliczać jaką droga ile km na godzinę jeździsz (plus pewnie ostrzeganie o przekroczeniu prędkości. różne kraje - różne ograniczenia)
5. nie chce mi się rozpisywać
6. świetnie działa
7. nie wiem
8. że w zależności od prędkości - tak będzie często Ci mówił o następnym manewrze kiedy będziesz się do niego zbliżał (plus oczywiście kiedy ma zacząć o nim mówić)
9. Ile pamięci ma Ci zabierać na punkty, a ile na mapę. Przydatne jako buforowanie (więcej w pamięci > to nie musi potem doczytywać)
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline julekjulek

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G3
Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2007, 14:56:24 »
Cytat: "edmun"
...
7. nie wiem
...

To uzupelnie.
Ta opcja daje inna kolejnosc slow ( podawanych informacji ) w komunikatach o manewrach.
Nazwa dla opcji wedlug mnie dobrana trafnie.

Pozdrawiam
julek

Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2007, 15:29:11 »
Czy jest opcja o częstotliwości "gadania" o zbliżaniu się do POI? Jak ma to miejsce w wersji 3.9. Czy opcja częstotliwośc-komunikatów stosuje się do manewrów i do POI?
Proszę o dokładne wytłumaczenie

Kategorie POI- po co są dwa okienka do zaznaczenia ? Zauwazyłem że jak importuje się plik z własnymi Poi (default.uam) to jeśli wgrane zostaną kategorie, które nie są już wbudowane w automapę to opcja pierwszego okienka do wyboru jest wyszarzona. Natomiast wszystkie wbudowane kategorię mają możliwość zaznaczenie obudwóch okienek. W jaki celu?


Do czego służy opcja alternatywna forma komunikatów? "...Ta opcja daje inna kolejnosc slow ( podawanych informacji ) w komunikatach o manewrach.." Może jakiś przykład? Na czym polega "fajność" tej opcji. Czy chodzi o inną kolejnośc słów typu - "Za 200 metrów zjazd" , a po włączeniu tej opcji - "Zjazd za 200 metrów" ?

Proszę o konkrety w opcji - komunikaty częstotliwość
pierwsz: 37sek powyzej 100km/h
drugi 18sek trzeci 7 sek
To znaczy że ta opcja jest tylko do komunikatów o manewrach? Nie ma to nic wspólnego z komunikatami o POI?
Czy to oznacza, jeśli dobrze rozumiem, że pierwszy komunikat zostanie wypowiedziany 37 sekund po ...no właśnie po czym? Drugi po 18 sekundach od pierwszego, a trzeci 7 sekund od drugiego przy jeździe 100km/h? Jeśli zmienia się wartość prędkości to co to daje?

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Re: Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2007, 23:53:03 »
Cytat: "maarczak"
1. Przewiduj pozycje - jak to dziala.


Ja tylko uzupełnię ;) fajnie to działa np w tunelach kiedy sygnał GPS nie dociera a mimo wszystko nadal jedziesz drogą (skręcić nie możesz a i poźniej nie ma gwałtownego przeskoku jak ponownie złapie sygnał
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2007, 11:43:06 »
Jeslio chodzi o alternatywne komunikaty to ja zauważyłem pojawienie się tuż tuż przez manewrem (np skretu) słowo: "teraz"

Pozdr
ISTQB Certified Tester

*

Offline AMi

  • *****
  • 1763
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 7110
Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2007, 20:47:27 »
12^2
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2021, 22:35:44 wysłana przez AMi »

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2007, 15:14:34 »
"Czy to oznacza, jeśli dobrze rozumiem, że pierwszy komunikat zostanie wypowiedziany 37 sekund po ...no właśnie po czym?"


37 sekund do manewru. 18 sekund po poprzednim komunikacie. tak rozumuję. ale nie sprawdzałem jak to w praktyce wygląda
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2007, 23:02:55 »
Cytat: "AMi"
Auto Mapa 4.0 Beta43?
Czterdzieste trzecie wcielenie bety?
Może sie wkońcu urodzi 4.0 final?


No co ty... jeszcze z rok ukazywania się bet i dojdziemy do bety 143... a potem będą RC (release candidate) - kolejne 200, i może za pięć lat już doczekamy momentu jak nieroby z Automapy zdecydują się wydać coś co będzie już o jakieś 7 lat przestarzałe.

Zaczyna mnie to mierzić

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2007, 23:35:59 »
Spoko Panowie. Obecna beta (nie 43, tylko 4.3) już prawie działa  ;)
Trzeba poprawić jeszcze taki detal jak współpraca z GPS  :worried:  i powinno się udać wypuścić wersję finalną  >:)

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2007, 09:12:06 »
A powiedzcie mi jak ustawić byBy pilot był na stałe włączony. Za kazdym razem odpalając prgram jak złapie sygnał to trzeba wchodzić w menu i włączać pilota bo za kazdym razem mam full screen choć przez chwilą lub przy ostatnim uzyciu był pilot włączony?
To samo dzieje się gdy wyłączę i ponownie wącze port com (wykrywanie odbiornika)!

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2007, 09:41:16 »
Cytat: "ajed"
Spoko Panowie. Obecna beta (nie 43, tylko 4.3) już prawie działa  ;)
Trzeba poprawić jeszcze taki detal jak współpraca z GPS  :worried:  i powinno się udać wypuścić wersję finalną  >:)

Chyba tylko w przypadku BT trzeba coś poprawić, bo u mnie na wszystkich posiadanych odbiornikach GPS AM beta 2,3 działa wzorowo (łącznie z wybudzaniem)

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2007, 11:44:25 »
Cytat: "piotr.lutynski"
A powiedzcie mi jak ustawić byBy pilot był na stałe włączony. Za kazdym razem odpalając prgram jak złapie sygnał to trzeba wchodzić w menu i włączać pilota bo za kazdym razem mam full screen choć przez chwilą lub przy ostatnim uzyciu był pilot włączony?
To samo dzieje się gdy wyłączę i ponownie wącze port com (wykrywanie odbiornika)!

Pozdrawiam

Z tego co zauważyłem to Pilot włącza sie automatycznie po wyznaczeniu trasy i przejściu już do nawigacji.
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2007, 11:49:09 »
Cytat: "Jarojaw"
Cytat: "piotr.lutynski"
A powiedzcie mi jak ustawić byBy pilot był na stałe włączony. Za kazdym razem odpalając prgram jak złapie sygnał to trzeba wchodzić w menu i włączać pilota bo za kazdym razem mam full screen choć przez chwilą lub przy ostatnim uzyciu był pilot włączony?
To samo dzieje się gdy wyłączę i ponownie wącze port com (wykrywanie odbiornika)!

Pozdrawiam

Z tego co zauważyłem to Pilot włącza sie automatycznie po wyznaczeniu trasy i przejściu już do nawigacji.

U mnie nie, gdy wyznaczy trasę i złapie sygnał (włączona opcja automatycznego śledzenia) to nie mam pilota..... nie wiem... może trzeba ruszyć nie próbowałem ale u mnie po złapaniu sygnału GPS mam Full screen a pilot jest wyłączony.
ISTQB Certified Tester

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2007, 12:29:19 »
Cytat: "piotr.lutynski"
A powiedzcie mi jak ustawić byBy pilot był na stałe włączony. (...)

Sprawdź w Ustawieniach, czy masz zaznaczoną opcję: Pokaż/wyłącz panel pilota.
Menu>Ustawienia>Ustawienia interfrejsu>4 (zakładka).

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2007, 12:38:43 »
Cytat: "IGAB"
Cytat: "piotr.lutynski"
A powiedzcie mi jak ustawić byBy pilot był na stałe włączony. (...)

Sprawdź w Ustawieniach, czy masz zaznaczoną opcję: Pokaż/wyłącz panel pilota.
Menu>Ustawienia>Ustawienia interfrejsu>4 (zakładka).

Działa.... najciekawsze jest, że opis jest nieprecyzyjny bo żeby pilot był włączony cały czas "ptaszek" musi być odznaczony....

dzieki, pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Re: Opcje AutoMapy 4.0beta43
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2007, 16:01:04 »
Cytat: maarczak
1. Przewiduj pozycje - jak to dziala.

Ja tylko uzupełnię ;) fajnie to działa np w tunelach kiedy sygnał GPS nie dociera a mimo wszystko nadal jedziesz drogą (skręcić nie możesz a i poźniej nie ma gwałtownego przeskoku jak ponownie złapie sygnał
Wcale nie... jak cały czas mam wyłączona opcje przewidywania pozycji a mimo to w tunelu nadal jedzie...
Przewidywania nie używam bo przy moim szybkim PDA (624MHZ) wyprzedza moje rzeczywiste położenie a w efekcie nie zdążam zjechać ze skrzyżowania czy ronda a zoom odjeżdża....

Pozdrav
ISTQB Certified Tester