Nowa beta AM 3.9.1.6

  • 38 Odpowiedzi
  • 8008 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nowa beta AM 3.9.1.6
« dnia: Grudzień 04, 2005, 12:07:49 »
Witam,
Czekaliśmy, czekaliśmy i doczekaliśmy :)
Jest nowa beta AM wraz z Polską i miastami. Za producentami AM cyt:


"Testy beta wersji 3.9 rozpoczete 20 listopada ujawnily powazne
problemy z alokacja pamieci przy wyznaczaniu dlugich tras na niektorych
modelach PocketPC. Najwieksze na modelu iPaq 6515.
Dosc powazne m.in. na modelu iPaq 4700.
Przyczyna okazaly sie usterki zarzadzania pamiecia w Windows
skutkujace w skrajnych przypadkach (iPaq 6515)
odmowa alokacji nawet 300KB pamieci podczas gdy wolne jest nadal 7MB.

Zastosowane w wersji 3.9.1.6 rozwiazania nie likwiduja problemow
iPaq 6515 w 100% ale objawy braku pamieci powinny zdarzac sie
bardzo rzadko. W takich przypadkach AutoMapa probuje nie rysowac
czesci informacji (np. budynkow) lub wyznacza trase wolniej
przy uzyciu mniejszej ilosci pamieci, tak by umozliwic nadal nawigacje.
Na innych modelach PPC nie powinno byc zadnych problemow.
Do czasu publikacji wersji 4.0 mamy nadzieje znalec rowniez
100% rozwiazanie dla modelu iPaq 6515."

Czyli wiemy już dlaczego się to tak opóźnia. Mam nadzieję, że wszyscy już niedługo będą zadowoleni :)

Od siebie również dodam że po sprawdzeniu okolic Zielonej Góry oraz samego miasta dostrzegam dużo zmian oczywiście na lepsze. Zwiększona została numeracja budynków, nazwy dzielnic wyświetlają się szybciej i co najważniejsze wszystkie ale to wszystkie zgłoszone przeze mnie uwagi zostały uwzględnione. Teraz to nawet chce się pomagać w rozwoju mapy jak widać efekty swojej pracy :D

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2005, 12:25:10 »
a czy grupa beta-testerów jest zamknięta ?? bo nie widzę jakoś na stronach AM tej wersji do zassania (a może źle szukam ??), bo ciekaw jestem jak się ta wersja sprawowałaby się na moim Wizardzie ?? ;)
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2005, 12:49:14 »
Ktoś już zainstalował i działa?

Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2005, 13:31:42 »
Ja zainstalowałem i wszystko działa. Na moim Loox-ie 720 pracuje stabilnie. Mapy są naprawdę bardzo dobre. To już duzy postęp. Na VGA wygląda to super. Jedno co może zmartwić niektórych to to że w wersji p nie ma dodanych żadnych nowych miast

*

Offline R_O_L_I

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A696 ; ACER N35
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2005, 13:37:28 »
Co masz na myśli mowiąć ze mapy są naprawde bardzo dobre ?

Jestem ciekawy czy zostały poprawione błędy które im wysłałem ??

*

Offline ctxpl

  • 25
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2005, 13:42:26 »
proszę niech betatesterzy udostępnią wersje 3.9 !!!

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2005, 13:42:37 »
Skąd bierzecie, bo nie widzę na stronie Automapy?
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline R_O_L_I

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A696 ; ACER N35
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2005, 13:48:06 »
A zostały dodane jakieś nazwy ulic np. w NYSIE ???

*

Offline ctxpl

  • 25
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2005, 13:49:46 »
no własnie skąd ma cie tą autommapę może na maila ctxpl@o2.pl ktoś wyśle

[Dodano: 2005-12-04 13:51:10]
no własnie skąd ma cie tą autommapę może na maila ctxpl@o2.pl ktoś wyśle

Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2005, 13:51:31 »
To że po sprawdzeniu (nwet dość pobieżnym ) Zielonej Góry, Wrocławia stwierdziłem iż mapy powoli zbliżają się już do naprawdę prawie idealnej szczegółowości.

*

Offline ctxpl

  • 25
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2005, 13:51:53 »
no własnie skąd ma cie tą autommapę może na maila ctxpl@o2.pl ktoś wyśle

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2005, 13:58:19 »
ctxpl Ty się tak nie gorączkuj :E
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

*

Offline ctxpl

  • 25
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2005, 14:00:57 »
albo niech ktoś wytłumaczy dokładniej ( niż jest tu http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=24165&od=20)  jak zrobić aby AM ver. 3.8 działało na WM 2005

Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 04, 2005, 14:00:47 »
przykro mi ale było to już wiele razy poruszane, że nie można udostępniać wersji beta szerokiemu gronu i na tym nalezy poprzestać.

W Nysie są już nazwy ulic ale nie wiem czy wszystkie

*

Offline R_O_L_I

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A696 ; ACER N35
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 04, 2005, 14:03:33 »
A jak zostałes betatesterem

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 04, 2005, 14:06:10 »
Cytat: r_o_l_i
A zostały dodane jakieś nazwy ulic np. w NYSIE ???
Wygląda na to, że są prawie wszystkie, przynajmniej z tych z oznaczonym przebiegiem.
Rzuć jakąś nazwę, to poszukam.

*

Offline ctxpl

  • 25
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 04, 2005, 14:18:29 »
kurzcze asus ma być dostarczony jako prezent a tu lipa am nie działa :(

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 04, 2005, 19:06:34 »
Wow! W nowych mapach jest nawet na powrót moje idee fix'owe rondo w Barlinku...
Na rozdzielczości QVGA ilość szczegółów jest znacznie większa, zaś w real VGA jest super.
Wydaje mi się, że dodano i zróżnicowano drogi polne (jest inny kolor).
Usiłuję znaleźć jakiś błąd zgłoszony do listopada, figurujący w AM-Byki (Błędy mapy) na poi.mobilne.net i na razie mi się nie udało.

Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 04, 2005, 19:36:03 »
No dobra! Ale kiedy będzie dla "nie beta testerów"? Może szanowni z AM coś powiedzą?

*

Offline ctxpl

  • 25
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 04, 2005, 20:31:02 »
Subject: Odp: Błąd w trakcie wytyczanoa ID=[200583]
>
> Aktualnie trwaja prace nad aplikacja w pelni kompatybilna z najnowszym
> systemem WM 2005, w tej chwili mapa moze nie byc w peli kompatybilna z
> tym systemem, prowadzimy testy i na poczatku 2006 roku ukaze sie
> gotowa wersja na naszej stronie www.
> Prosimy o cierpliwosc, zaktualizujemy rowniez dostepne mapy.

*

Offline kilazz

  • **
  • 218
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 04, 2005, 21:06:02 »
W 2006 to raczej chodzi o 4.0 bo mapy zgodnie z zasadami licencji musza sie ukazac w tym roku...

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 05, 2005, 12:25:08 »
Cytat: r_o_l_i
A jak zostałes betatesterem

Przy odpowiedniej aktywności i prośbie o możliwość uczestniczenia w testach, jest to możliwe dla każdego. Wystarczy wysyłać DO PRODUCENTA swoje uwagi, wnioski, sugestie, poprawki, itp. dotyczące oczywiście programu Automapa i samych map.
Żeby było jasne - testowanie programu we wczesnych wersjach to nie używanie wersji finalnej (wiem, wiem - zaraz się odezwą głosy niektórych malkontentów, że program nigdy taki się nie stał). Tu trzeba szukać błędów i raportować dla producenta, tak aby ogół otrzymał produkt, który można używać bez nadmiernych stresów na co dzień.
Dla przykładu: wersja beta z 20 listopada na moim pda instalowała się poprawnie, jednak nie działała nawigacja (ciągły komunikat: "ostro w lewo"), były problemy z łącznością z GPS'em. Nie miałem więc możliwości przetestowania map, co więcej w dość długiej trasie musiałem zrezygnować z routingu. Zrobiłem błąd - nie zainstalowałem Bety OBOK wersji finalnej i później plułem sobie w brodę :)

A więc morał: jeśli jesteś gotów na niewygodę i uciążliwości, oraz aktywnie chcesz dzielić się z producentem swoimi uwagami (nie tylko w stylu: do bani! to nie działa! ;) ) to zgłoś się bezpośrednio do producenta.
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline plusfoto

  • ***
  • 329
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.plusfoto.pl
  • Sprzęt: MIO MOOV 500
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 05, 2005, 16:04:37 »
nareszcie ją wgrałem
pierwsze wrażenia nie najgorsze GPS łapie szybciej i sporo ze zgłoszonych poprawek zwłaszcza w planach naniesiona jednak chyba pani jadzia bez zmian zobaczymy jak trochę pojeżdżę

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 05, 2005, 16:34:11 »
Jadzia niestety nadal duka swoje "za... sto...metrów....w lewo...".
Może zobaczyliby wreszcie kiedyś jak to zrobione jest np. w Destinatorze PN/PL, że komunikaty są płynne.
Chyba nie mają najlepszego fachowca od dźwięku... :(

[Dodano: 2005-12-05 19:12:00]
A wracając do Jadzi, straciła jeden etat - przy otwieraniu programu.
Chciałem to nawet zgłosić (w głupocie swojej) Supportowi, że nie działa ten ficzer w PPC 2002, ale w innych też nie słychać wrzasku "Witam w programie AutoMapa. System gotowy do pracy".
Żona się nareszcie przestanie budzić o północy. Nasze prośby zostały wysłuchane...

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 05, 2005, 21:25:34 »
To raczej nie jest problem sterowania dzwiekiem tylko braku mocy procesora. Po prostu AM za duzo mocy obliczeniowej zuzywa na monitorowanie gps, odswiezanie ekranu... i z zwiazku z tym, brakuje mocy na dostarczanie kolejnych probek do codec-a i/lub odczytu probek z karty/pamieci
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

*

Offline plusfoto

  • ***
  • 329
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.plusfoto.pl
  • Sprzęt: MIO MOOV 500
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 05, 2005, 22:16:08 »
mówiąc o pani jadzi miałem na myśli fakt że wprowadza w błąd a nie czka - tego nie zauważyłem

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 05, 2005, 22:23:29 »
Jeśli masz na myśli "Trzymaj się lewego/prawego pasa", kiedy na wprost powinno się jechać środkowym (którymś ze środkowych) - to jeszcze się to niestety uchowało.

[Dodano: 2005-12-05 22:28:36]
Czy ja dobrze rozumiem, że w tej sytuacji nie ma szans na poprawę dykcji i szybkości Jadzi?
Co więc mogłoby to umożliwić?

*

Offline plusfoto

  • ***
  • 329
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.plusfoto.pl
  • Sprzęt: MIO MOOV 500
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 05, 2005, 22:47:08 »
nie koniecznie ale mam taki kawałek drogi gdzie za 400m jest zakręt w prawo a za następne sto jest w lewo a jadzia uparta odrazu mówi że za 500m w lewo i pomija ten w prawo mówię oczywiście o zakręcie a nie łuku bo z tej opcji dawno zrezygnowałem jak jadzia tuż przed skrzyżowaniem kazała trzymać się prawego pasa i potem w prawo tylko że to prawo dotyczyło się lekkiego łuku który był pięćdziesiąt metrów za skrzyżowaniem

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 05, 2005, 22:56:00 »
Mysle, ze przede wszystkim przebudowa programu tzn.
1. zmiana map - juz sie dokonala (niestety nie wiem, czy tylko pod katem pojemnosci czy tez rowniez pod wzgledem czasu dostepu)
2. zmiana filozofii programu - zauwaz, ze AM wyswietla mase niepotrzebnych informacji tzn. np, nazwy ulic poprzecznych i rownoleglych, wszystkie zjazdy z rond itd. ZADEN inny program tak nie robi. TomTom i Destinator  wyswietlaja tylko fragmenty drog na lewo i prawo od trasy oraz interesujacy nas zjazd z rond-a. To wszystko kosztuje. Problem osiaga apogeum w przypadku skomplikowanej drogi, bo nalezy ja wyrysowac wraz z rownoleglymi i poprzecznymi ulicami, nazwami ulic, obrysem budynku i jednoczesnie monitorowac gps i generowac komunikaty slowne... i mamy problem
3. usunac czesc parametrow, ktore co prawda pozwalaja lepiej dostosowac program do naszych wymagan, co powoduje, ze uzytkownik ma wplyw np. na wyswietlanie szczegolow, punktow uzytkownika, poi warnerow.... co powoduje, ze program zajmuje sie rzeczami mniej istotnymi a nie ma czasu na sprawy podstawowe.
AM strzela wiec sobie gola do wlasnej bramki dajac takie mozliwosci...
Ja ostatnio uzywalem spv c500 (TI 200MHz) wraz z TT i mozecie mi wierzyc, ze tak maly ekran przy rezygnacji ze szczegolow o ktorych pisalem jest ZUPELNIE wystarczajacy do nawigacji.
3. Kolejna sprawa to rekalkulacja trasy. Wiekszosc programow ogranicza rekalkulacje, do najblizszych np. 3 km, co powoduje, ze jest ona natychmiastowa. AM robi pelna rekalkulacje, co za kazdym razem przy dluzszym trasie wymaga tyle czasu ile inne programy potrzebuje jedynie na pierwsze wyznaczenie trasy.

Ja na to patrze od strony programistycznej, bo na nawigacji to sie specjalnie nie znam...
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Nowa beta AM 3.9.1.6
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 05, 2005, 23:52:14 »
Darku,

co do wyświetlania szczegółów i indywidualnej parametryzacji powinieneś zerknąć na GPMapę. Czasem dziwię się, że pocket daje radę pociągnąć maksymalne ustawienia użytkownika. No, ale to soft o proweniencji turystycznej, gdzie szybkość zmian ekranów nie jest (nie była) parametrem istotnym, zaś bogactwo szczegółów było jak najbardziej pożądane.
Chciałem przez to zaznaczyć, że nie tylko AM pokazuje "łączkę" na ekranie. Muszę dodać, że GPM ma znakomitą parametryzację poziomu wyświetalnych szczegółów.

Ale zgadzam się z Tobą, że takie mnóstwo graficznej informacji o dalszym sąsiedztwie trasy może być marnotrawstwem zasobów PDA. W nowej wersji (beta), przynajmniej w Q/VGA, ta ilość detali jest jeszcze znacznie większa.
Nie powiem, że to źle wygląda, bo widać zarysy i numery budynków nie tylko ulicy, po której się aktualnie jedzie, ale dodatkowo ze czterech równoległych do niej. Z punktu widzenia użytkownika jest to ficzer znakomity (np. widzę jakie są sklepy i knajpy przy sąsiedniej ulicy), jednak jeśli miałoby to być okupione paraliżem pocketa, lub impotencją głosową Pani Jadzi czy niemożnością dodania innych funkcjonalności (np. traffic info), to pewnie wolałbym z tego zrezygnować.

Zastanawiałem się nad tym, co napisałeś o re-routingu. TTN przy AM to Porsche i Garbus. Nie wiem jak oni to robią, bo nie wiem jak jest wyznaczana i przechowywana w pamięci trasa. Czy cała, czy podzielona na etapy (jakie?), czy też pierwotne wyznaczenie trasy jest np. tylko jednorazowym wyliczeniem dla uzyskania odległości i wyliczenia ETA, zaś poźniej poszczególne fragmenty trasy są generowane na bieżąco (w to ostatnie wątpię, tak mi przyszło do głowy). Czy są może ustalane jakieś waypointy, np. manewry (skręty, zjazdy, etc.) i one stanowią końce tych domniemanych wcześniej odcinków. Nigdy się tym nie interesowałem, a problem jest ciekawy.

Generalnie, chodzi mi o to czy i jak jest wykonalne dokonanie re-routingu dla odcinka krótszego niż cała trasa. Rekalkulacja musiałaby być dokonywana właśnie etapowo i na każdym etapie sprawdzać, czy nie nastąpił moment, kiedy już trzeba wyznaczyć całkowicie nową trasę (z punktu widzenia optymalizacji krótkości lub szybkości trasy, zgodnej z ustawieniami preferencji użytkownika).

Chyba nie jest to proste zagadnienie do implementacji...