miplosync - testy

  • 139 Odpowiedzi
  • 32823 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 10, 2007, 21:11:28 »
A ja rozgryzłem problem z nieprzenoszeniem POI z PDA do miplo.
Problem jest w różnych nazwach kategorii.
Po synchronizacji zdublowały mi się w AM wszystkie nazwy kategorii (albo większość) z mobilne i z miplo:
stacja Jet; stacja Bliska; stacja BP; stacja ...
bankomat Euronet, bankomat C4Y; bankomat ... - tak miałem nazwane kategorie w mobilne.net
i żadna z tych kategorii się nie synchronizuje
i
Jet, Stacje paliw; Bliska, Stacje paliw; ...
Euronet, Bankomaty; cash4you, Bankomaty; ... -  takie nazwy weszły z miplo
i przyporządkowane do nich POI się synchronizują

Mimo że testowy plik z POI tworzyłem od nowa nazwy kategorii zostały w AM i teraz wszystko jest
wymieszane, zdublowane i nie chce się synchronizować  Jednym słowem powstał kompletny chaos :(

Najprawdopodobniej więc WSZYSCY krórzy importowali sobie POI z mobilne
(w miplo nie można mieć niestety własnych nazw kategorii)
będą mieć ten sam problem ze zdublowaniem kategorii w AM.
Dla utrzymania porządku oprócz stworzenia nowego pliku z POI trzeba będzie pogrzebać
w plikach konfiguracyyjnych AM i pewnie usunąć ten wspomniany przez Piotra plik categories.data ...
Trzeba będzie to przećwiczyć, bo niebawem może sie posypać lawina postów ...

Marku, nieistniejące kategorie jak są to trzeba usunąć plik categories.data w katalogu AutoMapa>Data Files uruchomić MiplOSync, zaznaczyć "pobierz jednorazowo wszystko" i wykonać synchronizację.
Jestem trochję zmęczony i powtórzyłem się ale taką odpowiedz dostałem od \supportu Miplo bo u mnie było kilkadziesiąt bzdurnych kategorii....
Napisane: Wrzesień 10, 2007, 21:05:53
Zauważyłem inną dolegliwośc:
Podczas synchronizacji połączenie GPRS zerwało się i nastąpiło zawieszenie więc zrobiłem soft-reset po którym przy próbie synchronizacji via GSM jest info o błędzie połączenia z internetem - wróciło dopiero po synchronizacji via activesync....
ISTQB Certified Tester

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 10, 2007, 21:19:48 »
usunięcie pliku categories.data powoduje tylko i wyłącznie usunięcie punktów dodanych czy to z mobilne.net czy z miplo.pl

ale po tym co napisał nocnyMarek przejrzałem moje POI  (miałem nową instalację bez POI z mobilne.net) i trochę kategorii się dublowało na to chyba nie ma sposobu
Napisane: Wrzesień 10, 2007, 21:18:05
Zauważyłem inną dolegliwośc:
Podczas synchronizacji połączenie GPRS zerwało się i nastąpiło zawieszenie więc zrobiłem soft-reset po którym przy próbie synchronizacji via GSM jest info o błędzie połączenia z internetem - wróciło dopiero po synchronizacji via activesync....

Tak jak pisałem miałem tak wcześniej ale nie łączyłem się niczym innym tylko musiałam czekać trochę dłużej włączyć i wyłączyć AM i ściągnął za pomocą GPRSu
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 10, 2007, 21:43:34 »
Przeczytaj kilka postów wyżej mój opis problemu z kategoriami...  po prostu coś się uszkodziło i stworzył dziesiątki a może i setki bzdurnych kategorii (zakładka wyświetlanie i ostrzeganie), które nie znikały mimo skasowania pliku z miplo a które ciężko było usunąć bo wyszło ich chyba z kilkaset (a nazwy przypominały tekst z chińskiej strony www) i  tak mi poradzili w miplo....
A możesz dokładnie wytłumaczyć mi co zrobiłeś by ponownie identyfikował połączenie GPRS?
Napisane: Wrzesień 10, 2007, 21:26:29
Chłopaki - nie chce mi zmienić kategorii POI z poziomu MiploSync... przy każdej synchronizacji wraca stare....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2007, 23:36:35 wysłana przez piotr.lutynski »
ISTQB Certified Tester

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 10, 2007, 23:31:34 »
Testy zakończone
ISTQB Certified Tester

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 10, 2007, 23:41:21 »
po prostu wyłączyłem AM a razem z tym wyłączył się BT włączyłem AM na nowo i po jakimś czasie pojawił się dymek że synchronizuje ;)
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 11, 2007, 00:02:40 »
ISTQB Certified Tester

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 11, 2007, 00:15:08 »
ale finalnej wersji programu ciągle nie ma
Napisane: Wrzesień 11, 2007, 00:10:48
bedzie po 12
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 11, 2007, 00:25:51 »
Zajrzyj teraz.... już prawie jest
ISTQB Certified Tester

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 11, 2007, 07:46:05 »
Zajrzyj teraz.... już prawie jest


Prawie robi wielką różnicę  :P

Gdzie się dostaje kod na stronie AM do MiploSync ?
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline al41

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 11, 2007, 08:51:57 »
Dla Navroada niema

W przygotowaniu wersja dla urządzeń PNA m.in. Nokia 330, Navroad oraz wersja TPC.
 
Nigdy nie jest za słodko. Może przed wakacjami wyjdzie.  :|

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 11, 2007, 08:53:18 »
Zajrzyj teraz.... już prawie jest


Prawie robi wielką różnicę  :P

Gdzie się dostaje kod na stronie AM do MiploSync ?

No właśnie - prawie. Tak samo, jak można "prawie" zarejestrować się w AM, aby otrzymać kod. Ciekawe, czy zdążą uruchomić rejestrację, czy trzeba będzie napawać się wersją demo - synchronizację mazur, to sobie mogę w buty wsadzić...
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 11, 2007, 08:57:09 »
Zajrzyj teraz.... już prawie jest


Prawie robi wielką różnicę  :P

Gdzie się dostaje kod na stronie AM do MiploSync ?

No właśnie - prawie. Tak samo, jak można "prawie" zarejestrować się w AM, aby otrzymać kod. Ciekawe, czy zdążą uruchomić rejestrację, czy trzeba będzie napawać się wersją demo - synchronizację mazur, to sobie mogę w buty wsadzić...

Przecież napisali, że będzie dzisiaj - ze swoje strony dodam, że to samo napisali do mnie i to, że całą dzisiejsza noc pracują.....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2007, 09:23:08 wysłana przez piotr.lutynski »
ISTQB Certified Tester

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 11, 2007, 09:20:04 »
cytat jest  :ok:
A reszta?
;)
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 11, 2007, 09:30:16 »
Nie wiem gdzie to napisali, że będzie dzisiaj? Jakoś nie zauważyłem.

Poza tym nie mogę subskrybować kategorii fotoradary. Zaznaczam opcję i już pół godziny wczytuje  :(
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 11, 2007, 09:40:03 »
W polu: twoje konto masz pozycję miplosync, jak na to klikniesz to na stronie, która się otworzy jest przycisk pobierz a wokół niego różowe pole i w nim to jest napisane...
Ja przed momentem skasowałem i ponownie dodałem fotoradary stacjonarne i trwao to 3-5 sekund....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2007, 09:44:18 wysłana przez piotr.lutynski »
ISTQB Certified Tester

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 11, 2007, 09:54:32 »
Przecież napisali, że będzie dzisiaj - ze swoje strony dodam, że to samo napisali do mnie i to, że całą dzisiejsza noc pracują.....

To, że będzie dzisiaj, to ja w to wierzę. Ale mam wątpliwości, jeśli chodzi o uzyskanie dostępu do pełnej wersji programu, czyli pojawienia się rejestracji w celu uzyskania MiploKodu na stronie automapy. To powinno być zrobione na długo przed udostępnieniem programu - jeśli wszyscy rzucą się o 12:00 do ściągania programu i rejestracji w Aquracie, to może być mało ciekawie.
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 11, 2007, 09:59:59 »
Przecież napisali, że będzie dzisiaj - ze swoje strony dodam, że to samo napisali do mnie i to, że całą dzisiejsza noc pracują.....

To, że będzie dzisiaj, to ja w to wierzę. Ale mam wątpliwości, jeśli chodzi o uzyskanie dostępu do pełnej wersji programu, czyli pojawienia się rejestracji w celu uzyskania MiploKodu na stronie automapy. To powinno być zrobione na długo przed udostępnieniem programu - jeśli wszyscy rzucą się o 12:00 do ściągania programu i rejestracji w Aquracie, to może być mało ciekawie.
Poczekajmy.... jeszcze troszkę...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2007, 10:08:04 wysłana przez piotr.lutynski »
ISTQB Certified Tester

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 11, 2007, 10:02:42 »
a na stonach AM nadal jest info że AM poleca Mobilne.net
przykład tu http://www.automapa.com.pl/default.asp?pg=QX&lng=PL
Napisane: Wrzesień 11, 2007, 10:01:31
Z tego co widzę to chyba zmienili kocepcję i kod będzie sie pobierało ze strony Miplo.pl...
oby jeśli tak to będzie szybciej
Do obsługi strony AM nic nie mam, ale zazwyczaj reagowali ze sporym opóźnieniem
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 11, 2007, 10:12:00 »
Z tego co widzę to chyba zmienili kocepcję i kod będzie sie pobierało ze strony Miplo.pl...

Byłoby fajnie, ale u mnie ciągle jest
"Pobierz swój MiploKod": http://www.automapa.pl/default.asp?pg=RM
Chyba, że moje proxy nie uaktualniło tej informacji?
Napisane: Wrzesień 11, 2007, 10:08:39
a na stonach AM nadal jest info że AM poleca Mobilne.net
[ciach]
Cytuj
oby jeśli tak to będzie szybciej
Do obsługi strony AM nic nie mam, ale zazwyczaj reagowali ze sporym opóźnieniem

Dokładnie, czy na automapa.com.pl jest jakaś wzmianka o miplo.pl ? W polecanych dalej mobilne.net i pdaclub.pl (no to ostatnie, to rozumiem!)
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 11, 2007, 10:15:08 »
Chyba że będą dwa sposoby dystrybucji tego kodu ze strony AM - czytaj kiedyś (jak dodadzą do strony) i za pomocą miplo.pl i opcji pobierz ;)
Napisane: Wrzesień 11, 2007, 10:13:28
a na stronie AM nie ma wzmianki o miplo (wczoraj szukałem) ale nie ma się co dziwić skoro do tej pory nie było oficjalnej informacji o 4.1 chyba że czekają na premierę miplosync żeby z konfetti wystartować :D
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 11, 2007, 10:20:55 »
W polu: twoje konto masz pozycję miplosync, jak na to klikniesz to na stronie, która się otworzy jest przycisk pobierz a wokół niego różowe pole i w nim to jest napisane...
Ja przed momentem skasowałem i ponownie dodałem fotoradary stacjonarne i trwao to 3-5 sekund....

W FF wyskakuje komunikat o przetwarzaniu i dalej nic się nie dzieje. Natomiast na IE działa wszystko dobrze.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 11, 2007, 10:27:57 »
U mnie działa ok pod Operą , FF i pod IE
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 11, 2007, 10:30:32 »
Na Miplo w dziale przewodnika jest info jak skonfigurowac przegladarkę internetową.
ISTQB Certified Tester

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 11, 2007, 10:38:24 »
Na Miplo w dziale przewodnika jest info jak skonfigurowac przegladarkę internetową.

Mam dokładnie tak skonfigurowanego FF ale nie działa subskrypcja !?
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline chola

  • ***
  • 253
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 11, 2007, 10:42:21 »
Po wczorajszej aktualizacji zmienił się format współrzędych geo puntków w panelu administratorskim. Dupa... Ciekawe jak teraz będzie wyglądało poprawianie POI przez WWW (obecny format np. E 16.118696912087).

Czy ktoś zna przyczynę zmiany?

Chola

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 11, 2007, 11:07:12 »
Tak czytam opis przy śniadanku...

I jedna sprawa mi się nie podoba:
Wyłączenie pluginu MiploSync Today powoduje anulowanie wszystkich ustawień i konieczność uruchamiania synchronizacji ręcznie.
Jeszcze jeden plugin mi jest potrzebny jak w dupie szkło. Nie można było zrobić tego tak, żeby program pracował po prostu w tle (ewentualnie w tray'u)?!
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 11, 2007, 11:11:56 »
Tak czytam opis przy śniadanku...

I jedna sprawa mi się nie podoba:
Wyłączenie pluginu MiploSync Today powoduje anulowanie wszystkich ustawień i konieczność uruchamiania synchronizacji ręcznie.
Jeszcze jeden plugin mi jest potrzebny jak w dupie szkło. Nie można było zrobić tego tak, żeby program pracował po prostu w tle (ewentualnie w tray'u)?!
Fuj.......    :mrgreen: .... spb wather też tak ma..... i inne
Przeciez jak wyłączy się ta wtyczke to moza kliknąc bezpośrednio uruchamiając synchronizację... co to za problem?
Gdyby chodziło po prostu w tle to nie byłoby już  żadnej kontroli nad tym procesem....
Nikt nie dogodzi wszystkim..... zapewniam Cię gdyby było jak Ty chcesz to znalała by sie kupa (  :E ) ludzi, którym by się to nie podobało....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2007, 11:16:00 wysłana przez piotr.lutynski »
ISTQB Certified Tester

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 11, 2007, 11:14:59 »
niech już sobie będzie na Todayu tylko czemu napis jest boldami i nie dostosowuje się do ustawień czcionki :| i brakuje mi tam informacji kiedy była przeprowadzana ostatnia pozytywnie zakończona aktualizacja
Napisane: Wrzesień 11, 2007, 11:14:28
oczywiście te wyniki jak opcja, to by było ok
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 11, 2007, 11:21:08 »
Każdy producent programu, mniejszy czy większy sądzi że jego program jest jedyny na rynku i plugin na today'u wali tak ogromny jak mu się tylko podoba.
Tylko że jest wielu userów mających już ułożony today, bez miejsca na następną badziewną wtykę. PPC jest wielozadaniowym mini komputerem a nie tylko sprzętem do nawigacji. Panowie z Miplo chyba o tym zapomnieli jak wielu innych producentów.
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 11, 2007, 11:32:15 »
Każdy producent programu, mniejszy czy większy sądzi że jego program jest jedyny na rynku i plugin na today'u wali tak ogromny jak mu się tylko podoba.
Tylko że jest wielu userów mających już ułożony today, bez miejsca na następną badziewną wtykę. PPC jest wielozadaniowym mini komputerem a nie tylko sprzętem do nawigacji. Panowie z Miplo chyba o tym zapomnieli jak wielu innych producentów.

NO właśnie - samo sedno. Na dobrą sprawę, program mógłby nawet być niewidoczny, a dostęp do ustawień odbywałoby się przez ustawienia systemowe (Ustawienia -> Osobiste, bo w zakładkę System, to chyba nie ma sensu tego wstawiać). Ewnetualnie można zrobić opcję: Plugin Today, System Tray, Niewidoczny (ustawienia z "ustawień" lub z wywołania programu) - tak, aby było dla każdego coś miłego. Ja po prostu potrzebuję co najmniej 3/4 ekranu na terminarz i zadania - jest to dla mnie priorytetowe (używam bezpłatnego Today Agenda, polecam!), mały launcher (choć niektóre programy wywołuję i tak głosowo, np: "uruchom automapę", "uruchom kalkulator", co niektórzy się dziwią, jaki mądry komputerek...), tray i starczy. Z bajerów typu SPB Wather wyrosłem - serio, kiedyś to miałem tak upaćkany today, że zrobiłem taką minę  :O i wreszcie mnie olśniło - prostota przede wszystkim. Co za dużo, to nie zdrowo.

Oczywiście, jeśli ktoś chce mieć masę wtyczek na ekranie, to ma prawo mieć. Po prostu stwierdzam, że mi nie jest potrzebna kolejna wtyczka, co więcej, bardzo by mi przeszkadzała, psując może ascetyczny, ale niezwykle użyteczny ekranik mojego A701.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2007, 11:53:35 wysłana przez prozor »
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/