miplosync - testy

  • 139 Odpowiedzi
  • 32858 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 12, 2007, 10:47:00 »
Rozumiem, że nie korzystasz z proxy?

OK - nie korzystasz :)

Pozdrawiam, Adrian

Jak podłączam się w pracy to korzystam z PROXY ale spróbowałem przez GPRS i mam ten sam komunikat czyli:
                    "Błąd połączenia z Internetem"
Spróbuj zestawić połączenie via GSM ręcznie a potem jeszcze raz z poziomu miplosyn a jak nie pomoże to zrób synchronizację via activesync na pc, który nie ma proxy.... po takiej synchronizacji powinno wrócić do normy....
ISTQB Certified Tester

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8900
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 12, 2007, 10:51:43 »
Rozumiem, że nie korzystasz z proxy?

OK - nie korzystasz :)

Pozdrawiam, Adrian

Jak podłączam się w pracy to korzystam z PROXY ale spróbowałem przez GPRS i mam ten sam komunikat czyli:
                    "Błąd połączenia z Internetem"
Spróbuj zestawić połączenie via GSM ręcznie a potem jeszcze raz z poziomu miplosyn a jak nie pomoże to zrób synchronizację via activesync na pc, który nie ma proxy.... po takiej synchronizacji powinno wrócić do normy....

Połączenie robię za pomocą modemu w tel. Nokia 6230i bo A696 nie ma GSM. W domu spróbuję czy się łączy bo teraz nie mam możliwości bez Proxy.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 12, 2007, 10:53:51 »
po prostu coś się uszkodziło i stworzył dziesiątki a może i setki bzdurnych kategorii (zakładka wyświetlanie i ostrzeganie), które nie znikały mimo skasowania pliku z miplo a które ciężko było usunąć bo wyszło ich chyba z kilkaset (a nazwy przypominały tekst z chińskiej strony www) i  tak mi poradzili w miplo....

To co trzeba zrobić obecnie (oczywiście bez hard resetu)
1. aby były tylko te kategorie co potrzeba.*) bo u mnie sa dalej stare i nowe nazwy.
2. Dźwiękowe powiadomienia od POI były te które miałem, a nie jakieś bzdury (np. WODOSPADY)

Z tym co wyszło po instalacji MIPLOSYNC i synchronizacji to mozna powiedzieć,
że mam uszkodzona Automapę przy pomocy smietnika za który ktos w końcu odpowiada.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2007, 10:59:06 wysłana przez Powhatan »

*

Offline scottie

  • *
  • 97
  • Sprzęt: Palm Pre2, (HTC TP2 + AM Europe)
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 12, 2007, 10:59:55 »
Rozumiem, że nie korzystasz z proxy?

OK - nie korzystasz :)

Pozdrawiam, Adrian

Jak podłączam się w pracy to korzystam z PROXY ale spróbowałem przez GPRS i mam ten sam komunikat czyli:
                    "Błąd połączenia z Internetem"
Spróbuj zestawić połączenie via GSM ręcznie a potem jeszcze raz z poziomu miplosyn a jak nie pomoże to zrób synchronizację via activesync na pc, który nie ma proxy.... po takiej synchronizacji powinno wrócić do normy....

Piotrze,
OK, AS nie ma proxy, ale nie znaczy to, że wychodząc przez AS na pececie do internetu, nie jest ono używane, aby coś synchronizować. Np. Pocket Weather bez ustawienia proxy (w tym programie) nie ciągnie mi danych o pogodzie, gdy jestem zapięty w pracy. Stąd moje podejrzenie, że Miplosync też nie może się dogadać, poprzez AS, który jest tylko interfejsem, z internetem otwartym przez proxy, gdyż w Miplo nie ma opcji ustawienie proxy.
Zatem, nie zgodzę się, że brak proxy w AS jest rozwiązaniem problemu.

BTW, Tomek udowodnił, że przez GPRSa też ma ten błąd, co może oznaczać błąd w serwerze Miplo lub kliencie na PDA.
Pozdrawiam, Adrian

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 12, 2007, 11:02:39 »
Rozumiem, że nie korzystasz z proxy?

OK - nie korzystasz :)

Pozdrawiam, Adrian

Jak podłączam się w pracy to korzystam z PROXY ale spróbowałem przez GPRS i mam ten sam komunikat czyli:
                    "Błąd połączenia z Internetem"
Spróbuj zestawić połączenie via GSM ręcznie a potem jeszcze raz z poziomu miplosyn a jak nie pomoże to zrób synchronizację via activesync na pc, który nie ma proxy.... po takiej synchronizacji powinno wrócić do normy....

Połączenie robię za pomocą modemu w tel. Nokia 6230i bo A696 nie ma GSM. W domu spróbuję czy się łączy bo teraz nie mam możliwości bez Proxy.
A o czym ja mówię?
Ja np. mam 6280
Napisane: Wrzesień 12, 2007, 11:00:08
Rozumiem, że nie korzystasz z proxy?

OK - nie korzystasz :)

Pozdrawiam, Adrian

Jak podłączam się w pracy to korzystam z PROXY ale spróbowałem przez GPRS i mam ten sam komunikat czyli:
                    "Błąd połączenia z Internetem"
Spróbuj zestawić połączenie via GSM ręcznie a potem jeszcze raz z poziomu miplosyn a jak nie pomoże to zrób synchronizację via activesync na pc, który nie ma proxy.... po takiej synchronizacji powinno wrócić do normy....

Piotrze,
OK, AS nie ma proxy, ale nie znaczy to, że wychodząc przez AS na pececie do internetu, nie jest ono używane, aby coś synchronizować. Np. Pocket Weather bez ustawienia proxy (w tym programie) nie ciągnie mi danych o pogodzie, gdy jestem zapięty w pracy. Stąd moje podejrzenie, że Miplosync też nie może się dogadać, poprzez AS, który jest tylko interfejsem, z internetem otwartym przez proxy, gdyż w Miplo nie ma opcji ustawienie proxy.
Zatem, nie zgodzę się, że brak proxy w AS jest rozwiązaniem problemu.

BTW, Tomek udowodnił, że przez GPRSa też ma ten błąd, co może oznaczać błąd w serwerze Miplo lub kliencie na PDA.

Przecież ja mówię o tym samym... mój komputer podłączony teraz do internetu jest firmowy i jest proxy  i połączenia do internetu via activesync nie chodzą.....
ISTQB Certified Tester

*

Offline scottie

  • *
  • 97
  • Sprzęt: Palm Pre2, (HTC TP2 + AM Europe)
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 12, 2007, 11:05:43 »
Koledzy z Miplo,

czekamy na mozliwość wpisania proxy w Miplosyncu. A niech tam...
Pozdrawiam, Adrian

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 12, 2007, 11:42:22 »
Jednym słowem powstał kompletny chaos :(

Najprawdopodobniej więc WSZYSCY krórzy importowali sobie POI z mobilne
(w miplo nie można mieć niestety własnych nazw kategorii)
będą mieć ten sam problem ze zdublowaniem kategorii w AM.
Dla utrzymania porządku oprócz stworzenia nowego pliku z POI trzeba będzie pogrzebać
w plikach konfiguracyyjnych AM i pewnie usunąć ten wspomniany przez Piotra plik categories.data ...
Trzeba będzie to przećwiczyć, bo niebawem może sie posypać lawina postów ...


No to ja w sprawie tej lawiny.
Plik categories.data skasowany, a zdublowane nazwy zostały :mad:

*

Dżeju

Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 12, 2007, 11:53:46 »
Ja tam od razu wykasowałem: categories.data, default.amb, default.poi, default.poipts i nie mam powtórzonych kategorii.

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 12, 2007, 12:16:22 »
Ja tam od razu wykasowałem: categories.data, default.amb, default.poi, default.poipts i nie mam powtórzonych kategorii.

Powtórki znikły.
Ciekawe na jak długo. :|
Ale po skasowaniu tych plików co podałeś zaczeło powiadamiać o MARKETACH  :shock:(czego nigdy nie zaznaczałem)

*

Dżeju

Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 12, 2007, 12:23:02 »
U mnie to nie wyskoczyło  :)

*

Offline sponsor

  • **
  • 198
    • Download from RapidShare Without Waiting
  • Sprzęt: LOOX n560 WM6.1 SDHC6 8GB, AM6, Nokia N95, HTC Touch Pro, HTC Touch Pro2
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 12, 2007, 12:55:04 »
Ja tam od razu wykasowałem: categories.data, default.amb, default.poi, default.poipts i nie mam powtórzonych kategorii.

Powtórki znikły.
Ciekawe na jak długo. :|
Ale po skasowaniu tych plików co podałeś zaczeło powiadamiać o MARKETACH  :shock:(czego nigdy nie zaznaczałem)
Jak zmieniałeś ustawienia powiadomień to dałeś ustaw jako domyślne ...
http://fixrapid.com/?premium=sponsor79 - Download from RapidShare Without Waiting

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 12, 2007, 13:09:31 »
Jak zmieniałeś ustawienia powiadomień to dałeś ustaw jako domyślne ...
:worried:
Chcąc zawsze mieć prawo wyboru nigdy nic nie zaznaczałem jako domyslne.

Teraz jak juz nic nie kasuję i nie cuduje to jest OK.

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 12, 2007, 15:30:59 »
mimo że usunąłem te punkty co opisał wyżej Dżeju cały czas mam Apteka i Apteki i inne podobne :(
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 12, 2007, 15:50:35 »
mimo że usunąłem te punkty co opisał wyżej Dżeju cały czas mam Apteka i Apteki i inne podobne :(
Bo nazwy kategorii fabrycznych z AM nie pokrywają się w wielu miejscach z kategoriami na Miplo. Mam nadzieję, że to poprawią (w Miplo).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2007, 15:52:39 wysłana przez sierek »

Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 12, 2007, 18:55:18 »
Cytuj
Mam nadzieję, że to poprawią (w Miplo).

Niektóre punkty to właśnie w AM mają złe położenie a w Miplo mają dobrą

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 12, 2007, 19:38:36 »
Cytuj
Mam nadzieję, że to poprawią (w Miplo).

Niektóre punkty to właśnie w AM mają złe położenie a w Miplo mają dobrą

A czasem odwrotnie, bo niektórzy z nas całkiem niezle się wykazali przez ostatni miesiąc.
Słynny Andy aby nie wypaść z czołówki peletonu sadził w pośpiechu takie babole, że głowa mała.
Sklep z opisem "Warszawa - Żolibórz ul. Krasickiego" postawił nawet koło mnie w środku parku na warszawskiej Woli i wcale to nie był w jego wykonaniu odosobniony przypadek.

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 13, 2007, 16:23:08 »
Pisałem o kategoriach, nie lokalizacji.
Z lokalizacjami to i w samym MIPLO jest kaszanka. Wpisałem kilka punktów ręcznie, moderator zweryfikował, a po tygodniu pojawił się dokładnie ten sam punkt (z opisu) w kompletnie złej lokalizacji, zgodnej z mobilne.net. IMHO w ostatniej chwili moderatorzy hurtem akceptowali punkty bez sprawdzania.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 13, 2007, 17:52:28 »
Miplosync nie jest narzędziem co całościowego zarządzania serwisem miplo.pl ale marzędziem do synchronizacji wybranych kategorii. Dane POI ustawione w PDA pojawiają się tylko wtedy w serwisie miplo.pl o ile są zasubskkrybowane...
ISTQB Certified Tester

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 14, 2007, 16:37:16 »
Miplosync nie jest narzędziem co całościowego zarządzania serwisem miplo.pl ale marzędziem do synchronizacji wybranych kategorii. Dane POI ustawione w PDA pojawiają się tylko wtedy w serwisie miplo.pl o ile są zasubskkrybowane...
Uściślę: Dane POI ustawione w wyłącznie w Automapie w PDA...
Jeśli ustawimy synchronizację kategorii w Miplosync na PDA, automatycznie ją subskrybujemy w serwisie MIPLO.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: miplosync - testy
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 14, 2007, 16:43:37 »
Ja natomiast zastanawiam sie kiedy przygotują aktualizację do testów...?
ISTQB Certified Tester