Licencja AM4 za betatesty

  • 79 Odpowiedzi
  • 22419 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 02, 2007, 17:08:44 »
W takim razie nic tylko czekać cierpliwie:)
Mimo tego dostałem dzisiaj licedncje :-)
A właściwie to nie jest nowa ale dotychczasową z dodatkowym v3 przeniesiona AM Europe.

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 03, 2007, 00:16:55 »
W takim razie nic tylko czekać cierpliwie:)
Mimo tego dostałem dzisiaj licedncje :-)
A właściwie to nie jest nowa ale dotychczasową z dodatkowym v3 przeniesiona AM Europe.

Pozdrawiam

Widze ze sa dwa rodzaje nagrod. Jedna to upgrade do AM EU, a druga to nowa licencja na EU.
--
Pozdrawiam
Maciej

*

Offline redi

  • ****
  • 636
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad DUXO, Toshiba Encore
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 03, 2007, 09:33:04 »
Ale nie ma upgrade do EU jest tylko do 4.0 a do EU jest nowa licencja. Tak pisali w AM

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 03, 2007, 16:15:52 »
Ale nie ma upgrade do EU jest tylko do 4.0 a do EU jest nowa licencja. Tak pisali w AM
Ja mam UE z tym samym numerem licencyjnym... :)
ISTQB Certified Tester

*

Offline shado

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzedam uszkodzone Mio A201 i pokrowiec, uchwyt
    • http://www.skocz.pl/deco/
  • Sprzęt: Mio A201 Kingston2GB AM4.0.1
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 03, 2007, 16:33:38 »
Pozazdrościć ;D
Sprzedam uszkodzone Mio A201 i oryginalny skórzany pokrowiec oraz uchwyt samochodowy

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 03, 2007, 22:19:40 »
Ale nie ma upgrade do EU jest tylko do 4.0 a do EU jest nowa licencja. Tak pisali w AM
Ja mam UE z tym samym numerem licencyjnym... :)

A mi kazali używac sobie stary do woli 4.0 PL, i dali mi zupelnie nowy na 12 miesiecy AM4.0 EU :)
--
Pozdrawiam
Maciej

*

Offline redi

  • ****
  • 636
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad DUXO, Toshiba Encore
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 03, 2007, 22:50:53 »
Zauwazylem, ze mapa POlski w PL i EU jest taka sama, w sumie to zaluje, ze aktywowalem sobie teraz AM EU a nie przed samymi wakacjami zawsze 2 miesiace dlusza licencja, poza tym kto bezie mial EU bedzie mial zawsze tez domyslnie PL. Moze ja dodac jesli zechce lub nie, z tym wyborem map do obra sparwa, bo tak to cala EU nie zmiesila sie na karcie 2 GB a tak zajeca z 600 MB

*

Offline Metus

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ETEN m700
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 03, 2007, 23:20:48 »
mam prośbę do posiadaczy AM EU. możecie opisać jakie są państwa i na ile dobre pokrycie? może macie jakieś porównania z innymi np destinator 6 lub TT5?

już pytałem.. ale dla pewności... jest Chorwacja? jeśli jest to mniej więcej.. jakie jest jej pokrycie?

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 04, 2007, 09:38:40 »
mam prośbę do posiadaczy AM EU. możecie opisać jakie są państwa i na ile dobre pokrycie? może macie jakieś porównania z innymi np destinator 6 lub TT5?

już pytałem.. ale dla pewności... jest Chorwacja? jeśli jest to mniej więcej.. jakie jest jej pokrycie?
Chorwacji nie ma .... Co do krajów można powiedzieć, że jet to po prostu Unia Europejska bez Słowenii oraz najnowszych członków czyli Rumunii i Bułgarii.
Co do dokładności to będzie iedentyczna co TtoTom czy iGO albowiem AM korzysta z tego samego dostawcy mapc co w/w.
I jeszcze jedna uwaga: jeśli chcecie instalować całą Europę na karcie 2GB to zapomnijcie o wykorzystywaniu jej do instalacji innych programów- AM Europe o taki jak opisałem pokryciu zajmuje ponad 1,8GB pojemności a więc 2x więcej co mapy w iGO.... chyba, że zaopatrzycie się w karty 4GB.....

Pozdrav
ISTQB Certified Tester

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 04, 2007, 13:09:37 »
A mnie nawet nie raczyli poinformować, że testy się skończyły! Łobuzy :) Gdyby nie forum, to dalej bym "testował". Na licencję absolutnie nie liczyłem, ale chyba mogli by przynajmniej pokusić się o jakąś suchą informację.

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 04, 2007, 13:16:09 »
Widzę w opisie, że Ty jeszcze testujesz RC1 :)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 04, 2007, 13:21:24 »
Widzę w opisie, że Ty jeszcze testujesz RC1 :)
Hłe hłe - nie chciało mi się opisu zmieniać (sądziłem, że jeszcze będzie kilka "numerków" RC). No ale teraz trzeba by już posprzątać.

*

Offline baritone

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 04, 2007, 18:33:48 »
a to nie jest tak, że każdy z beta-testerów coś w podziękowaniu otrzymał??
Czytałem, że bardzo aktywni dostali licencje na EU i na PL...
Ja widać byłem średnio aktywny, ale nie pasywny... bo wraz z podziękowaniem, które dopiero dziś trafiło, a AM 4.0 już kilka dni temu sobie zainstalowałem dostałem przedłużenie ważności licencji o 6 m-c, co na dobre wyszło, bo za 2 tygodnie dobiega rok od czasu zakupu mojego pda z AM...
jestem zadowolony, przynajmniej tym mnie miło zaskoczyli :)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 04, 2007, 19:30:31 »
a to nie jest tak, że każdy z beta-testerów coś w podziękowaniu otrzymał??
Czytałem, że bardzo aktywni dostali licencje na EU i na PL...
Ja widać byłem średnio aktywny, ale nie pasywny... bo wraz z podziękowaniem, które dopiero dziś trafiło, a AM 4.0 już kilka dni temu sobie zainstalowałem dostałem przedłużenie ważności licencji o 6 m-c, co na dobre wyszło, bo za 2 tygodnie dobiega rok od czasu zakupu mojego pda z AM...
jestem zadowolony, przynajmniej tym mnie miło zaskoczyli :)
Hmm, w takim razie albo jestem niecierpliwy i jeszcze wiadomość do mnie dotrze, albo o mnie zapomnieli, albo też mój genialny dostawca konta Email (nawiasem mówiąc płatnego!) dał d... i wiadomość przepadła. To się już niestety zdarzyło w przeszłości :( Czyli jednak wszyscy dostają przynajmniej "podziękowanie"? Jest ktoś, do kogo się wcale nie odezwali?

*

Offline shado

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzedam uszkodzone Mio A201 i pokrowiec, uchwyt
    • http://www.skocz.pl/deco/
  • Sprzęt: Mio A201 Kingston2GB AM4.0.1
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 04, 2007, 19:37:14 »

Hmm, w takim razie albo jestem niecierpliwy i jeszcze wiadomość do mnie dotrze, albo o mnie zapomnieli, albo też mój genialny dostawca konta Email (nawiasem mówiąc płatnego!) dał d... i wiadomość przepadła. To się już niestety zdarzyło w przeszłości :( Czyli jednak wszyscy dostają przynajmniej "podziękowanie"? Jest ktoś, do kogo się wcale nie odezwali?

hehe
jeszcze ja jestem :(
Ale podobno przez nawał pracy, maile mają przychodzić jeszcze w poniedziałek i wtorek, choć coraz mniej już w to wierze...
W sumie to na razie jeżdzę na RC2 więc mnie to rybka.
Sprzedam uszkodzone Mio A201 i oryginalny skórzany pokrowiec oraz uchwyt samochodowy

*

Offline baritone

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 04, 2007, 19:58:35 »


Mój mail datowany jest dziś po godz 17!! Znaczy to, że jeszcze ciepły, więc.. cierpliwości!!

*

Offline shado

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzedam uszkodzone Mio A201 i pokrowiec, uchwyt
    • http://www.skocz.pl/deco/
  • Sprzęt: Mio A201 Kingston2GB AM4.0.1
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 04, 2007, 22:14:06 »
No i doczekałem się. Przedłużenie XL o 6msc. W sumie fajnie, bo miesiąc temu skończyła mi się subskrypcja. Z drugiej strony wolę jeźdźić na RC2, bo tam mam mapy Europy :D Dopóki działa to zostaję przy RC2 :)
Sprzedam uszkodzone Mio A201 i oryginalny skórzany pokrowiec oraz uchwyt samochodowy

Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 04, 2007, 23:54:40 »
Dzisiaj dostałem maila - przedłużenie licencji XL. Nie za dużo poprawek wysłałem, ale zostałem doceniony <proud>. To miłe.
Zrobiłem Upgrade RC2 do 4.0 i mam teraz do wyboru mapę pochodzącą z RC2 (polska + kawałek Europy) lub Polska, niby nowa ale to ta sama co w RC2 (np. też bez obwodnicy Ożarowa, z tego co na szybko zauważyłem), a za to bez Europy  :'(.

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 06, 2007, 15:32:35 »
maila o upgrade do EU dostałem będąc w drodze do Holandii ;) wiec musiałem radzić sobie z map z RC2, a te niestety kończyły mi się jakieś 100 km przed granicą z Holandią więc...
Na szczęście w aucie była nawigacja seryjna ;)
Wróciłem i właśnie zasysam mapy EU

Mam na ten sam numer licencji co 4.0
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 06, 2007, 15:58:39 »
maila o upgrade do EU dostałem będąc w drodze do Holandii ;) wiec musiałem radzić sobie z map z RC2, a te niestety kończyły mi się jakieś 100 km przed granicą z Holandią więc...
Na szczęście w aucie była nawigacja seryjna ;)
Wróciłem i właśnie zasysam mapy EU

Mam na ten sam numer licencji co 4.0

Najciekawsze jest, że do ściągania i instalacji trzeba dodać te "V3" a sprawdzając aktywność licencji ta uzupełniona o te "V3" nie istnieje a jest jedynie dotyczczasowa z dtychczasowym okresem ważności...... dziwna sprawa.....

Pozdrav
ISTQB Certified Tester

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 06, 2007, 16:09:59 »
Do pobierania końcówka "V3" nie jest konieczna.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 06, 2007, 16:14:22 »
Ja wpisuję bonapisali, że trzeba dodawać....
A do instalacji?
ISTQB Certified Tester

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 06, 2007, 16:15:36 »
Napisali, że do rejestracji.

*

Dżeju

Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 06, 2007, 16:52:01 »
Ja tam wpisałem te "V3" i wszystko poszło gładko (ściąganie, instalowanie i rejestracja)  ;D

*

Offline madizal

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 07, 2007, 22:47:00 »
No to chyba licencje już porozdawali. . . .
Teraz czas na drobne upominki. . .
Najaktywniejszym beta testerow zgodnie z obietnica
przeslalismy licencje AutoMapa Europe, upgrade do licencji AutoMapa Europe
lub przedluzenie subskrypcji AutoMapa Polska XL.

Moglismy w ten sposob uhonorowac jedynie tych "NAJ".

Jednak kazde zgloszenie i kazda pomoc doceniamy
i aby to wyrazic proponujemy przesylke drobnego upominku
w postaci firmowej koszulki polo, smyczy lub czapki.


a tak się wysilam od ponad dwóch lat i ślę bugi i ślę. . .  (czyt.  słałem)
i przedłużałem dwukrotnie licencję XL i masz ci. . .

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 07, 2007, 22:50:13 »
Oj nie obrażaj się.Takich jak Ty jest więcej.Zrobisz jak zechcesz.
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline marek9111

  • **
  • 154
  • Sprzęt: iPhone 4, Nokia C5
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 08, 2007, 00:57:28 »
Ja również za moje godziny spędzone na obrabianiu informacji dla AM, poświęcone wieczory, czesto przedłużające się do godzin nocnych, dostałem propozycję otrzymania firmowej koszulki polo, smyczy lub czapki. Uważam, że przesłanie takich propozycji jest co najmniej ŻENUJĄCE!!! Jeżeli zespół AM uważał, że moje uwagi są niezbyt cenne, przesyłane w zbyt małych ilościach, dlaczego zawsze zostawałem informowany o nowej wersji, aż do wersji finalnej do testowania której zostałem zaproszony??? Dlaczego zespół AM nie wytypował grupy najaktywniejszych betatesterów i tylko z nimi nie prowadził testów do końca? Czy to fair korzystać z czyjejś pracy wykonywanej czasem z narażeniem własnego zdrowia i życia, bo żeby wyłapywać błedy programu trzeba było dzielić uwagę pomiędzy obserwację sytuacji a drodze a działaniem programu - co do tego chyba nikt wątpliwości nie ma. Jeżeli za udział w testach była obietnica licencji to moim zdaniem jeżeli zespół uważa kogoś za NAJ powinien przekazać licencję na EU, ktoś mniej, proszę bardzo PL - ale nie takie propozycje jak w mailu. Jezeli zaś ktoś nie przesyałał zadowalających informacji nie powinien otrzymać zaproszenia do testowania kolejnej wersji programu. I to było by uczciwym podejściem do sprawy. A tak można określić całą sytuację jednym słowem WSTYD.
 

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 08, 2007, 08:46:16 »
Do mnie też się jednak odezwali :) I wcale nie uważam, by propozycja wysłania firmowego gadżetu była żenująca - przecież nikt nie gwarantował nawet takich upominków betatesterom (każdy zgłaszał się dobrowolnie i wiedział co robi).

Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 08, 2007, 11:09:28 »
Do mnie też się jednak odezwali :) I wcale nie uważam, by propozycja wysłania firmowego gadżetu była żenująca - przecież nikt nie gwarantował nawet takich upominków betatesterom (każdy zgłaszał się dobrowolnie i wiedział co robi).

Super! Dostaniemy firmowe koszulki od Automapy, abyśmy mógli być ich DARMOWYMI TABLICAMI REKLAMOWYMI :(.

Ja również niestety dostałem propozycję smyczy koszulki lub czapeczki (!!!), a zgłoszeń trochę wysłałem. I również z moich uwag producenci AM4 nie rezygnowali do końca testów, przydzielając mi kody aktywacyjne do kolejnych wersji beta.

Może po prostu nie udzielałem się na forum negatywymi wypowiedziami na temat bety AM4 i nie trzeba mnie teraz obłaskawiać przedłużeniem licencji?! Język świerzbił ale uważałem, że jedną z zasad betatestera powinno być milczenie na forum publicznym na temat testowanego produktu i jego ogromnego zabugowania. Może powinienem zmienić swoje podejście po ukazaniu się wersji finalnej?

Z otrzymania produktów reklamowych rezygnuję, bo z zasady takie rzeczy otrzymuje się ZA DARMO, aby reklamowały firmę lub produkt. Również dla mnie taka propozycja to żenada.
Pozdrawiam


*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
Odp: Licencja AM4 za betatesty
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 08, 2007, 11:36:35 »
Z otrzymania produktów reklamowych rezygnuję, bo z zasady takie rzeczy otrzymuje się ZA DARMO, aby reklamowały firmę lub produkt. Również dla mnie taka propozycja to żenada.

Kolego przyjazdy, materiały reklamowe otrzymujesz ZA DARMO a w testach uczestniczyłeś z własnej nieprzymuszonej woli. Nikt nikogo nie zmusza do przyjęcia żadnego bonusu za udział w testach. Nawet przedłużenie licencji czy upgrade do EU było poprzedzone zapytaniem supportu o zgodę na przyjęcie bonusu. Każdy mógł odmówić a testy potraktować jako zabawę z nowym softem.
P.S.
Koszulkę lub czapeczkę przekaż biednemu dziecku (ucieszy się) a sam masz wersje RC2 jako bonus (no chyba że wykasowałeś jak ja)