kolejna beta 3.8.1.0

  • 6 Odpowiedzi
  • 3440 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Troll

  • **
  • 214
kolejna beta 3.8.1.0
« dnia: Kwiecień 04, 2005, 09:35:34 »
Oprocz zmian dolozonych w wersji 3.8.0.9 i opisanych na  www.AutoMapa.com (na koncu listy zmian), wersja ta zawiera istotna nowa opcje:
      'Czytaj bezpośrednio z portu'

Domyslnie jest wylaczona. Jej wlaczenie wymaga zaznaczenia opcji, wylaczenia AutoMapy i wykonania soft-reset PocketPC.

Po ponownym uruchomieniu AutoMapa zmienia sposob korzystania z portu COM usuwajac problem z odczytem danych po wylaczeniu/wlaczeniu urzadzenia na niektórych modelach PPC.
Dodatkowo poprawia odbior sygnalu na niektorych konfiguracjach sprzetu np. Loox 720 + Socket BT GPS zmieniajac rytm obciazenia procesora i pamieci.

Niestety nowy sposob odczytywania danych z COM/BT/GPS nie jest uniwersalnie najlepszy na wszystkich modelach PocketPC.
Zalezy to m.in. od sposobu implementacji obslugi BT i COM.

Zaleznie od wynikow testow beta zestawionych z wynikami naszych wewnetrznych testow zdecydujemy czy nowy sposob komunikacji z BT/COM/GPS ustawic jako domyslny w przyszlych wersjach programu.

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
kolejna beta 3.8.1.0
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2005, 11:10:44 »
Taka zmiana powinna byc chyba przetestowana na najwiekszej liczbie PDA, bo jak inaczej wybrac, czy ma byc ona domyslna. Gdybym dostal taka wersje, to moglbym ja przetestowac na MDA Compact. Mysle, ze nie ma ich za duza na rynku.... a ja odnosze wrqazenie, ze u mnie jest jakis problem wlasnie z odczytem danych z GPS, bo czesto mi sie zdarza ze AM jest odswiezana nie co zadeklarowane 1 lub 2s a dopiero po 5-10s i kursor pokazuje mi trase, ktora juz przejechalem.
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

*

Offline bler

  • **
  • 111
kolejna beta 3.8.1.0
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2005, 11:14:02 »
Ano pane. Może by tak udostępnić szerszemu gremium?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
kolejna beta 3.8.1.0
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2005, 11:35:45 »
Cytat: bler
Ano pane. Może by tak udostępnić szerszemu gremium?

To se ne da, pane. Trudno zdecydować sie wypuścić wersję testową w świat, w którym funkcjonuje wersja komercyjna, po to żeby ktoś zbadał czy zastosowane rozwiązania się sprawdzają. Bo co jeśli się nie sprawdzają i będzie należało dokonać poprawek? Szum, awantura i PR szlag trafił...

Ale jest wyjście. Zostać aktywnym użytkownikiem, w sensie rozwoju softu - zgłaszać poprawki, informować o błędach, wtedy z pewnością automatycznie trafisz na listę betatesterów.

*

Offline bler

  • **
  • 111
kolejna beta 3.8.1.0
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2005, 11:47:15 »
A bo to pierwszy raz coś się nie sprawdza i trzeba dokonać poprawek? :) Naprawde nie dźwigam tego, że do niektórych rzeczy treba betatesterów a do innych trzeba pisać oddzielny system zgłaszania błędów ;) A na temat mojego zgłaszania błędów już parę postów napisałem, więc się powtarzał nie będę :)

*

Offline YAGA

  • *
  • 82
  • Sprzęt: i900 Omnia
kolejna beta 3.8.1.0
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2005, 16:50:04 »
Cytat: troll
Oprocz zmian dolozonych w wersji 3.8.0.9 i opisanych na  www.AutoMapa.com (na koncu listy zmian), wersja ta zawiera istotna nowa opcje:
      'Czytaj bezpośrednio z portu'

Domyslnie jest wylaczona. Jej wlaczenie wymaga zaznaczenia opcji, wylaczenia AutoMapy i wykonania soft-reset PocketPC.

Po ponownym uruchomieniu AutoMapa zmienia sposob korzystania z portu COM usuwajac problem z odczytem danych po wylaczeniu/wlaczeniu urzadzenia na niektórych modelach PPC.
Dodatkowo poprawia odbior sygnalu na niektorych konfiguracjach sprzetu np. Loox 720 + Socket BT GPS zmieniajac rytm obciazenia procesora i pamieci.
Gdzie w tej wer.AM mozna ta opcje znalezc czy jest to w menu "Ustawienia GPS rozpoznaj GPS lub podlacz do portu:

kolejna beta 3.8.1.0
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2005, 17:51:05 »
Witam,

Nowe funkcje znajdują sie w menu GPS - Ustawienia GPS.

Pozdrowienia,
Tomek