Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912

  • 133 Odpowiedzi
  • 50646 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

ratajczyk

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 23, 2009, 22:50:37 »
dalej nie pamieta jak np. w AM 5.5.3 prowadz do POI - ostatnio wybranej kategorii (nie trzeba z palucha wpisywac - gratuluje pomyslu). od 2006 roku w pruszkowie zla numeracja budynkow na jednym z osiedli - ilez mozna zglaszac ?. czy jest sens przedluzac subskrypcje - czy nie mozna zrobic samego updateu map? po co mi nowy program?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 23, 2009, 23:10:50 »
Pamiętanie kategorii to drobiazg - bez znaczenia przy problemach z wersją 6.0, na dopieszczanie przyjdzie czas
jak będzie przyzwoicie działać podstawowa funkcjonalność.
Na którym osiedlu? Ile budynków ma złą numerację?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 23, 2009, 23:35:34 »
Jest bardzo wiele nowości na mapie, między innymi wszystkie moje zgłoszenia w tym ostatnie z przed około miesiąca. Co do pytania o obwodnice to niżej przedstawiam zrzuty mapy

Tylko tę pierwszą miałem okazję jechać. Powinna na całej długości być 2x2. Jeśli jest wraz z bezkolizyjnym skrzyżowaniem w Białych Błotach, to jest OK.
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline chola

  • ***
  • 253
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 24, 2009, 01:15:18 »
Próbowaliście zaimportować blokady? Wykrzacza mi się (błąd braku pamięci) przy imporcie opisów blokad, na 43%. To chyba spowodowane konfliktem jakiejś blokady z nową mapą.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 24, 2009, 01:31:21 »
Na PC nie mam żadnego problemu z opisami blokad.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

mik39

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 24, 2009, 02:07:41 »
Nie lubie miec racji jesli chodzi o jakis software. Tak jak pisalem to ja jeszcze....dlugo poczekam az AM bedzie stabilna a narazie uzywam 5.5.3
I niech tak zostanie. Wesolych Swiat. PEACE

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 24, 2009, 06:05:14 »
dalej nie pamieta jak np. w AM 5.5.3 prowadz do POI - ostatnio wybranej kategorii (nie trzeba z palucha wpisywac - gratuluje pomyslu). od 2006 roku w pruszkowie zla numeracja budynkow na jednym z osiedli - ilez mozna zglaszac ?. czy jest sens przedluzac subskrypcje - czy nie mozna zrobic samego updateu map? po co mi nowy program?

Zgłosiłem poprawki w numeracji budynków w mojej miejscowości miesiąc temu i jestem mile zaskoczony bo je wprowadzili.

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 24, 2009, 08:27:13 »
Czy betę można ściągnąć bez pośrednio z działu wsparcie? Czy trzeba się gdzieś zarejestrować ?

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 24, 2009, 08:27:55 »
Próbowaliście zaimportować blokady? Wykrzacza mi się (błąd braku pamięci) przy imporcie opisów blokad, na 43%. To chyba spowodowane konfliktem jakiejś blokady z nową mapą.
Chyba przy generowaniu opisów blokad?
Ale moim zdaniem to zbędna operacja.
Blokady i tak działają...

Czy betę można ściągnąć bez pośrednio z działu wsparcie? Czy trzeba się gdzieś zarejestrować ?
Można ściągnąć ze wsparcia technicznego, wystarczy nr licencji i adres e...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2009, 08:32:01 wysłana przez igab »

*

Offline bombercoil

  • 44
  • Sprzęt: Navroad Auro 2S - AM 6.16; Samsung SIII
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 24, 2009, 08:32:40 »
Po wykonaniu synchronizacji z Miplo, w trakcie uruchamiania AM punkty POI nie są aktualizowane. Dopiero po załadowaniu AM muszę wejść do zakładki "POI" i wczytać plik. Tylko wtedy po takiej czynności od nowa należy skonfigurować wyświetlanie ikon.
Też tak macie?

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 24, 2009, 08:35:52 »
Ja tak nie mam.
Wygląda na to, że nie zapisuje Ci ustawień.
A inne zmiany konfiguracyjne są zapamiętywane?

*

Offline bombercoil

  • 44
  • Sprzęt: Navroad Auro 2S - AM 6.16; Samsung SIII
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 24, 2009, 08:38:42 »
Ja tak nie mam.
Wygląda na to, że nie zapisuje Ci ustawień.
A inne zmiany konfiguracyjne są zapamiętywane?

Z pozostałymi ustawieniami nie mam problemu.
Przede wszystkim chodzi o to, że podczas bootowania AM pojawia się pasek aktualizacji POI, ale zatrzymuje się na 0%.
Pomijam już, że zamiast wyświetlać mi się 0912 wyświetla się 0909, ale A4 jest przedłużona do Szarowa więc mapy załadowały się nowe.
Chyba napiszę do AM
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2009, 08:49:58 wysłana przez bombercoil »

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 24, 2009, 09:40:09 »
Czy betę można ściągnąć bez pośrednio z działu wsparcie? Czy trzeba się gdzieś zarejestrować ?

http://w3.automapa.com.pl/?PEI=53169&lng=PL&cid=204021

Mozna ściągnąć ze strony AM.
piona

*

FISHBONE89

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 24, 2009, 10:08:07 »
1. W wersji 6.1 Beta nadal nie kasuje trasy po osiągnięciu celu (mimo, że opcja jest włączona)
2. Dlaczego zrobili wczytywanie blokad jako Importuj... (.amb) a Dodaj z pliku... (.sgm). Przecież Miplo przy synchronizacji zapisuje blokady do pliku .amb

*

ratajczyk

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 24, 2009, 11:03:45 »
Na którym osiedlu? Ile budynków ma złą numerację?

osiedle Bolesława Prusa, cala głowna ulica ma zla numeracje - Wokulskiego. nie wiem gdzie te dane wzieli. w ogole to jest smieszna sprawa gdyz malo tego ze jest zla numeracja to do tego numery parzyste/nieparzyste sa nie po wlasciwej stronie. ale gdyby i to odwrocic to i tak numeracja jest  :-|. ilu kurierow juz sie o numery pytalo  :O.

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 24, 2009, 11:31:57 »
A jak wam wyznacza trasę Rzeszów-Wrocław ?
Jak wyznaczę szybką to prowadzi przez Sandomierz,Lubliniec,Opole do Wrocławia. Tak jakby nie było autostrady....
Przy optymalnej prowadzi A4 ale bez uwzględnienia nowego odcinka autostrady (Kraków-Szarów).
To przy włączonym traficu.
Jak wyłącze to także jakby nie było autostrady, prowadzi mnie pólnocną częścią Krakowa...
Zero logiki, zero praktyki. Nie wierzę, że objazdami będę szybciej niż autostradą.
piona

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 24, 2009, 11:37:20 »
malo tego ze jest zla numeracja to do tego numery parzyste/nieparzyste sa nie po wlasciwej stronie. ale gdyby i to odwrocic to i tak numeracja jest  :-|. ilu kurierow juz sie o numery pytalo  :O.

Czyli, kurierzy używają AM? Bo w pozostałych aplikacjach nawigacyjnych jest OK.

Sprawa jest chyba ewidentna, jeśli prawidłowo (w sposób oczywiście zrozumiały) zgłaszałeś, to powinni to poprawić.
Dodajmy, że chodzi tu o jakieś 10 budynków. Bo "całe osiedle" jest sformułowaniem nieco na wyrost.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 24, 2009, 11:38:59 »
A jak wam wyznacza trasę Rzeszów-Wrocław ?


Autostradą.

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 24, 2009, 11:41:01 »
A jak wam wyznacza trasę Rzeszów-Wrocław ?


Autostradą.

Z uwzględnieniem tego odcinka od Szarowa do Krakowa?
piona

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:19:58 »
Tak.

*

ratajczyk

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:34:19 »
Cytuj
Czyli, kurierzy używają AM? Bo w pozostałych aplikacjach nawigacyjnych jest OK.

Sprawa jest chyba ewidentna, jeśli prawidłowo (w sposób oczywiście zrozumiały) zgłaszałeś, to powinni to poprawić.
Dodajmy, że chodzi tu o jakieś 10 budynków. Bo "całe osiedle" jest sformułowaniem nieco na wyrost.
tak z mojej strony to symantyczne naduzycie, ale o dziwo, musze na duzy plus pochwalic algorytm wyznaczania tras. reszta wg mnie w tym programie AM 6 to wodotryski ktore wrecz utrudnily dla mnie korzystanie z AM6 (dlatego jezdze na 5.5.3), bo traffic za granica - hm no tam jest TMC, dlatego wysilki nad trafficiem to para w gwizdek gdyz w czasie jazdy te dane nie beda rzeczywiste - dla mnie jest to chybiony pomysl. na obszar polski moze tak. ale jesli jezdze za granica sporo - to zbedny bajer wole TMC.

dlaczego nie moge miec 4 aktualizacji map do danego programu?, tylko skoro sie pojawiaja nowe mapy to musi byc nowy program. ile razy bylo parcie ze z nowymi mapami jest niedopracowana nowa wersja AM. czlowiek z wiekiem potrzebuje stabolnosci/pewnosci. jesli chca to niech zrobia 1 raz do roku zmiane programu ale solidna a nie kolejne wersje co miesiac. nie kazdy ma czas czy jest "maniakiem" i bedzie posiwecal swoj czas na kolejsne dostosowywanie programu do tego co mial. w AM6 umiem sie pozbyc tego badziewnego drzewa hierarchicznego ale nie umiem sobie poradzic aby pamietal tak jak w 5.5.3 czy starszych ostatnich kategorii POI w prowadz do POI.

co do map - tutaj zastrzezen duzych nie mozna miec, rzeczywistosc w kraju sie zmienia szybko, badz jaki pomysl na dzien ma zarzadca drogi. mapy w europie takze nie sa aktualne - lecz to sa bledy mniejsze ilosciowo niz w polsce . no i pierwsza zasada nie wierzyc nawigacji tylko uzywac jako wspomagania aby nie wjechac do wody co sie juz slyszalo.


*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:51:04 »
w AM6 umiem sie pozbyc tego badziewnego drzewa hierarchicznego

Dla mnie jest ono bardzo wygodne  :ok: Wreszcie nie mam problemów ze znalezieniem POI.

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:56:54 »
Oczywiście musiałem zrobić format karty :\
Co do bety to ponownie nie wyświetla moich ikonek POI tylko jakieś inne ustawienia....
Wracam do 6tki....
piona
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2009, 13:12:02 wysłana przez piona »

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 24, 2009, 23:55:30 »
reszta wg mnie w tym programie AM 6 to wodotryski ktore wrecz utrudnily dla mnie korzystanie z AM6 (dlatego jezdze na 5.5.3), bo traffic za granica - hm no tam jest TMC, dlatego wysilki nad trafficiem to para w gwizdek gdyz w czasie jazdy te dane nie beda rzeczywiste - dla mnie jest to chybiony pomysl. na obszar polski moze tak. ale jesli jezdze za granica sporo - to zbedny bajer wole TMC.
Zauważ, że jedno nie zastępuje drugiego i trudno wręcz te technologie porównywać. TMC nie powie ci, czy warto szukać objazdu typowego korka, a statyczny Traffic nie ostrzeże cię przed niespodziewaną sytuacją na trasie.

*

Offline leuon

  • *
  • 80
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 25, 2009, 01:43:59 »
przeciez AM ma tez swoje goal'e.. Jednym z nich bylo wypuszczenie AM6 przed Świętami....

Czasy się jednak zmieniają, kiedyś śpieszono się na 22 lipca. Tylko nie nazywano tego "goalem".


*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 25, 2009, 08:36:19 »
nie kazdy ma czas czy jest "maniakiem" i bedzie posiwecal swoj czas na kolejsne dostosowywanie programu do tego co mial. w AM6 umiem sie pozbyc tego badziewnego drzewa hierarchicznego

Ja juz przestalem robic wiele zmian - wprowadzam tylko kilka bez ktorych nie umiem zyc [do innych sie po prostu przystosowalem]. No i wlasnie to drzewo kategorii to jakis poroniony pomysl.

Powiesz co trzeba zrobic, aby powrocic do starego wyswietlania kategorii.

Dzieki.
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 25, 2009, 10:28:00 »
Powiesz co trzeba zrobic, aby powrocic do starego wyswietlania kategorii.

Jeżeli dobrze pamiętam, to pewnie kolega ma na myśli usunięcie lub dowolna zmiana nazwy pliku categories.xml w katalogu z programem.

*

Bilunia

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 25, 2009, 19:26:33 »
Powiesz co trzeba zrobic, aby powrocic do starego wyswietlania kategorii.
Jeżeli dobrze pamiętam, to pewnie kolega ma na myśli usunięcie lub dowolna zmiana nazwy pliku categories.xml w katalogu z programem.
Poręczniej jest delikatnie zmienić nazwę pliku categories.xml, by ew. w razie potrzeby móc wrócić do "drzewa".
Jak zobaczysz listę kategorii po wyłączeniu drzewa, to sądzę, że szybko do niego wrócisz. Lista kategorii robi się naprawdę imponująca.
Drzewo ma kilka zalet, wśród których chyba najważniejszą jest możliwość grupowego włączania wyświetlania poszczególnych kategorii, oraz grupowego ustawiania opcji ostrzegania. Najlepszym przykładem drugiej zalety, jest ustawianie ostrzegania dla fotoradarów stacjonarnych. Ustawiając na drzewie w kategorii głównej, mamy jednocześnie ustawione wszystkie  podgrupy (podziały na prędkości). Robiąc to samo bez drzewa, będziesz musiał dla każdej prędkości (i nie tylko) ustawiać parametry z osobna.

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 25, 2009, 22:52:40 »
ktos moze potwierdzic blad wyswiatlania poprawnych nazw ulic, oraz nazwy miejscowosci "WŁODAWA" ?



*

Offline JB46

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Sigma B50
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 25, 2009, 23:05:28 »
ktos moze potwierdzic blad wyswiatlania poprawnych nazw ulic, oraz nazwy miejscowosci "WŁODAWA" ?


Potwierdzam. U mnie też wyświetla źle.