Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912

  • 133 Odpowiedzi
  • 50628 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 30, 2009, 09:37:30 »
Prośba
Proszę o sprawdzenie, jak działa ostrzeganie dla punktu:
Fotoradar stacjonarny 60 km/h (z wbudowanej bazy)
DK-11, m. Żabikowo, k.Środy Wlkp
Kierunek jazdy na południe
Próbowałem różnych opcji ostrzegania i za każdym razem ostrzeganie działa dopiero w momencie mijania tego fotoradaru (mam ustawione m.in. 1000m, przy v>30, po 60 m z obu stron oraz ostrzeganie po obu stronach).
Nadmieniam, że dla innych punktów wszystko jest OK.

Po zmianie kierunku jazdy na pólnocny, ostrzeganie w tym punkcie działa prawidłowo.
To jakieś jaja ?

Jadąd DK-11 w obie strony wykrywa ten fotoradar z odległości 500m. Jadąc od strony wioski Żabikowo, wykrywa fotoradar dopiero po wjechaniu na DK-11 z drogi gruntowej i przejechaniu DK jakieś 10 metrów, czyli jakieś 90m przed.

pozdrawiam
Mario
Pytanie czy AM powinna wykrywać fotoradar wcześniej w takim przypadku czy nie? 

*

Bilunia

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 30, 2009, 09:52:01 »
Ustawiłem początek trasy 2 km przed tym fotoradarem, a koniec trasy 2 km za fotoradarem. Oba punkty na DK-11.
Ostrzeganie z odl. 1000 m, powyżrj V 30 km/h, po obu stronach 60 m, powtarzanie co 12 sek.
Jadąc na północ jest OK. Natomiast jadąc na południe, sygnalizuje dopiero w chwili mijania tego fotoradaru.
Dziwne, bo dla wszystkich innych fotopstryków, ostrzeganie działa OK.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 30, 2009, 10:00:09 »
Kierunek jazdy na południe
...
Po zmianie kierunku jazdy na pólnocny, ostrzeganie w tym punkcie działa prawidłowo.
To jakieś jaja ?

Z tymi kierunkami chyba tak, DK 11 biegnie tam niemal dokładnie na linii wschód-zachód  :P
Rzeczywiście, przy włączonym ostrzeganiu 'przy trasie' w kierunku na wschód ostrzegnie włącza się dopiero
na kilkadziesiąt metrów przed radarem. Przy ostrzeganiu 'w kierunku jazdy' działa prawidłowo.
Na miplo ten fotoradar jest chyba odrobinę przesunięty i z nim problemu już nie ma.
Poza tym ten radar jest ustawiony w kierunku na Poznań, więc problem w tym miejscu jest tylko teoretyczny,
bo akurat w tę stronę ostrzeganie działa prawidłowo.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Bilunia

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 30, 2009, 10:38:23 »

Kierunek jazdy na południe
...
Po zmianie kierunku jazdy na pólnocny, ostrzeganie w tym punkcie działa prawidłowo.
To jakieś jaja ?

Z tymi kierunkami chyba tak, DK 11 biegnie tam niemal dokładnie na linii wschód-zachód  :P

Cieszę się, że sprawiłem Ci frajdę.
Ja właściwości tego punktu odkryłem na żywym organiźmie, jadąc 400 km, więc dla mnie był to kierunek pn-poł.
A że później do testu wybrałem krótki fragmencik, ..... Dla mnie ważniejsze jest meritum problemu. Ciebie jak widzę "rajcują" inne rzeczy.
Co do różnicy pomiędzy położeniem tego punktu wg. AM 6.1, a Miplo, to podobno to ta sama baza.
Tylko jak załadowałem bazę z Miplo, to ten punkt działa OK (ostrzeganie dla tego punktu - dla jasności  :P). Jak przełączyłem na wbudowaną w AM bazę, to działa jak opisałem wcześniej.
Miłej zabawy i więcej udanych języczków.
Widać, że niektórym wystarczy, że po wyłączeniu kilku flagowych funkcji, program się nie zawiesza, a urządzenie, które go obsługuje - nie wyłącza. Wolał bym w tym miejscu więcej merytorycznej dyskusji, niż kąśliwych drwin. A może na forum mile widziani są tylko klakierzy  :wink:
Więc zdecydujmy się - testujemy, czy klaszczemy ???

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:03:40 »
Wiesz fajny masz avatar, pasuje do Twojego charakteru.
Jednak to bezustanne obszczekiwanie już na tyle mnie znudziło, że przestaję przeglądać Twoje posty.
Wyszukiwanie wśród tego warkotu nielicznych zdań, w których przemawiasz ludzkom głosem jest zbyt nużące.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:22:20 »
A ja powiem jedno :) O ile niedokladnosci mapy moge jakos przebolec bo nie ma idealnych map, caly czas idzie to do przodu i to chyba najlepiej ze wszystkich programow. Jednak nie moge przebolec dziadowsko zrobionego programu ktory dziala wolno, ma tendencje do losowego wywalania sie itd.

Punkty z Mimplo to najwieksza tragedia bo jesli bedzie mial zle polozenie to bede musial az sie kogos zapytac :) Zreszta do nieznanych miejsc oznaczonych w POI jade tak czesto ze stanie sie to ogromnym problemem...

Ja mam taka nadzieje ze kiedys te POI przestana dzialac, ludzie zaplaca kilka razy i naucza sie jezdzic z glowa - a nie zwalac wszystko lacznie z ograniczeniami predkosci na Navi... niedlugo zreszta i tak nastawiaja tyle skrzynek na fotoradary ze bedzie trzeba to wylaczyc bo czlowiek dostanie swira (zreszta i teraz juz nie wiele brakuje na niektorych odcinkach)...



« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 11:24:39 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Bilunia

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:52:21 »
Wiesz fajny masz avatar, pasuje do Twojego charakteru.

Dzięki za komplement. Mopsy, to rzeczywiście sympatyczne stworzenia

Jednak to bezustanne obszczekiwanie już na tyle mnie znudziło ...

... i zapewniam, że nikogo nie obszczekują. No chyba, że ktoś się mocno o to postara.

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:06:51 »
A mnie AM zadziwiła swoim routingiem :)
Jadąc w Warszawie ulicą Wioślarską (Wisłostradą) z Mokotowa w kierunku Starego Miasta, AM pod Mostem Poniatowskiego zamiast prowadzić dalej prosto kieruje na rondo (które jest pod mostem), aby po 10 metrach zjechać z tego ronda.
IMO manewr wysoce nielogiczny i niebezpieczny.



pozdrawiam
Mario
P.S. Zgłoszone do supportu

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:39:43 »
Hmm, ciekawy przypadek, ta trasa w ciągu dnia prowadzi rondem, a nocą prosto po E77.
Wg danych mapy trasa przez rondo jest o 15 metrów krótsza  :ohreally:
a z danych fraffic wynika, że w ciągu dnia czas przejazdu przez rondo (po odjęciu czasu manewrów)
jest krótszy o kilka sekund niż prosto drogą E77.
Jeśli więc algorytm do kalkulacji trasy używa tylko danych z czasu przejazdu odcinków,
a nie dodaje czasu manewrów, to z ponktu widzenia algorytmu wynik (trasa) jest prawidłowa.
Ale pomijanie czasu manewrów, które w tym przypadku są dłuższe od samego czasu przejazdu tego odcinka
to zdecydowanie błąd, czy zbytnie uproszczenie algorytmu, czego efekty widać na powyższym screenie.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Zachu

Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 30, 2009, 13:58:24 »
Bo tam się tak jeździ.
W dzień gdy wszyscy stoją w korku, lepiej jechać tym łącznikiem bo jest mniejsze obciążenie i  szybciej. No chyba że się trafi kogoś z lewej to wtedy trzeba się zatrzymać i przepuścić. W przeciwną stronę jest podobny wymyk.
To powinna być trasa "cwaniak" ;)

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 30, 2009, 15:01:05 »
Bo tam się tak jeździ.
W dzień gdy wszyscy stoją w korku, lepiej jechać tym łącznikiem bo jest mniejsze obciążenie i  szybciej. No chyba że się trafi kogoś z lewej to wtedy trzeba się zatrzymać i przepuścić. W przeciwną stronę jest podobny wymyk.
To powinna być trasa "cwaniak" ;)

Może AM uzyskała samoświadomość i kombinuje ? :) jak Skynet... :)

*

Offline marek.koszalin

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 30, 2009, 17:30:57 »
Na stronie Automapy w zakładce Aktualna wersja pojawiła się Polska 6.1.0 (0912). Rozumiem że to nie jest beta?

*

Offline emperator

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Nokia N500
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 30, 2009, 17:35:14 »
Ciekawe, że tylko mapa Polski jest. EU po staremu.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Jest już AutoMapa 6.1 XL Beta1, mapa 0912
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 30, 2009, 18:50:53 »
Ciekawe, że tylko mapa Polski jest. EU po staremu.

Cytuj
Plik mapy Europe 6.1.0 w wersji 0912 zostanie udostępniony w ciągu najbliższych dni.
Przepraszamy za opóźnienie wynikające z przyczyn technicznych.
Plik AutoMapa Europe 6.1.0 będzie miał systemową datę publikcji 28.12.2009 tak aby opóźnienie nie wpływało na możliwość pobrania i rejestracji mapy dla subskrypcji wygasających między 28.12.2009 a datą udostępnienia mapy Europy w wersji 0912