Jest BETA :-)

  • 47 Odpowiedzi
  • 13202 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Jest BETA :-)
« dnia: Luty 04, 2005, 00:31:15 »
Przyszedł właśnie mailik z AM.

Wszystkich szczegółów zdradzać nie będę, ale doszło 5 nowych planów miast (Bielsko-Biala, Czestochowa, Gorzow Wlkp., Opole, Plock, Radom).
Mapy są w wersji 3m.

Poprawki dotyczą głównie szybkości działania i komunikacji z GPS.
Poprawiono też program instalacyjny.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2005, 01:06:31 »
A ja zdradzę więcej szczegółów:

Aktualizacja ta zawiera rowniez 6 nowych szczegolowych planow miast:
Bielsko-Biala, Czestochowa, Gorzow Wlkp., Opole, Plock, Radom

Przewidywana data oficjalnej publikacji to 09.02.2005.

==============================================
Lista głównych zmian w wersji 3.7 w stosunku do wersji 3.6:

DODANE

- W programie instalacyjnym możliwość użycia katalogu wybranego do instalacji pierwszej mapy dla wszystkich pozostałych map.
- W programie instalacyjnym możliwość zaznaczenia wszystkich map podwójnym kliknięciem myszki na liście map oraz poprzez menu podręczne (pod prawym przyciskiem myszki)
- Szybki start nagrywania pliku ze śladem GPS. Funkcja dostępna jedynie z poziomu podłączenia do klawisza sprzętowego. Przy pierwszym użyciu pyta o katalog zapisu. Przy kolejnych użyciach pojedyncze kliknięcie startuje zapis bez pytania o jakiekolwiek parametry.
- Przyciemnianie jasności ekranu po włączeniu trybu nocnego. (Nie działa na niektórych modelach PocketPC)
- Automatyczna blokada wygaszania ekranu podczas nawigacji z włączonym GPS. (Nie działa na niektórych modelach PocketPC).
- Obsługa typu "Przejścia graniczne" w wyświetlaniu i wyszukiwaniu.

POPRAWIONE / ZMIENIONE

- Port COM/GPS jest teraz otwierany tylko wtedy gdy GPS jest wykorzystywany. Zapobiega to niepotrzebnej blokadzie automatycznego usypiania PocketPC w sytuacji gdy GPS jest wyłączony (dotyczy głownie GPS podłączanych poprzez Bluetooth).
- Rozbudowana logika zapobiegająca pokazywaniu się BT Managera podczas uruchamiania Bluetooth GPS.
- Rozszerzona lista rozpoznawanych modeli sprzętu PPC.
- Wyznaczanie tras szybkich stara się wcześniej "wskoczyć" na drogi główne.
- Lekko zmniejszona czcionka na ekranie rejestracji ręcznej - usuwa problem występujący na niektórych modelach PPC.
- Gdy pierwsza próba wyznaczenia trasy się nie powiedzie system automatycznie ponawia próbe z niższą klasą dróg głównych.
- Lekko powiększona ikonka przejść granicznych.
- Przyspieszone wyświetlanie map.
- Lekko zwiększona tolerancja na brak odczytu danych z portu COM (pomaga zwłaszcza przy Bluetooth GPS).
- Powiększone "popup menu" pokazujące się po "tupnięciu" na wyszukanych obiektach.
- Poprawione działanie komunikatów POTEM w manewrach bezpośrednio po zakrętach bez skrzyżowań.
- Usunięta usterka w funkcji odczytującej plik z PU przy pierwszym uruchomieniu programu.
- Silnie ograniczone komunikaty trzymania się lewego/prawego pasa na większych prostych drogach.
- Formularz rejestracyjny rozszerzony do max. 28 map.
- Poprawione działanie komunikatu" Jesteś u celu".
- Zmienione reinicjalizowanie biblioteki dzwiękowej po obudzeniu urządzenia PPC usuwające problem zawieszania występujący na niektórych modelach sprzętu oraz ginięcie dzwięku na innych modelach (głownie sprzężonych z telefonem GSM).
- Usunięty problem zawieszania po "obudzeniu" urządzenia PPC. Występował tylko na niektórych modelach PPC.

W przypadku iPaq 2110 na niektórych egzemplarzach standardowa obsługa może nadal powodować problem. W takim przypadku należy ręcznie ustawić ten model urządzenia w MENU | Ustawienia | Dalej.
Model urządzenia warto ustawiać również na innych modelach PPC (np. 4150 będzie się wówczas znacznie szybciej budził z uśpienia.)

- Poprawione wyznaczanie tras przechodzących przez granice planów miast i kończących się na planie miasta.
- Rozbudowana logika odczytu pliku ze śladem GPS (uwzględnienie kolejnych przypadków odstępstw od standardu NMEA).
- Poprawione obliczanie skal progowych dla "małych" planów miast.
- Poprawione wyświetlanie wyników wyszukiwania.
- Kolory wyśietlania wojewdztwa/dzielnicy i najbliższej miejscowości zmienione tak by napisy były lepiej widoczne.
- Poprawione obliczenia w komputerze pokładowym.
- Skrócony czas i odległości, po których program wykonuje pełne obliczenie całej trasy od nowa w przypadku zjechania z trasy.
- Zmniejszone obciążenie systemu przez moduły obsługi dzwięku.
- Wyeliminowane "usypianie" GPS podczas wyliczania/rekalkulacji tras - w pewnych przypadkach mogło powodować gubienie sygnału.

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2005, 01:12:55 »
Cytat: Cat^
A ja zdradzę więcej szczegółów:

I przez Ciebie nie będize niespodzianki :)

Cytat: Cat^
Przewidywana data oficjalnej publikacji to 09.02.2005.

Tego terminu chciałem właśnie nie podawać... ;)

Cytat: Cat^
- W programie instalacyjnym możliwość użycia katalogu wybranego do instalacji pierwszej mapy dla wszystkich pozostałych map.

Nie działa.
Mnie się pytał przy każdym planie miasta czy chcę instalować w tym samym katalogu...



Jest BETA :-)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2005, 07:40:13 »
Cytat: Cat^
A ja zdradzę więcej szczegółów:

Lista głównych zmian w wersji 3.7 w stosunku do wersji 3.6:

No coz. Nie widac na liscie ostrzegania o zblizaniu sie do POI (np. radaru). Jakos te poprawki wygladaja na wersje 3.6.x+1, bo nie wiele odkrywczego z punktu widzenia funkcjonalnosci sie pojawilo. :(

*

Offline Maku

  • **
  • 187
    • http://maku.avx.pl
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2005, 08:01:53 »
Mapa 3miasta, dalej zwiera idiotyczne błędy np. Trakt świętego Wojciecha dalej jest nazywany okopową...  błędne wyznaczenie trasy Gdańsk - Gdynia Karwiny w orłowie na skrzyżowaniu Al. Zwycięstwa i Wielkopolskiej podczas dojazdu do krzyżówki, każe zjechać z głównej i błąkać się po bocznych uliczkach. Ulica Spłódzielcza wg AM jest przejezdna (w sumie jest, ale dla jeepa). Po tąpnięciu poi na mapie i wybraniu pokaż szczegóły, część przycisków jest nie wyświetlana tzn. nie mieści się na ekranie. Tyle pierwszych wrażeń. Acha faktycznie podczas instalacji i tak co chwila trzeba potwierdzać lokalizację map

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2005, 08:24:24 »
Cytat: pawelhwilk
No coz. Nie widac na liscie ostrzegania o zblizaniu sie do POI (np. radaru). Jakos te poprawki wygladaja na wersje 3.6.x+1, bo nie wiele odkrywczego z punktu widzenia funkcjonalnosci sie pojawilo. :(

Support AM pisał, że rewolucyjnych zmian nie będzie, głównie poprawki.
Dla mnie np. super nową funkcjonalnością, jest nie pytanie się o katalog przy startowaniu zapisu śladu GPS.

Nareszcze Jadzia nie jest nadpobudliwa i nie nawija "trzymaj się lewego pasa: co 20 sekund na trasie Łazienkowskiej.

Lepiej działa BT. Nie ma zwisów po wyłączeniu/włączeniu pocketa.



Jest BETA :-)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2005, 08:26:40 »
Tez dostalem maila, zaczyna sie robic ciekawie, coraz wiecej miast. Do tej pory nie myslalem powaznie o AutoMapie XL, ale juz teraz warto sie nad tym zastanowic :D.

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2005, 08:40:52 »
Ale ten update (programu) wygląda mi trochę na taką "zapchaj dziurę", przed jakimś grubszym updatem (4.0) skrzyżowanym z AM Europy...

*

Offline Troll

  • **
  • 214
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2005, 09:13:06 »
W dalszym ciągu program wyznacza trasę „krótką” po drogach gruntowych
W takiej sytuacji funkcja „trasa krótka” jest dla mnie wciąż bezużyteczna :(

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2005, 09:51:20 »
Może warto napisac do AM aby trasa krótka zmieniła nazwę na aktualną przełajową, a krótką tak zrobić, aby nie jechała po drogach grunwowych i dodać 4 typ trasy - azymut.

Co wy na to?

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2005, 09:59:50 »
A jak by jeszcze dali "integracje" z kontaktami z Outlooka czyli wskazywanie końca trasy na osobę (adres) z kontaktów ...

Jest BETA :-)
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2005, 10:03:53 »
i zeby mozna bylo przelamac znaki zakazu wjazdu... np. do chodzenia po ulicach w centrum Krakowa... :) czyli nowy tryb poruszania...

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2005, 10:24:19 »
Czyli reasumując  potrzeba przebudować typy tras:

1. Szybka - bez zmian
2. Krótka - trasa nie po drogach gruntowych
3. Przełajowa (4x4) - rówież po drogach gruntowych
4. Piesza - taka co nie uwzględnia kierunkowości ulic, zakazów wjazdu, etc.
5. Azymut - podawanie kursu na cel

Jest BETA :-)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2005, 10:36:31 »
Cytat: Wit Turkowski
Nareszcze Jadzia nie jest nadpobudliwa i nie nawija "trzymaj się lewego pasa: co 20 sekund na trasie Łazienkowskiej.
A czy to oznacza ze Jadzia wie juz o istnieniu drog z wieksza iloscia pasow ruchu i skoro prawy pas jest do skretu w prawo. a ja mam jechac prosto. to nie kaze mi sie trzymac "lewego pasa" (ktory notabene jest tylko do skretu w lewo)?

Piotr

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2005, 10:54:31 »
Cytat: bilbolodz
A czy to oznacza ze Jadzia wie juz o istnieniu drog z wieksza iloscia pasow ruchu i skoro prawy pas jest do skretu w prawo. a ja mam jechac prosto. to nie kaze mi sie trzymac "lewego pasa" (ktory notabene jest tylko do skretu w lewo)?

Sprawdzę dokładnie jak bede wracał do domu.
Ale mam wrażenie, żę teraz każe się trzymać praweg/lewego tylko wtedy jak mam zjechać z ulicy/drogi, którą się aktualnie poruszam.
Czyli według mnie działa OK.

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2005, 11:08:28 »
Skąd macie zassane uaktualnienie? Na stronie AM nadal po staremu

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2005, 11:15:44 »
Cytat: Wit Turkowski
Ale ten update (programu) wygląda mi trochę na taką "zapchaj dziurę", przed jakimś grubszym updatem (4.0) skrzyżowanym z AM Europy...
Też mi się tak wydaje...


Cytat: JerzyKarney
i zeby mozna bylo przelamac znaki zakazu wjazdu... np. do chodzenia po ulicach w centrum Krakowa... :) czyli nowy tryb poruszania...
Wcale nie nowy! W pierwszych wersjach był jako trzeci tryb pieszy - ignorował wszystkie znaki zakazu, skrętu i jednokierunkowości - idealny do jazdy rowerem po chodniku ;) Potem nie wiedzieć czemu został zlikwidowany, a szkoda...


Cytat: knoxville
Skąd macie zassane uaktualnienie? Na stronie AM nadal po staremu
Ze "ściśle tajnego" linku, który - jako najbardziej aktywni w zgłaszaniu błędów "współpracownicy producenta" - otrzymaliśmy mailem od AutoMapy.

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2005, 11:30:25 »
Osz wy... to mi trąci lizusostwem... ;)

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2005, 11:35:55 »
Cytat: Cat^
Też mi się tak wydaje...

Czekamy.... :)


Cytat: Cat^
Wcale nie nowy! W pierwszych wersjach był jako trzeci tryb pieszy - ignorował wszystkie znaki zakazu, skrętu i jednokierunkowości - idealny do jazdy rowerem po chodniku ;) Potem nie wiedzieć czemu został zlikwidowany, a szkoda...

Też żałowałem, bo ostatnio jak łaziłem po Krakowie, to by się przydał...

Cytat: Cat^
Cytat: knoxville
Skąd macie zassane uaktualnienie? Na stronie AM nadal po staremu
Ze "ściśle tajnego" linku, który - jako najbardziej aktywni w zgłaszaniu błędów "współpracownicy producenta" - otrzymaliśmy mailem od AutoMapy.

:)) :))


[Dodano: 2005-02-04 11:40:59]
Cytat: knoxville
Osz wy... to mi trąci lizusostwem... ;)

Eee tam...

Po prostu zgłaszam błędy. Nic mnie to nie kosztuje, a mogę pomóc, więc czemu nie.
A producent docenia tę pomoc.

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2005, 12:16:10 »
Czyli moje postulaty o powiększeniu ekranu z dodawaniem PU podczas jazdy oraz z ikoną Mute nie zostały uwzględnione?

Jest BETA :-)
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2005, 12:37:30 »
Cytat: Cat^
Lista głównych zmian w wersji 3.7 w stosunku do wersji 3.6:

DODANE:
(...)

Ale duzo dodanych uzytecznych funkcji!!! Przeciez to wyglada jak lata na wersje 3.6 :).


*

Offline Troll

  • **
  • 214
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2005, 20:14:58 »
czy komuś działa ta funkcja szybkiego zapisu śladu bez konieczności wybierania lokalizacji ??

*

Offline Robert Błaszczak

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • FS LOOX N560, NOKIA N73
    • http://www.foto.blaszczak.pl
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 04, 2005, 21:36:49 »
Cytat: troll
czy komuś działa ta funkcja szybkiego zapisu śladu bez konieczności wybierania lokalizacji ??

Działa, działa.
Musisz tylko zmienić przypisanie klawisza na (BP) Włącz/zatrzymaj zapis...

--
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Robert Błaszczak

*

Offline ramzes

  • *
  • 95
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2005, 14:07:04 »
Cytat: bastiann
A jak by jeszcze dali "integracje" z kontaktami z Outlooka czyli wskazywanie końca trasy na osobę (adres) z kontaktów ...

:):) i może jeszcze jakiś dodatek aby na bieżąco śledzić jej (np żony ) pozycję na mieście ;), uu zaczynamy robić z automapy małe SF ... Pozdrawiam i biegnę testować ..

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2005, 18:37:07 »
Taka opcja jest ale nie w AM tylko cMap CE.

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 07, 2005, 14:08:55 »
I co testerzy czy jest znaczna poprawa w prędkości działania AutoMapy.

Interesuje mnie również wasze zdanie nt. automatycznego przyciemniania ekranu po przejsciu w tryb nocny. Czy to działa, jak bardzo się przyciemnia. Czy jest możliwość ustawień indywidualnych np. maksymalnego przyciemnienia?

Jest BETA :-)
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 07, 2005, 16:51:06 »
Cytat: bladawiec
Ale duzo dodanych uzytecznych funkcji!!! Przeciez to wyglada jak lata na wersje 3.6 :).


Mam niestety wrazenie, ze musze sie przylaczyc do grupy osob, patrzacych na Automape jako na produkt w wersji beta. Po pierwszym zachlysnieciu jej funkcjonalnoscia i obejrzeniu kilku konkturenyjnych produktow (nie na Polske) uznalem, ze warto zglosic poprawki. Wiekszosc z nich byla skomentowana, ze juz sa wdrazane i powinny ukazac sie w nastepnej wersji programu.

W nastepnej wersji nowej funkcjonalnosci nie ma ale sa usprawnienia i poprawki, zeby produkt wogole dzialal. Szkoda. Oznacza to, ze zanim pojawi sie zglaszane ostrzeganie o radarach, lub liczenie czasu przejazdu o 3d nie mowiac, pewnie bede musial za przedluzenie licencji zaplacic. I bez pewnosci, ze do tego czasu usuniete zostana wszystkie bledy programu.

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 08, 2005, 08:48:24 »
Cytat: Maap
I co testerzy czy jest znaczna poprawa w prędkości działania AutoMapy.

Nie zauważyłem.

Cytat: Maap
Interesuje mnie również wasze zdanie nt. automatycznego przyciemniania ekranu po przejsciu w tryb nocny. Czy to działa, jak bardzo się przyciemnia. Czy jest możliwość ustawień indywidualnych np. maksymalnego przyciemnienia?

Działa, ale nie ma żadnych ustawień. Na moim 4150 działa to tak, że jak mam jasność ustawioną na max, to przy przejściu w tryb nocny jasność zmienia się na połówkę.
Ale jak mam normalnie połówkę, to już do najmniejszej nie zmniejsza.

Jest BETA :-)
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 08, 2005, 12:35:35 »
Cytat: Wit Turkowski
Cytat: Cat^
- W programie instalacyjnym możliwość użycia katalogu wybranego do instalacji pierwszej mapy dla wszystkich pozostałych map.
Nie działa.
Mnie się pytał przy każdym planie miasta czy chcę instalować w tym samym katalogu...

A u mnie dziła
Był komunikat:
[pic=http://www.dobrzyca.republika.pl/images/Automapa.JPG]
A po zaznaczeniu Tak wszystko zapisało się automatycznie

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Jest BETA :-)
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 08, 2005, 12:40:34 »
Cytat: tomaszb
A u mnie dziła
Był komunikat (...)
A po zaznaczeniu Tak wszystko zapisało się automatycznie

Już zgłosiłem ten błąd w dniu publikacji bety :)
W wersji ostatecznej już zostało poprawione.