Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte

  • 919 Odpowiedzi
  • 124510 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Jinks

Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 13, 2006, 21:37:12 »
Cytuj
Jeżeli tylko wolno o nich pisac

Nie wolno :(
Ani o nich pisać,mówić,a najlepiej to i nawet nie myśleć. :)
Też nie wiem czemu, bo zmiany dot.programu to napisali sami, a wątpię,żeby konkurencja po przeczytaniu wniosków tutaj zamieszczonych rzuciła się je poprawiać,żeby być szybszymi niż AM. No chyba,że chcą ją wydać w grudniu 2007 i boją się,żeby konkurencja nie była szybsza w zamieszczaniu takich samych poprawek.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 13, 2006, 21:50:25 »
Żeby było jasne - wycinek z formularza rejestrowego - część dotycząca wymagań:

"Zachowanie poufności oraz potwierdzenie świadomej decyzji udziału w testach

Niniejszym zobowiązuję się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji dotyczących przesyłanych uwag, jak i samego procesu Beta2.
Niniejszym zobowiązuję się do nieudostępniania danych i oprogramowania przekazanych do testowania osobom trzecim.
Jestem świadom, że wersja "beta" to wersja robocza udostępniana jedynie na zasadach testowych i jedynie dla osób świadomych tego, że wersja taka może zawierać poważne błędy lub braki.
Rozumiem, że w skrajnych przypadkach testowanie wersji beta może prowadzić do konieczności resetowania komputera i ewentualnej utraty danych przechowywanych na komputerze lub karcie pamięci.
Oświadczam, ze biorę udział w testach z własnego wyboru i na własne ryzyko. "
Polecam Regulamin forum !!

*

Jinks

Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 13, 2006, 22:05:06 »
Cytuj
Jestem świadom, że wersja "beta" to wersja robocza udostępniana jedynie na zasadach testowych i jedynie dla osób świadomych tego, że wersja taka może zawierać poważne błędy lub braki.

Ja jestem świadomy tego, a mi nie dali.
Pewnie sie obrazili,że w formularzu w rubryce wersja biosu wpisałem,że za cholerę nie pamiętam. Formularz uzupełniałem o 6.00 rano,a palmtop był w samochodzie, co ja będę rano do auta ganiał,żeby bios sprawdzić? A co ja jestem informacja turystyczna?

*

Offline marcinnk

  • **
  • 212
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia 330, mio 201A, AM 4.5.2, TT 6.0
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 13, 2006, 22:40:58 »
Jinks: tyle czasu wchodzisz w dupe AM na forum... ciagle lejesz wode, nic konkretnego nie piszesz na temat... same wodolejstwo... a tu Cie AM wydymała... bidulku. Siedz lepiej i czytaj tych co maja cos do napisania konkretnego.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 13, 2006, 22:53:31 »
@Jinks - moze jeszcze się doczekasz.Nie wszyscy dostali naraz .
Ale nie bedę ściągał bo i tak juz przekroczylem limit BC - przy transferze 4 kB/s czekałbym lata swietlne na ściągniecie - plyta chyba dojdzie szybciej.
potrzebna zgoda

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 13, 2006, 23:30:24 »
Cytat: "marcinnk"
Jinks: tyle czasu wchodzisz w dupe AM na forum... ciagle lejesz wode, nic konkretnego nie piszesz na temat... same wodolejstwo... a tu Cie AM wydymała... bidulku. Siedz lepiej i czytaj tych co maja cos do napisania konkretnego.


d.... automapy jest duża i twój palec sie zmieści, tylko go najpierw pośliń.
Ty też lepiej tylko czytaj bo szkoda czasu na czytanie twoich postów.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 13, 2006, 23:48:03 »
Cytat: "Jinks"
No chyba,że chcą ją wydać w grudniu 2007 i boją się,żeby konkurencja nie była szybsza w zamieszczaniu takich samych poprawek.


Konkurencja ponad 90% tych "poprawek" ma od dawana, wiec akurat strach o "sciaganie" jest tu niezbyt uzasadniony.

Klauzula poufnosci jest dosc standartowa, zawsze cos takiego obowiazuje w przypadku beta-testow.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline marcinnk

  • **
  • 212
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia 330, mio 201A, AM 4.5.2, TT 6.0
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 14, 2006, 07:16:04 »
cytryna2: martw sie o swój palec i gdzie go wkładać... ja nikomu do d... nie musze zaglądać... a offtopicow juz starczy na tym forum,bo niektórzy tylko w tym sie lubuja i laniem wody o du... marynie,

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 14, 2006, 07:18:12 »
... godzina ściagania, prawie godzinna instalacja  :( , kilkanaście minut konfiguracji i pierwsza jazda  :P

tyle opcji co ma AM4, to chyba nie posiada żaden ze znanych mi programów, czyli: TT, D6, I-GO, Navigon, tylko czy to jest dobre, to sie okaże

jak na pierwszą jazdę z AM4 to nie jest żle  ;)
----------------------------
the born to be wild

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 14, 2006, 07:46:23 »
Tak , fanom TT , IGO i innych niedporacowanych softow miny zrzedna.
AM rzadzi i to niepodzielnie !

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 14, 2006, 07:51:05 »
no nic... ja także nie zaznaczyłem biosu. może ktoś mnie oświeci skąd mam to wyciągnąć w acerze n35 z wm2003?
przeszukałem system info i nic :/

a betę potestowałbym bardzo bardzo chętnie... no ale nie ode mnie to zależy
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 14, 2006, 08:22:05 »
Właśnie się instaluje...

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 14, 2006, 08:31:10 »
Czy ktoś znalazł możliwość instalacji przez czytnik?? Jak??

Ja niestety nie (pomimo wyboru dla programu i map karty SD) i instalacja trwała oj trwała.

Ale jest i działa, a że pora wyjść z domu to zrobię to już z nową Betą ;)
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline dabek0312

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 14, 2006, 08:58:30 »
Cytat: "MaDuch"
Czy ktoś znalazł możliwość instalacji przez czytnik?? Jak??

Ja niestety nie (pomimo wyboru dla programu i map karty SD) i instalacja trwała oj trwała.

Ale jest i działa, a że pora wyjść z domu to zrobię to już z nową Betą ;)


Możliwość instalacji przez czytnik jest. Wystarczy przed uruchomieniem instalatora włożyć kartę do czytnika. Instalator sam wykryje kartę i zaproponuje instalację na niej. Instalacja trwa wtedy tylko kilka minut.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 14, 2006, 09:04:22 »
Cytat: "ajed"
Cytat: "Jinks"
AM będzie ostrzegała o przekroczeniu prędkości?
Widziałem to w iGO,jak ta funkcja będzie na tym samym poziomie co tam to równie dobrze mogliby jej nie dawać.

Owszem funkcja w I-Go działała fatalnie, głónie dlatego, że prędkości zaszyte w poszczególne drogi, były lekko mówiąc niedopracowane (np. osiedlowe uliczki miały przypisaną prędkość 100 km/h). Jeśli jednak prędkości byłyby ustawione z sensem, to funkcja ta nie jest aż taka zła. No i może dzięki temu AM 4.0 lepiej będzie określać szacunkowy czas przyjazdu (ETA).

No tu Kolego to chyba trochę popłynąłeś z tym 100 na osiedlowych uliczkach.... fakt, że nie zawsze jest dokładnie tak jak mówią znaki bo na ulicach Warszawy gdzie znak podaje 70 to iGO podaje, że jest 50 ale wynik to z nidopracowania mapy bo te obecne to w zasadzie początek tego produktu w Polsce ale z miesiąca na miesiąc sytuacjka bedzie się poprawiała. Kolega jechał do Chorwacji z iGO i mówił, że jak na jakieś drodze w Austrii było ograniczenie dajmy na to do 40 na odcinku kilkudziesięciu metrów to iGo niemal dokładnie w miejscu gdzie stoi znak ograniczenia wołał, że jest przekroczenie szybkości.

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline WalZych

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG4 z AM SygicEurop; HD2 na WM; AM6 EU; Asus TF201
AM 4 - pirwsze wrażenia
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 14, 2006, 10:10:57 »
Przejechałem się właśnie z AM 4 beta2, którą bez problemu wczoraj ściągnąłem i zainstalowałem, jako legalny tester.
Oto wrażenia:
- ściągnięto i połączono w jedno kilka najfajniejszych pomysłów z obsługi iGo oraz TT (miałem okazję sprawdzać w działaniu oba programy). Wydaje się, że funkcjonalność jest na podobnym poziomie jak u konkurentów.
- nowością jest automatyczne przejście w 3D powyżej pewnego stopnia powiększenia mapy. To dobrze działa. Inne pomysły są do znalezienia w TT lub iGo.
- zasadnicze ROZCZAROWANIE, to jednka mapa. Wyraźnie widać, że skorzystano z tej samej mapy, co TT6 (mam mapę w wersji ze Słowacją i to w Polsce jest identyko, tylko inne kraje zubożono), a więc jest dość ubogie pokrycie dróg w kraju. Ja mieszkam w odludnym miejscu, ale AM3 pokazuje ścieżkę pod sam dom i nawet zaznaczono zabudowania. W AM4 cywilizacja kończy 2 km ode mnie. Nie ma nawet oddanej latem autostrady od Konina do Strykowa, nie mówiąc o innych aktualnościach.

Wniosek: jeżeli AM4 planuje używać tych samych map co TT, to nowa maszyna mimo kilku dodanych praktycznych funkcji nie jest w stanie konkurować ze stabilnie i płynnie działającym TT.

A więc Państwo z AM - koniecznie przeróbcie mapy z wersji 3w na bitmapy i użyjcie ich w AM4. Inaczej konkurencja Was zdepcze.

*

Offline dabek0312

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO
Re: AM 4 - pirwsze wrażenia
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 14, 2006, 10:23:56 »
Cytat: "WalZych"


...
- zasadnicze ROZCZAROWANIE, to jednka mapa. Wyraźnie widać, że skorzystano z tej samej mapy, co TT6 (mam mapę w wersji ze Słowacją i to w Polsce jest identyko, tylko inne kraje zubożono), a więc jest dość ubogie pokrycie dróg w kraju. Ja mieszkam w odludnym miejscu, ale AM3 pokazuje ścieżkę pod sam dom i nawet zaznaczono zabudowania. W AM4 cywilizacja kończy 2 km ode mnie. Nie ma nawet oddanej latem autostrady od Konina do Strykowa, nie mówiąc o innych aktualnościach.

Wniosek: jeżeli AM4 planuje używać tych samych map co TT, to nowa maszyna mimo kilku dodanych praktycznych funkcji nie jest w stanie konkurować ze stabilnie i płynnie działającym TT.

A więc Państwo z AM - koniecznie przeróbcie mapy z wersji 3w na bitmapy i użyjcie ich w AM4. Inaczej konkurencja Was zdepcze.


Jakbyś uważnie przeczytał warunki testu, to byś wiedział, że mapy są specjalnie tak przygotowane i zawierają dane co najmniej sprzed 1.5 roku albo i starsze.  ;)

Jak zainstalować AM4
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 14, 2006, 10:25:22 »
Ściągnąłem dziś instalkę AM4 i podczas instalacji program sprawdza czy jest Excell 8.0.
Oczywiście nie mam go i na tym, koniec.
Nie wiem o co chodzi.
Czy ktoś może mmi coś powiedzieć o co chodzi

*

Offline dabek0312

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO
Re: Jak zainstalować AM4
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 14, 2006, 10:37:29 »
Cytat: "mac3006"
Ściągnąłem dziś instalkę AM4 i podczas instalacji program sprawdza czy jest Excell 8.0.
Oczywiście nie mam go i na tym, koniec.
Nie wiem o co chodzi.
Czy ktoś może mmi coś powiedzieć o co chodzi


Kiedyś na jednym z komputerów miałem sytuację, że uruchomienie instalacji AM w wersji 3, powodowało instalację microsoftowych sterowników ODBC a nie Automapy. Ale z tej samej instalki na innym kompie już było wszystko OK. :)) Niestety nie wiem jaki był tego powód.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 14, 2006, 11:11:36 »
Cytat: "dabek0312"
Możliwość instalacji przez czytnik jest. Wystarczy przed uruchomieniem instalatora włożyć kartę do czytnika. Instalator sam wykryje kartę i zaproponuje instalację na niej. Instalacja trwa wtedy tylko kilka minut.


No to gdzieś coś mi nie zadziałało. Najpierw program stwierdził brak połączenia z PPC, którego zażądał, a potem to już poszło po AS. Nawet nie weim ile to trwało, bo poszedłem spać :) a jak rano przyszedłem to wynik czasu był 6h42m i po kilkakrotnym kliknięciu w "dalej" po 3-4 minutach miałem AM4 zainstalowaną.
Polecam Regulamin forum !!

*

reboot

Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 14, 2006, 11:21:57 »
A moge miec jednoczesnie 3.9.7 i bete2 4.0?
Czy musze najpierw odinstalowac 3.9.7?

*

Offline dabek0312

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 14, 2006, 11:28:52 »
Cytat: "MaDuch"

No to gdzieś coś mi nie zadziałało. Najpierw program stwierdził brak połączenia z PPC, którego zażądał, a potem to już poszło po AS. Nawet nie weim ile to trwało, bo poszedłem spać :) a jak rano przyszedłem to wynik czasu był 6h42m i po kilkakrotnym kliknięciu w "dalej" po 3-4 minutach miałem AM4 zainstalowaną.


Istotne jest to, żeby włożyć kartę przed uruchomieniem instalatora. Inaczej instalator jej nie wykryje. Podczas instalacji pocket też musi być podłączony bo instalator kopiuje jakąś minimalną ilość pliczków do pocketa.

Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 14, 2006, 11:30:23 »
Cytat: "reboot"
Czy musze najpierw odinstalowac 3.9.7?

Nie musisz. Obie wersje mogą być zainstalowane równocześnie.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Re: Jak zainstalować AM4
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 14, 2006, 11:36:45 »
Cytat: "mac3006"
Ściągnąłem dziś instalkę AM4 i podczas instalacji program sprawdza czy jest Excell 8.0.
Oczywiście nie mam go i na tym, koniec.
Nie wiem o co chodzi.
Czy ktoś może mmi coś powiedzieć o co chodzi

Wyczyść sobie foldery Temp w ustawieniach użytkownika. To typowy problem (mnie na przykład chciało odinstalować GG :)
Dodane : jakbyś nie wiedział gdzie to jest to proszę :
X:\Documents and Settings\USERNAME\Ustawienia lokalne\Temp
Gdzie X to oczywiście dysk, USERNAME Twoja nazwa użytkownika.
Po takim zabiegu powinno pójść już dobrze.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 14, 2006, 11:53:56 »
Cytat: "dabek0312"
Istotne jest to, żeby włożyć kartę przed uruchomieniem instalatora. Inaczej instalator jej nie wykryje. Podczas instalacji pocket też musi być podłączony bo instalator kopiuje jakąś minimalną ilość pliczków do pocketa.


No, a ja wyciąłem niezły numer, kartę wsadziłem do czytnika i nie podpiąłem pocketa ...
instalacja poszła błyskawicznie, tylko że teraz mam mapy zarejestrowane na PCta  :wkurzony:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

tramp

Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 14, 2006, 11:56:12 »
czy ktoś mi może powiedzieć po ile będą upychać to cudo  :?:

Czas im sprzyja, mapy jeszcze sporo lepsze niż zagraniczna konkurencja
Kupiłbym AM4 PL ale DOKŁADNIE WYCZYSZCZONĄ a nie z licznymi BUGAMI z pośpiechu za dwie stówy, więcej nie dam :))
Oferta dla AM jednorazowa, ważność oferty do 30.01.2007

Jak nie to nie i jeszcze będę innych przekabacał na inne programy :))
także oferta myślę warta rozważenia  :)

*

Offline WalZych

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG4 z AM SygicEurop; HD2 na WM; AM6 EU; Asus TF201
masz racje
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 14, 2006, 12:06:44 »
Cytuj
WalZych napisał:

...
- zasadnicze ROZCZAROWANIE, to jednka mapa. Wyraźnie widać, że skorzystano z tej samej mapy, co TT6 (mam mapę w wersji ze Słowacją i to w Polsce jest identyko, tylko inne kraje zubożono), a więc jest dość ubogie pokrycie dróg w kraju. Ja mieszkam w odludnym miejscu, ale AM3 pokazuje ścieżkę pod sam dom i nawet zaznaczono zabudowania. W AM4 cywilizacja kończy 2 km ode mnie. Nie ma nawet oddanej latem autostrady od Konina do Strykowa, nie mówiąc o innych aktualnościach.

Wniosek: jeżeli AM4 planuje używać tych samych map co TT, to nowa maszyna mimo kilku dodanych praktycznych funkcji nie jest w stanie konkurować ze stabilnie i płynnie działającym TT.

A więc Państwo z AM - koniecznie przeróbcie mapy z wersji 3w na bitmapy i użyjcie ich w AM4. Inaczej konkurencja Was zdepcze.


Jakbyś uważnie przeczytał warunki testu, to byś wiedział, że mapy są specjalnie tak przygotowane i zawierają dane co najmniej sprzed 1.5 roku albo i starsze.


Masz zupełną rację. Mimo paru krytycznych uwag jestem zwolennikiem AM i mam zamiar poważnie podejść do beta-testów. Może jakoś tam się przyczynię do lepszej funkcjonalności programu.

Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 14, 2006, 13:02:42 »
Jestem pod wrażeniem.
Szybka rekalkulacja trasy (ale to chyba zasługa okrojonych map), duże możliwości konfiguracji, nie bładzi gdzieś obok drogi, ładny wygląd...
Jak dla mnie - bomba!

*

Offline dabek0312

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 14, 2006, 13:16:34 »
Zgadzam się całkowicie, chłopaki z AM przyłożyli się i odwalili kawał solidnej roboty. Tak trzymać.  :)

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Beta2 AutoMapy 4.0 testy rozpoczęte
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 14, 2006, 14:01:56 »
Nic dodać nic ująć - program zapowiada się/jest OK!!

Jeszcze żeby tylko tak jak 3.x automatycznie blokował w Ustawieniach opcję wyłączania podświetlenia, bo na razie działa w tym zakresie tak jak Navigo i AutoPilot - trzeba przed uruchomieniem (i po) :(  zmieniać ustawienia podświetlenia, żeby w czasie jazdy ekran nie gasł.
Polecam Regulamin forum !!