Beta testy map w wersji v3u RC1

  • 142 Odpowiedzi
  • 25732 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dabek0312

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 04, 2006, 21:06:40 »
Fakt, o 19 jeszcze nie było map v3u.

Po pobieżnym obejrzeniu nowych, oficjalnych map v3u, mogę powiedzieć tylko jedno. Żenada, nie poprawili żadnego błędu, których zgłaszałem kilka.

*

Offline Kociak

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rodowód rodziny Koteras, Pawelec, Grabarek
  • Sprzęt: HTC HD2
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 04, 2006, 23:52:34 »
Cytat: "dabek0312"
Fakt, o 19 jeszcze nie było map v3u.

Po pobieżnym obejrzeniu nowych, oficjalnych map v3u, mogę powiedzieć tylko jedno. Żenada, nie poprawili żadnego błędu, których zgłaszałem kilka.



W Inowrocławiu, część danych, które zgłaszałem 17 lipca jest naniesionych, przede wszystkim zmiany literowe ulic.

Nawigacyjnie w Inowocławiu, ze zgłoszonych nie poprawiło się nic. (tu nie słałem śladu)

Natomiast dopisano uliczkę we wsi Myczków - Bieszczady, data zgłoszenia: 21 sierpnia. (przekazałem ślad)

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 05, 2006, 10:08:50 »
z Moich zgloszen nie naniesiono ŻADNEJ POPRAWKI... faktycznie żenada

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 05, 2006, 10:37:01 »
Cytat: "4ever"
z Moich zgloszen nie naniesiono ŻADNEJ POPRAWKI... faktycznie żenada


To interesujące, bo z moich zwykle nanoszona jest zdecydowana większość.
Przejrzałem ostatnie zgłoszenia i stwierdziłem, że poprawili nawet kilka
nieistotnych drobiazgów, ale dla porządku dodam, że sporadycznie
trafiają się miejsca niepoprawione, a zgłoszone już dawno i w mojej ocenie
zawierające bardziej istotne błędy (lecz wciąż z gatunku tych niekardynalnych).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 05, 2006, 11:07:14 »
moje zgłoszenia były z rodzaju żenujących - nieistniejące ulice, źle postawione zakazy wjazdu, czy wreszcie zła numeracja budynków... ale olali...

*

Offline ererce

  • **
  • 175
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 05, 2006, 21:04:07 »
AM zaczyna przeginac. Po co te zaproszenia do testow beta, zaangazowanie wszystkich, kiedy pozniej mapa zostaje wypuszczona na szybcika.
W koncu przydalby sie jakis system sledzenia tych bledow, to mielibysmy okazje zobaczyc co zostalo zrobione, uznane za blad i przeznaczone do poprawy. Jak wyjdzie B2 do AM4 to zadam sobie znowu trud i zweryfikuje zgloszone poprawki. Jak nie beda zmienione to sobie dalsze testy odpuszcze...

*

Offline Nox

  • 11
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 06, 2006, 11:03:28 »
To co zrobili pracownicy AM z ostatnimi testami to naprawde jeden wielki przekret. Nie wiem co oni chcieli osiagnac wysylajac do uzytkownikow wersje beta, skoro i tak uwagi nie zostaly uwzglednione w wersji finalnej. Jak tylko sciagnalem nowa mape, wpisalem sobie przykladowa moja codzienna trase w Jeleniej Górze i okazalo sie ze na odcinku 5 km znalazlem 3 bledy, w tym 2 ktore w poprzedniej wersji nie istnialy !!!! Przez jeden blad ( w pewnym momencie nie ma kawalka drogi !!!) trasa wyznaczana jest na okolo. Napisalem do nich od razu ale oczywiscie to olali i wypuscili wersje mapy taka jaka byla na testach !!! Przeciez to jest zupelne lekcewazenie uzytkownikow, do tej pory mialem dobre zdanie o tej firmie, ale jesli dalej tak bedzie wygladala ich wspolpraca to chyba zalatwie sobie wersje piracka.

*

Offline palmus

  • ****
  • 623
  • Palmax-Holux
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 06, 2006, 11:34:01 »
A wersje pirackie są bez błędów  :))  ??????

palmus
palmus

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 06, 2006, 11:46:37 »
Nie, ale nie płacisz za chłam, firmie która robi sobie z Ciebie jaja.

Ja się na piractwo nie zdecyduję (bo uważam to za normalną kradzież), ale na pewno jeśli znajdę lepszy soft - po prostu nie będę płacić więcej za aktualizacje i przerzucę się na to "coś" innego.

*

Offline AMi

  • *****
  • 1763
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 7110
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 06, 2006, 11:54:55 »
12^2
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2021, 21:37:42 wysłana przez AMi »

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 06, 2006, 11:58:30 »
To bardzo dobre pytanie ja się zarejestrowałem parę miesięcy temu i już ta opcja była (rejestracji do beta-testów)... ale nie wiem czy przed pierwszymi testami do AM4 była czy nie...

O! co ciekawe, w kupionym dziś LOGO jest Navigo2 2-miesiące za darmo, więc kupiłem (6 PLN) i muszę powiedzieć że na planie małopolski nie ma ANI JEDNEGO błędu z tych które zgłaszałem do AutoMapy!!

Całkiem poważnie zastanawiam się czy nie łyknąć tego softu - potestuję parę  dni i zobaczymy...

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 06, 2006, 18:46:59 »
Ja słyszałem ze piraty sa lepiej scrackowane niz oryginał...Ja sie zawiodłem na AM, wiecej do żadnych testów nie przystepuje, dali D*** i nie wiem czy za taki kaszan wogole warto jest wykładac jakakolwiek gotowke. Moze jesli mi ja zainstaluja i dorzuca jakiegos pocketa to moge posmigac, ale watpie, tylko bym sie wkur... NIE UWZGLęDNIONO ZADNEJ MOJEJ UWAGI!!!!!!!!!!ZADNEJ!!!!!!!!!!!!!!
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 06, 2006, 18:50:39 »
no dokładnie to jest najbardziej frustrujące - rozumiem żeby napisali coś w stylu:

-dziekujemy za uwagi, ale ze względu na czas uwzględnione zostaną w następnej wersji... czy coś takiego... a tu kupa - nic... po prostu wiocha (jak to w polskich firmach)

Wyjątkiem może być chyba gość z Navigo który na tym forum się udziela i pzynajmniej próbuje bronić się i odpowiadać na pytania... Mam wrażenie że AM działa jak Microsoft - jak kupisz to już cie mają w dupie.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 06, 2006, 19:09:41 »
Navigo podeszło poważniej do tematu. Jak miałbym sie zastanawiać nad wyborem miedzy AM i Navigo, nie zawahałbym sie kupic Navigo. Nawet cena rynkowa jest zaje*** a jeszcze doszła promocja. Kolesie z AM sobie pogwazdali na nasze testy. Co do danych, AM prowadzi na ślepo, błedy w danych ktore wysłałem do AM (oczywiście nie znikneły) nie pojawiaja sie w Navigo.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 06, 2006, 19:37:06 »
Co do lepszych map navigo - to prawda - żaden z błędów zgłoszonych przeze mnie do AM nie występuje w Navigo...

Ale jeśli chodzi o podejście poważne - to wstrzymaj się z oceną do momentu aż navigo będzie mieć większą popularność :P

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 06, 2006, 19:53:00 »
Ok. Co do suchych faktów, wole Navigo.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline AMi

  • *****
  • 1763
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 7110
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 06, 2006, 20:11:38 »
12^2
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2021, 21:37:27 wysłana przez AMi »

*

Offline ererce

  • **
  • 175
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 06, 2006, 20:13:02 »
Cytat: "AMi"
Pytanie do beta testerów map: czy przekazywanie map beta do testów to jakaś norma, czy to sie pierwszy raz wydarzyło?
Jakoś mi umknęły ewentualne wcześniejsze przypadki testów map.


Ja uczestniczylem w testach juz jakies 3 lata temu i regularnie dostawalem soft do testow, ale bez "beta" map. Pozniej wynioslem sie do Anglii, gdzie jezdzilem na Navmanie bo AM nie do konca sobie radzila ;)

Testy AM3 XL to rowniez dla mnie nowosc, ale jesli maja tak to doceniac to ja chromole ten ich pakiet serwisowy - no chyba, ze zaczna placic
Ostatnie zaproszenie do test map to mysle, ze jest wziete w oparciu o baze AM4 Beta i osoby zglaszajace najwiecej uwag. ;)

W kazdym razie to co sie stalo z ta beta to jedna wielka porazka.  :kill:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 06, 2006, 20:48:06 »
Cytat: "4ever"
Co do lepszych map navigo - to prawda - żaden z błędów zgłoszonych przeze mnie do AM nie występuje w Navigo...


... i zapewne odwrotnie większość błędów map z Navigo nie występuje w AM.
Byłoby rzeczą conajmniej dziwną, gdyby było regułą,
żeby przy mapach od różnych dostawców błędy były w tych samych miejscach.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 06, 2006, 21:03:07 »
Cytat: "AMi"

Ciekawa sprawa, na wątkach poświęconych AutoMapie każdy woli Navigo. W wątkach poświęconych Navigo wszyscy wolą AutoMapę.
Trochę przejaskrawiam, że wszyscy, ale coś w tym jest.


EEE chyba jednak nie WOLĘ navigo - strasznie muli... no i przyzwyczajenie robi swoje... pozatym opierajac sie na nie swoich doświadczeniach ale zawodowych kierowców od nas z firmy - lepszej nawigacji na polskie drogi od AM póki co nie ma.

Więc narazie napewno dam szanse AM4... zobaczymy jak działa i jak szybko wprowadzają zmiany - i wtedy podejmę decyzję :P

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 06, 2006, 22:49:25 »
AMi ale chyba mi nie bedziesz probował wcisnac kitu, ze AM beta to cos porzadnego..jeszcze za takie pieniadze to sie moga wypchac!!!!!!!!! a za testy nastepnym razem niech płaca....zmarnowany czas!!!!!!!!
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline AMi

  • *****
  • 1763
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 7110
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 06, 2006, 23:10:25 »
12^2
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2021, 21:37:14 wysłana przez AMi »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Beta testy map w wersji v3u RC1
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 07, 2006, 14:01:15 »
Cytat: "AMi"
Cytat: "bikekowal"
Ok. Co do suchych faktów, wole Navigo.

Ciekawa sprawa, na wątkach poświęconych AutoMapie każdy woli Navigo. W wątkach poświęconych Navigo wszyscy wolą AutoMapę.
Trochę przejaskrawiam, że wszyscy, ale coś w tym jest.

To ja odwrotnie - dla równowagi:) Właśnie sprawiłem sobie gazetkę z Navigo 2 i jestem po 2 dniach testów. Wniosek - tragedia, z taką mapą, to do własnego domu bym nie trafił. W promieniu 100 m od mojego domu są conajmniej 2 poważne błędy, zupełnie dyskryminujące taką "nawigację". Poza miastem brak bardzo wielu, zupełnie dobrych dróg którymi często jeździłem (w AM większość z nich jest). Zupełnie też mi nie odpowiada interfejs - ślimaczy się, a żeby mapę sobie poprzeglądać trzeba kombinować, jak przysłowiowy koń pod górę. Żeby nie było, że nie na temat - akurat ja zuważyłem pozytywne zmiany w ostatnich aktualizacjach map (3S i 3U) AM i na zgłaszane problemy zawsze dostawałem (choćby krótką) odpowiedź. Bardzo mi się podobają wprowadzone bodajże w wersji S nazwy dzielnic, osiedli, czy nawet czegoś na kształt przysiółków. Nie wiem skąd oni to wzięli, ale to kawał dobrej roboty był.