AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110

  • 390 Odpowiedzi
  • 150189 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 18, 2012, 22:03:07 »
Na karcie jest spokojnie ponad 1.6GB wolnego miejsca...
widziałem, że ktoś wystawił te pliki, których nie możesz pobrać. Sprawdź na gryzoniu konto bobo75

Pobieram to z chomika: AutoMapa+Beta+2-MA69B2+-+POL,975957956.rar - zobaczę co mi wyjdzie...
Przeformatowałem już kartę, usunąłem katalog AutoMapa z karty, ponownie zainstalowałem aplikację na SmartFonie...
Skończyły mi się pomysły...
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2012, 22:05:45 wysłana przez Yako »
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 18, 2012, 22:35:34 »
Hej
Przejechałem w weekend z aAM beta2 ponad 300km. Ogólnie zachowuje się dobrze, działa szybko, uruchamia się w max 2 sekundy  :ok:

Jedyne co mnie wkurza (chociaż może to tylko u mnie) to fakt, że nie mogę skasować wcześniej wybranej trasy. Mogę zmienić na inną, ale skasować, żeby nie było żadnej, to już nie. Biorę oddzielnie start i koniec, wybieram Usuń, danej znikają z listy, wracam do Mapy a tam trasa jak była tak jest. Wybieram znowu opcję Trasa i widzę, że parametry startu i końca są spowrotem.

Raz zdarzyło mi się po wejściu w POI  zawiesić na amen aAM. Pomogło tylko ubicie procesu. Ale ponowna próba z przeglądanie m POI wypadła pozytywnie.

pozdrawiam
MarioM

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 18, 2012, 22:47:38 »
Na karcie jest spokojnie ponad 1.6GB wolnego miejsca...
widziałem, że ktoś wystawił te pliki, których nie możesz pobrać. Sprawdź na gryzoniu konto bobo75

Pobieram to z chomika: AutoMapa+Beta+2-MA69B2+-+POL,975957956.rar - zobaczę co mi wyjdzie...
Przeformatowałem już kartę, usunąłem katalog AutoMapa z karty, ponownie zainstalowałem aplikację na SmartFonie...
Skończyły mi się pomysły...

Coś mi się widzi, że się jednak nie pobawię... :(
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline WWoytek

  • ***
  • 329
  • TomTom Go Mobile Android
  • Sprzęt: Xiaomi Redmi Note 4X
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 19, 2012, 08:50:31 »
Posiadam telefon LG-P970 Swift Black, problem zgłaszany w czasie trwania testów bety 1 niestety jeszcze nie został poprawiony.
PROBLEM:
Posiadałem system Android 2.2.2 Froyo (v10E oficjalny ROM) (aAM działała prawidłowo - chodzi dokładnie o nawigowanie wybranej / wyznaczonej trasy), po zmianie systemu na Android 2.3.4 Gingerbread (v20N oficjalny ROM) (aAM uruchamia się, lecz po wybraniu / wyznaczeniu konkretnej trasy (dowolnie wybrany adres) pojawia się widok mapy po wyznaczeniu / wyliczeniu trasy, pokazuje się pierwszy manewr i aAM natychmiast się wyłącza. Ponowne włączenie aAM skutkuje tym samym (aAM pamięta wyznaczoną trasę, pokazuje się na chwilkę widok mapy i natychmiast następuje wyłączenie się programy. Każde kolejne włączenie aAM powoduje wyłączanie się programu.
->>>----TomTom-Go-Mobile---->

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 19, 2012, 11:33:58 »
Jedyne co mnie wkurza (chociaż może to tylko u mnie) to fakt, że nie mogę skasować wcześniej wybranej trasy.
W dyskusji o aAM beta1 jest wyjaśnienie jak skasować wyznaczoną trasę.
Przycisk "Trasa" > przycisk systemowy "Pulpit" > Tam są Kasuj, Demo i inne.

*

Offline boobass

  • **
  • 177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 2
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 19, 2012, 15:55:54 »
Przejechałem dziś trasę Opole - Poznań. Prowadziła dobrze, nie gubiła się na skrzyżowaniach itp. Jedynie co to dwa razy zgubiła sygnał - ale dosłownie na 1 sekundę i od razu wrócił. Ani razu nie zdarzył się wysyp i zamknięcie awaryjne.

Nie zauważyłem większych zmian z beta 1.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 16:01:46 wysłana przez boobass »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 19, 2012, 20:41:28 »
Czy brak górnej belki w skórce "Panorama" tylko u mnie wystepuje?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 19, 2012, 21:23:21 »
Na karcie jest spokojnie ponad 1.6GB wolnego miejsca...

A może ona Ci próbuje to ściągać do pamięci telefonu?

*

PapaD

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 19, 2012, 22:34:17 »
Koledzy spytam po raz kolejny, czy ktoś może zadać sobie chwilę trudu i napisać, czy aAM ma opcję podglądu trasy w postaci listy kolejnych manewrów ? Ja tego nie widzę, ale że demo też jest nieźle schowane, to wolę spytać
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 23:39:45 wysłana przez PapaD »

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 19, 2012, 23:23:02 »
Na karcie jest spokojnie ponad 1.6GB wolnego miejsca...

A może ona Ci próbuje to ściągać do pamięci telefonu?

Nie, nie...
Katalog AutoMapa tworzy się na karcie... :)
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 20, 2012, 00:18:06 »
Katalog AutoMapa tworzy się na karcie... :)
Na wewnętrznej, wirtualnej karcie zamontowanej jako "/sdcard".

Kartę zewnętrzną masz zamontowaną (jeśli takową masz włożoną) jako "/sdcard/external_sd/".

I teraz zależy gdzie masz te 1,6 GB.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 00:21:45 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 20, 2012, 06:57:18 »
Katalog AutoMapa tworzy się na karcie... :)
Na wewnętrznej, wirtualnej karcie zamontowanej jako "/sdcard".

Kartę zewnętrzną masz zamontowaną (jeśli takową masz włożoną) jako "/sdcard/external_sd/".

I teraz zależy gdzie masz te 1,6 GB.

Na zewnętrznej... Mam zainstalowanego Menedżera Plików z Android Market, Katalog AutoMapa tworzy się na /sdcard/AutoMapa/i dalej 2 katalogi a w nich pliki... A z pliku WAYS.A pobiera mi tylko 15 - 25 MB i zawisa. Instalator zresztą sam podaje, ze widzi wolne 1.6 GB, tyle samo raportuje Media Go.
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

PapaD

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 20, 2012, 09:42:59 »
Pojeździłem już sobie dość sporo z betą2 na sprzęcie HTC HD2 (rom na karcie SD). Jeżeli chodzi o szybkość łapania fixa, to po lekturze w internecie i zastosowaniu rad tam wyczytanych udało mi sie zejść z czasem łapania fixa do max 30 sekund. I żeby było jasne, to nie jest zasługa bety2, tylko wspomagaczy w postaci włączonej dodatkowo androidowej usługi lokalizacji oraz zainstalowania sobie dodatkowego programu, którym mogę pobierać dane o położeniu satelit via internet (dane agps). Bez tych dwóch dodatków, jeszcze 2 dni temu chcąc złapać fixa na becie2 można było szybciej złapać katar lub coś gorszego, ale w końcu fix się pojawiał (czas jakieś minimum 5-6 minut w moim przypadku). Dlatego sorki ale jak niektórzy z Was piszą, że łapia fixa w 2 sekundy, czy nawet w 5 sekund, to nie bardzo wierzę, że tam w tle nie działają wspomagacze. W każdym razie czas na fixa mam praktycznie obecnie taki sam jak na wersji win mobile, gdzie jak posiadacze HD2 doskonale wiedzą, bez wspomagaczy AM w kwestii współpracy z odbiornikiem gps działa fatalnie, a wgranym patchem (nie od producenta AM) automapa działa przyzwoicie i tak jest tez tutaj w przypadku aAM. Jeżeli chodzi o gubienie sygnału w trakcie jazdy, to nie zaobserwowałem ani razu takiego zjawiska, czyli okey. Jeżeli chodzi o zachowanie się programu na postojach, to wskaźnik gps juz praktycznie trzyma się "w ryzach" i nie kręci mapą, ale to znowu nie zasługa bety2 tylko wcześniej wspomnianych wspomagaczy, bez nich......  A i co jeszcze ważne, zauważyłem, że wskaxnik gps lubi przysypiać, tzn ja ruszam i jade już ze 20 metrów a prędkośc na pilocie nadal 0 km/h i wskaźnik stoi w miejscu, dopiero tak po około 50 metrach nagle sus kangura do przodu i już jest okey. tak sie dzieje po każdym postoju
Teraz tak , czego mi brakuje, a przyzwyczaiła mnie do tego wersja AM na windows mobile:
-typ trasy bezpieczna (brak w aAM)
-mozliwość ustalania co chce mieć i w jakiej kolejności na dolnej belce, a nie tak jak teraz (ulica, nazwa osiedla, nazwa dzielnicy - po co mi to wszystko, praktyczniej byłoby nazwa ulicy, miejscowość i numer drogi) - obecnie w AAM to pole jest niekonfigurowalne (koszmar)
-brak możliwości włączania opcji przyciągania wskaźnika do drogi , co w HD2 ma ogromne znaczenie i w wersji na windowsa było i jest to zaimplementowane - obecnie wskaźnik lubi mi czasami jechać obok właściwej drogi, żeby za chwile na nią "wskoczyć"
- brak rozróżniania na obu belkach klasy dróg (krajowa, wojewódzka itd) kolorami, tak jak jest to w wersji na windows mobile
To tyle na tę chwilę :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 09:46:32 wysłana przez PapaD »

*

Offline Visitor

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA I, MDA Compact IV, HTC HD2, Galaxy S4
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 20, 2012, 10:50:12 »
Pojeździłem już sobie dość sporo z betą2 na sprzęcie HTC HD2 (rom na karcie SD). (...) sorki ale jak niektórzy z Was piszą, że łapia fixa w 2 sekundy, czy nawet w 5 sekund, to nie bardzo wierzę, że tam w tle nie działają wspomagacze.
Nie rozumiem o co Ci chodzi, poza natchnioną krucjatą przeciw AutoMapie, rozpętaną z powodu Twoich złych doświadczeń z współpracy AM i HD2. Skoro system oferuje "wspomagacze" i one działają, to dlaczego mam z nich nie korzystać? Dlatego żebym mógł napisać, że jak je wyłączę, to AM długo łapie fixa?

Cytat: PapaD
W każdym razie czas na fixa mam praktycznie obecnie taki sam jak na wersji win mobile, gdzie jak posiadacze HD2 doskonale wiedzą, bez wspomagaczy AM w kwestii współpracy z odbiornikiem gps działa fatalnie (...)
Widzę, że realizujesz się w roli Trybuna Ludowego i mówisz w imieniu innych... Sam używałem AM na HD2 i nie uważam, że działa fatalnie. GPS jest dokładny, fix do kilkunastu sekund, jedyny minus to czasem "kręci się" wskaźnik na postoju. Dla mnie, to nie znaczy fatalnie.

Cytat: PapaD
A i co jeszcze ważne, zauważyłem, że wskaxnik gps lubi przysypiać, tzn ja ruszam i jade już ze 20 metrów a prędkośc na pilocie nadal 0 km/h i wskaźnik stoi w miejscu, dopiero tak po około 50 metrach nagle sus kangura do przodu i już jest okey. tak sie dzieje po każdym postoju
Gdybyś poczytał jak działają "patche nie od producenta AM", to wiedziałbyś, że to one są tutaj winne. Ich działanie częściowo oparte jest na zmniejszeniu czułości GPS przy niskich prędkościach. Eliminuje to skakanie wskaźnika na postoju, ale w zamian przy ruszeniu masz "żabi skok".

Wracając do bety2, to z mojej strony:
+ wsparcie ICS
- dalej bardzo prądożerna
- algorytmy wyznaczania tras (niekoniecznie przypadłość tylko aAM)

Pozdrawiam.

*

Offline grzesk

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG A5(2016)
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 20, 2012, 12:19:42 »
Jak dla mnie największą bolączką AutoMapy na Androida w wersji Beta1 i Beta2 jest prądożerność a w związku z tym rozładowywanie akumulatora podczas ładowania i nawigowania.
Po kilku trasach mam nawet wrażenie, że jest gorzej niż na Beta1 gdyż tam bywały sytuacje kiedy poziom naładowania się utrzymywał w jednym punkcie. W Beta2 zawsze mi się rozladowywuje. Średnio 1% na 15 km.
Jadąc na dłuższą wycieczkę może być problem z prądem i przegrzewającym się na letnim słońcu telefonem. Oby tylko sprzęt takie warunki pracy wytrzymał.
Dziwi mnie to bo inne aplikacje nawigacyjne jakie testowałem nie mają z tym problemu. Telefon ma normalną temperaturę i akumulator ładuje się bez problemu.

Pozdrawiam

*

PapaD

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 20, 2012, 12:29:48 »
Gdybyś poczytał jak działają "patche nie od producenta AM", to wiedziałbyś, że to one są tutaj winne. Ich działanie częściowo oparte jest na zmniejszeniu czułości GPS przy niskich prędkościach. Eliminuje to skakanie wskaźnika na postoju, ale w zamian przy ruszeniu masz "żabi skok".
widzę drogi kolego, ze masz delikatnie pisząc negatywny stosunek do mojej osoby, bo generalnie oceniasz mnie, a nie program, ale okey, w końcu są różne postawy i na forach musimy je respektować, to tytułem wstępu. W kwestii zacytowanego fragmentu, to jeżeli mam wybierać pomiędzy kręceniem mapą i bieganiem kursora po ekranie i komunikatami "zawróć" (praktycznie na każdym postoju) , a żabim skokiem ze stabilnym kursorem, to ja już wybieram te zmniejszenie czułości , a co za tym idzie żabi skok. Z resztą wiesz jak program masz za friko (z najnowszymi mapami - 1 godzina pracy i działają bez żadnego piratowania, wprost z legala WM), to nie ma co darowanemu koniowi w zęby zaglądać prawda ? :E

Cos tam napisałeś o prądożerności. Na moim HD2 nie ma najmniejszego z tym problemu. Oczywiście ja nie nawiguje na samej baterii, a ładowarka samochodowa spokojnie sobie z tym programem radzi, czyli doładowuje baterię. Wczoraj zrobiłem 150 km z betą 2 i bateria po dojechaniu na miejsce wynosiła 100% :)

A tak w ogóle to potestuj sobie inne programy nawigacyjne na androida, a zwłaszcza w kwestii, czy one potrzebują dodatkowych wspomagaczy, by łapać fixa momentalnie i bardzo płynnie oraz stabilnie prowadzić wskaźnik gps po mapie, a na postojach elegancko oczekiwać na dalszą jazdę i wtedy wrócimy do dyskusji, bo teraz to nie ma dalej sensu, drogi obrońco programu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 12:43:39 wysłana przez PapaD »

*

Offline Visitor

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA I, MDA Compact IV, HTC HD2, Galaxy S4
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 20, 2012, 15:31:16 »
(...) bo teraz to nie ma dalej sensu, drogi obrońco programu.
Wiedziałem, że to stwierdzenie padnie  :wink: A tak poważniej, to starałem się odnosić do tego co piszesz, a nie do Ciebie osobiście.

Odnośnie porównania z innymi nawigacjami, to przyznaje, że z tym u mnie słabo... ostatnio dałem kolejną szanse (i parę złotych  :wink: ) NE. Dla mnie ten program jest nieintuicyjny, mapy ma nieaktualne, ale algorytm wyznaczania tras działa bardziej przewidywalnie. Wczoraj jechałem na aAM beta2 używając trasy szybkiej i aby ominąć korek (którego nie było w AM) zjechałem z trasy. Po wyznaczeniu nowej trasy, nawigacja pokazała czas dotarcia na miejsce krótszy o 10min (na trasie 40min). Wygląda na to, że algorytm AM dalej idzie "na łatwiznę" przy wyznaczaniu tras, w NE tego nie zauważyłem. Spotkałem się z tym już wiele razy i dlatego, jeśli coś się nie poprawi, to prawdopodobnie nie kupię aAM, pomimo że nie mam upatrzonej alternatywy.

Pozdrawiam.

*

PapaD

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 20, 2012, 15:50:37 »
Wiedziałem, że to stwierdzenie padnie  :wink: A tak poważniej, to starałem się odnosić do tego co piszesz, a nie do Ciebie osobiście.
Słuchaj ja nie miałem nic perioratywnego na myśli nazywając cię obrońcą. Wiesz ja się z Tobą zgodzę, że dość często zdarza mi się zglaszac negatywne opinie o programie. Nie wiem, może to mój błąd, ale wydaje mi się, że pisanie w tonie pochwalnym niewiele do programu wnosi, a wytykanie jego wad już tak. Ja to robię tylko i wyłącznie dlatego, że lubię ten program (używam praktycznie tylko AM od kilku lat) i zależy mi na tym aby się rozwijał, a nie tylko zbierał nagrody na prawo i lewo :) Może to chore podejście, ale takie mam i trudno, taki charakter człowieka.
A co do propozycji testowania innych programów na androida, to mi chodziło tylko o to, żebyś sobie porównał te programy vs aAM po względem:

-czasu łapania fixa
- jak zachowuje się wskaźnik położenia gps w ruchu oraz jak czekasz na światłach

i w zasadzie tylko tyle. Ja nie wnikam teraz w jakość map, czy algorytmów wyznaczania tras. Mi chodziło tylko o te aspekty, które poruszyłem w poprzednim poście. Wierz mi lub nie ale w tych kwestiach, o których napisałem wcześniej takie programy jak sygic, route66, mapamap, czy nawet navmax wypadają znacznie korzystniej od aAM i to mnie martwi i o tym napisałem (tam nie używałem żadnych wspomagaczy, dopiero beta aAM zmusiła mnie do stosowania "koksu").
Tylko ja nie przesiądę się na żaden z tych softów, bo po pierwsze mi się wizualnie i funkcjonalnie nie podobają, a po drugie wolę mapy od Geosystemsu, którym ufam i na których rzadko się "przejechałem".
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 15:56:27 wysłana przez PapaD »

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 20, 2012, 16:29:19 »
U mnie na SGS2 nie widzę żadnej różnicy w łapaniu fiksa między AM, Google Maps czy Sygic. Używam na stałe włączonej lokalizacji i fiks mam max w 5 s. Na skrzyżowaniu kursor stoi jak zamurowany.

Wcześniej miałem HD2 z AM pod WM. Nie używałem wspomagaczy do AM właśnie z powodu drastycznego osłabiania czułości GPS, czego rezultatem był nie tylko "żabi skok" ale właśnie długie łapanie fiksa na starcie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 16:31:14 wysłana przez sierek »

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 20, 2012, 17:00:15 »
Po przejechaniu kilkuset km z nową betą 2 stwierdziłem ponadnormatywne grzanie się baterii podczas ładowania w samochodzie( kabel USB włączony do gniazda w samochodzie) czyli napięcie ładowania poniżej 500mAh. Prowadzi to do odcięcia ładowania podczas nawigacji ( 60st C) i wyłączenia telefonu.

Wersja beta 2 to taka alfa - w zasadzie szablon programu bez podstawowych w porównaniu do WinCE/WM funkcji. Wg mnie opublikowanie bety  to kolejny marketingowy chwyt Automapy - są póki co w czarnej du.....  i jedynie wierzgają nóżkami rzucając półprodukt dla ludu z nadzieją na rychłą publikację wersji final. 

Do szczęśliwego końca i zamknięcia programu jeszcze długa droga - obawiam się jednak że pójdą na skróty i funkcjonalnie program nie dorówna temu w platformy WinCE/WM zbyt szybko.

Brak obsługi miplo.pl - synchronizacji via internet nowych punktów , brak możliwości zaciągania danych SR via AMCenter - to chyba główne bolączki wersji na Androida ale również na iPhona, iPada.

Reasumując : wersja na Androida póki co  wydaje się być biedną siostrą popularnego programu do nawigacji . Gdyby wyszła dzisiaj nie zamieniłbym licencji z WinCE na licencję Andoidową bo póki co dzieli je funkcjonalna przepaść..   

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 20, 2012, 17:12:03 »
Oświadczam, że beta2 uruchamia się na Blade i nawet łapie fixa :) .

Ogólnie działa, a zauważone minusy:
1. jeszcze tak zlagowanej AM (i ogólnie nawigacji) nie miałem. Ustawioną mam kompensację na 3,1s (max), a i tak kursor nie nadąża za mną. (dla testów jeszcze przejadę się z wypompowanymi budynkami). NE i Google to przy AM rakieta.

2. Co to jest "autofixing" w opcjach?
2b. Gdzie jest informacja o trasie? (czas, odległość)

3. Fajny bug z ustawianiem Domu. Dodajemy jakimś punkt z mapy do Ulubionych i nazywamy go Dom. Potem ten nasz punkt o nazwie Dom ustawiamy jako rzeczywisty punkt Dom. Następnie kasujemy ten pierwszy POI. Od tej pory Dom wskazuje punkt gdzieś losowo na mapie :) .

4. Drugi punkt -- jeżeli akurat program jest zajęty, to kliknięcie w Ulubione generuje komunikat "brak punktów do wyświetlenia". Dopiero po jakimś czas pole się uzupełnia.

5. Miałem jedną zwiechę całkowitą na komunikacie wyznaczania trasy. Zrobiłem to tak: kazałem wyznaczać trasę, uśpiłem urządzenie, potem wzbudziłem. Wyznaczał do momentu ubicia procesu, na dodatek nic nie działało w AM.

6. Albo niech odszumią te dźwięki, albo nagrają od nowa. Słychać wyraźne zaszumienie (tło) komunikatów (co ciekawe, na WCE tego nie słyszałem, może mam teraz lepszy dźwięk w urządzeniu...).

7. Brakuje ikony na "taskbarze" (NE i Google mają). W sumie AM mogłaby nie zasłaniać belki systemowej :) .

8. Ten Asystent... czy nie jest zbyt duży? :>.

9. Następny manewr chyba powinien być mniejszy...

10. Przesuwanie w trybie 3D idzie jak krew z nosa. Jak mu w lewo, a on gdzie sam chce...

11. A gdzie trasa Bezpieczna? Bo że Łatwa jest Śmieszna, już przekonałem się.
To nie tablica ogłoszeń !

*

PapaD

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 20, 2012, 23:38:11 »
Po przejechaniu kilkuset km z nową betą 2 stwierdziłem ponadnormatywne grzanie się baterii podczas ładowania w samochodzie( kabel USB włączony do gniazda w samochodzie) czyli napięcie ładowania poniżej 500mAh. Prowadzi to do odcięcia ładowania podczas nawigacji ( 60st C) i wyłączenia telefonu.
A tak apropos baterii. Czytamy tu i na innych zaprzyjaźnionych forach oraz na facebooku, że beta andkowa niemiłosiernie drenuje baterię. Juz czytałem nawet posty fanatyków desperatów sugerujące, że bedą musieli sobie kupić mocniejsze ładowarki i będzie okey :E Ja nawet gdzies przy okazji pierwszej bety zasugerowałem, że może z powodu tej sytuacji trzeba zmienić samochód na lepszy, ale do rzeczy. Mało kto zauważył chyba w tym amoku związanym z problemem ładowania, że jak wyjmiemy kabelek zasilania z urządzenia lub niechcący wysunie się wtyczka ładowarki z gniazda zapalniczki w aucie, to nie uświadczysz w tym momencie na ekranie bety 1/2 jakiejś ikonki z bateryjką (w wersji na WM pojawia się), co w kontekście problemu drenażu baterii jest jakąś ironią losu nieprawdaż ? :P

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 20, 2012, 23:40:25 »
Dlatego sorki ale jak niektórzy z Was piszą, że łapia fixa w 2 sekundy, czy nawet w 5 sekund, to nie bardzo wierzę, że tam w tle nie działają wspomagacze.
Wierzyć nie musisz.
A jak Ci będzie z tym lżej, to nawet nie powinieneś. ;)

Ja nie używam żadnych wspomagaczy i przy włączonych wszystkich trzech opcjach w ustawieniach lokalizacji po włączeniu aAM zimnego fixa mam w 4 sekundy.
żeby było dziwniej moja ładowarka "wyrabia" a po przejechaniu z aAM beta1 bez dodatkowego źródła zasilania ok 2,5h jazdy (włączony BT, wyłączony LD, jasność ekranu na 0%) bateria spadła ze 100% do niecałych 50%.

Ale za to gubi sygnał w czasie jazdy.
Jak czytam ten wątek i zgłębiam się w wiedzę o Androidzie, to dochodzę do wniosku, że jest to jeszcze bardziej chimeryczny i kapryśny system niż WM 6.x
Wersji jednego Androida sto, kerneli pińcet  :-|
Bajzel na sto dwa
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 21, 2012, 09:28:29 »
Wersji jednego Androida sto, kerneli pińcet  :-|
Bajzel na sto dwa
No niestety trudno się z tym nie zgodzić...

*

Offline bolongo

  • 43
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1 (AM 6.6.1 beta2)
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 21, 2012, 17:37:39 »
Zainstalowałem na HTC Flyer.
Instalacja przebiegła pomyślnie. Uruchomiłem. Usłyszałem głos Hołka i ... na tym się skończyło.

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 21, 2012, 21:07:33 »
Star A1200, ot taki chiński dual sim. Instalacja bez problemu, fixa łapie ale po wyłączeniu wszystkich wspomagaczy typu AGPS i inne. Nie słychać szumów przy komunikatach jak to ktoś już pisał i generalnie działa bardzo dobrze. Jeśli chodzi o ładowanie to jeszcze nie wiem gdyż telefon mam od poniedziałku a ładowarka jeszcze do mnie nie dotarła z chin więc nie mogę sprawdzić.

*

Offline grzesk

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG A5(2016)
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 21, 2012, 22:42:18 »
Kolejne spostrzeżenie po przejechaniu 40 km z AAM Beta2.
Po włączeniu w telefonie trybu oszczędzania energii, bateria po dojechaniu na miejsce miała taki sam poziom naładowania jak podczas startu ale telefon i tak bardzo się grzał.
Oj brakuje tutaj porządnej optymalizacji aplikacji. Drodzy producenci zerknijcie na konkurencje jak oni to robią, że nie mają takich problemów.

Pozdrawiam

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 23, 2012, 11:01:00 »
Katalog AutoMapa tworzy się na karcie... :)
Na wewnętrznej, wirtualnej karcie zamontowanej jako "/sdcard".

Kartę zewnętrzną masz zamontowaną (jeśli takową masz włożoną) jako "/sdcard/external_sd/".

I teraz zależy gdzie masz te 1,6 GB.

Na zewnętrznej... Mam zainstalowanego Menedżera Plików z Android Market, Katalog AutoMapa tworzy się na /sdcard/AutoMapa/i dalej 2 katalogi a w nich pliki... A z pliku WAYS.A pobiera mi tylko 15 - 25 MB i zawisa. Instalator zresztą sam podaje, ze widzi wolne 1.6 GB, tyle samo raportuje Media Go.

Zacytuje sam siebie, aby mieć punkt odniesienia do tematu...
Zainstalowałem 7-dniową wersję MapaMap i działa...
Tym samym wykluczyłem problem po stronie XPERII, bo skoro MapaMap działa, to czemu nie miała by działać AutoMapa?
Odpowiedź: Bo to Beta... OK... I to jest jedyne usprawiedliwienie...
Dla mnie żadne pocieszenie... :(
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 23, 2012, 11:32:06 »
Odpowiedź: Bo to Beta... OK... I to jest jedyne usprawiedliwienie...
Dla mnie żadne pocieszenie... :(

Znając  firmę Aqurat z jej dotychczasowych poczynań,  stwierdzenie że ta beta przez najbliższe lata będzie wersją finalną jest więcej niż prawdopodobne niestety ;( jeżeli pragniecie więc ich zasilić   kwotą 150zł przygotujcie się że ani grafiki ani fizyki w zamian nie dostaniecie.

I będzie to trwać tak długo do  kiedy w Aquracie będzie pokutować teza że warto ciągle odgrzewać 5 letni kotlet.
Tak więc na pewno nie dostaniemy nic co mogłoby konkurować graficznie z Sygicem i jakościowo z TomTomem. Dostaniemy w miare aktualne mapy na przedpotopowym silniku z grafiką wystrugana przez drwala.

Dopóki nie będzie dobrych map od Teleatlasa lub Navteqa.  sytuacja sie nie zmieni. Jest jeszcze Mapamap z dobrymi mapami ale niestety ja ich grafiki  też nie trawię, jest jeszcze gorsza niż w AM. w mojej opinii jest tragicznie nieczytelna.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 23, 2012, 12:27:08 »
Yako napisał : Zainstalowałem 7-dniową wersję MapaMap i działa...
Działa dlatego że MapaMap instaluje się w innym miejscu (w kat. Data na pamięci wewnętrznej) a aAM na karcie SD.
Dodatkowo MapaMap ma fatalny deinstalator - Po deinstalacji programu pozostawi wszystko po za ikonką startową.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 12:43:06 wysłana przez ycbo »