AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110

  • 390 Odpowiedzi
  • 150300 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline xenium11

  • ***
  • 268
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Defy
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 17, 2012, 07:47:58 »
A u mnie bez zmian. Niestety na Motorola Defy CM7 po wyznaczeniu trasy automapa sie wyłącza. Czy komuś działa na Defy na CM7?

*

PapaD

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 17, 2012, 08:29:26 »
Na usprawiedliwienie aAM jest to że mam Androida zainstalowanego na karcie i może to być efekt opóźnień samego systemu. 
Tak tak usprawiedliwiaj produkt , że to zapewne przez kartę pamięci , czyli domyślnie z Twojej winy, a fachowcy od producenta tylko zacierają rączki jak czytają takie wpisy. Nie wierzę, że nie wypróbowałeś jakiegoś nawet triala innej navi na androida, oczywiście też zainstalowanej na karcie, bo ja np tak. Bądźmy obiektywni, bo to tylko producentowi i programowi to wyjdzie na dobre. Ja za chwile wyruszam na trasę około 200 km. Coś skrobnę jak się z tym jechało. Wersja beta1 mi się wywracała tak co kilkanaście kilometrów, ciekawe jak będzie tym razem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 08:31:47 wysłana przez PapaD »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 17, 2012, 08:48:50 »
PapaD !  Czy Ty wiesz co to jest objektywizm :-?  czy tylko walisz w AM jak w bęben :S
Czy dla Ciebie gdy w navi jest system operacyjny zainstalowany na karcie to jest normalny tryb pracy urządzenia :-?  Bo dla mnie nie i dlatego się pytam czy inni też tak mają na urządzeniach z androidem w normalnym miejscu . Bo chcę się dowiedzieć czy ten błąd to jest błąd w AM czy w środowisku w którym działa. 
Nie wymagam od AM żeby działało na na każdym "wynalazku" z gotowanym romem zainstalowanym testowo na karcie pamięi
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 17, 2012, 08:59:54 »
Ładowarka przez 2h jazdy (włączone w SGS+ wszytsko oprócz WiFi) dała radę naładować 20% baterii (z 54% do 94%).
Zgłoś koniecznie do supportu  :mrgreen:

To chyba mamy różne sgs+ bo u mnie na beta 1 po 5 godzinach ciągłej jazdy z 90% zrobiło 36%. Ładowarka htc 1A. Pzdr

*

PapaD

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 17, 2012, 09:00:39 »
Nie wymagam od AM żeby działało na na każdym "wynalazku" z gotowanym romem zainstalowanym testowo na karcie pamięi
A ja wymagam i tym sie różnimy, z resztą nie tylko tym. Tylko wymagam to tam, gdzie inne nawigacje spokojnie sobie z tym radzą. A radzą sobie wszystkie jakie testowałem na androidzie:
-sygic
-navmax
-mapamap
-route66

Tylko produkt z nad Wisły ma ciągle jakieś problemy z kartą pamięci, zarówno na windowsie jak i tu zapewne. To jest włąśnie silnik od syrenki, tyle że obudowany w fajne opakowanie, takie amerykańskie. Ale co ja z Tobą będę gadał jak ty zafiksowany jesteś na produkt w sensie pozytywnym i łykasz wszystko co tam wmontowują, a jak coś nie działa prawidłowo, to jeszcze ich bronisz, robiąc w ten sposób destrukcyjną robotę. Żenada i tyle. :E

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 17, 2012, 09:22:42 »
Ja zafixowany i w zwązku z tym piszę o błędach? dobre.
Widzisz kolego tyle że u mnie inne programy na andku też lagują
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 17, 2012, 10:29:11 »
Mi na DZ z CM7 w ogóle nie łapie fixa, inne programy także. Będę musiał pogrzebać :D
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 17, 2012, 10:58:09 »
Przejechałem dzisiaj rano na Beta 2 (tak dla testu) około 80km. Moim zdaniem bomba (w porównaniu do np. NE) - pracuje gładko, bez zacięć. Mam tylko dwie uwagi:

1. są całkowicie skopane komunikaty głosowe - ostatnia fraza komunikatu jest zawsze powtarzana (np. za 120m skręć w lewo lewo, za 30m możliwy radar radar). Na długich komunikatach da się zdzierżyć ale na krótkich powtarzana fraza jest nakładana na pierwotną i nic nie można zrozumieć,

2. jakoś dziwnie uśrednia wyświetlaną prędkość - mam wrażenie że bierze pomiary z jakichś ostatnich 20sek - nie widać w ten sposób prędkości chwilowej. I nie jest to wina mojego GPSa bo pozycja na trasie jest wyświetlana wzorcowo.

Testowałem na Galaxy Nexus ICS4.0.2

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 17, 2012, 12:47:54 »
Z tego co wyczytałem widac, że jest lepiej sporo w porównaniu do poprzedniej bety. Dzisiaj wypróbuję. Pozdrawiam

*

Offline grzesk

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG A5(2016)
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 17, 2012, 14:25:37 »
Chłopaki jak jest u Was z ładowaniem akumulatora w tej Becie? Występuje ten sam problem czy jest lepiej?
Ja dopiero będę wiedział wieczorem ale po tym jak grzeje się telefon przy włączonej nawigacji tracę nadzieję na poprawę.

Pozdrawiam

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 17, 2012, 14:57:43 »
To chyba mamy różne sgs+ bo u mnie na beta 1 po 5 godzinach ciągłej jazdy z 90% zrobiło 36%. Ładowarka htc 1A. Pzdr
Ładowarka Samsung.

Połączone: Marzec 17, 2012, 14:59:25
Zgłoś koniecznie do supportu  :mrgreen:
Nie rozumiem.
Mam ich objechać czy wysłać bukiet pąsowych róż?  :O
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 14:59:25 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 17, 2012, 15:47:18 »
Być może kol. Jachraniak chodzi o matematykę : dała radę naładować 20% baterii (z 54% do 94%)
54 + 20 = 94 ?

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 17, 2012, 16:45:06 »
To chyba mamy różne sgs+ bo u mnie na beta 1 po 5 godzinach ciągłej jazdy z 90% zrobiło 36%. Ładowarka htc 1A. Pzdr
Ładowarka Samsung.

Połączone: [time]Marzec 17, 2012, 14:59:25[/time]
Zgłoś koniecznie do supportu  :mrgreen:
Nie rozumiem.
Mam ich objechać czy wysłać bukiet pąsowych róż?  :O
Czyli że niby co ładowarka htc nie ładuje a samsung ładuje? htc hd2 tak czuły na temperaturę jakoś ładowało przez pół europy. Przecież to bzdura. Prędzej zgodzę się że na krótkich trasach ładuje bo nie zdąży się nagrzać i odciąć ładowania. Pzdr.

*

PapaD

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 17, 2012, 18:17:01 »
No więc tak, pojechałem dziś z betą z Warszawy na lubelszczyznę i powiem tak, jeżeli chodzi o porównanie do bety1 (sprzęt HD2 z andkiem na karcie SD):

-ogromy plus za to, że AM ani razu sie nie zawiesiła oraz nie wywaliła się całkowicie jak zdarzało mi sie to w becie 1 co kilkanaście kilometrów
- minus, zbyt długo czekałem na fixa (około 5-6 minut), gdzie wcześniej programik gps test złapał fiixa w około 1 minuty
- duży minus za fakt, że wersja andkowa powiela błąd, który od dwóch wersji na windows mobile jest poprawiony i działa bardzo dobrze. Chodzi mi o to, że jak następny manewr to np rondo przez które mam przejechać prosto i akurat krzyżuje się na nim moja droga o numerze X oraz inna krajowa lub wojewódzka o numerze Y. Program na windowsa pokazuje na górnej belce tylko drogę X (prawidłowo), a wersja aAM obie drogi, czyli X oraz Y. To dla mnie poważne zaniedbanie, bo producent doskonale wie, że to niedoróbka, a jednak to puszcza. Może myślą, że nikt nie zauważy :) Ja zauważyłem od razu i nie odpuszczę :P
- ogromny minus za to, że nic się nie zmieniło w kwestii zachowania się wskaźnika gps jak auto stoi np na światłach. Po prostu dyskoteka, a prędkościomierz nie może utrzymać się w ryzach na poziomie 0 km/h tylko skacze ta prędkość, a co za tym idzie kursor, obroty mapą itp efekty
- nie rozumiem co to za jednostka odległości "k" do następnego manewru. Kilo czy co ? Powinno być "km" . Wiem, że to błahostka, ale mnie osobiście razi
- nadal minus za malutkiego asystenta pasa ruchu oraz za malutkie fotoradareczki, radareczki i inne poiki
- jeżeli ten APR musi być taki mikro, to niech chociaż dorobią jakiś miły dla ucha dźwięk jak APR sie pojawia na ekranie. Tutaj pasowałby taki beep jaki jest w igo, piękna sprawa (opcjonalnie, bo zaraz się pojawi przeciwnik tego pomysłu, więc sobie odhaczy)
- na hd2 problemów z ładowaniem nie ma. Dojechałem na miejsce i było 100% baterii, czyli chyba ok

Podsumowując beta2 to postęp w stosunku do bety1, ale droga jeszcze przed nią długa. Gdyby ten kursor tak mi nie kręcił na postojach, co w mieście dyskwalifikuje nawigację, to napisałbym, że jest dobra, a tak to cóż.... Panowie producenci potestujcie program na HD2, bo to bardzo popularne i bardzo dobre urządzenie, z którego korzysta mnóstwo ludzi.

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Testy AutoMapa Beta 2 Android
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 17, 2012, 18:42:31 »
Oto info, które wysłałem na abeta... Zamieszczam tutaj licząc na twórcze info... mam wrażenie, ze gdzieś robię błąd...

Wprowadziłem Was w błąd...
Po chwili cały dostęp do internetu się blokuje na SmartFonie...
 
--
Jarosław Chmielewski
GSM PL +48 533 67 29 53 & Biuro +48 25 757 09 31
Pomoc Mailowa SMS-em: http://www.jchmielewski.net.pl
----- Original Message -----
From: Jarosław Chmielewski
To: abeta@automapa.pl
Sent: Saturday, March 17, 2012 6:06 PM
Subject: Testy AutoMapa Beta 2 Android


Witam...
 
Dobrze, że jest juz beta 2, ale:
Posiadam XPERIA SonyEricsson X10 mini pro.
Pobieranie plików na tym modelu zatrzymuje się na około 165 - 170 MB dokładnie na pliku WAYS.A
Miejsce jest - około 1.6 GB na karcie. Wersja Androida najnowsza, jaka wyszła na tego SmartFona...
Pobieram przez WiFi - Router LinkSys - łacze 10Mbps - internet na XPERII działa, bo poczta się sprawdza...
Co może byc przyczyną ??
 
Pozdrawiam
 
--
Jarosław Chmielewski
GSM PL +48 533 67 29 53 & Biuro +48 25 757 09 31
Pomoc Mailowa SMS-em: http://www.jchmielewski.net.pl
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 17, 2012, 19:26:33 »
.....
- nie rozumiem co to za jednostka odległości "k" do następnego manewru. Kilo czy co ? Powinno być "km" . Wiem, że to błahostka, ale mnie osobiście razi
.......
Przeczytaj sobie opis programu na stronie pobierania bety lub w drugim poście w tym wątku:  "Znane problemy" trzecia pozycja   B)

----------

No i niestety chyba najnowsze mapy nie do końca "grają" z betą2 :-|  . Przekopiowałem najnowsze mapy i niby bangla ale gdy wyznaczałem trasę do: wawa sobieskiego 1 program się wywalił . Po drugiej próbie nie zawiesił się ale też nie chciał przyjąć tego adresu (chociaż go wyszukał)  gdy wskazałem punkt na mapie to wyznaczył trasę i ładnie napisał że do adresu sobieskiego 1 . Ponownie wybieram ten adres z listy i znowu nie przyjął adresu. Wgrałem z powrotem mapy 1110 i problem zniknął. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 19:42:35 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

PapaD

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 17, 2012, 19:44:11 »
fakt, nie doczytałem.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 17, 2012, 19:50:48 »
No więc u mnie tak: dzisiaj 2 trasy po ok 90km, niestety (dla testów) sporo po autostradzie.
SGS2 @ICS (cutom)

- wszystko w temacie nawigacji działa bardzo dobrze: wyznaczanie tras, nawigacja, komunikaty,
- nic się nie wiesza, nie wywala, nie głupieje,
- nic nie skacze na postojach/krzyżówkach,
- fix w 3-4 sek,

Ogólnie: nie ma się do czego doczepić.

Nagrzanie sprzętu: spore, po godzinnej jeździe Samsung bardzo ciepły, ale też mam go w sporym etui SGP.

Ładowanie: podpięta cały czas ładowarka Motoroli, przez ok. godzinę spadek naładowania baterii o 1-2%. Nie jest więc tragicznie, bo matematycznie nie grozi rozładowanie nawet przy długiej trasie. Ale też sprzęt powinien się doładowywać a nie odwrotnie na podpiętej ładowarce. 

To co mi się nie podoba to za mały asystent pasa ruchu, POI tez by mogło być troche większe, za to poziome etykiety ulic za wielkie, nawet przy wybraniu najmniejszej opcji.

Ogólnie jest IMO dobrze.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 17, 2012, 19:54:14 »
Czyli że niby co ładowarka htc nie ładuje a samsung ładuje?
Nie wiem. Pojedź na ładowarce Samsunga to będzie wiadomo czy to kwestia ładowarki.  :-?

htc hd2 tak czuły na temperaturę jakoś ładowało przez pół europy.
Tam ładowało a tu nie ładuje.  :worried:
Tam ładowałeś HTC ładowarką HTC a tu nie ładujesz Samsunga ładowarka Samsunga.
Teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia ale może diabeł tkwi w szczegółach (technicznych)...  :mrgreen:

Coż Ci mam poradzić? Jeśli to Cię pocieszy przyjmij moje wyrazy współczucia.  :undecided:



Połączone: [time]Marzec 17, 2012, 19:55:52[/time]
- fix w 3-4 sek,
Bo masz zapewne non stop włączoną lokalizację w ustawieniach systemu.
Włącz ja dopiero jak odpalisz AM, to dopiero będziesz wiedział ile rzeczywiście trwa złapanie zimnego fixa.

Przetestowałem osobiscie  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 19:56:24 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 17, 2012, 20:43:36 »
A po co mam wylączac, skoro tak dziala lepiej? Żeby działało gorzej i było na co ponarzekać?

*

PapaD

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 17, 2012, 20:50:44 »
drobny babol, jak na sucho wyznaczycie trasę w domu to na pilocie pokazuje wiadomo czas dojazdu , odległosc itp. Jak ruszycie pacem mapę, to dane na górze znikają. Okey, tak na WM tez jest, ale jak wybiore ponownie trasa-pokaż trase, to wskazania na pilocie powinny wrócić, a nie wracają. Dopiero jak zmienie typ trasy to pilot sie wypełnia danymi. Acha i brakuje trasy bezpiecznej. Mam nadzieję, że na final wróci. O kolorowych tabliczkach nie wspomnę, które na WM są, a tu nie ma, tylko taka smutna szarośc na belkach. Poza tym tabliczki kolorowe poprawiają ergonomię korzystania z programu.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 17, 2012, 21:33:39 »
A po co mam wylączac, skoro tak dziala lepiej? Żeby działało gorzej i było na co ponarzekać?
Pełna zgoda. Tylko to nie zasługa AutoMapy, że tak szybko fix a systemu.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline grzesk

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG A5(2016)
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 17, 2012, 23:52:33 »
Jestem po 50 kilometrowej trasie.

Krótko mówiąc to co mi przeszkadzało w Becie 1 przeszkadza mi w Becie 2 czyli to na czym mi zależało nie zostało poprawione, może poza jednym gdzie mapa sama przełącza się w tryb nocny.

- Fix u mnie łapie szybko, nawet jak wcześniej nie miałem GPS włączony.
- Wyznacza i prowadzi poprawnie.
- Komunikacja z LiveDrive poprawna (w końcu zobaczyłem jak to działa).
- Nie ma problemu z szalejącą prędkością na postoju na skrzyżowaniach (pojawiały się przy włączeniu wspomagania A-GPS , łącznie ze źle wskazywaną prędkością podczas jazdy)
- Prędkość działania aplikacji, wyznaczania tras, obliczanie nowej trasy po zboczeniu z kursu wystarczająca.
- Nadal nie można ustawić parametrów trasy Optymalnej, czyli nie da się ustawić czy trasa ma być bardziej szybka czy bardziej krótka.
- Błąd wyświetlania na górnej belce ulicy/drogi do której jedziemy przy następnym manewrze a konkretnie ta informacja jest w widoku pionowym ale już w poziomym nie.
- płynność mapy podczas nawigowania mogła by być wyższa (niby jest OK i to sporo w porównaniu z wersją na WinCE 5.0 ale jak zobaczyłem jak może mapa działać u konkurencji to jednak widzę to klatkowanie).
- za mały APR i umiejscowiony w takim miejscu gdzie niewygodnie się go obserwuje o ile w ogóle się dostrzeże.
- Bardzo utrudnione ustawianie czy punkt VIA ma przechodzić przez okolicę czy przez punkt. Nie można tego ustawić zaraz podczas wyznaczeniu punktu VIA.
- problem z nagrzewaniem się telefonu. Jest bardzo gorący.
- problem z ładowaniem. Start nawigowania 83%, dojazd na miejsce 80%. Droga powrotna 78%, dojazd na miejsce 76%. Myślałem, że włączony GPS, transfer danych, wyświetlacz rozjaśniony na maksimum spowodował takie obciążenie ale jazda powrotna w nocy, gdzie wyświetlacz był na maksimum przyciemniony nic nie pomogła. Więc to nie wina telefonu tylko tej aplikacji, tym bardziej, że na innej nawigacji ładuje jak trzeba i się tak nie grzeje!

Telefon na którym testuje to SAMSUNG GALAXY S2 z oficjalnym wydanym przez Samsunga Androidem 4.0.3
Ładowarka samochodowa oryginalna.

Połączone: Marzec 18, 2012, 11:08:13
Dziś zrobiłem kolejną trasę około 50 km.

Dla celów testowych w systemie (Android 4.0.3) uruchomiłem opcję renderingu grafiki 2D przez GPU. Myślałem, że to trochę odciąży główny procesor podczas nawigowania i część rzeczy przejmie GPU i w związku z tym trochę mniejsze będzie ogólne obciążenie telefonu a tym samym zniknie lub zmniejszy się problem z ładowaniem akumulatora.

Niestety nic to nie dało. Start nawigowania 70%, dojazd na  miejsce 66%.
Nadal spadek o 4 % na takim odcinku podczas ładowania.

Efekt uboczny włączenia sprzętowego renderingu 2D jest taki, że podczas startu AutoMapy nie wyświetla się grafika z napisem BETA i informacje o mapie. Mamy biały ekran. Później już działa.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2012, 11:08:13 wysłana przez grzesk »

*

PapaD

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 18, 2012, 16:00:45 »
- minus, zbyt długo czekałem na fixa (około 5-6 minut)...
zacytowałem siebie :) , żeby napisać, że jak się w andku włączy lokalizację, pobierze agps , to ten czas oczekiwania na fixa udało mi sie zredukować do max 20 sekund. Nie wiem, czy to przypadek, czy jednak będzie to regułą, oby było.


[size=12]Przy okazji spytam po raz kolejny, czy ktoś może zadać sobie chwilę trudu i napisać, czy aAM ma opcję podglądu trasy w postaci listy kolejnych manewrów ? Ja tego nie widzę, ale że demo też jest nieźle schowane, to wolę spytać.[/size]
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2012, 19:35:52 wysłana przez PapaD »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 18, 2012, 17:23:39 »
No i za szybko pochwaliłem.  :-|
prawie już nie gubi sygnału (co było przypadłością bety1 u mnie). Dopiero po 2h jazdy dwa razy zgubiła sygnał na chwilę.
Ale mimo wszystko jeszcze gubi - a nie powinna.

Dziś, po godzinnej jeździe taki koncert gubienia sygnału i łapania go na nowo, że nie dało się jechać.
Aż wyłączyłem AutoMapę. :S
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2012, 17:26:51 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline puker

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P550, GSMART S1205, SGN,
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 18, 2012, 20:23:40 »
Na trasie z Opola do W-wy tam i z powrotem aAM zachowywała się normalnie bez żadnych cyrków.
Bateria po kilkudziesięciu minutach w trasie naładowała się do 100% i tak trzymała cały czas.
W tle włączone mp3ki, trasy nie wyznaczałem, bo znam ją na pamięć.
Sprzęt - Samsung Note, ROM stockowy LA6 z drobnymi modyfikacjami, ładowarka samochodowa 2000 mA, w dzień jasność ekranu na maksa, pod wieczór zredukowana ScreenAdjusterem do 20%.

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 18, 2012, 20:36:25 »
Powiedzcie mi, bo, jak rozumiem, pobieraliście mapy przez WiFi ??
Czy ta XPERIA taka dziadowska, czy ktoś miał podobny problem ??
Przypomnę:
Posiadam XPERIA SonyEricsson X10 mini pro.
Pobieranie plików na tym modelu zatrzymuje się na około 165 - 170 MB dokładnie na pliku WAYS.A
Za każdym razem na tym pliku, czyli "drogi..." :), różnica polega na tym, ze raz wisi np. na 154.2MB, a raz doszło do 170.4 MB...
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 18, 2012, 20:51:56 »
-A masz dość miejsca w pamięci? 
-beta1 ściągałem z 10 razy zanim poszło . Następnego dnia gdy ściągałem na drugi telefon poszło od razu , Tak więc próbuj do skutku :ok:


Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 18, 2012, 21:10:38 »
-A masz dość miejsca w pamięci? 
-beta1 ściągałem z 10 razy zanim poszło . Następnego dnia gdy ściągałem na drugi telefon poszło od razu , Tak więc próbuj do skutku :ok:

Na karcie jest spokojnie ponad 1.6GB wolnego miejsca...
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

PapaD

Odp: AutoMapa Android - beta 2 mapa 1110
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 18, 2012, 21:43:37 »
Na karcie jest spokojnie ponad 1.6GB wolnego miejsca...
widziałem, że ktoś wystawił te pliki, których nie możesz pobrać. Sprawdź na gryzoniu konto bobo75

« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2012, 21:45:40 wysłana przez PapaD »