Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU

  • 32 Odpowiedzi
  • 15604 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« dnia: Grudzień 17, 2015, 23:18:02 »
AUTOMAPA WINDOWS 6.19

Dostosowania do urządzeń Mio Spirit 7500
Ikonki POI w wysokiej rozdzielczości
Tryb ekspresowy instalacji
MAPY 1512 A W NICH:

udostępniony odcinek Drogowej Trasy Średnicowa w Gliwicach (DW 902)
udostępniona zachodnia obwodnica Słupska w ciągu DK 21 (tzw. Ring Miejski)
aktualizacja przebiegu wielu dróg krajowych i wojewódzkich (m.in DK 61 i DW 801 w Warszawie, DW627 w Kosowie Lackim, DK21, DK11 itp.)
DK 79 w Jaworznie rozbudowana do drogi dwujezdniowej
Nowe miasta: Lubycza Królewska, Siedliszcze, Urzędów, powstałe w związku ze zmianami administracyjnymi obowiązującymi od 1 stycznia 2016r
aktualizacja punktów adresowych w Krakowie
duża aktualizacja kodów adresowych w całej Polsce

*

Offline mariano52

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad AURO,Modecom MX4HD
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2015, 15:30:12 »
Zmienili grafikę ikon co moim zdaniem jest mniej przejrzyste. Stacje benzynowe, restauracje wszystkie mają taką samą ikonkę. W poprzedniej  wersji widać było jaka to stacja teraz trzeba klikać na ikonkę co podczas jazdy nie jest bezpieczne.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2015, 18:43:09 »
O rany, ile katalogów i plików się utworzyło na karcie ?? Ciekawe czy modyfikacje z poprzednich wersji będą działały na tej.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2015, 19:10:29 »
Zmienili grafikę ikon co moim zdaniem jest mniej przejrzyste. Stacje benzynowe, restauracje wszystkie mają taką samą ikonkę. W poprzedniej  wersji widać było jaka to stacja teraz trzeba klikać na ikonkę co podczas jazdy nie jest bezpieczne.

To prawda, ta zmiana to porażka, zdecydowany krok wstecz.
A nowość tej wersji, jak to nazwali ekspresowy tryb instalacji to jeszcze większa porażka.
Ta cała ekspresowość polega na tym, że pozbawili użytkowników wpływu na instalowane
oopcjonalne komponenty programu ...

EDIT: to była moja porażka, tyle razy już instalowałem AM, że robię to z zamkniętymi oczami ...
wyszło na to, że to powiedzenie w moim przypadku należy traktować dosłownie.
Nie zauważyłem ekranu instalatora z opcją wyboru instalacji ekspresowej lub tradycyjnej (zaawansowanej).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2015, 10:38:39 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2015, 19:17:02 »
Identyczne ikony dla całych gałęzi kategorii to porażka - wszystkie stacje takie same, wszystkie bankomaty takie same. Porażka. miejmy nadzieję że to tylko w wersji beta i końcowej to poprawią.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2015, 19:30:12 »
W ustawienia\ogólne\miplo wybierz 'rozszerzony zestaw ikon' to przybędzie kilka ikon
stacji paliw (orlen, bliska, lotos, shell, bp, statoil, 123)
Niestety synchronizacja POI w AM nie pobiera ikon, które można indywidualnie wybrać
dla poszczególnych kategorii w miplo. Żeby pobrać sobie inne niż standardowe ikony
trzeba użyć starego miplosynca, a ten z kolei nie współgra z aktualną wersją programu
i jego użycie skutkuje takim efektem jak na załączonym obrazku.

Mam wrażenie, że ekipa z aquratu pożarła się kilka lat temu z właścicielami miplo
i obecnie ich kontakty biznesowe, jeśli jakieś jeszcze są, to ograniczają się do
wysłania okolicznościowych kartek na święta ...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2015, 19:34:56 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2015, 19:33:10 »
Witam

Cytuj
Stacje benzynowe, restauracje wszystkie mają taką samą ikonkę. W poprzedniej  wersji widać było jaka to stacja teraz trzeba klikać na ikonkę co podczas jazdy nie jest bezpieczne

Jeśli jest tak jak piszecie, a nie mam żadnych podstaw wątpić, to jest to totalne dno i umiejętne zepsucie dobrego programu. Nawet nie chce mi się instalować.

Cytuj
Ciekawe czy modyfikacje z poprzednich wersji będą działały na tej.

Też to mnie interesuje, ale nic dobrego się nie spodziewam.

Pozdrawiam

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2015, 19:50:20 »
Na razie widzę że wgranie własnych ikonek do katalogi ICONS usuwa tę niedogodność.
Co nie zmienia faktu że to co jest fabrycznie to kiepski pomysł.

Połączone: Grudzień 18, 2015, 20:39:54
U mnie tak wygląda AM po synchronizacji przez Miplosynca -  :S

« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2015, 20:39:55 wysłana przez Dolek »

*

Offline monteverde

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WP RS3 - LUMIA 640XL DS, WP AM Zawsze najnowsza :)
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2015, 22:48:41 »
Identyczne ikony dla całych gałęzi kategorii to porażka - wszystkie stacje takie same, wszystkie bankomaty takie same. Porażka. miejmy nadzieję że to tylko w wersji beta i końcowej to poprawią.

Faktycznie porażka. Ale z tymi ikonami na WPAM też jest podobnie, choć to nadal trzecia beta jeszcze, ale na zmiany raczej nie zanosi się, skoro i tu takie same zjawisko występuje.
Chciałem odnowić licencję na wAM, ale w takim razie zaczynam się wahać.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2015, 22:53:37 »
Cytat: Dolek
U mnie tak wygląda AM po synchronizacji przez Miplosynca -  :S
Spróbuj teraz uruchomić pełną synchronizację z poziomu AM, u mnie to pomogło.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2015, 08:46:36 »

To prawda, ta zmiana to porażka, zdecydowany krok wstecz.
A nowość tej wersji, jak to nazwali ekspresowy tryb instalacji to jeszcze większa porażka.
Ta cała ekspresowość polega na tym, że pozbawili użytkowników wpływu na instalowane
oopcjonalne komponenty programu...
przyciąłem cytat nM.

Nie bardzo rozumiem w czym problem? Teraz dali uzytkownikowi mozliwosc wyboru dwoch trybow instalacji, przynajmniej widzialem
to na ostatnio pobieranej wersji instalatora. Wybralem drugi zaawansowany tryb i moglem wybrac co chce instalowac. Podobne opcje dostepne
sa w przypadku wielu instalek na windowze...
Co do ikon to sie jeszcze nie wypowiadam bo nie mialem przyjemnosci jezdzic z ta wersja.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2015, 10:33:41 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2015, 10:37:12 »
Masz rację, jest wybór. To ja z rozpędu nie zauważyłem, że dołożyli do instalatora ekran wyboru wersji instalacji.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2015, 17:55:32 »
Cytat: Dolek
U mnie tak wygląda AM po synchronizacji przez Miplosynca -  :S
Spróbuj teraz uruchomić pełną synchronizację z poziomu AM, u mnie to pomogło.

Moje urządzenie nie ma dostępu do internetu.


Same ikonki są ładnie przygotowane graficznie, wszystkie są spójne. Ale identyczne dla całych gałęzi to nieporozumienie.

Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2015, 21:35:22 »
Cytuj
Ale identyczne dla całych gałęzi to nieporozumienie.

Po prostu napisałem do AM swoją opinię na ten temat. Proponuję to samo wszystkim niezadowolonym.

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2015, 21:37:50 »
Cytuj
Ciekawe czy modyfikacje z poprzednich wersji będą działały na tej.
Też to mnie interesuje, ale nic dobrego się nie spodziewam.
Po instalacji faktycznie wszystkie ikonki prawie takie same.  :shocked:
Najprościej podmienić pliki skin.data z poprzedniej wersji. Tam są zapisane stare ikony POI.
Wszystkie własne ustawienia, modyfikacje i skórki wyglądają na działające.  :proud:
Wygląda na to, że AQ całe swoje siły rzucił w ostatnim okresie na zmianę obrazków  :evil:
To tak na szybko na demo.

Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2015, 09:32:15 »
Cytuj
Najprościej podmienić pliki skin.data z poprzedniej wersji. Tam są zapisane stare ikony POI.

To bardzo pocieszająca informacja. Plików DATA jest sporo. Czy należy wgrać wszystkie, aby zachować stare ikonki?
Mam jednak trochę wątpliwości wynikających jednak z nieznajomości programu. Czy w plikach DATA które są w kodzie jest tylko "obrazek" ikonki, czy również opis POI, usytuowanie i ilość. W tym drugim przypadku byłaby niemożliwe jakiekolwiek uaktualnienie POI i jak również nowych kategorii, jakie mogą się pojawić.
Na dzisiaj to świetne rozwiązanie.
Cytuj
Po prostu napisałem do AM swoją opinię na ten temat. Proponuję to samo wszystkim niezadowolonym.
Proponuję jednak na przyszłość starać się przekonać autorów AM do powrotu do poprzedniej wersji przedstawiania POI.

Połączone: Grudzień 20, 2015, 09:39:44
P.S. do poprzedniego wpisu.

Właśnie przed chwilą otworzyłem odpowiedź z AM:

Cytuj
Dziekujemy za opinie. AutoMapa dostosowuje wyglad ikon w taki sposob, aby wygladaly prosto i jednolicie na wszystkich platformach systemowych. Wprowadzone zmiany beda obowiazywaly w kolejnych wersjach AutoMapy.

Niestety. nie myslą, aby na wszystkich platformach ujednolicić ikonki wg poprzedniej wersji. Tym bardziej aktualny dla niezadowolonych mój poprzedni wpis.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2015, 09:39:44 wysłana przez zdzis.michal »

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2015, 13:29:06 »
Na dzień dzisiejszy wszystkie dane POI są zachowane. Biorąc pod uwagę info od AQ jakie dostałeś należy się spodziewać dalszego wspaniałego rozwoju programu.  :shock: Podejrzewam, że później pozostanie tylko wgranie własnych ikonek do katalogu Icons (jeżeli takowy w ogóle się zachowa w nowych wersjach programu). Więc już teraz zacznij przygotowywać swoje wersje. Ostatecznie to tylko kilkaset sztuk  :D

*

Offline mariano52

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad AURO,Modecom MX4HD
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2015, 22:45:19 »
Podmieniłem pliki AutoMapa.skin.mvga.day.data oraz AutoMapa.skin.mvga.night.data, ikonki są z poprzedniej wersji oprócz ikonek dom i praca, te całkiem zniknęły.

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2015, 11:59:46 »
Zmienili grafikę ikon co moim zdaniem jest mniej przejrzyste. Stacje benzynowe, restauracje wszystkie mają taką samą ikonkę. W poprzedniej  wersji widać było jaka to stacja teraz trzeba klikać na ikonkę co podczas jazdy nie jest bezpieczne.
Tak samo zrobili wcześniej w wersji na Androida. Negatywne opinie na temat tej zmiany olali. Nowe ikonki są już dla Androida od dwóch wersji produkcyjnych. Ale walczcie - może pomożecie także tym z innych platform.

Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 21, 2015, 12:59:32 »
Cytuj
Ale walczcie - może pomożecie także tym z innych platform.

Dlaczego walczcie? Myślę, że koledzy z innych platform też mogą przesyłać swoje zdanie do AM.

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 21, 2015, 15:28:41 »
Przecież napisałem, że olali. My też krytykowaliśmy tę zmianę dla bety aAM.

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 21, 2015, 23:36:31 »
Przecież sprawa jest prosta, jak mi towar nie pasuje, nie podoba się, to nie kupuję.

Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 22, 2015, 08:24:48 »
Cytuj
Przecież sprawa jest prosta, jak mi towar nie pasuje, nie podoba się, to nie kupuję.

Nie jest taka prosta.
1. Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie również w obronie produktu jak mu się to podoba.
2. To co było bardzo dobre zostało pogorszone ze stratą na atrakcyjności.
3. Produkt został zmieniony już po zakupie (aktualizacje).

Pozdrawiam

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 22, 2015, 09:14:52 »
Jest niestety tragicznie, ikonki są zupełnie niewidoczne.
We wrześniu 2016 minęło by mi 10 lat posiadania licencji, ale coś czuje że nie doczekam. Licencja jest ważna do kwietnia 2016 i chyba nadejdzie ten czas pożegnania się. I tak mam zamiar zmienić auto i zakupić jakieś z wbudowanym navi, AM chciałem zostawić z sentymentu jako dodatkową, ale chyba szkoda kasy jeżeli idzie to w tym kierunku.

Tak 'widoczne' są aktualnie POI.


*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2015, 09:30:38 »
Oj. Wbudowana, fabryczna nawigacja to nie jest dobry pomysł.

Mam takie cudo w Peugeocie.
Co z tego, że są tam mapy Here, jak każda oficjalna aktualizacja map kosztuje 149 Euro a i nawet, jakby mnie było stać to mapy są stare jak nieszczęście (np. dopiero teraz pojawi się obwodnica Lublina).
Cytuj
New GPS Map 2015-2 Edition [...ciach...]Map data collected by HERE at the Q4/14
Na dokładkę fotoradary stacjonarne są tylko dokładane nowe a nikt nie usuwa starych.
Poza tym mam urządzenie bez panelu dotykowego i wybiera się adres kręcąc kółkiem po literach alfabetu.
Porażka.
O makabrycznie skromnej konfiguracji już nie wspomnę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2015, 09:43:30 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 22, 2015, 09:38:37 »
Ja mam wbudowaną i nie narzekam. Mapa może nie tak dokładna, ale to też zaleta, nie "ciągnie" mnie po szutrówkach itp. Mam AM od wersji 3 ale już od roku używam coraz mniej. A teraz wobec tych nowości pewnie pożegnam się na dobre.

Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 22, 2015, 10:05:31 »
Cytuj
Wbudowana, fabryczna nawigacja to nie jest dobry pomysł.

Ma jeszcze jedną wadę, o której się nie wspomina. Nie pozwala na spokojnie w domu ustalać i wgrywać POI z informacjami i komentarzami jak również w domu wytyczać trasy i przenosić do urządzenia. Poza tym objętość map się rozrasta, stąd zwiększa się stale zakres pamięci i szybkość procesorów. Były 400, potem 600, najnowszr o ile wiem mają 800, może są szybsze. Zużyty sprzęt przenośny jest tańszy i łatwiej wymienić, chyba, że ktoś dla nawigacji chce wymieniać samochód. Np. KIA daje 7-letnią bezpłatną aktualizację. Jak będą wyglądały mapy za 7 lat?

Cytuj
też zaleta, nie "ciągnie" mnie po szutrówkach
Istnieje przecież możliwość podawania kategorii dróg, gdzie ma prowadzić nawigację.

Pozdrawiam

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 22, 2015, 10:40:10 »
Rozważałem zakup modelu samochodu, już obecnego od pewnego czasu na rynku, z wbudowaną nawigacją (było dodatkowo 4000 zł drożej - fakt, że dodatkowo z 4 kamerami do parkowania, ale umiem parkować bez tego). Ostatecznie wybrałem bez. I okazało się, że słusznie. Producent zaprzestał na pewien czas oficjalnej sprzedaży aktualizacji map, nieoficjalnie mogli ponoć zainstalować na tej nawigacji wAM lub MapaMap - czyli jest tam zapewne klasyczny system z Windows CE o parametrach z czasu rozpoczęcia produkcji tego modelu. Teraz wróciło oficjalne wsparcie z mapami Here z 149 €.

Zamiast tego wożę uchwyt i ładowarkę do smartfona za kilkadziesiąt zł razem jako "wyposażenie stałe".

Zresztą zawsze dłuższe trasy planuję w domu - choćby w celu oszacowania czasu podróży, a poza tym, nawigacja w telefonie przydaje mi się w trasach pieszych i na rowerze.

Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 22, 2015, 10:50:57 »
W uzupełnieniu mojej poprzedniej wypowiedzi przypomniała mi się ciekawostka.

W dniach otwartych Opla miałem okazję przejechać się nową Astrą V full wypas z nową nawigacją opartą na centrali w Anglii, gdzie można się połączyć nawet w języku polskim, podać parametry trasy i natychmiast wytyczy trasę na bieżąco korygowaną. Jechałem z dilerem, który koniecznie chciał mi to zademonstrować. Mimo wielokrotnie ponawianych prób w kilkanaście minut się nie dało tego zrobić.
Podobno nastąpiło przeciążenie systemu, gdyż w Polsce były dni otwarte i wszyscy chcieli skorzystać. Ile w tym samym czasie było w Polsce samochodów z tym systemem, dodatkowo sobota?
Za takie udogodnienie ze stałą opłatą abonamentu dziękuję.

Chyba lepiej na rodzimym producencie wymuszać poprawki do systemu.

Pozdrawiam.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Automapa 6.19 Beta i mapy 1512 PL i EU
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 22, 2015, 12:56:02 »
Np. KIA daje 7-letnią bezpłatną aktualizację.
Nie wiem, jak u Koreańczyków ale w Peugeocie nawet aktualne mapy są nieaktualne. :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .