AutoMapa 6.11 RC mapa 1206

  • 115 Odpowiedzi
  • 45199 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 11, 2012, 12:28:18 »
U mnie co dziwne ale ten wpis wyglada dokladnie tak jak to kazal wprowadzic support. Ktos cos z tego rozumie ? Wiec to raczej nie jest to.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2012, 18:35:37 wysłana przez kwojtow »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 11, 2012, 13:29:44 »
nM ale włącz sobie pion tylko  nie panoramę wtedy tych pól jest 3 czyli 1-2 za mało
Pisząc pion miałem oczywiście na myśli ustawienie pól pilota, a nie orientację ekranu.
Napisałem przecież, że też używam skórki panorama, ale ja mam rozdzielczość 1024x600
i nawet w panoramie oprócz pola z manewerem mam 8, 7 albo 5 pól, w zalezności od tego
jaki rozmiar pilota wybiorę.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 11, 2012, 14:28:38 »
Czułość, chętnie bym poprawił, bo o ile w innych aplikacjach ledwo musnę i jest efekt, to w AM trzeba naprawdę puknąć :proud:
nie dość, że puknąć, to jeszcze przeciętny Kowalski musi w tym momencie odsłuchać niezwykle irytujące potwierdzenie tego puknięcia w postaci dźwięku z głośniczka, co może śpiących domowników wyprowadzić z równowagi (jako drugi element tuż po starcie programu, co juz powinno skutecznie wybudzić "dom"). Ja to oczywiście wywaliłem i mam błogą ciszę :E Dobrze, że w andku tego nie dali. Tfu wypluwam to zdanie, bo jeszcze umieszczą to na następnym wydaniu programu jako nowości, które zostały dodane po licznych prośbach zawartych w listach, emailach oraz sms-ach, jak to napisali pr-owcy na fejsbuku przy innym temacie, który postanowili nam wcisnąć na siłę :E
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2012, 14:32:25 wysłana przez SpokoKoko »
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 11, 2012, 17:04:10 »
W sprawie opóźnienia po kliknięciu w ekran dostałem taką odpowiedź:


Cytuj
Prosimy o znalezienie pliku profiles/nazwa_profilu/settings files/am.settings
i zmianie w nim wpisu:
ResetIdleTimerWithClickSymulation3=1
na:
ResetIdleTimerWithClickSymulation3=0

Czy to rozwiazuje problem opoznien? Zmiana tej opcji moze spowodowac zbyt czeste wygaszanie sie ekranu. Mozna sprobowac to rozwiazac poprzez wylaczenie wygaszania ekranu w menu urzadzenia.

---
AutoMapa Beta Team
beta@automapa.pl


Sprawdźcie czy to u was coś daje. U mnie dało , Bluetooth już nie miesza , oby to było TO!

Mi też przysłali ten wpis ale nic nie pomogło tzn w dalszym ciągu trzeba czasami naciskać 4-5x przycisk/opcję ekranową by AM zareagowała!

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 11, 2012, 19:18:26 »
Puniek czy wyłączyłes bluetooth,  bo on u mnie strasznie miesza, nie używam LD to jest mi on zbędny


*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 11, 2012, 19:26:16 »
Tak jak wcześniej pisałem, po wgraniu skórek DarkaFoto u mnie AM się zawieszała przy każdym uruchomieniu. Więc usunąłem cały katalog profilu.
Po ponownym uruchomieniu Automapy program oczywiście odbudował profil z domyślnymi ustawieniami.
Tylko dlaczego w AM jak wybieram profil to mam osobowy a katalog z wszystkimi ustawieniami nazywa się "Twoje ustawienia" ?? Poniżej widoczny katalog "Osobowy" jest pusty  :O

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 11, 2012, 22:49:04 »
Puniek czy wyłączyłes bluetooth,  bo on u mnie strasznie miesza, nie używam LD to jest mi on zbędny
Nie bo jak mam go wyłączyć skoro jest potrzebny do Ld a do tego chyba nie daje się go wyłączyć na sprzęcie WCE....
ISTQB Certified Tester

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 12, 2012, 19:29:55 »
Niestety AM znowu każe nam zwiedzać stacje benzynowe i drogi równoległe do np. DK  :-|

Warszawa - Radom


Radom - Warszawa



*

Offline monteverde

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WP RS3 - LUMIA 640XL DS, WP AM Zawsze najnowsza :)
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 12, 2012, 20:20:00 »
Jedna ze zmian w AM RC w stosunku do Beta to w opcji "aktualizacja" wyłączenie z urzędu aktualizacji lektora (Alexander) w przpadku instalacji tylko języka polskiego. Bo po co ten lektor. Zawsze można, w przypadku własnego widzimisię, dograć sobie innego lektora z instalatora.

Należy zastanowić się jednak nad odchudzeniem całości samego programu. W szczególności wielu parametrów nieistotnych z punktu widzenia przeciętnego użytkownika AM, bo my eksperci mamy nadal pole do popisu ( nie mylić z POPiS-em  :D )  Program może się przez to okazać mniej pamięcio i energożerny. Co prawda jest już tzw. zauważalny postęp w czasie ładowania się i wyłączania programu, ale jak sądzę jest to zasługa upakowania. BWT czy jest planowana wersja pod WP i W8 ?

Poza tym ma(ł)pa jest ważna, a kto wie czy nie ważniejsza. A tu nadal staroć zamiast 1208

Połączone: Wrzesień 12, 2012, 20:25:16
Niestety AM znowu każe nam zwiedzać stacje benzynowe i drogi równoległe do np. DK  :-|

Może AM ma połączenie ze zbiornikiem i sugeruje tankowanie ? A droga równoległa dla odprężenia. :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2012, 20:25:16 wysłana przez monteverde »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 12, 2012, 21:33:21 »
Niestety AM znowu każe nam zwiedzać stacje benzynowe i drogi równoległe do np. DK  :-|
To akurat nie jest przypadłość RC. To bolączka wszystkich wersji i bajzlu w SR/LD.
Na aAM też miałem raz podobną propozycję na A2.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 12, 2012, 21:57:24 »
Możliwe, ale w ubiegłym tygodniu na 6.10 nie było takich jazd.
Nie będę wnikał czy to wina SR czy wersji RC. Głupota Automapy i tyle  :mrgreen:

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 12, 2012, 22:01:54 »
Zapewne raczej danych SR ktore w wersji RC są z 3.09.2012.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 13, 2012, 00:08:57 »
RC ma niby mapę o tym samym "numerku" co beta ale mapa nie jest taka sama  :mysli:  różnią się przynajmniej jednym szczegółem   :-| 
Ulica Wybrzeże Kościuszkowskie w Warszawie w "becie" nie była na końcach połączona z Wisłostradą przez co  nie było możliwe poprowadzenie trasy wyznaczonym objazdem (o czym tu gdzieś wspominałem) Teraz w RC jest to połączenie a za to odcięta jest Wisłostrada :E i AM ładnie prowadzi tym objazdem tylko że ..... w międzyczasie (podobno nie ma czegoś   takiego jak międzyczas :E :E ) zmieniono organizacje ruchu i objazd puszczono bulwarem tuż nad Wisłą którego nie ma w AM i znowu "kicha"   :swirus:
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 13, 2012, 07:54:26 »
Pisałem już o tym na pierwszej stronie tego wątku. Zamiast zablokować to jakimś traffikiem to odcięli fizycznie drogę na mapie :S
A tu zonk bo przejazd jest możliwy prawie identyczną drogą jak tunel (w kierunku północnym) i będzie trzeba czekać na nową wersję programu aby poprawili.

*

Offline krakowiak54

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701, HTC Touch Pro, Samsung S3mini, Xperia Z3
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 13, 2012, 12:56:23 »
Może już pora, by producent jasno pewne rzeczy określił i przygotował jakiś "doktorat".
Na stronie jest już dostępna dokumentacja wersji 6.11, mimo że pełnej wersji jeszcze nie ma. Jednak chłopaki trochę się starają ;).


Pozdrawiam,
Ł.O.

Święte słowa!!! Instrukcja jest skąpa i mało co wyjaśnia

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 13, 2012, 16:27:15 »
Święte słowa!!! Instrukcja jest skąpa i mało co wyjaśnia
A co jeszcze po za tym co się w niej znajduje powinna wyjaśniać.?

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 13, 2012, 16:57:02 »
A co jeszcze po za tym co się w niej znajduje powinna wyjaśniać.?
Instrukcja jak ją ściągnąć poza oficjalnym kanałem.

*

Offline szymon189

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia M4 Aqua
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 13, 2012, 20:44:03 »
Niestety AM znowu każe nam zwiedzać stacje benzynowe i drogi równoległe do np. DK  :-|

Polecam takie i inne babole zgłaszać od razu.

Link
Link 2
Link 3

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 13, 2012, 21:58:06 »
A co ma do tego Targeo i Miplo?  :O
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 14, 2012, 02:19:32 »
A co ma do tego Targeo i Miplo?  :O
A to że tym z AutoMapy nie chce się już nawet czytać naszych zgłoszeń i sugerują aby błedy w mapie zgłaszać na targeo.

"Uwagi zostały przekazane do działu opracowania map. Dziękujemy.
Bledy tego typu najlepiej zglaszac narzedziem na mapie Targeo:
www.targeo.pl/raportuj
Pozdrowienia..." ble, ble, EN + DE

Poza tym obecnie (2011+2012) aby coś poprawili to trzeba się opisać i ozgłaszać po 2, 3 razy, bo nijak się chłopakom nie udaje za pierwszym razem. Tylko do cholery jasnej, jak już poświęcam swój czas na zgłaszanie to nie mam ochoty na IDENTYCZNE powtórki zgłoszeń, bo niechluje coś spieprzą na inny sposób.
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 16, 2012, 10:27:25 »
Z nowości w tej Becie czytamy:

Cytuj
Czasowe zmiany kierunkowości ulic, ograniczeń prędkości, parametrów aut ciężarowych, rozróżnienie dla różnych typow pojazdów


Czy można zrobić to samemu czy tylko producent może w nowych danych SR/LD ??
Bo w Warszawie, w związku z objazdem tunelu na wisłostradzie są właśnie takie odcinki gdzie należy zmienić kierunkowość.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 16, 2012, 20:18:02 »
Dolek działaj via targeo.pl

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 16, 2012, 20:24:23 »
A co ma do tego Targeo i Miplo?  :O
A to że tym z AutoMapy nie chce się już nawet czytać naszych zgłoszeń i sugerują aby błedy w mapie zgłaszać na targeo.
Tylko, że "kursy po stacjach" itp nie wynikają z błędów mapy (stricte) a z danych SmartRoutes i/lub LiveDrive.
Co się przekłada na błędy routingu.
Stąd moje pytanie.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 16, 2012, 20:34:52 »
Dolek działaj via targeo.pl

Ale wątek jest o Becie i jej nowych funkcjach. Jestem ciekaw jak to ma działać.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 16, 2012, 22:50:25 »
Poszło do supportu:

"Dziś na moim smartfonie Automapa 6.11 RC wypisała komunikat o braku pamięci. To drugi komunikat tego typu ostatnio ze strony tej aplikacji, przy jednorazowych wypadkach tego typu problemów nie zgłaszam. Od kilku lat tego typu problemów nie miałem.
 
Aplikacja zamknęła się samoczynnie, bez crasha.
 
Problem wystąpił po ponad 1 godzinie normalnej nawigacji.
 
Zacznę oglądać np. co 15 minut ilość wolnego RAM w ciągu kilku najbliższych dni - czy nie maleje w czasie podczas używania tej wersji. Typowo mam wolne ok. 160MB RAM. Po uruchomieniu Automapy i po złapaniu fixa GPS mam wolne ok. 135MB RAM. Uwaga - zawsze zaciągam ręcznie Zdarzenia AM'Traffic przed rozpoczęciem jazdy.
 
Oba limity pamięci mam ustawione na maximum - 15MB na dane i 8MB na punkty użytkownika.

Dane sprzętu: HTC HD2, oryginalny ostatni ROM, oryginalny loader"

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 16, 2012, 23:00:22 »
Zacznę oglądać np. co 15 minut ilość wolnego RAM w ciągu kilku najbliższych dni - czy nie maleje w czasie podczas używania tej wersji.
W trakcie jazdy :)? Może BattClock będzie umiał zużycie pamięci zalogować?


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2012, 23:43:06 wysłana przez lola »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 17, 2012, 00:32:42 »
Cytat: Dolek
Ale wątek jest o Becie i jej nowych funkcjach. Jestem ciekaw jak to ma działać.
Pewnie tak jak w Rybniku na Gliwickiej pomiędzy rondami (po pobraniu LD).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 17, 2012, 20:10:30 »
...
"Dziś na moim smartfonie Automapa 6.11 RC wypisała komunikat o braku pamięci.
...
Zacznę oglądać np. co 15 minut ilość wolnego RAM w ciągu kilku najbliższych dni - czy nie maleje w czasie podczas używania tej wersji. Typowo mam wolne ok. 160MB RAM. Po uruchomieniu Automapy i po złapaniu fixa GPS mam wolne ok. 135MB RAM.
 ...
 
...

spinnek liczę na to! Skończyła mi się subskrypcja na AM EU i liczyłem na aAM, ale to chyba za wcześnie. Mam sprzęt z WM z 64MB RAM, więc zawsze testowałem każdą nową wersję wAM pod względem zajętości pamięci. Z reguły były problemy przy:
1) przeliczaniu tras bez nawigacji - kilka całkowicie różnych tras po sobie - po każdym przeliczeniu minimalizowałem AM i sprawdzałem zajętość pamięci. Jak malała każdorazowo, to SZCZEGÓŁOWY opis do suportu.
2) podczas nawigacji - by przyspieszyć sprawę wyznaczałem w dużym mieście punkt docelowy skośnie do tyłu w stosunku do rzeczywistej planowanej trasy, sprawdzałem zajętość pamięci i jechałem wbrew zaleceniom AM. Po paru przeliczeniach (na postojach) sprawdzałem zajętość pamięci. Każda stabilna wersja AM zostawiała pewne minimum wolnej pamięci i już go nie zmniejszała podczas przeliczeń. Wszystkie poprzednie niestabilne wersje (używałem od 4.x) zmniejszały dostępną pamięć u mnie do około 1 MB (dla 64MB) i potem było spowolnienie WM, zwis lub komunikat o błędzie - wtedy DOKŁADNY opis trasy planowanej i rzeczywiście przejechanej szedł do suportu.Z reguły poprawiali w następnej wersji.
3) przy wyszukiwaniu POI - scenariusz jak w p.1.

Ważne są słowa pisane dużymi literami, bo ogólnych opisów z reguły nie uwzględniali.

Czy można prosić szanownych forumowiczów o podobne testy? Bo wygląda mi na to, że wypuszczą kolejne badziewie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2012, 20:16:54 wysłana przez wsz »

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 17, 2012, 21:32:02 »
Czy można prosić szanownych forumowiczów o podobne testy? Bo wygląda mi na to, że wypuszczą kolejne badziewie.
Zwróć uwagę, ile śmieci zostaje w Data Files (w profilu) po wszelkiego rodzaju demo tras. Ile śmieci powstaje w folderze Errors po użyciu przycisku sprzętowego do oznaczania błędów. Później pomimo przypisania zaznaczonych w ten sposób punktów, lub ich wykasowaniu z mapy, w folderze Errors nadal pozostają jako już w tym momencie - śmieci.
Zobacz, co się dzieje z zawartością folderu Routes, gdzie są zapisywane wcześniej wyznaczone, czy wczytane trasy. Nawet po kompletnym wyczyszczeniu historii punktów, tras .... , te wszystkie śmieci we wspomnianych wyżej miejscach fizycznie pozostają nietknięte.
Po co i dla kogo te śmieci pozostają, skoro z menu AM po wyczyszczeniu historii i tak nie mamy do nich dostępu?
Ktoś zaraz powie, że to tylko kilkadziesiąt Kb i te śmieci nie mają wpływu na stabilność całości. Wyznawcom tej tezy proponuję skorzystać z eksploratora plików i wyczyścić fizycznie wspomniane śmieci - zobaczycie, jak AM dostanie pozytywnego kopa :ok:

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.11 RC mapa 1206
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 18, 2012, 18:28:28 »
.... i wyczyścić fizycznie wspomniane śmieci - zobaczycie, jak AM dostanie pozytywnego kopa :ok:


A napisz, które pliki to są tymi śmieciami ?? Te na początku katalogu, które mają jako pierwszy znak w nazwie "_" ??