AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)

  • 157 Odpowiedzi
  • 53670 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline annkor

  • **
  • 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDACIV; AM z licencją;
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:25:38 »
To i ja się podzielę pierwszymi wrażeniami:
1. Instalator bez rozpakowywania, zwiecha na kopiowaniu pliku *details*, przy nadpisywaniu. Kilka prób, kilka SR i nic.
2. Rozpakowany instalator, wszystko niby ok, ale po uruchomieniu AM pojawił się komunikat: Brak rozdzielczości CY CX, czy jakoś tak.
3. Reinstalacja 6.10, na to co się działo powyżej, ale po SR. Wszystko OK.
4. Ponowny update 6.11 na 6.10 i wszystko OK.
5. Sprawdzenie "aktualizacji on line", pojawił się komunikat o dostępności aktualizacji. Let's go. Zaktualizowało mi głos Alexandra (DE) :D
6. Krótka jazda w terenie i zdziwienie, prowadzi Hołek. Próba zmiany na Marzenkę i zonk, tylko Hołek i Alexander do wyboru. Trzeba było później doinstalować Marzenkę (Czy nie lubią Marzenki w AQ?)
7. Traffic, ikonki świecą, różnokolorowo i raczej prawidłowo. Wolałem jak było, że zielony = działa :)
8. Kalkulacja trasy powrotnej, mocno mnie zdziwiła, ale nie była do końca nierozsądna, biorąc pod uwagę typ: bezpieczna. (wymaga uwagi). Wcześniejszy dojazd na miejsce bez zastrzeżeń i inaczej niż w 6.10.
9. Zdecydowana poprawa szybkości i płynności działania. Marzenka nie spóźnia się już z komunikatami (w 6.10 potrafiła na skrzyżowaniu powiedzieć za 100m w prawo, mimo że już skręcałem w prawo ;)
10. Uruchomienie 20 sec łącznie ze złapaniem sygnału, zamknięcie ok 12sec. (6.10 start 1 min, a zamknięcie około 2 min, mimo instalacji po HR na czysto)
W piątek dłuższy test :), ale jestem dobrej myśli, mimo że sprzęt mam zabytkowy. :ok:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2012, 23:28:05 wysłana przez annkor »
"Nie mów co wiesz, lecz wiedz co mówisz"

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:27:49 »
"Wbudowana funkcja aktualizacji map i programu bezpośrednio z wnętrza programu bez łączenia z komputerem PC" - już myślałem, że pliki .cab do ściągnięcia, ale to "wnętrze programu"...
"Czasowe zmiany kierunkowości ulic, ograniczeń prędkości" - mimo, że opis bardzo precyzyjny zagadką pozostaje sposób implementacji, prezentacji i komunikowania tych zmian.
"Rozróżnianie kierunkowości drogi przy aktywnej blokadzie" - to równie zagadkowa kwestia jak powyżej, a niby konkretnie zapisane.
"Poprawki wyznaczania tras opartych na danych Traffic" - zagadek nie ma, bo niestety ETA na "moich trasach" są wyraźnie - nawet o 30% - zawyżone :( ale to sukces dla niektórych :(

Instalacja bezproblemowa przez czytnik w netbooku. Pierwsze wrażenie pozytywne, ze względu na subiektywne wrażenie płynniejszego działania (choć wyliczanie trasy potrafi na minutę stanąć na 96%). W trasie przetestuję dopiero jutro, ale liczę na wyraźną poprawę w szybkości działania. Czas zamykania AM6.11 to u mnie jakieś 1,5 minuty - z lekka długawo.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2012, 23:34:12 wysłana przez pR0SiAczek »

*

Offline annkor

  • **
  • 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDACIV; AM z licencją;
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:36:22 »
  B) Przecież to normalne, że zawsze można liczyć na zagadki :). Taka zabawa w AQQ... patrzcie mamy dla Was zagadkę. My wiemy jak to działa, ale nie powiemy bo to Tajemnica Handlowa i jakby się konkurencja dowiedziała to uhh.  :police: Czuwają nad tym. Ot tyle z zagadek ;)
 
"Nie mów co wiesz, lecz wiedz co mówisz"

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:45:50 »
Ojoj masakra u mnie. Nie mam POI poza kategorią 3767 cokolwiek ona znaczy. Miplo przy synchro zebrało 351 POI. Dodatkowo ulica Wieżowa i Bednarska w Elblągu znów nieprzejezdne :(

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 22, 2012, 00:02:31 »
1. Obecnie dla urządzenia nie posiadającego połączenia z siecią status Trafika u mnie po 2 minutach działania AM pali po oczach na czerwono mimo wybrania opcji "Dane tylko przez PC". Tu mi coś śmierdzi errorem.

2. W instalatorze domyślnie mamy wybraną instalację wersji językowej PL, ale głos jest tylko Hołka a nie ma pozostałych polskich plików fajkniętych do instalacji. To chyba już nie czasy gdy się nie mieściło na SD. Zawsze dawałem "wszystko" i byłbym nawet nie zauważył tego absurdu gdyby nie poranne próby zmuszenia instalatora do "nie padania". Klient płaci, klient chce jak najwięcej a czasem ktoś przegapi że można było jeszcze coś mieć.
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Offline monteverde

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WP RS3 - LUMIA 640XL DS, WP AM Zawsze najnowsza :)
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 22, 2012, 00:59:02 »
Wszystko wydaje się OK, ale grafiki DarkaFoto nie pasują do nowej wersji programu.
Darku please :)

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 22, 2012, 01:22:31 »
Gdzie teraz znaleźć wpis: MaxDistanceToTransformTurnsIntoTurnback=35"
Nie znalazłem pliczku navigator.settings w ...Profiles\osobowy\settings files
Instalacja na surowo
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 02:01:28 wysłana przez Smerfik »

Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 22, 2012, 08:39:45 »
Ktos zainstalował na HD2? u mnie wywalała błąd rozdzielczości ( na czysta kartę)?

*

Offline monteverde

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WP RS3 - LUMIA 640XL DS, WP AM Zawsze najnowsza :)
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 22, 2012, 08:43:14 »
Ktos zainstalował na HD2? u mnie wywalała błąd rozdzielczości ( na czysta kartę)?

U mnie bez problemu, ale oryginał, bez innych skórek

*

Offline Adamela

  • **
  • 124
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 22, 2012, 09:32:04 »
Ojoj masakra u mnie. Nie mam POI poza kategorią 3767 cokolwiek ona znaczy. Miplo przy synchro zebrało 351 POI....
Prawdopodobnie musisz pobrać wszystkie POI od nowa ( zaznaczyć opcję odbuduj wszystkie w menu POI), wtedy zniknie ta kategoria 3767.

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 22, 2012, 09:38:27 »
1. Obecnie dla urządzenia nie posiadającego połączenia z siecią status Trafika u mnie po 2 minutach działania AM pali po oczach na czerwono mimo wybrania opcji "Dane tylko przez PC". Tu mi coś śmierdzi errorem.

2. W instalatorze domyślnie mamy wybraną instalację wersji językowej PL, ale głos jest tylko Hołka a nie ma pozostałych polskich plików fajkniętych do instalacji. To chyba już nie czasy gdy się nie mieściło na SD. Zawsze dawałem "wszystko" i byłbym nawet nie zauważył tego absurdu gdyby nie poranne próby zmuszenia instalatora do "nie padania". Klient płaci, klient chce jak najwięcej a czasem ktoś przegapi że można było jeszcze coś mieć.

Miałem podobny problem, po instalacji (częściowo nakładkowej - pozostały dane programu po deinstalacji wersji 6.10e ) - program strasznie mulił , działał z opóźnieniem .

Nowa karta pamięci - instalacja na czysto -  program instalował się tylko ok. 8 min. poprzednio ok 20 min  , działa błyskawicznie , problem z opisywanym Traffikiem  - kolor czerwonej ikonki już nie występuje ( a występował) jest po prostu szara.

Proponuję format karty i instalację od nowa - chyba zmiany są na tyle istotne że pozostawione ustawienia z wersji 6.10 po prostu "gryzą się" z nową wersją.

Wyłączenie programu to jakieś - 5-6 s , włączenie ok 15s

Edit:
Nie działa tryb widoku w 3D - tylko mapa - nie da się jej potwierdzić i ustawić

Edit 2 :
Ponownie czerwona ikonka sytemu Traffic świeci się nawet przy odznaczeniu "Tylko przez PC" - ewidentny błąd.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 10:48:41 wysłana przez JR.Nysa »

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 22, 2012, 10:04:37 »
Proponuję format karty i instalację od nowa - chyba zmiany są na tyle istotne że pozostawione ustawienia z wersji 6.10 po prostu "gryzą się" z nową wersją.
:ok:
Zmiany widać już na pierwszy rzut oka, porównując zawartość profilu (ilość pliczków), szczególnie ... Profiles\osobowy\settings files , o czym wspomniałem wyżej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 10:06:44 wysłana przez Smerfik »

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 22, 2012, 13:50:54 »
Nie znalazłem pliczku navigator.settings w ...Profiles\osobowy\settings files
Komplet plików tworzy się po pierwszym wyznaczeniu trasy i uruchomieniu na chwilkę "Demo"

Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 22, 2012, 17:01:08 »
W jakimś dziwnym miejscu jest kompas i kierunek do celu. też tak macie?

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 22, 2012, 18:08:15 »
Ojoj masakra u mnie. Nie mam POI poza kategorią 3767 cokolwiek ona znaczy. Miplo przy synchro zebrało 351 POI....
Prawdopodobnie musisz pobrać wszystkie POI od nowa ( zaznaczyć opcję odbuduj wszystkie w menu POI), wtedy zniknie ta kategoria 3767.
Nigdy mnie to nie obchodziło, bo działo się samo i działało, więc zapytam: gdzie jest "odbuduj wszystkie" ? Łopatologicznie poproszę.

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 22, 2012, 18:42:01 »
...( zaznaczyć opcję odbuduj wszystkie w menu POI)...
Prawie tam, a dokładniej tu:

Łopatologicznie poproszę.
Menu/Ustawienia/Ogólne/
Miplo...
Odbuduj wszystkie pliki (*) v
(*) = działa przy następnej synchronizacji
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 18:49:45 wysłana przez Miami »
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 22, 2012, 18:48:09 »
Komplet plików tworzy się po pierwszym wyznaczeniu trasy i uruchomieniu na chwilkę "Demo"
Wiem. Uruchomiłem program, wyznaczyłem trasę i włączyłem demo, by sprawdzić działanie ostrzegania na moich "ulubionych" fotopstrykach. Później chciałem poprawić wpis MaxDistanceToTransformTurnsIntoTurnback=35 , na 30 - by poprawić funkcjonowanie zawracania.
Niestety w Profilu nie znalazłem pliczku navigator.settings
U was ten pliczek jest? Sprawdzałem na lapku.
Edit.
Zainstalowałem ponownie i teraz jest wszystko OK
Nie wiem, dlaczego poprzednio coś było nie tak.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 20:10:03 wysłana przez Smerfik »

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 22, 2012, 23:11:45 »
Z POI dzieją się jajca. Wspominałem wcześniej o dublach oryginał/propozycja, ale być może dotyczy to POI własnych czyli autora POI lub być może tylko POI z własną propozycją zmiany.
U mnie takie duble to np:
ekran1 http://www.miplo.pl/point.php?p=5xo3wdHm
ekran2 http://www.miplo.pl/point.php?p=x2W4cZ8C

Teraz wypatrzyłem POI ktore są przeterminowane czyli dotychczas nie występowały na mapie a obecnie POI przeterminowane u mnie występują np:
ekran3 http://www.miplo.pl/point.php?p=JkP3lHYN
ekran4 http://www.miplo.pl/point.php?p=fsUz5ncZ

Gdyby się komuś chciało (a liczę minimum na jednego) to chciałbym potwierdzić lub zaprzeczyć występowaniu tych POI z dublami lub POI przeterminowanych u innych ludków.
Najlepiej by było gdyby ktoś również też poszukał takich przypadków na własnych POI których jest autorem.
Chciałbym to jakoś ogarnąć i potrzebuje info od innych aby to jakoś zobrazować supportowi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 23:17:04 wysłana przez Miami »
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 22, 2012, 23:59:06 »
Dlaczego, jeżeli z poziomu menu wyczyścimy historię tras, trasy wcześniej wyznaczone z menu znikają, jednak pozostają w folderze AutoMapa EU\Profiles\osobowy\Data Files\Routes :shock:
Komu i do czego te śmieci pozostają, jeżeli z menu już się do tego i tak nie dostaniemy?
Później się dziwimy, że AM ledwo zipie :P

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 23, 2012, 07:14:52 »
Też to wczoraj odkryłem i jest to u mnie powodem zawieszania się  urządzenia.
Zainstalowałem wersję z obsługą debuga i nie pozostaje nic innego tylko czekać na rozwiązanie problemu i nową betę.

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 23, 2012, 07:25:24 »
To samo dotyczy przypadku, kiedy korzystamy z przycisku sprzętowego w celu zaznaczenia "Błędu". Po dojeździe do celu "Błąd" przepisuję np. na "Parking leśny", a w "Error" dalej zostają wszystkie pliki związane z niby błędem. Zawsze te 2 katalogi czyszczę ręcznie i może dlatego nie mam kłopotów ze "zwiechami". Ale przecież nie wszyscy wiedzą, że tak można ulżyć systemowi.
 

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 23, 2012, 10:18:17 »
Jaka to ulga dla systemu? :ohreally: to tylko zwolnienie paru kilobajtów miejsca na karcie.
AM nie ma i nigdy nie miała funkcjonalności menedżera plików, żadnych plików
utworzonych za jej pomocą (ślady, trasy, POI, ulubione, screeny) nie da się skasować.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 23, 2012, 11:24:49 »
U mnie te śmieci wyglądały następująco.

Przyznam że trasy zapisane były tak ze 2 lata temu jednak 6.10 nie miała z nimi problemu.

Po otworzeniu tych tras zaczęło się zamulanie systemu.

Połączone: Sierpień 23, 2012, 12:20:49
Po wrzuceniu pliku z obsługą _debug żaden z opisywanych problemów z wyznaczaniem tras , wykrzaczeniem czcionek nie wystąpił.

Bulid ten sam działanie sprawniejsze i prawie bezbłędne!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 12:20:49 wysłana przez JR.Nysa »

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 23, 2012, 21:45:51 »
Jaka to ulga dla systemu? :ohreally: to tylko zwolnienie paru kilobajtów miejsca na karcie.
Nie wiem jaka to ulga. Wiem natomiast jedno - jak mi coś w AM zaczyna przymulać, przywracam kopię folderu "Profiles", którą robię zawsze bezpośrednio po instalacji i ustawieniu wszystkich opcji ... i AM zaczyna działać jak należy. Wniosek z tego prosty - uzbierane śmieci coś tam "obciążają".
Skoro czyścimy historię tras, to po kiego te trasy zostają w Routes? I tak nie mamy już do nich dostępu z poziomu menu. Jeżeli używając przycisku "Błąd", nanosimy sobie punkty, a później przypisujemy je do odpowiednich kategorii, to po kiego te punkty dalej figurują jako Error'y :proud:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 21:58:22 wysłana przez Smerfik »

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 23, 2012, 22:22:51 »
Ja mam kosmosu ciąg dalszy.. Obiecałem testy w trasie. W zasadzie pierwsze 5km było ok, choć miałem wciąż wrażenie, że coś się zwiesiło bo AM milczała. Niemniej po niedługim czasie brzęczyk oznajmił zagubienie sygnału GPS :( Znam go nazbyt dobrze... Zjechałem sobie z drogi, żeby ogarnąć temat. Patrzę, a tu (zmieniłem kartę w T8282 z ery na playa) net dodatkowo nie chodzi - po raz pierwszy w historii :( Powrót na erę zwiastował nadchodzące problemy, bo neta na erze też nie mam, ale to akurat niezależne od bety AM. Reset, fix w miarę szybko złapany i jedziemy - bez LD, bez wynalazków, ale trasę mi taką zaproponował, że łaciną płynnie władałem... Skumulowanie problemów - z betą i z Blackstonem - popchnęło mnie w kierunku działań nigdy nie stosowanych. Zatem pierwszy HR za mną :) Neta nie mam, instalacja AM 6.11 bezproblemowa.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 23, 2012, 23:12:52 »
Czy Tobie Touch HD tez przy problemach ze sciaganiem danych LD wywala okienko na pol ekranu, że "Dialout failed, cannot connect"? (lub coś w tym guście, tekst długi małą czcionką, nie do przeczytania w drodze). I klawisz Dismiss, ktorego nie udało mi się nigdy skutecznie "puknąć" wcześniej niż za 3-4 próbą, ryzykując wjazd do rowu. Miałem to dziś na 200 km trasie z 5 razy, choć jak przerzucałem się na główny ekran, to kresek siły połączenia zawsze 3-4. A przy probie recznego ściągniecia LD pisało, że trwa inne pobieranie danych. Wyłączenie AM - 5-6 minut oglądania "Nie wylaczaj urządzenia". A 500 m przed domem liczenie na nowo nawigacji łącznie z paskami postępu na górze, zakończone wewnętrzną niezgodnością danych - okno nie dało się usunąć, musiałem użyć Task Managera.
Może panowie z Aququ powinni usunać HD z listy obsługiwanych urządzeń - "rozwiązaliby" od razu tyle problemów  :mrgreen:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 23, 2012, 23:28:43 »
... jak mi coś w AM zaczyna przymulać, przywracam kopię folderu "Profiles", którą robię zawsze bezpośrednio po instalacji i ustawieniu wszystkich opcji ... i AM zaczyna działać jak należy. Wniosek z tego prosty - uzbierane śmieci coś tam "obciążają".
Nadinterpretacja...
Jak będziesz miał błędy w systemie plików i nadpiszesz te pliki nowymi, to też pozbywasz się błędów.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 24, 2012, 00:47:26 »
Dzisiaj ponad 500km. Rano zong i konieczny restart AM, bo nie przyjmowała polecenia "omijaj płatne"...
Do tego prawidłowe i nieprawidłowe działanie LD. Prawidłowe, bo wreszcie po przeliczeniu nie wywala z kosmosu odległości do POI np. 4.6km zamiast 256m. Nieprawidłowe, bo LD potrafiło włączyć się i przeliczyć trasę na nowo 3 razy z rzędu w odstępie kilkunastu sekund. Screeny w załączeniu.

*

Smerfik

Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 24, 2012, 06:42:21 »
Nadinterpretacja...
Jak będziesz miał błędy w systemie plików i nadpiszesz te pliki nowymi, to też pozbywasz się błędów.
A o czym ja pisałem wcześniej :O~
Skąd się wzięły błędy w systemie plików AM? Czy Twoim zdaniem to normalne, że usuwam z poziomu menu historię wyznaczonych tras, trasy z menu znikają, a zaglądam do folderu Routes i okazuje się, że trasy tam dalej są? Pytam - po co .. i dlaczego tam zostały.
Jak się dzieją takie cuda, to chyba coś jest nie tages z programem ... i zamiast bić brawo i mówić o nadinterpretacji, ktoś powinien się tym zająć. Bo robi się śmietnisko, z którego z poziomu menu i tak nie możemy skorzystać.
Podejrzyj sobie kiedyś, jak wygląda zawartość folderu Data Files w profilu, którego używasz, po jakimś czasie eksploatacji. :O~
Na marginesie dodam, że Profiles to nie stricte  pliki systemowe, a ustawienia i historia, który w każdej chwili możesz wywalić i się odbuduje do ustawień domyślnych.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 06:53:57 wysłana przez Smerfik »

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AutoMapa 6.11 beta (mapa 1206)
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 24, 2012, 08:44:36 »
Dzisiaj ponad 500km. Rano zong i konieczny restart AM, bo nie przyjmowała polecenia "omijaj płatne"...
Do tego prawidłowe i nieprawidłowe działanie LD. Prawidłowe, bo wreszcie po przeliczeniu nie wywala z kosmosu odległości do POI np. 4.6km zamiast 256m. Nieprawidłowe, bo LD potrafiło włączyć się i przeliczyć trasę na nowo 3 razy z rzędu w odstępie kilkunastu sekund. Screeny w załączeniu.

A czy instalowałeś na "czysto" czy nakładka na poprzednią wersję?

Ja mam 2 AM zainstalowane na tym samym urządzeniu na 2 różnych kartach pamięci. Efekt jest taki że na 1 AM wyłącza się chyba ze  2 minuty, menu chodzi ociężale i ma masę różnych zwiech , na 2 karcie pamięci instalacja na czysto, bez nadpisywania - program chodzi stabilnie bez wielkich zacięć.

Powtórzę się ale różnica pomiędzy 6.10 a 6.11 musi być spora jeżeli ustawienia wzajemnie się tak "gryzą".

Jeżeli ktoś chce to mogę podesłać link (PW) do pobrania wersji z zapisem błędów , wtedy łatwiej będzie zdiagnozować co jest nie tak.....
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 08:46:28 wysłana przez JR.Nysa »