AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte

  • 354 Odpowiedzi
  • 96932 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 15, 2009, 22:37:41 »
synchronizacji tylko przez AS jaki to ma sens? Co to ma wspólnego z AKTUALNĄ sytuacją na drogach... Chyba, że ma to służyć identyfikacji wiecznych korków.
Zastanawiam się jak to działa. Sam podejrzewam, że dane o ruchu sa zbierane ale wysyłane przy pierwszej synchornizacji przez activesync - tylko czy musi być włączona AM?
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2009, 22:48:05 wysłana przez puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline blues55

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iP 4S, Galaxy Nexus
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 15, 2009, 22:43:07 »
synchronizacji tylko przez AS jaki to ma sens? Co to ma wspólnego z AKTUALNĄ sytuacją na drogach... Chyba, że ma to służyć identyfikacji wiecznych korków.
Zastanawiam się jak to działa. Sam podejrzewam, że dane o ruchu sa zbierane ale wysyłane przy pierwszej synchornizacji przez activesynv - tylko czy mus być włączona AM?

Placebo. Brak wspomagania TMC i dostaliśmy genialne rozwiązanie AM  :ok:

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 15, 2009, 22:51:02 »

Placebo. Brak wspomagania TMC i dostaliśmy genialne rozwiązanie AM  :ok:

..., które nota bene żadną nowością nie jest.

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 15, 2009, 23:16:30 »
Cytuj
Przegladałem swoje miasto i nie znalezłem żadnej róznicy w mapie, dalej nie ma tego czego nie było, czyli moje poprawki ciągle są ignorowane, ech
Ja do tej pory wysłałem tylko dwie poprawi i obie w nowej wersji map zostały uwzględnione. Jak by nie patrzeć w moim przypadku jest to stuprocentowa skuteczność więc jest bardzo dobrz ;)

Cytuj
synchronizacji tylko przez AS jaki to ma sens? Co to ma wspólnego z AKTUALNĄ sytuacją na drogach... Chyba, że ma to służyć identyfikacji wiecznych korków.
Przy synchronizacji AS może i nie będziesz miał najnowszych danych, ale sam pewnie będziesz dostarczycielem jakichś statystyk i danych, które będą przydatne.
Swoją drogą co w ogóle ta AutoMapa będzie wysyłać jak nigdzie w menu nie znalazłem opcji zaznaczania kurków czy tym podobnych utrudnień? Jakie to będą dane i skąd one będą się brały? Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że będą to dane o prędkości poruszania się na danym odcinku i na tej podstawie będzie określane, że ten czy inny odcinek o danej porze jest wolniejszy lub szybszy.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 15, 2009, 23:22:48 »
Ciekawe kiedy w końcu coś zmienią w silniku graficznym. Na qvga może jeszcze chodzi w miarę ale na vga czy wvga to działa za wolno a momentami tragicznie. W iGO jakoś potrafią zrobić płynnie działającą grafikę do tego z możliwością przesuwania mapy w 3D, a nie jak w AM rozciągający się screen shot  :mrgreen:
Are you shpongled?

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 16, 2009, 00:19:45 »
Według mnie tak jak ktoś już wspomniał co 2 min. bedzie wysyłana prędkośc i położenie, na podstawie tych dwóch parametrów wysłanych przez x użytkowników algorytm "zablokuje" pewne odcinki, nastepnie blokada zostanie rozesłana do wszystkich  użytkowników. Jak zaczną spływać dane wskazujące na płynną przepustowość blokada zostanie usunięta.  Moim zdaniem jesli większość użytkowników bedzie czynnie korzystac z tej funkcji to bedziemy mieli bardzo aktualne i szczegółowe informacje o sytuacji na drogach. Korki to zmora dużych miast, a w takowych myśle znajdzie się kilkuset użytkowników AM. Natomiast wysylanie tych AKTUALNYCH danych wieczorkiem w domu po kolacji przez AS nie ma za bardzo sensu, bedą to juz dane bardzo opóźnione, chyba ze poslużą do znalezienia jakiejś reguły wiecznych korków.

Wracając do funkcjonalności AM TRAFiC'a uważam że przydałaby sie funkcja "ręcznego" wysyłania informacji drogowych np. trzy przyciski:  KOREK, WYPADEK DROGOWY (zator), BRAK KORKA

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 16, 2009, 00:35:52 »
Natomiast wysylanie tych AKTUALNYCH danych wieczorkiem w domu po kolacji przez AS nie ma za bardzo sensu, bedą to juz dane bardzo opóźnione, chyba ze poslużą do znalezienia jakiejś reguły wiecznych korków.
No własnie.. przecież w danych może być zapisana godzina..
ISTQB Certified Tester

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 16, 2009, 00:45:12 »
synchronizacji tylko przez AS jaki to ma sens? Co to ma wspólnego z AKTUALNĄ sytuacją na drogach... Chyba, że ma to służyć identyfikacji wiecznych korków.
Według mnie synchronizacje przez AS jest alternatywą dla osób, które nie mają nawigacji/PPC z modułem GSM. Więc poprzez Bluetooth lub kabelek można połączyć nawigację z laptopem w aucie, a w laptopa "wciepać" np. kartę Orange Freedom itp. Kto jednak w takich sytuacjach będzie jeździł z laptopem?

Chociaż przyznam, że ja w taki sposób korzystałem (testowałem) z Miplo Loc.
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 16, 2009, 01:03:58 »
AM'Traffic nie dla mnie (PNA)
dziękuję

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 16, 2009, 02:31:24 »
Czyżby? :ohreally:
Też mam tylko PDA bez GSM WiFi i BT, ale z radością podepnę się do sieci przed podróżą
żeby wczytać wszystkie roboty drogowe i związane z nimi reorganizacje ruchu.
Jeśli traffik będzie uwzględniał te trwające tygodniami i miesiącami, a poza blokadą zamkniętych odcinków
będzie potrafił sterować kierunkowością odcinków (np zmienioną z powodu robót)
to na pewno nim nie pogardzę, tylko z chęcią skorzystam.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 16, 2009, 06:13:26 »
AM'Traffic nie dla mnie (PNA)
dziękuję
No to mnie bardzo przykro jest...
Ja jak najbardziej skorzystam i funkcjonalność ta - jeśli będzie działała zgodnie z oczekiwaniami - to rozwiązanie na miarę XXI wieku...
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 16, 2009, 07:47:18 »
Też bym chciał skorzystać, ale póki co nie na moim sprzęcie,
nie mam nawet tej "planszy" (Inne 4/4)  :(

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 16, 2009, 09:16:18 »
Z ciekawostek, to teraz przy instalacji można wybrać opcję instalacji instrukcji do AM - do wyboru w trzech językach ( instrukcja w pdf-ie).

Instrukcja w wersji do AM5.3 ;-) Miejmy nadzieje, ze w finalnej 5.5 bedzie juz instrukcja do 5.5 a nie nadal do 5.3 ;-)
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline WWoytek

  • ***
  • 329
  • TomTom Go Mobile Android
  • Sprzęt: Xiaomi Redmi Note 4X
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 16, 2009, 09:48:47 »
Witam Kolegów,
co z wbudowanymi "POI przejazdy kolejowe" było o tym w mediach, a w wersji beta jeszcze nie ma... a może będą w wersji finalnej???...
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2009, 09:57:03 wysłana przez WWoytek »
->>>----TomTom-Go-Mobile---->

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 16, 2009, 10:10:10 »

* Dodana pierwsza funkcjonalnosc systemu AM'Traffic.
Program za zgoda uzytkownika moze zbierac i przesylac na serwer anonimowe dane o ruchu drogowym.

Czyli co? GPRS itp! Ale w takim razie miło byłoby wiedzieć jakie ilości danych są przesyłane na serwer. To może też bym się skusił... Dla potomności  :ok: :E

Jechalem tylko 37 minut w korku [7km] ale w tym czasie [Spb GPRS Monitor] wyszlo ode mnie 99kB i przyszlo 1kB [ustawilem wysyłanie info co 2min].

Poza tym w katalogu /AutoMapa Eu/Data Files powstal katalog Traffic i w nim plik 000001.tfd o wielkości 92 bajty.
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 16, 2009, 10:18:03 »
Ja również NIE posiadam gsm, wifi. Wystarczy komórka... Na godzinną jazdę z MIploc (aktualizacja położenia co 2 min.) potrzebne jest ok 100 kb czyli tzw. paczka wystarczy (0,12 gr) Jeżdżący częściej mogą sobie wykupić pakiet np. 5 mb. co w zupełności wystarazy na cały miesiąc. Ważne aby AM dobrze wykorzystali potencjał tej funkcji, bo info o prędkości i położeniu(kierunku jazdy) potraktowane odpowiednim algorytmem na pokaźną wiedzę o stanie na drogach.

Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 16, 2009, 10:21:26 »
Funkcja omijania korków już dawno jest w Naviexpercie (też na podstawie zbieranych automatycznie informacji z urządzeń od użytkowników)
W końcu jest też w AM :)

*

Offline leuon

  • *
  • 80
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 16, 2009, 10:47:05 »
Czy ten bug -> http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=119866.msg870501#msg870501 (i drugi post pod spodem) został poprawiony ?

PS. Skończyła mi się licencja na zabijanie :( . Sam nie sprawdzę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2009, 10:56:36 wysłana przez leuon »

*

Offline Borg

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation,SE P1i
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 16, 2009, 10:53:52 »
Ja do tej pory wysłałem tylko dwie poprawi i obie w nowej wersji map zostały uwzględnione. Jak by nie patrzeć w moim przypadku jest to stuprocentowa skuteczność więc jest bardzo dobrz ;)
Tak z czystej ciekawości mógłby ktoś sprawdzić czy to poprawili, czy dalej AM po ogrodzeniach i ścieżce gdzie się dwóch rowerzystów nie zmieści prowadzi :) :
Palm m105->m130->Motorola mpx200->mpx220->SE P1i->HTC HD->HTC Desire->HTC Sensation

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 16, 2009, 10:57:02 »
Na godzinną jazdę z MIploc (aktualizacja położenia co 2 min.) [...] Ważne aby AM dobrze wykorzystali potencjał tej funkcji, bo info o prędkości i położeniu(kierunku jazdy) potraktowane odpowiednim algorytmem na pokaźną wiedzę o stanie na drogach.

To mogliby też zrobić od razu tak, że jak mamy włączone te funkcje [MiploLoc i/lub AM Traffic] to aby AM sama nawiązywała połączenie netowe. W tej chwili przy MiploLoc jest to wkurzające, że po powrocie do domu z quada widzę w historii tylko część trasy [tam gdzie jeżdżę jest słabawy zasięg i często rozłącza mi EDGE :/  ]
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 16, 2009, 11:01:49 »
Ja do tej pory wysłałem tylko dwie poprawi i obie w nowej wersji map zostały uwzględnione. Jak by nie patrzeć w moim przypadku jest to stuprocentowa skuteczność więc jest bardzo dobrz ;)
Tak z czystej ciekawości mógłby ktoś sprawdzić czy to poprawili, czy dalej AM po ogrodzeniach i ścieżce gdzie się dwóch rowerzystów nie zmieści prowadzi :) :
Tak, prowadzi - nie ma zmian na mapie,
(ale nie ma też punktu w MiploTraffic).

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 16, 2009, 11:06:26 »
To ciekawe bo mi prowadzi dookoła (sz/op/kr) oczywiście jeżeli jest włączone unikanie gruntowych (jak na screenie)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 16, 2009, 11:08:11 »
To mogliby też zrobić od razu tak, że jak mamy włączone te funkcje [MiploLoc i/lub AM Traffic] to aby AM sama nawiązywała połączenie netowe. W tej chwili przy MiploLoc jest to wkurzające, że po powrocie do domu z quada widzę w historii tylko część trasy [tam gdzie jeżdżę jest słabawy zasięg i często rozłącza mi EDGE :/  ]
Poruszam ten temat w wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=128134.0
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 16, 2009, 11:08:28 »
Ja do tej pory wysłałem tylko dwie poprawi i obie w nowej wersji map zostały uwzględnione. Jak by nie patrzeć w moim przypadku jest to stuprocentowa skuteczność więc jest bardzo dobrz ;)
Tak z czystej ciekawości mógłby ktoś sprawdzić czy to poprawili, czy dalej AM po ogrodzeniach i ścieżce gdzie się dwóch rowerzystów nie zmieści prowadzi :) :


Mnie poprowadziło inaczej.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline ziaba75

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560, AutoMapa 6.10
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 16, 2009, 11:14:20 »
Witam. Czy ktoś z kolegów mógłby sprawdzić czy w miejscowości Tłuszcz mazowieckie powiat wołomiński poprawili nazwę ulicy Słowikowa na Słowackiego ?
Z góry dziękuję.

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 16, 2009, 11:17:16 »
Witam. Czy ktoś z kolegów mógłby sprawdzić czy w miejscowości Tłuszcz mazowieckie powiat wołomiński poprawili nazwę ulicy Słowikowa na Słowackiego ?
Z góry dziękuję.
Nie wiem czy poprawili, bo nie wiem jaki tam są ulice, ale na mapie jest i Słowackiego i Słowicza.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 16, 2009, 11:18:54 »
To ciekawe bo mi prowadzi dookoła (sz/op/kr) oczywiście jeżeli jest włączone unikanie gruntowych (jak na screenie)
Ogrodzenia i ścieżka to jakby trochę dziwna droga.

*

Offline ziaba75

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560, AutoMapa 6.10
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 16, 2009, 11:24:27 »
Dzięki. Jeżeli pokazuje Słowackiego i Słowiczą to wygląda, że poprawili.

*

Offline Borg

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation,SE P1i
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 16, 2009, 11:28:37 »
Ogrodzenia i ścieżka to jakby trochę dziwna droga.
Dokładnie tym bardziej że wysmarowałem im swego czasu takie dzieło jak w załączniku .

Trzeba chyba będzie jeszcze panoramę 360 stopni wysłać żeby zmienili kategorię z drogi na "ścieżkę" - 26 grudnia zgłaszana sprawa, myślę że dosyć czytelnie widać na zdjęciu "o co biega"   B) .
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2009, 11:35:44 wysłana przez Borg »
Palm m105->m130->Motorola mpx200->mpx220->SE P1i->HTC HD->HTC Desire->HTC Sensation

*

Offline oops2k

  • **
  • 124
Odp: AutoMapa 5.5. - Testy rozpoczęte
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 16, 2009, 11:36:49 »
No nie do konca bo nie napisales co to jest ta czerwona linia :D