AutoMapa 3.8.0.0 (beta)

  • 29 Odpowiedzi
  • 9710 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline PeDeA

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX 720 + GNS 5843
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« dnia: Marzec 21, 2005, 15:50:48 »
wlasnie otrzymalem wiadomosc o mozliwosci downloadu nowej wersji 3.8 beta.

Pozdrawiam

PeDeA

W stosunku do poprzedniej "bety" wersja ta zawiera
2 istone zmiany.
Pierwsza z nich to bardzo oczekiwane glosowe/dzwiekowe
ostrzeganie o zblizaniu do wybranych obiektow.

W MENU | SZUKAJ znajduje sie nowa ikonka pozwalajaca
wejsc do ustawien komunikatow ostrzegawczych.
Wybrac tam mozna kategorie POI lub PU,
dla ktorych zostanie aktywowane ostrzeganie.
Komunikat pojawia sie po wykryciu obiektu
w zadanej przez uzytkownika odleglosci i w zadanym
polu widzenia przed poruszajacym sie pojazdem.

Mozna rowniez wybrac czy wraz z komunikatem
pojawi sie informacja o odleglosci do obiektu i jak
czesto ma byc powtarzana.

W pierwszej wersji kategorie "radar" oraz "czarny punkt"
maja systemowe komunikaty glosowe a wszystkie
pozostale kategorie POI/PU sygnalizowane sa krotkim
dzwiekiem.

Jesli w katalogu automapy wgrany zostanie plik .wav
z dowolnym nagraniem i nazwa pliku taka jak nazwa
kategorii, wowczas plik ten bedzie uzywany zamiast
komunikatow/dzwiekow systemowych.
Pliki z wlasnymi komunikatami moga byc takze wgrane
do podkatalogu Voices w katalogu AutoMapy.

Druga zmiana to wykrywanie instalacji programu
AMPOISYNC 2.0 obslugujacego synchronizacje
puntkow PU z baza pod adresem www.poi.mobilne.net.
W przypadku wykrycia programu AutoMapa umozliwia
wywolanie go bezposrednio z menu AutoMapy.
Serwis ten, zalozony i prowadzony bezplatnie
przez uzytkownikow AutoMapy zawiera szybko rosnaca
baze obiektow takich jak m.in. radary, kamery drogowe itp.

AutoMapa wspolpracuje poprawnie z nowa wersja AMPOISYNC 2.0,
ktora autorzy www.poi.mobilne.net planuja udostepnic
dzisiaj wieczorem.

Bedziemy wdzieczni za testy i wszelkie uwagi.

Pozdrowienia,
Zespol AutoMapy
Pozdrawiam PeDeA

*

Offline Sako

  • *
  • 56
    • http://ampoisync.infinity.waw.pl
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2005, 16:36:44 »
Ze swojej strony pragne dodac, ze nowa wersja AMPOISync jest praktycznie gotowa i rzeczywiscie planuje jej wypuszczenie wieczorem.

Podziekowania dla autorow Automapy za owocna wspolprace w zakresie integracji oraz oczywiscie za powiadamianie o punktach, dla kazdej kategorii mozemy oddzielnie ustalac plik wav (analogocznie do ikon, decyduje nazwa pliku), kat wykrywania, promien, interwal pomiedzy powtorzeniami komunikatu oraz podawanie odleglosci :)


*

Offline Scholle

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navgear GT 505-3D
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2005, 16:58:21 »
Kiedy i gdzie mozna ta nowa wersja ladowac???? Ja (i freeks z forum NaviFriends z Niemiec probuja juz ot pare dni ten program "POI Observer" (http://www.navifriends.com/) dopasowac do AutoMapy. Mialo to byc wielkanocne jajko dla was ..........


_____________________________________________________
Kto poszuka blendy, to moze ich zabrac do domu.
Wszystkie błędy ortograficzne są moją własnością i nie na sprzedaż !!!

*

Offline cichy

  • **
  • 119
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2005, 17:49:39 »
Witam.
Mam pytanie czy komunikaty o poi można włączyć, wyłączyć niezależnie od tego czy są włączone, wyłączone komunikaty nawigacyjne?

Druga sprawa to do RaWco, należało by pomyśleć aby w poi.mobilne.net była możliwość dodawania wavów do kategorii analogicznie jak jest teraz z ikonkami.

Trzecia sprawa może ktoś chętny podejmie się ze swoją dziewczyną lub koleżanką o sexownym głosie przygotowania zestawu podstawowych wavów do już istniejących kategorii poi? Tak jak to było rozwiązane przez Cat^a w kwestii komunikatów do TT3.

Dzięki wielkie twórcom AM za wysłuchanie naszych próśb. Jeszcze tylko widok 3D.

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2005, 18:14:19 »
Jak przeczytałem tego newsa to odruchowo spojrzałem na date, czy aby nie 1 kwiecień...

No właśnie, jeszcze widok 3D i nie potrzeba będzie Tom Toma :) Odnośnie komunikatów głosowych to ja jednak wole od początku istnienia AM głos pana Józia spod trójki (jakoś ten głos męski jest wyraźniejszy i lepiej do mnie trafia, zresztą jak to powtarzam wszystkim, nie bedzie mi baba mówiła gdzie mam jechać ;).

Jest lepiej Panowie... jest lepiej... :)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2005, 18:23:39 »
Cytat: cichy
Mam pytanie czy komunikaty o poi można włączyć, wyłączyć niezależnie od tego czy są włączone, wyłączone komunikaty nawigacyjne?

Tak.

Szkoda tylko, że nie można wyświetlić dla jakich kategorii POI są włączone komunikaty (chyba, że czegoś nie umiem).
Wydaje się, że ustawienia takie należałoby zrobić dwustopniowo:
- zaznaczyć kategorie na liście, dla których włączamy komunikaty dźwiękowe (analogicznie do ustawień wyświetlania POI) z defaultowymi parametrami;
- przytrzymanie rysikiem (menu podręczne) kategorii na liście uruchamia możliwość zmiany / precyzyjnych ustawień zapowiedzi dla tej kategorii.

*

Offline Troll

  • **
  • 214
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2005, 18:25:43 »
Powiadomienie działa wprost rewelacyjnie :)
Wyłączenie komunikatów nawigacyjnych powoduje że komunikaty o poi również zostają wyłączone :(
Podpisuję się pod rozszerzeniem bazy o pliki wav dla kategorii

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2005, 08:12:20 »
Ale jest jedno "ale"

Wczoraj ściągnąłem, zainstalowałem, ustawiłem ostrzeganie o POI Orlen, bo w drodze do domu mam ich najwięcej i... cisza...
Nic nie gada...

Dopiero dziś zaczaiłem, że w/g AutoMapy POI to punkty "wbudowane", a PU to moje punkty użytkownika....

Więc proponuje dodać opis obok np.
[ ] Ostrzegaj o POI (Wbudowanych)
[ ] Ostrzegaj o PU (Punktach Użytkownika)


[pic=http://www.turkowski.org/temp/POI_warn.jpg]


AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2005, 10:16:56 »
Cytat: Wit Turkowski
Ale jest jedno "ale"

Wczoraj ściągnąłem, zainstalowałem, ustawiłem ostrzeganie o POI Orlen, bo w drodze do domu mam ich najwięcej i... cisza...
Nic nie gada...

Dopiero dziś zaczaiłem, że w/g AutoMapy POI to punkty "wbudowane", a PU to moje punkty użytkownika....

Więc proponuje dodać opis obok np.
[ ] Ostrzegaj o POI (Wbudowanych)
[ ] Ostrzegaj o PU (Punktach Użytkownika)


[pic=http://www.turkowski.org/temp/POI_warn.jpg]


Wczoraj rowniez testowalem - w Krakowie, oczywiscie ulubione Fotoradary na Opolskiej.
Test wyszedl rewelacyjnie!:) Mialem problem z odpalaniem wav'a nagranego wczesniej i wrzuconego pod nazwa Radary.wav do katalogu instalacyjnego AM. Wave sie nie odpalal.
Dopiero jak utworzyłem katalog w Automapie - Voices - to zaczeło uruchamiać moje wav'y.

Co do uwag ogolnych to:

1. Powinno byc inaczej rozwiazane wylaczanie komunikatow dzwiekowych.
 Obecnie jest tak, ze jesli wylaczy sie p. Jadzie, to komunikat o poi/pu nie zostanie odtworzony. Moim zdaniem powinno byc to rozgraniczone do:
- wlacz/wylacz instrukcje głosowe
- wlacz/wylacz ostrzeganie dzwiekowe o poi/pu
- wylacz wszystkie komunikaty głosowe/dźwiekowe - czyli cos takiego jak jest w obecnej becie, gdy wylaczy sie Jadzie:)

2. Automapa "nie widzi" AMPOISync'a 2.0 - wczoraj późnym wieczorem zainstalowalem
te wersje i AM nie pokazuje w zadnym Menu, ze ten program zostal zainstalowany.
Najpierw mialem zainstalowana wersje 1.xx, nastepnie zainstalowalem AM 3.8 beta, a pozniej wieczorem AMPOISync 2.0 i Automapa nie widziala AMPOISync'a, nawet jesli jeszcze raz zainstalowałem AM3.8, bo pomyslałem ze AM widzi go tylko podczas instalacji AM.
  Istnieje tez szansa, ze po prostu moze zle szukam tego "uruchomienia" AMPOISync w AM??

POzdrawiam

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2005, 10:48:07 »
W menu Szukaj (tam, gdzie POI).

*

Offline Troll

  • **
  • 214
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2005, 10:50:15 »
AMPOI jest widoczny w Menu szukaj…
[pic=http://atorowski.webpark.pl/ampoi.JPG]

Ja wrzucałem swojego .wav do katalogu AM i hula może to wina nazwy choć systemowa kategoria to radar i dla niej przypisany jest dźwięk systemowy szkoda że niemożna go przypisać do swojej kategorii fotoradar

AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2005, 11:59:07 »
Cytat: Moi
W menu Szukaj (tam, gdzie POI).

Nie mam tam nic;(

A czy ktos moze mi powiedziec gdzie powinien znalezc sie plik AutoMapaPUSync.app??Gdzie jest u Was?
Wrzucalem go w kilka miejsc i nie pokazuje sie link do AMPOISync:(

*

Offline Troll

  • **
  • 214
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2005, 12:10:37 »
Cytat: tecman77
A czy ktos moze mi powiedziec gdzie powinien znalezc sie plik AutoMapaPUSync.app??Gdzie jest u Was?
Wrzucalem go w kilka miejsc i nie pokazuje sie link do AMPOISync:(

Pliku o podanej nazwie nie znalazłem u siebie nigdzie.
Instalowałem AM 3.8.0.0 B na AM 3.7.0.6 B potem instalacja AMPOIsync 2.0 z PC
Niemiałem tez zainstalowanej wcześniejszej wersji AMPOIsync


*

Offline Sako

  • *
  • 56
    • http://ampoisync.infinity.waw.pl
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2005, 12:48:46 »
Cytat: tecman77
A czy ktos moze mi powiedziec gdzie powinien znalezc sie plik AutoMapaPUSync.app??Gdzie jest u Was?
Wrzucalem go w kilka miejsc i nie pokazuje sie link do AMPOISync:(

Plik PUSync.app powinien wyladawac w katalogu automapy (tam gdzie automapappc.exe) i jest on tworzony automatycznie przez instalator podczas instalacji AMPOISync. Wymagana wersja Automapy minimum 3.8.
0.0 beta

AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2005, 13:08:39 »
Cytat: Sako
Cytat: tecman77
A czy ktos moze mi powiedziec gdzie powinien znalezc sie plik AutoMapaPUSync.app??Gdzie jest u Was?
Wrzucalem go w kilka miejsc i nie pokazuje sie link do AMPOISync:(

Plik PUSync.app powinien wyladawac w katalogu automapy (tam gdzie automapappc.exe) i jest on tworzony automatycznie przez instalator podczas instalacji AMPOISync. Wymagana wersja Automapy minimum 3.8.
0.0 beta

Dzieki! pomogło:)
Nie wiem skad sie wzial u mnie wlasnie ten plik o takiej nazwie?! Wczesniej mialem zainstalowana poprzednia wersje AMPOISync i moze w tamtej byl tak nazwany?

Pozdrawiam,
Tecman


[Dodano: 2005-03-22 13:30:54]
Cytat: Sako
Cytat: tecman77
A czy ktos moze mi powiedziec gdzie powinien znalezc sie plik AutoMapaPUSync.app??Gdzie jest u Was?
Wrzucalem go w kilka miejsc i nie pokazuje sie link do AMPOISync:(

Plik PUSync.app powinien wyladawac w katalogu automapy (tam gdzie automapappc.exe) i jest on tworzony automatycznie przez instalator podczas instalacji AMPOISync. Wymagana wersja Automapy minimum 3.8.
0.0 beta

A ktora instalacja tworzy PUSync.app? Automapa czy AMPOISync 2.0?


[Dodano: 2005-03-22 13:39:16]

Jeszcze jedna kwestia dotyczaca plików z PU...temat ten kieruje do
twórców AM, czy nie lepiej byłoby, aby program zapamietywał który plik z pktami był używany przy ostatnim uruchomieniu AM?
Obecnie jest tak, że zawsze laduje sie ten plik, który jest "przywiązany" do mapy. Pliki z poi.mobilne.net trzymam w innym pliku i zapominam czasami jak dodaje jakies pkty, ze jestem w nie tym pliku co potrzeba...:(

Czy komus tez przeszkadza tak rozwiazana funkcjonalnosc ladowania plików UAM?

Pozdrawiam,
Tecman

*

Offline cichy

  • **
  • 119
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2005, 14:38:42 »
A jak to jest z tymi PU jeśli się włączy ostrzeganie to dla wszystkich kategorii, czy tylko dla jednej kategorii czy można ustawić dla wybranych kategorii?
Cytat: tecman77
1. Powinno byc inaczej rozwiazane wylaczanie komunikatow dzwiekowych.
Obecnie jest tak, ze jesli wylaczy sie p. Jadzie, to komunikat o poi/pu nie zostanie odtworzony. Moim zdaniem powinno byc to rozgraniczone do:
- wlacz/wylacz instrukcje głosowe
- wlacz/wylacz ostrzeganie dzwiekowe o poi/pu
- wylacz wszystkie komunikaty głosowe/dźwiekowe - czyli cos takiego jak jest w obecnej becie, gdy wylaczy sie Jadzie
Właśnie włączanie, wyłączanie powinno być niezależne. Betatesterzy piszcie do AM.

*

Offline Sako

  • *
  • 56
    • http://ampoisync.infinity.waw.pl
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2005, 14:43:34 »

Cytat: tecman77
A ktora instalacja tworzy PUSync.app? Automapa czy AMPOISync 2.0?

Oczywiscie AMPOISync 2.0, bez niego nie ma mowy o integracji.


Cytat: tecman77
Jeszcze jedna kwestia dotyczaca plików z PU...temat ten kieruje do
twórców AM, czy nie lepiej byłoby, aby program zapamietywał który plik z pktami był używany przy ostatnim uruchomieniu AM?
Obecnie jest tak, że zawsze laduje sie ten plik, który jest "przywiązany" do mapy. Pliki z poi.mobilne.net trzymam w innym pliku i zapominam czasami jak dodaje jakies pkty, ze jestem w nie tym pliku co potrzeba...:(
Czy komus tez przeszkadza tak rozwiazana funkcjonalnosc ladowania plików UAM?

To zdaje sie jest, tylko nie zauwazyles:) W momencie kiedy uruchomienie AMPOISync nastapilo z poziomu Automapy wybor pliku do synchronizacji zostaje zablokowany (a stosowny komunikat pojawia sie zamiast przyciskow wyboru) i synchronizowany jest plik aktualnie uzywany przez Automape, a po powrocie do AM jest on automagicznie przeladowywany przez nia.

AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2005, 15:28:44 »
Czuję się zaszczycony tym, że jako jedna z osób dostaję zaproszenia do testowania nowych wersji i przekazywania uwag. I nie ma co przekazywać. Tylko pochwały. Pamiętacie jeszcze jakieś pół roku temu, co nowa wersja to zaraz poprawki. A teraz bezbłędnie działa. Oczywiście zakres zmian jest niewielki, ale trzeba po prostu przyznać, że nowe wersji są lepiej przygotowane. Oczywiści można zmienić to i owo, ale generalnie kierunek jest OK.

A jak już bardzo coś szukać to zastanawia mnie co się stanie, jak w „zasięgu” działania komunikatów o PU / POI będzie np. korek. Czy po paru minutach ciągłe informowanie co 8 sekund np. RADAR za 200m nie będzie to uciążliwe. Może jak prędkość <= X to komunikatów nie ma być?

AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2005, 15:53:05 »
Cytat: Sako
Cytat: tecman77
A ktora instalacja tworzy PUSync.app? Automapa czy AMPOISync 2.0?

Oczywiscie AMPOISync 2.0, bez niego nie ma mowy o integracji.


Cytat: tecman77
Jeszcze jedna kwestia dotyczaca plików z PU...temat ten kieruje do
twórców AM, czy nie lepiej byłoby, aby program zapamietywał który plik z pktami był używany przy ostatnim uruchomieniu AM?
Obecnie jest tak, że zawsze laduje sie ten plik, który jest "przywiązany" do mapy. Pliki z poi.mobilne.net trzymam w innym pliku i zapominam czasami jak dodaje jakies pkty, ze jestem w nie tym pliku co potrzeba...:(
Czy komus tez przeszkadza tak rozwiazana funkcjonalnosc ladowania plików UAM?

To zdaje sie jest, tylko nie zauwazyles:) W momencie kiedy uruchomienie AMPOISync nastapilo z poziomu Automapy wybor pliku do synchronizacji zostaje zablokowany (a stosowny komunikat pojawia sie zamiast przyciskow wyboru) i synchronizowany jest plik aktualnie uzywany przez Automape, a po powrocie do AM jest on automagicznie przeladowywany przez nia.

juz rozwiazalem ten problem:)

usunalem plik przywiazany do mapy, i od tej pory AM zapisuje sobie, ktory plik byl uzywany podczas ostatniego uruchomienia AM.


*

Offline rawco

  • **
  • 215
    • http://www.bialykosciol.pl
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2005, 15:54:37 »
i tak wlasnie dziala :D

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 22, 2005, 18:19:22 »
Cytat: tomaszb
A jak już bardzo coś szukać to zastanawia mnie co się stanie, jak w „zasięgu” działania komunikatów o PU / POI będzie np. korek. Czy po paru minutach ciągłe informowanie co 8 sekund np. RADAR za 200m nie będzie to uciążliwe. Może jak prędkość <= X to komunikatów nie ma być?
W świetle tego, co napisał tomaszb widziałbym dodatkową opcję w tym ekranie:

Ostrzegaj od prędkości [70km/h] i tutaj prędkości do wyboru.

Jadąc po mieście 50 km/h nie ma potrzeby być ostrzeganym o Fotoradarze.

*

Offline rawco

  • **
  • 215
    • http://www.bialykosciol.pl
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2005, 21:20:52 »
Cytat: Maap
Cytat: tomaszb
A jak już bardzo coś szukać to zastanawia mnie co się stanie, jak w „zasięgu” działania komunikatów o PU / POI będzie np. korek. Czy po paru minutach ciągłe informowanie co 8 sekund np. RADAR za 200m nie będzie to uciążliwe. Może jak prędkość <= X to komunikatów nie ma być?
W świetle tego, co napisał tomaszb widziałbym dodatkową opcję w tym ekranie:

Ostrzegaj od prędkości [70km/h] i tutaj prędkości do wyboru.

Jadąc po mieście 50 km/h nie ma potrzeby być ostrzeganym o Fotoradarze.

Przynajmniej wiesz zeby nie przyspieszac :D
Gdybym nie wiedzial, ze fotoradar jest za 300 metrow, to gaz do dechy, zeby zdazyc na swiatlach, a tu cyk :D

*

Offline cichy

  • **
  • 119
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 23, 2005, 00:08:12 »
Można włączyć ostrzeganie tylko dla jednej kategorii własnych poi czy dla wielu?

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 23, 2005, 00:28:50 »
Cytat: rawco
Cytat: Maap
Cytat: tomaszb
A jak już bardzo coś szukać to zastanawia mnie co się stanie, jak w „zasięgu” działania komunikatów o PU / POI będzie np. korek. Czy po paru minutach ciągłe informowanie co 8 sekund np. RADAR za 200m nie będzie to uciążliwe. Może jak prędkość <= X to komunikatów nie ma być?
W świetle tego, co napisał tomaszb widziałbym dodatkową opcję w tym ekranie:

Ostrzegaj od prędkości [70km/h] i tutaj prędkości do wyboru.

Jadąc po mieście 50 km/h nie ma potrzeby być ostrzeganym o Fotoradarze.

Przynajmniej wiesz zeby nie przyspieszac :D
Gdybym nie wiedzial, ze fotoradar jest za 300 metrow, to gaz do dechy, zeby zdazyc na swiatlach, a tu cyk :D
I właśnie po to byłaby taka funkcja jak Ostrzegaj od prędkości [.....km/h] żeby każdy mógł zdecydować czy poniżej określonej prędkości np. 50 km/h też ma go AM ostrzegać czy nie.

Myślę, że większy wybór daje pełniejsze zadowolenie i większą elastyczność większej liczbie użytkowników niż rozwiązanie narzucone z góry.

*

Offline Troll

  • **
  • 214
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 23, 2005, 08:20:02 »
Cytat: cichy
Można włączyć ostrzeganie tylko dla jednej kategorii własnych poi czy dla wielu?
Można włączyć ostrzeganie dla wielu kategorii /dla wszystkich jakie masz/
jest możliwość /raczej konieczność/ skonfigurowania każdej osobno /promień, kąt widzenia, co ile ma się powtarzać komunikat/ dodatkowo do każdej kategorii możesz dodać własnego .wav

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 23, 2005, 09:23:54 »
Wczoraj i dziś miałem okazję dokładnie przetestować ostrzeganie i mam takie spostrzeżenia i propozycje:

1. Kreska wskazująca punkt, przzed którym jesteśmy ostrzegani pokazuje się tylko wtedy, gdy Jadzia podaje odległość, lub odtwarzany jest dźwięk.

Moje propozycje - dodanie w menu ostrzegania:

a) wybór grubości kreski wskazującej (aktualna jest za cienka) np. 1,2,3 mm
b) wybór koloru kreski i ramki wokół punktu
c) czy kreska ma być pokazywana cały czas, czy tylko w trakcie komunikatu
d) Checkbox "autozoomowanie mapy", aby widzieć punkt o którym jesteśmy ostrzegani (mam skale 40m, a AM automatycznie zmieni ją na 270, tak żebym widział punkt)

+ postulowane już wcześniej od jakiej prędkości ostrzegać o konkretnym punkcie.


Na razie tyle :)

*

Offline ryba850

  • 29
  • Asus 696, Samsung Omnia, NavRoad; Automapa, I-GO
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 28, 2005, 01:48:54 »
Podczas testu Bety zauważyłem:
1 komunikat o zbliżaniu się do "czarnych punktów" raz włącza się podczas zbliżania sie do punktu początkowego obszaru a czasem dopiero do konćowego (po co jak już przejechałeś)
2 mapa kilkakrotnie nie przełączyła mi się z trybu Polska na Miasto podczas jazdy
czy zauważyliście podobne zjawiska?
pozdrawiam świątecznie uzytkowników

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 28, 2005, 13:21:41 »
Cytat: ryba850
1 komunikat o zbliżaniu się do "czarnych punktów" raz włącza się podczas zbliżania sie do punktu początkowego obszaru a czasem dopiero do konćowego (po co jak już przejechałeś)

A czy są właściwe POI z obu stron odcinka "czarnego punktu"?

*

Offline ryba850

  • 29
  • Asus 696, Samsung Omnia, NavRoad; Automapa, I-GO
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 28, 2005, 18:51:33 »
Chodzi o punkty z urzędu, a nie dodawane. Na mapie jest tylko jeden punkt, nie ma zaznaczonych skrajnych odcinka, więc tak naprawdę nie mam pojęcia jak to powinno działać. Czasem odcinek ma nawet ponad km, więc Jadzia powinna ostrzegać od strony kierunku jazdy.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
AutoMapa 3.8.0.0 (beta)
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 28, 2005, 19:18:38 »
To przestaw dla tej kategorii kąt na 170 stopni.