AutoMapa 3.5 BETA - testy!

  • 59 Odpowiedzi
  • 16788 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 15, 2004, 13:51:35 »
Hohoho... co to się porobiło! Wystarczy jeden dzień nieobecności i proszę... :)
A poważnie:

1. Menu - ikony
- Faktycznie trudno się przyzwyczaić do "dużych klawiszy" i ikon. Na szczęście dobrze, że można wrócić do "normy". Moim zdaniem domyślnie powinien być jednak ustawiony tryb "normalny".
- Menu ikonowe wymaga jeszcze optymalizacji pod względem ergonomii.
- Dla mnie strzałki czy iks sterujące menu ikonowym są nieładne (nie pasują do ładnych pozostałych ikon).

2. Klawiatura "palcowa"
- Nieporozumieniem jest dla mnie układ ABCDE. Zdecydowanie preferuję QWERTY.

3. Niebieska strzałka a'la kompas
- Co to jest u licha? W czasie nawigacji miałem raz wrażenie, że wskazuje ona namiar (kierunek) na punkt końcowy trasy, ale w innym wypadku tak nie było. Jak na razie nie widzę sensownego jej zastosowania.

4. Blokuj odcinek
- Funkcja super, ale strasznie męczące jest blokowanie dłuższego odcinka w mieście, składającego się z kilkunastu odcinków (od skrzyżowania do skrzyżowania). Może warto byłoby pomyśleć o funkcjonalności "Blokuj od" - "Blokuj do" - dwa punkty definiujące dłuższy odcinek?
- Ikona na mapie (ulicy) - białe przekreślone kółko - nie jest najlepsza. Moim zdaniem lepsza byłaby ikona "zakaz wiazdu" - w odróżnieniu od "zakaz ruchu", która standardowo na mapie oznacza ulice nieprzejezdne.

5. Definicja klawiszy sprzętowych
- Brakuje możliwości definicji klawisza "record" - mi się jednoznacznie kojaży jego użycie z zapisem śladu GPS...
- Brak na liście "Wyzeruj komputer pokładowy"

6. Komputer pokładowy
- Dziwi mnie, że ustalenie kolejnej, nowej trasy nie resetuje go. Moim zdaniem powinno. Nie wiem czy jest to celowe czy błąd.
- Nie jasna jest dla mnie logika przełączania się oilota na komputer

Poza tym - testy trwają... jeden dzień to za mało na wnikliwsze uwagi.

Z nowych rzeczy:
1. Blokowanie - działa OK
2. Trasy przełajowe - dziła OK (i tu moje spostrzeżenie: wtedy niebieska wskazówka a'la kompas wskasuje jeśli zbaczamy z wytyczonej trasy - tylko po kiego grzyba ta strzałka w normalnym trybie nawigacyjnym???

A przy okazji: jeśli mam ustalonych już 9 punktów pośrednich trasy to 9-ty jest niekasowalny! Nie wiem czy to nowy błąd czy tak już było w poprzedniej wersji...

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 15, 2004, 14:21:43 »
Cytat: Cat^
4. Blokuj odcinek
- Funkcja super, ale strasznie męczące jest blokowanie dłuższego odcinka w mieście, składającego się z kilkunastu odcinków (od skrzyżowania do skrzyżowania). Może warto byłoby pomyśleć o funkcjonalności "Blokuj od" - "Blokuj do" - dwa punkty definiujące dłuższy odcinek?
A może tak jak np. w AutoRoute możliwość zaznaczenia obszaru wyłączonego z nawigacji.
I dodatkowo jak szaleć to szaleć: możliwość zaznaczenia że na danym odcinku obowiązuje ruch jednokierunkowy (właśnie teraz jest remontowana droga nr 10 i na pewnym odcinku wprowadzono ograniczenie polegające właśnie na ruchu jednokierunkowym, konsekwencją czego jest że w jednym kierunku jedzie się jak zwykle a w drugim jest objazd).


AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 15, 2004, 14:50:56 »
Strzałka, większe ikony i kompas to jako żywo przypominają mi "starego, dobrego znajomego" TT2 (strzałka jest w zasadzie identyczna!). Apropos klawiatury w którą mam stukać paluchami a nie rysikiem, to nasuwa mi się pytanie - po co to. Ile razy zdarzyło Wam się nie mieć rysika lub czegos innego czym można wstukać dane. Czy naprawdę chcecie brudzić sobie ekran odciskami palców. TT2 nie ma takiej opcji i chyba nikt nie płacze. Ma natomiast większą bardziej wyraźną klawiaturę qwerty- vide posty powyżej- która jest znacznie poręczniejsza aniżeli to co na razie oferuje AM.

*

Offline korrek

  • ***
  • 346
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 15, 2004, 15:03:04 »
Do focusa
Ja bardzo sobię chwalę duże ikony i możliwość nie używania rysika w TT (szczególnie w czasie jazdy). Uważam że pójście tą drogą w AutoMapie jest OK

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 15, 2004, 15:10:54 »
Rowniez nie zgadzam sie z Focusem - jestem przeciwnikiem wyciagania i ciaglego uzywania rysika tym bardziej w samochodzie i popieram rozwiazania oferowane przez AM.

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 15, 2004, 15:29:12 »
Żeby było jasne, to nic nie mam do dużych ikon (wręcz przeciwnie-podobają mi się). A co do wstukiwania danych to jak widać każdy ma swoje preferencje:)

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 15, 2004, 16:23:51 »
Wlasnie wrocilem z pracy i po drodze testowalem nowa AM. Dzieki duzym ikono-przyciskom mozna spokojnie wlaczac i przelaczac rozne funckcje na pockecie w zamocowanym uchwycie przy uzyciu palca. Bez problemu wykonujemy przekonfigurowanie, wlaczenie komputera itd w czasie postoju na czerwonym swietle.

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 15, 2004, 18:01:23 »
Beta testerzy, zwróćcie proszę uwagą na słabą widoczność napisów w nazwach ulic i miejscowości.  Czcionka jest w białej otoczce, (co dobrze widać w poście Wampci). Z dalszej odległości np. gdy siedzi się za kierownicą a PDA jest na konsolecie, literki zlewają się z tłem. Gdyby były czarne, to byłyby lepiej widoczne.

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 15, 2004, 18:18:43 »
Co prawda nie dostałem nowej wersji do testowania ale te duże przyciski przy wyszukiwaniu ulic bardzo mi się podobają. Mam nastałe zainstalowanego Ipaqa w takim miejscu że musze stać by trafić rysikiem w klawiature systemową. Nie mam mowy bym to zrobił w czasie jazdy. A tak palcem mógłbym wpisywać szukaną ulice. Zobaczymy za jakiś czas jak pojawi się pełna wersja czy to naprawde jest wygodne i jak działa to w praktyce. a czy to jeat ABC czy QWERTY to chyba nie ma większego znaczenia.

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 15, 2004, 18:39:41 »
Oczywiscie roznica jest i tu zgadzam sie z osobami forsujacymi QWERTY ale racjonalnie patrzac nie da sie zmiescic qwerty o takiej wielkosci klawiszy zeby sie dalo palcem wpisywac poniewaz juz w ukladzie ABC literki sa minimalne do tego celu a uklad qwerty mozna sobie wlaczyc po staremu. Co do kwestii szybkosci - oczywiscie ze na QWERTY piszemy z przyzwyczajenia szybciej ale bez przesady - przeciez nie piszemy tam wypracowan tylko wklepujemy pare pierwszych liter miasta albo ulicy - czyli ok 4-10 ! wiec strata niewielka

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 15, 2004, 20:45:52 »
Cytat: Korrek
Ja bardzo sobię chwalę duże ikony i możliwość nie używania rysika w TT (szczególnie w czasie jazdy). Uważam że pójście tą drogą w AutoMapie jest OK

Popieram. TT nie bez powodu wprowadził to w ver. 3. Bardzo przydatne w czasie jazdy. Poza tym... wystarczy umyć ręce (no ofense) i ani śladu po plamach (jak w OMO). Ja, jeśli akurat nie wróciłem od manikiurzystki (czytaj: nie miałem stresu skutkujacego obgryzaniem), używam do tego celu czubków paznokci.

Zgadzam się także z opinią, że jesli kosztem układu QWERTY klawisze miałyby być zmniejszone, to lepiej niech zostanie ABC.
Bo, wpisywanie w "Szukaj" to jest najbardziej precyzyjna operacja wykonywana w czasie jazdy.

ABC jest tak samo intuicyjne jak QWERTY. Ten drugi układ służy IMHO przede wszystkim pisaniu 10 palcami.

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 31, 2004, 20:39:36 »
Witam
Nadchodzi kolejna wersja programu glownie poprawiajaca bledy ktore wniosla wersja poprzednia. Mysle ze osoby testujace bete beda dalej wymienialy sie tu uwagami na jej temat i nie ma sensu zakladanie nowego watku bo to nadal beta wersji 3.5 :) .

Ponizej lista istotniejszych zmian od wersji 3.5.0.0:

- Poprawione liczenie średniej prędkości w komputerze pokładowym
  w sytuacjach braku lub błędnego sygnału GPS.
- Lista miejscowości w wyszukiwarce jest teraz sortowana alfabetycznie.
- Lista WBUDOWANYCH kategorii w oknie dodawania/edycji PU jest teraz
sortowana alfabetycznie.
  Na początku są zawsze pokazywane kategorie zdefiniowane przez użytkownika.
- Rozszerzona liczba funkcji możliwych do podłączenia do przycisków
sprzętowych.
- Dodane wyświetlanie (nad nazwą woj./dzielnicy) także nazwy pobliskiej
miejscowości,
- W menu Nowy Punkt Użytkownika klawisze sprzętowe uruchamiają odpowiednio
opcje
  dodawania punktu:
     Enter - W punkcie GPS
     Lewo - Po jego lewej stronie
     Prawo - Po jego prawej stronie
- Poprawiony moment dodawania PU tak by punkt zapamiętywany był
  w momencie uruchomienie opcji dodawania a nie dopiero po wybraniu strony
drogi.
- Dodany kod pozwalający na wyłącznie BT Browser (Menu -> Ustawienia ->
Dalej -> Model urządzenia).
  Dzięki temu użytkownik nie jest zmuszany przez Windows do każdorazowego
ręcznego wybierania
  urządzenia GPS. W tej wersji funkcji działa tylko dla kilku modeli iPaq.
- Dodana logika wymuszająca restart połączenia z GPS jeśli AutoMapa wykryje
  "obudzenie" PocketPC z uśpienia.
- Poprawiny błąd kasowania 9-tego punktu PRZEZ trasy.
- Zmieniona nazwa kategorii "Wypożyczalnie..." na Sprzęt sportowy.
- Poprawiony algorytm przyporządkowujący miejscowość do wskazanego punktu.
- Poprawiona nawigacja w przypadku rozjazdu dwóch dróg i zerowego kąta
  pomiędzy kierunkiem jazdy i nowym kierunkiem za węzłem trasy.
- Poprawiona nawigacja przy zawracaniu na rondzie tak podawana była
  nazwa ulicy docelowej a nie nazwa ronda.
- Poprawione ukrywanie belki systemowej po restarcie wątku GPS z
odbiornikiem BT
  i wyświetleniu na ekranie BT Managera z Windows.
- Rozszerzona lista kategorii POI/PU.
- Zmieniony sposób oznaczania zablokowanych odcinków drogi (inny kolor plus
ikona znaku drogowego).
- Przyspieszony 2-krotnie czas restartu wątku GPS w przypadku gdy brak
danych na porcie COM.
- Dodana możliwość włączenia GPS nawet jeśli funkcja automatycznego
wykrywania GPS
  nie wykryła odbiornika (bo np. nie był jeszcze wtedy włączony lub
podłączony).
- Dodane ponowne otwieranie wszystkich używanych plików po "przebudzeniu"
urządzenia.
  Zmiana ta ogranicza występowanie błędu dostępu do plików na wolno
budzących się kartach SD/CF.
- Dodana możliwość zerowania parametrów komp. pokładowego. Odpowiednie menu
pojawia się po
  kliknięciu po prawej stronie panela komputera pokładowego.
- Dodane zapamiętywanie po restarcie, że AutoMapa była w trybie
pełnoekranowym.
- Poprawione zapisywanie definicji trasy tak by pamiętała parametr
  określający czy ograniczenie kategorii dróg dotyczy również początku i
końcu dłuższych tras.
- Poprawiona obsługa wtyczki startu AutoMapy na ekranie Today.
- Poprawiony błąd rozwijania listy kategorii w oknie edycji/dodawania PU
(występował
  tylko na niektórych modelach PPC).
- Poprawiony błąd powodujący obcinanie do 30 znaków opisów PU.
- Poprawiony błąd odrysowywania ekranu szczegółów PU.
- Poprawiona ergonomia układu przycisków m.in. w menu Trasa

Z tego co pierwsze rzucilo mi sie w oczy z wypisanych tu nowosci to dodanie opcji ktora wczesniej implementowal osobny programik BT Tweak uwalniajacy nas od wybierania GPSu na BT ... a ktory to ja posadzalem czasami o wylaczanie sie mojego IPAQa w czasie pracy z AM .... no bo na cos trzeba zawsze zgonic ;)

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 01, 2004, 09:42:04 »
OK. Już zaczynam testy :)

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 01, 2004, 16:54:35 »
Czy w waszych wersjach rowniez nie mozna zminimalizowac AM?

Dodatkowo mam taki blad:
[pic=http://www.klub.chip.pl/joeblack/GPS/error3.jpg][pic=http://www.klub.chip.pl/joeblack/GPS/error2.jpg]
podczas edycji PU klawiatura systemowa sie nie pojawia tak naprawde.
Zamiast tego dostajemy to co bylo ost. na pulpicie.
Na zdjeciu widac czesc BT browsera.
Czasami pokazuje sie klawiatura , natomiast nie mozna jej uzywac.

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 01, 2004, 17:14:44 »
U mnie to chodzi wyśmienicie. Dziwny problem, może jakiś program w pracujący w tle zakłuca AMke.

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 01, 2004, 17:45:21 »
U mnie zas pojawil sie blad ktorego nigdy wczesniej nie bylo i ma na pewno zwiazek z opisana funkcja:
(- Dodane ponowne otwieranie wszystkich używanych plików po "przebudzeniu"
urządzenia.
Zmiana ta ogranicza występowanie błędu dostępu do plików na wolno
budzących się kartach SD/CF.)

Problem w tym ze NIGDY WCZEŚNIEJ nie bylo bledu a teraz pojawia sie brak dostepu do pliku ... i tu sciezka do pliku na karcie.

Potwierdzam błąd zgłoszony przez Joe Black - faktycznie klawiaturka nie działa - tak jakby coś sie tam zaznaczało ...

PS. Wkurzylo mnie to jak przeczytalem ze obcinanie opisów PU do 30 znaków to błąd a nie zaplanowana cecha. Wcześniej wklepałem dużo cennych informacji które mi AM wycieła zanim to zauważyłem i cała praca poszła na marne :(

*

Offline adm20

  • 16
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 01, 2004, 23:01:03 »
Proponuje zmienic uklad pierwszej strony menu TRASA.
Na druga strone przezucic opcje:
"przelajowa" (rzadko uzywana); "start"; "przez"; "koniec" (dostepne przez przytrzymanie na ekranie mapy)
Na pierwsza strone przeniesc"
"start = GPS"; "punkty trasy"; skasuj trase"; "wczytaj trase"

*

Offline adm20

  • 16
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 02, 2004, 23:12:21 »
Cytat: Joe Black
Czy w waszych wersjach rowniez nie mozna zminimalizowac AM?

Dodatkowo mam taki blad:
[pic=http://www.klub.chip.pl/joeblack/GPS/error3.jpg][pic=http://www.klub.chip.pl/joeblack/GPS/error2.jpg]
podczas edycji PU klawiatura systemowa sie nie pojawia tak naprawde.
Zamiast tego dostajemy to co bylo ost. na pulpicie.
Na zdjeciu widac czesc BT browsera.
Czasami pokazuje sie klawiatura , natomiast nie mozna jej uzywac.

Testuje wersje BETA i mam podobny problem. Niemoge wprowadzic dancyh nowego PU. Z calego ekranu dziala jedynie (na szczescie) ANULUJ.

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 02, 2004, 23:21:23 »
Ten efekt występuje ale tylko wtedy, gdy wyłączy się klawiaturę (przynajmniej u mnie). Przyciski działają prawidłowo.

Z kolei funkcja włącz/wyłącz podświetlanie powoduje WYŁĄCZENIE wyświetlacza (Casio Cassiopeia E-200) a to mi się nie podoba. Wystarczyłoby wyłączenie świetlówki podświetlenia ekranu. Jednak dla niektórych osób funkcja włącz/wyłącz ekran byłaby bardzo użyteczna. Ale należy to rozróżnić i wyraźnie oddzielić.
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline lechupe

  • ****
  • 781
  • Sprzęt: MDA C3, MDA III, Mio p550, jakies gpsy...
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 03, 2004, 10:43:37 »
w MDA, po wyłączeniu AM nie działa klawisz "zielonej słuchawki". Przypuszczam, ze program zawłaszcza ten klawisz do jakis celow i nie zwalnia po zakończeniu ?

Pomaga reset...
W ogole mam wrazenie ze program zostawia cos w pamieci i MDA jest potem jakis taki zmulony
(BTW porownujac AM 3.5 z TT3 po raz pierwszy widze ze AM jest szybsza...)

*

Offline p0li

  • 16
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 15, 2004, 11:50:01 »
Cytat: WampciaXP
Wszystko ładnie ale dla kogo przeznaczony jest układ AZERTY ?

dla francuzów

*

Offline ViPeR

  • 20
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 19, 2004, 12:52:17 »
Witam.

Tak czytając rózne wątki o AM myśle że powinni wprowadzić opcje indywidualnych ustawień "Menu" na podobnej zasadzie jak dostosywywanie "paska narzędzi" np. w Outlook'u.
Wtedy każdy dopasuje sobie menu w AM wedle wlasnych potrzeb.
Opcja "dodaj" i "usun" mogla by być dostępna np. podczas instalacji.
Jakas zakladka "Zaawansowane" i tam bardziej wymagajacy dokonywali by zmian "Menu" "pod siebie".

Co sadzicie o takiej opcji???

Jesli sie Wam spodoba to podesle te sugestie do AM i zapytam o możliwości wprowadzenia.

Pozdrawiam
ViPeR

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 23, 2004, 11:53:08 »
Niezła myśl. A niech to nawet będzie prosty plik konfiguracyjny *.ini gdzie można sobie w odpowiednich sekcjach pogrupować to co ma być i gdzie ma być dostępne. Popieram pomysł :)
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 24, 2004, 21:51:29 »
No to moi drodzy mamy kolejną betę do testowania, tym razem w wersji 3.5.1.5. Wersja 3.5.1.5 zawiera nastepujace poprawki wprowadzone po beta testach wersji 3.5.1.3:

- ZMIENIONE
Algorytm wyznaczania nawigacji. Zmieniona obsługa sytuacji:
Rozjazd: takie same drogi i zmiana nazwy; małe rozwarcie skrzyżowania = nie wolno prostować
Rozjazd: takie same drogi; małe rozwarcie skrzyżowania = nie wolno prostować
CZYLI: nie jest sprawdzana zmiana nazwy.
Zmiana ta poprawia zachowanie na niektórych rozjazdach z bardzo
małymi różnicami w zmianie kierunku, choć może czasem powodować "nadmiarowe" komunikaty.

- POPRAWIONE
Algorytm wyznaczania nawigacji. Dołożona obsługa sytuacji: Rozjazd: trasa w prawo, rozjazd z mniejszym kątem w lewo, kontunuacja tą samą ulicą i większą drogą = prostujemy

- POPRAWIONE
Usuniety blad powodujacy niewielkie spowolnienie wyszukiwania informacji i rysowania map.

- POPRAWIONE
Blad w funkcji rysującej nazwy województw/dzielnic.

- ZMIENIONE
Połączenie w jedną opcję resetowania dystansu i czasów w komp.
pokładowym. Reset tylko jednego z parametrow powodowal niepoprawne wyswietlanie predkosci srednich itp.

- POPRAWIONE
Blad w obsłudze wyników wyszukiwania POI powodujący zawieszenie
programu.

- POPRAWIONE
Zachowanie klawiaturki systemowej na ekranie edycji/dodawania PU.Problem występował na niektórych modelach PocketPC.

- POPRAWIONE
Odświeżanie ekranu okna dialogowego edycji PU.

- POPRAWIONE
Blad rejestrowania klawiszy sprzętowych do obsługi w AM podczas
uruchamiania w trybie pełnoekranowym.

No pięknie :) już beta .3 była niezłym krokiem do przodu w stosunku do wersji handlowej - ale ja osobiście czekam na rewolucję w wyznaczaniu tras. Może być wolniej, ale bez prowadzenia na manowce. Doczekam się?
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 24, 2004, 22:30:16 »
Szybki jesteś ;)

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 24, 2004, 23:42:46 »
Cytat: wampciaxp
Szybki jesteś ;)

Nieźle! Wrzuciłeś posta w 3 minuty po tym jak dostałem maila z AM :)

Dziś już mi się nie chce samochodu odpalać, żeby ztestować, ale jutro potestuje jak bede się szwendał po mieście :))

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 25, 2004, 15:32:46 »
Nadal podczas właczania funkcji wyszukiwawczych w AM uaktywnia sie górny pasek Windowsa co mym zdaniem stanowi utrudnienie gdyż klikając na X mozna po wybraniu wyświetlania określonych POI na jakiś czas wyłaczyć AM

[pic=http://www.gosiakkk.republika.pl/Automapa/K.jpg]

Kolejną rzeczą są nie poprawione dolne przyciski X i > które dla wygody obsługi winny być większe.

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 25, 2004, 16:24:57 »
Z tym gornym paskiem Windowsa i przypadkowym zamykaniem AM juz pisalem do AM ale widac zlewają to. Ogolnie wiele zgloszonych bledów pozostało np. funkcja wyłączająca LCD nadal nazywa się wyłącz podświetlanie, znaczek X zamykający AM w paru momentach,  pasek przewijania w znalezionych miastach/ulicach pozwala na przwijanie po kliknieciu a przytrzymanie wlacza tryb zaznaczania, klawiatura niby juz dziala ale zrobili to domowa metoda wiecznego otwierania co ulamek sekundy i w tle i tak zostaja bledy a znaczek klawiatury miga, czasami pojawia się błąd z przerysowywaniem trasy, błędne algorytmy i uciekanie trasy z drogi. Dla mnie to lekka zlewka

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 03, 2004, 21:24:44 »
czy AM pokazuje u WAS jakieś lotniska??????

AutoMapa 3.5 BETA - testy!
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 03, 2004, 21:41:08 »
Niestety nie pokazuje lotnisk ale i innych POI też nie ma w bazie np radary, sklepy nocne itp