AM 6.5 Beta 2

  • 311 Odpowiedzi
  • 68292 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AM 6.5 Beta 2
« Odpowiedź #300 dnia: Maj 31, 2010, 21:28:59 »

Zdecydowanie masz rację. W v.6.2 ostrzeganie działało zupełnie inaczej.
Przy "Powtarzaj co..." nie zmieniała się skala przy każdym powtarzeniu ostrzeżenia, oraz dla "Pokazuj aż do minięcia" i "Informuj o odl. do punktu", odległość była wyświetlana bez przerwy - teraz niestety nie. Te elementy najwyraźniej kuleją.



Widze Bilunia ze Ty dokładnie wiesz o co mi chodzi. I tak jak napisałeś te elementy ostrzegania kuleją.

« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2010, 21:33:33 wysłana przez kwojtow »

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 Beta 2
« Odpowiedź #301 dnia: Maj 31, 2010, 21:36:08 »
Widze Bilunia ze Ty dokładnie wiesz o co mi chodzi. I tak jak napisałeś te elementy ostrzegania kuleją.
Dopisałem trochę w poprzedniej wypowiedzi. (Pisaliśmy jednocześnie) :wink:

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AM 6.5 Beta 2
« Odpowiedź #302 dnia: Maj 31, 2010, 21:40:24 »
Widze Bilunia ze Ty dokładnie wiesz o co mi chodzi. I tak jak napisałeś te elementy ostrzegania kuleją.
Dopisałem trochę w poprzedniej wypowiedzi. (Pisaliśmy jednocześnie) :wink:

Zgadza sie. Jest tak jak piszesz. I ma to na pewno swoje plusy. Tylko zauwazylem ze np dla kategorii Fotoradar stacjonarny 40km/h ostrzeganie działa tak jak w wersji 6.2. Wiec cos tu jest skopane bo nie jest ujednolicony ten cały schemat ostrzegania przez AM.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2010, 21:48:17 wysłana przez kwojtow »

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: AM 6.5 Beta 2
« Odpowiedź #303 dnia: Maj 31, 2010, 22:08:19 »
W obydwu betach nie była blokowana możliwość edycji ekranu.
Wcześniej trzeba było pokazać przyciski m. in. suwak zoomu, aby dokonać edycji okienek w pilocie, teraz to działa niezależnie.

Chyba trochę się przyzwyczaiłem, iż nie muszę być precyzyjny w tykaniu ekranu, jak mam zablokowaną możliwość edycji pilota
--
Pozdrawiam
Maciej

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.5 Beta 2
« Odpowiedź #304 dnia: Maj 31, 2010, 22:16:17 »
Pisałem o tym przecież wcześniej że ostrzeganie działa niepoprawnie. Widzę że niektórym jest w to ciężko uwierzyć ( i nie mam tu wcale na myśli Ciebie Akubit).

Widzisz, to nie jest kwestia wiary  :ohreally: Tutaj tylko można mówić o konkretach. Widziałem już na tym forum setki wpisów z najróżnejszymi bzdurami, których jedyną przyczyną była nieznajomość ustawień programu. I nadal nie jestem przekonany, że masz rację, bo stwierdzenie, że ostrzeganie działa niepoprawnie jest delikatnie mówiąc mało konkretne. Owszem, jest jakiś tam problem z wyświetlaniem odległości do punktu w trakcie ostrzegania, ale prawdę mówiąc mam to wyłączone i myślę, że waga tego problemu dla większości userów jest nikła.
Problem jest w tym, że ja (i nie tylko ja) nie zauważyłem omijania ostrzegania przed POI w normalnych warunkach. Tu, w tym wątku pokazywane są warunki nienormalne, gdzie punkty są oddalone od siebie o 50-100m. Jestem przekonany, że w poprzednich wersjach również ten problem występował, a być może wystarczyło zmienić parametr "pokazuj aż do minięcia", żeby zaczął być widoczny. Tylko wtedy nikt tego nie zauważył.
Może spróbuję wykonać jakieś testy na wersji obecnej i 6.2, żeby sprawdzić działanie ostrzegania na jakićhś dziurach, czy innych bzdurach, ale nie ręczę, że wytrzymam to trajkotanie, czy bimbanie co 10 metrów, co samo w sobie jest jakąś porażką.

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AM 6.5 Beta 2
« Odpowiedź #305 dnia: Maj 31, 2010, 22:39:37 »
[mod]Cytowanie całego postu poprzednika przy odpowiedzi bezpośrednio po nim uważamy za faux pas [/mod]

Widzisz, to nie jest kwestia wiary  :ohreally: Tutaj tylko można mówić o konkretach. Widziałem już na tym forum setki wpisów z najróżnejszymi bzdurami, których jedyną przyczyną była nieznajomość ustawień programu. I nadal nie jestem przekonany, że masz rację, bo stwierdzenie, że ostrzeganie działa niepoprawnie jest delikatnie mówiąc mało konkretne. Owszem, jest jakiś tam problem z wyświetlaniem odległości do punktu w trakcie ostrzegania, ale prawdę mówiąc mam to wyłączone i myślę, że waga tego problemu dla większości userów jest nikła.
Problem jest w tym, że ja (i nie tylko ja) nie zauważyłem omijania ostrzegania przed POI w normalnych warunkach. Tu, w tym wątku pokazywane są warunki nienormalne, gdzie punkty są oddalone od siebie o 50-100m. Jestem przekonany, że w poprzednich wersjach również ten problem występował, a być może wystarczyło zmienić parametr "pokazuj aż do minięcia", żeby zaczął być widoczny. Tylko wtedy nikt tego nie zauważył.
Może spróbuję wykonać jakieś testy na wersji obecnej i 6.2, żeby sprawdzić działanie ostrzegania na jakićhś dziurach, czy innych bzdurach, ale nie ręczę, że wytrzymam to trajkotanie, czy bimbanie co 10 metrów, co samo w sobie jest jakąś porażką.
[/quote]

Ja Cie doskonale rozumiem Akubit. Wiem ze niektorzy pisza ze cos nie dziala nie majac bladego pojecia o konfiguracji programu. Ale to akurat nie ten przypadek :) Poza tym gwarantuje Ci ze w poprzednich wersjach było dobrze na milion procent !!! i nie chodzi tu wcale o odleglosci miedzy punktami. Ps. Ja nie mam bimbolenia i trajkotania bo mam np ustawione: "Powtarzaj ostrzeżenie co: Raz".
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2010, 23:07:47 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 6.5 Beta 2
« Odpowiedź #306 dnia: Maj 31, 2010, 22:56:41 »
... Wiem ze niektorzy pisza ze cos nie dziala nie majac bladego pojecia o konfiguracji programu. Ale to akurat nie ten przypadek :)...
Oni też tak twierdzili - więc nie ma co się obruszać, że zachciało się (podejrzewam, że o mnie chodzi  :wink: ) komuś konkretów.
Dość niedawno był wątek, gdzie gościu też się zapierał a okazało się, że miał ustawione ostrzeganie dla prędkości pow XX km/h i dlatego nie miał czasem ostrzeżenia.

P.S. Tnij cytaty, plissss....
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AM 6.5 Beta 2
« Odpowiedź #307 dnia: Maj 31, 2010, 23:02:56 »
A u mnie ostrzeganie działa niby poprawnie. Piszę, że działa niby, bo nie wiem czy tak w rzeczywistości jest. W opcjach ostrzegania jest punkt "pokazuj aż do minięcia" co jak mniemam powinno działać w ten sposób, że ostrzeżenie o danym punkcie POI jest wyświetlane aż do momentu minięcia tego punktu. Niestety u mnie tak to nie wygląda, bo pomimo zaznaczenia tej opcji ostrzeżenie jest wyświetlane, ale znika po ok sekundzie, jeszcze na długo przed minięciem punku.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: AM 6.5 Beta 2
« Odpowiedź #308 dnia: Maj 31, 2010, 23:16:40 »
... ale znika po ok sekundzie, jeszcze na długo przed minięciem punku.

No własnie ...

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 6.5 Beta 2
« Odpowiedź #309 dnia: Maj 31, 2010, 23:18:35 »
Wg. mnie ostrzeganie teraz działa następująco.
Takie elementy ostrzegania jak:
- przybliżanie mapy
- ramka
- linia z odległością
pojawiają się tylko na czas trwania komunikatu.
Potem mapa oddala się, ramka z linią i informacją o odległości znikają aż do następnego komunikatu.
Dopiero od odległości ok.100m od POI, aż do jego minięcia, mapa cały czas jest przybliżona, jest ramka i linia z odległością.
I takiego pokazywania się POI (a właściwie elementów ostrzegania o zbliżaniu się doń) nie nazywałbym błędem. Można się pokusić jedynie o stwierdzenie, że zmiana nie poszła we własciwym kierunku.
Choć na początku tak uważałem - to po blisko miesiącu obcowania z takim a nie innym algorytmem ostrzegania się oswoiłem i muszę przyznać, że ma swoje plusy.

Połączone: Maj 31, 2010, 23:20:08
... ale znika po ok sekundzie, ...
Niech zgadnę - tyle mniej-więcej trwa komunikat glosowy?
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2010, 23:20:08 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Bilunia

Odp: AM 6.5 Beta 2
« Odpowiedź #310 dnia: Maj 31, 2010, 23:20:48 »
...... Niestety u mnie tak to nie wygląda, bo pomimo zaznaczenia tej opcji ostrzeżenie jest wyświetlane, ale znika po ok sekundzie, jeszcze na długo przed minięciem punku.
A zerknij do mojej wypowiedzi:
http://pdaclub.pl/forum/automapa/am-6-5-beta-2/msg1307686/#msg1307686
Właśnie opisałem tam różnice działania poprzedniej (6.2) i aktualnej wersji AM (beta) w tej kwestii, ze wszelkimi niuansami. :wink:
Główny problem moim zdaniem tkwi w tym, że jeżeli wybieram "Pokazuj aż do minięcia", to program powinien to realizować, a beta puszcza punkt, mapa się oddala (jeżeli mamy włączone przybliżanie), po czym cykl się powtarza przy powtarzaniu komunikatu :shock:. To jest chore - przynajmniej moim zdaniem  :wink:.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2010, 23:28:12 wysłana przez Bilunia »

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.5 Beta 2
« Odpowiedź #311 dnia: Maj 31, 2010, 23:22:51 »
... ale znika po ok sekundzie, jeszcze na długo przed minięciem punku.

No własnie ...

Nikt nie neguje tego drobnego błędu, ale od tego daleko do pomijania ostrzeżeń (nie mam na myśli sekwencji ostrzeżeń, bo IMHO tu zawsze były problemy, pewnie ze względu na wydajność sprzętu).