AM 6.10 beta mapa 1112

  • 146 Odpowiedzi
  • 48795 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

PapaD

Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 20, 2011, 23:37:47 »
jak czytam ten wątek, to mnie jedna refleksja naszła. Co użytkownicy takiego zrobili producentowi, że tak kurczowo trzyma się polityki, która nie pozwala wgrać mi nowej mapy do w miarę stabilnej ostatniej oficjalnej wersji. Na cholerę sobie fundować takie jazdy, jakie tu opisujecie ? Już nawet spróbowałem i zainstalowałem sobie samą najnowszą mapę do wersji 6.9b, zarejestrowałem i niestety na niektórych trasach pojawia się problem pliku hubnet i kicha, musiałem przywrócić AM z kopii zapasowej, czyli cofnąć się do poprzedniej mapy, a już było tak miło jak dwie pierwsze trasy wyznaczyły sie prawidłowo, ech :(

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 20, 2011, 23:57:08 »
Same przesuwają się punkty :"cel" i "przez" nieoczekiwanie na trasie info "punkt trasy" kilkanaście km wcześniej niż w realu; po rzekomym osiągnięciu celu druga próba wyznaczenia trasy bez mojej ingerencji, ale bezskuteczna coś beta się zapętliła. Pomogło zamknięcie programu i na nowo podanie celu. Te dziwne zachowania, nagłe zmiany pozostałego dystansu być może po pobraniu danych z LD,

Miałem prawie identyczne zdarzenie, zgłoszone do supportu. Po rekalkulacji wszystko wróciło do normy. Nie musiałem zamykać AM.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 21, 2011, 00:08:44 »
        drogi i obwodnice przygotowane do odblokowania poprzez LiveDrive!: ... trasa S74 koło Kielc
Tere fere. LD nie odblokowuje małego odcinka S74 i w jedną stronę sobie nie pojeździmy.
Już odblokowana chyba.
Ale za to taka ciekawostka  :mrgreen:


Niezłe utrudnienie  :grin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 00:13:40 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 21, 2011, 00:40:35 »
Do pobrania skórka przystosowana do nowej bety. :banan: - jest trochę zmian we wszystkich plikach ..., w samej skórce coś namieszali w wyświetlaniu przycisków w komputerze (jeszcze to poprawię).
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 21, 2011, 01:37:45 »
(...)
Już odblokowana chyba.
Ale za to taka ciekawostka  :mrgreen:
(...)
Niezłe utrudnienie  :grin:
Nic nowego U mnie w Łodzi takie znaczki są już od kilku wersji. Pozycja N 51:45:02,303; E 19:35:23,111. Podają, że od 2011-08-26.
Zatem cierpliwości, albo szczęścia.

*

Offline QbasQ1

  • **
  • 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TravelPilot 500 (480x272); Galaxy SII
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 21, 2011, 03:09:06 »
Darek_Foto Czy w grafikach zrobiłeś zmiany?
Pozdrawiam i dzięki za nowe skórki.
QbasQ1 :)

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 21, 2011, 07:56:59 »
ja szczerze mówiąc nie umiem znaleźć tej obwodnicy Bytomia

Bo ona jeszcze nie istnieje, a raczej tylko malutki fragment. Budują, ale końca nie widać...
--
twinsen

*

pliers

Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 21, 2011, 08:24:27 »
to ja wiem, tylko że AM napisała że ta obwodnica jest do odblokowania przez LiveDrive! . Może LiveDrive! będzie umiał także dorysowywać drogi :D

*

Offline macluke

  • **
  • 180
  • Sprzęt: Mio p550m; Dell Axim X3
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 21, 2011, 08:31:07 »
jak czytam ten wątek, to mnie jedna refleksja naszła. Co użytkownicy takiego zrobili producentowi, że tak kurczowo trzyma się polityki, która nie pozwala wgrać mi nowej mapy do w miarę stabilnej ostatniej oficjalnej wersji. Na cholerę sobie fundować takie jazdy, jakie tu opisujecie ?
Korzystam z tego programu od wersji 3. Testowałem wszystkie wersje 4 i 5, potem, m.in. z braku czasu dałem sobie spokój. Teraz nieopacznie zainstalowałem betę 6.10 i... efekt jak zwykle. Już nigdy więcej nie zainstaluję żadnej bety. Producent tego oprogramowania stroi sobie żarty z użytkowników i to za moje własne pieniądze. Znowu wyszła wersja, która nie nie powinna ujrzeć światła dziennego.

Dodam, że świadomie kliknąłem potwierdzenie na stronach AM, że zdaje sobie sprawę z potencjalnych błędów, itp.
Ale odrobinę irytujace dla mnie jest, niektórzy się w ogóle nie uczą na swoich błędach  :S
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 08:58:02 wysłana przez macluke »

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 21, 2011, 10:23:51 »
Czy ktoś korzystał już z tras Targeo z kodem PIN?

Brak mi w programie powiązania programu z kontem z Targeo .

*

Offline kiniu

  • *
  • 89
  • Sprzęt: Goclever4366FMBT & HTC HD2  & (FSn560)
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 21, 2011, 11:44:31 »
Czy ktoś korzystał już z tras Targeo z kodem PIN?

Brak mi w programie powiązania programu z kontem z Targeo .

Właśnie też się zastanawiam jak to ma działać. Może trzeba zrobić eksport trasy z targeo do pliku i otworzyć w am (ale to już było) Szkoda że producent nie wyjaśnia jak działają nowe funkcjonalności tylko trzeba się samemu domyślać.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 21, 2011, 14:23:42 »
............. Producent tego oprogramowania stroi sobie żarty z użytkowników i to za moje własne pieniądze. Znowu wyszła wersja, która nie nie powinna ujrzeć światła dziennego.

Dodam, że świadomie kliknąłem potwierdzenie na stronach AM, że zdaje sobie sprawę z potencjalnych błędów, itp.
Ale odrobinę irytujace dla mnie jest, niektórzy się w ogóle nie uczą na swoich błędach  :S
Kliknąłeś świadomie ale chyba bez zrozumienia  :P  Człowieku! Beta to Beta   B)   Na wersji finalnej wieszaj tyle psów ile uważasz ale Betę instaluj tylko wtedy gdy jesteś na wszystko gotowy ,Jak nie to odpuść i nie narzekaj bo jest napisane że to beta i babole mogą być. Ile było płaczu jak beta testy były na zaproszenia dla wybranych, teraz są dla wszystkich chętnych i też niedobrze :-| 
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

PapaD

Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 21, 2011, 15:03:27 »
Kolego macluke nie martw się, jeszcze będą pewnie ze dwie bety, a na końcu wersja przedpremierowa (RC1),  która o dziwo też będzie wystawiona w dziale do testowania bet, co oznacza, że pobierasz ją na własną odpowiedzialność. To jest dopiero zabawne co nie ? :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 15:12:58 wysłana przez PapaD »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 21, 2011, 15:04:41 »
Do pobrania skórka przystosowana do nowej bety. :banan:
Czy wystarczy podmienić pliki z grafikami czy trzeba wszystko?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 21, 2011, 15:14:58 »
Mam problem na HD2 - po wyznaczeniu trasy wywala mnie z AutoMapy. Czy inni tez tak mają ?
Instalacja na sformatowaną kartę, bez żadnych zmian.

*

PapaD

Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 21, 2011, 15:20:44 »
Kliknąłeś świadomie ale chyba bez zrozumienia  :P  Człowieku! Beta to Beta   B)   
Kolego proponuję czytać wypowiedzi również ze zrozumieniem, a nie tak jak Ci wygodniej do wyśmiania. Kolega napisał chyba wyraźnie, że potwierdził ryzyko bety świadomie, wiedząc, co beta za sobą niesie. Kolega macluke zapewne chciał nam powiedzieć, że w głowie mu się nie mieści i nie tylko jemu, że producent AM mając takie doświadczenia z przeszłości może nam nie po raz pierwszy wystawiać takiego nawet w minimalnym stopniu nieprzetestowanego gniota, co w prostej linii godzi w jego reputację w oczach betatesterów i zwyczajnie marnuje ich czas, no może poza naczelnymi testerami, którzy wszystko przyjmują ze zrozumieniem i wyrozumiałością. Powiedz uczciwie, czy po przeczytaniu takiego opisu do zmian w nowej wersji jesteś w stanie uczciwie testować betę ? Czy wiesz jak te zmiany faktycznie powinny działać, żeby móc uczciwie testy przeprowadzić ? No właśnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 15:22:42 wysłana przez PapaD »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 21, 2011, 15:32:25 »
No właśnie...
Widzę, ze niektórzy oczekują od bety jakości przynajmniej RC i nigdy do nich nie dotrze, że beta ma prawo generować wszelkie babole.  :-|
A narzekanie, że beta jest be i dodanie, że w pełni świadomie się zainstalowało niepełnowartościowy produkt mnie po prostu rozwala.  :E
Inna bajka jakiej jakości są wersje finalne.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 21, 2011, 15:43:13 »
Kolego "ycbo"
Nie mam takiego problemu. Instalacja na poprzednią wersję i bez formatu.To co mam złe to problem, który wcześniej 
 opisałem dotyczący "minimalizuj". Napisałem do supportu.

*

PapaD

Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 21, 2011, 15:45:55 »
Widzę, ze niektórzy oczekują od bety jakości przynajmniej RC i nigdy do nich nie dotrze, że beta ma prawo generować wszelkie babole.  :-|
zgadzam się z Tobą, ale jakaś granica zwykłej przyzwoitości mogłaby być zachowana, nieprawdaż ? Producent mi pisze, uproszczona rejestracja. Myślę sobie ekstra i wczoraj udało mi się zarejestrować mapę tylko z poziomu urządzenia, bo o tradycyjnej rejestracji mogłem wczoraj zapomnieć. Mieliło i mieliło w kółko. I co ja mam sobie pomyśleć . Urządzenie mam masowe i wspierane przez producenta i co , no wiadomo :-) A czytałeś, że spro osób nie mogło aktywować mapy i udało im się to tylko dzięki posiadaniu internetu w urządzeniu. I to między innymi dowód na brak zwykłej przyzwoitości. Wiem, że tym nie przekonam Ciebie, Rukata i jeszcze kilku innych osób. Ja wielkrotnie w przeszłości instalowałem bety innych programów i wierz mi , że producent AM w kwestii bet jest moim zdecydowanym liderem robienia sobie jaj z testera, który zainstalował sobie program i poświęca swój czas. A pamietasz sytuację jak mielismy bety, a w wersji finalnej i tak zrobili coś po swojemu, czego nie było w betach. To chyba dotyczyło kolorków dla live drive. Więc po co było beta testowanie. od tamtego właśnie momentu zaprzestałem zabawy w bety.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 21, 2011, 15:54:52 »
Cytat: PapaD
...od tamtego właśnie momentu zaprzestałem zabawy w bety.
Ale od komentowania jakoś się powstrzymać nie możesz.
Ciekawe że zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci, co nie mają nic do powiedzenia.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 21, 2011, 16:00:14 »
Witam!
Ja wczoraj też miałem problem z rejestracją na Blow50Ybt. Instalowałem nakładkowo na 6.9b EU w czytniku ale po uruchomienia w GPS wyświetlił się komunikat o niezarejestrowanej mapie. Nic nie pomagało więc skasowałem wszystko i instalowałem od zera w czytniku. Po wykonaniu przełożeniu do urządzenia i ponownym włożeniu jej do czytnika nie dochodziło do rejestracji bo wciąż wyświetlało się okienko mówiące o konieczności przełożenia. Ponieważ nic nie pomagało podłączyłem urządzenie kablem USB do komputera i dokonałem rejestracji poprzez program instalacyjny 6.10beta.

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 21, 2011, 16:05:14 »
Koledzy jeszcze raz :-|   Czepiajmy się wersji finalnej.
Wersja  beta jest do testów dla chętnych którzy są gotowi się w to bawić .  Robią to na własne ryzyko ale bez przymusu. Dlatego wydaje mi się bez sensu mówienie/pisanie że producent nas  wykorzystuje , olewa, daje nam g..o zamiast programu itp.

  Gdy da nam g..o zamiast wersji finalnej aaaaaaa.... to co innego  :E :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 21, 2011, 16:18:03 »
Dali ciała A4 - póki co bezpłatna Katowice-Wrocław niestety w AM 6.10 jako płatna!

Zaraz trasa z Nysy  do Głogowa , potestuję nową AM!

Bądźmy dokładni, to jest błąd mapy 1112 a nie programu 6.10

Nawet bym tego błędem nie nazwał, przecież ten odcinek miał być płatny od 1 stycznia ...
dopiero co okazało się, że nie zdążą z bramkami w terminie

Z tego co widze, to jednak blad. Wg AM beta bramki beda od zjazdu na Katy Wroclawskie, a w rzeczywistosci buduja je za zjazdem na Wroclaw w strone Katowic.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 21, 2011, 16:59:30 »
Do pobrania skórka przystosowana do nowej bety. :banan:
Czy wystarczy podmienić pliki z grafikami czy trzeba wszystko?
Trzeba podmieniać wszystko. Grafiki, to akurat zostają te same ..., bo zastępują się inteligentnie.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 21, 2011, 17:17:29 »
Gdy da nam g..o zamiast wersji finalnej aaaaaaa.... to co innego  :E :E

Hmm o ile mnie pamięć nie myli to od przyzwoicie działającej wersji 5.3 (łezka się w oku kręci) wszystko aż do dziś to  jedna wielka BETA . Oczywiście  za nasze pieniądze. Znajdźcie mi drugą firmę na świecie która przeprowadza paroletnie beta testy na koszt użytkowników, Noo mistrzostwo świata po prostu. Chylę czoła.

Wczoraj brat mi rzucił na biurko parę PNA z AM i krzyczy na mnie "zrób mi coś z tym g.... żeby mnie nie prowadziło non stop po burokach zamiast po głównych drogach " . Ot i opinia zwykłego użytkownika któremu to ma działać po wyjęciu z pudełka a i nie wczytywać się w drobny druczek lub szukać ustawien na fachowych forach internetowych.

I co mu miałem powiedzieć że dopiero dziś wymyślili trasę BEZPIECZNĄ czy jak jej tam,  i że ten cały Live Drive i AM Traffic to nie działa i że  to pic na wodę fotomontaż wieczny beta-test ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 17:20:58 wysłana przez Teodoryk »

*

PapaD

Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 21, 2011, 17:50:08 »
Ciekawe że zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci, co nie mają nic do powiedzenia.
To prawda masz rację ! Ja swoja opinię napisałem na podstawie tego co czytam z przekazów innych, a przekaz jest jak na betę Automapy przystało, tzn trzyma "poziom". Kolega Rukat słusznie napisał poczekajmy na wersję finalną i wtedy hulaj dusza piekła nie ma z uwagami. Mam nadzieję, że wersja finalna nie dostarczy niektórym z nas materiału na posty. Wesołych Świąt !

*

pliers

Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 21, 2011, 18:05:26 »
...od tamtego właśnie momentu zaprzestałem zabawy w bety.

Czy może mi ktoś z przedstawicieli producenta na forum kompetentnie napisać co to jest typ trasy "ostrożna" . Czy to jest np to czym była dotąd trasa "łatwa" , czyli, że od dziś łatwa prowadzi teraz po najlepszych wg kategorii drogach , natomiast ostrożna jest tym czym do wczoraj była łatwa, czyli unika lewoskrętów, rond. Dlaczego mamy się domyślać drogi producencie ?  Jeżeli mamy coś betatestować, to chyba trzeba napisać takiemu betonowi jak ja co mam betatestować prawda, czyli jak wg was powinna działać wspomniana trasa ?

dobrze że jest wśród nas taki ktoś kto nie bierze udziału w beta testach, dzięki temu ma dystans, mało tego jest też świetnym adwokatem wytykającym producentowi błędy w trosce o innych użytkowników.

Ad rem
Zauważyłem ciekawą nową funkcję: po kliknięciu na mapie w grupę punktów POI wyświetla się cała ich lista w okolicy . Dla mnie bardzo dobre i przydatne rozwiązanie.

*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 21, 2011, 18:41:02 »
po kliknięciu na mapie w grupę punktów POI wyświetla się cała ich lista w okolicy . Dla mnie bardzo dobre i przydatne rozwiązanie.

można prosić jak żołnierzowi, bo nie wiem co znaczy kliknac w "grupę" POI, dokładnie w co kliknać?

*

pliers

Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 21, 2011, 18:53:04 »
jeśli masz włączone wyświetlanie POI dla kilku grup punktów POI i są dość gęto umieszczone na mapie (co zależy oczywiście od skali mapy) to jak klikniesz "gdzieś w nie" ujrzysz coś takiego:


*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: AM 6.10 beta mapa 1112
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 21, 2011, 19:01:36 »
Pliers, wszystko jasne , dzięki ;)