AM 6.0 beta 3 RC1

  • 88 Odpowiedzi
  • 40609 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 05, 2009, 17:42:37 »
Ja zaobserwowałem natomiast bardzo szybkie łapanie fixa (np po resecie), co może wskazywać na to, iż AM traktuje fix 2D jako wystarczający do wyznaczenia pozycji. Tłumaczyłoby to Wasze problemy z dokładnością wskazań GPSu, bo fix 2D może być bardziej niestabilny.
Ja jednak u siebie nie zaobserwowałem żadnych problemów z dokładnością pozycji.
Napisane: Grudzień 05, 2009, 17:39:32
Nie wiem czy to jakiś błąd tylko u mnie ale w RC1 przestał zmieniać kolor znak ograniczenia prędkości (bez względu na prędkość jest szary).
W beta 2 działał normalnie.

Działa, ale według wartości ustawionej w Ustawienia>Komunikaty>6 zakładka

*

Offline Visitor

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA I, MDA Compact IV, HTC HD2, Galaxy S4
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 05, 2009, 18:50:44 »
Witam,

Po wykonaniu updateu do RC1 ograniczenia prędkości przestały u mnie działać poprawnie. Ramka ograniczenia prędkości robi się czerwona dopoero po przekroczeniu prędkości +to co jest ustawione jako opcja w menu ostrzegania. Wcześniej działało poprawnie, tzn. znak robił się czerwony jeśli przekroczyliśmy prędkość, a jak przekroczyliśmy ograniczenie +to co jest w profilu czerwone robiło się tło naszej obecnej prędkości.

Czy ktoś może potwierdzić, czy to jakieś lokalne zjawisko?  :worried:

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 05, 2009, 19:00:28 »
Mógłbyś przynajmniej przeczytać poprzedni post  :]

Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 05, 2009, 19:03:28 »
Witam!
Prosze zobaczyć jaką wyznacza trasę szybką z traffic z ul.Osmańczyka
=>Wrocławska 10d (wczoraj o 20:00). Trasa jest do kitu bo prowadzi
Nie znalazłem we Wrocławiu ul. Wrocławskiej :P.


Jest ulica. Tylko po nazwie Polonii Wrocławskiej

*

Offline Visitor

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA I, MDA Compact IV, HTC HD2, Galaxy S4
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 05, 2009, 21:55:41 »
Mógłbyś przynajmniej przeczytać poprzedni post  :]

Ups... no to wpadka.

*

Offline MarcinM.

  • **
  • 139
  • NavRoad NR430 BT
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 05, 2009, 22:38:39 »
Czy blokady w AM 6.0 beta 3 RC1 nie działają?
Ja dzisiaj przy wyznaczaniu trasy natrafiłem na taki kwiatek:



Chyba, że te odcinki zablokowane, to jest tylko informacja, a nie blokada w pełnym tego słowa znaczeniu?
NavRoad NR430 BT

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 05, 2009, 22:41:47 »
No niestety nic nie widać  :mysli:

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 05, 2009, 22:49:53 »
ja dzis zauwazylem ze w beta 3 zaznaczajac trase mozliwie najdluzsza w naszym kraju obojetnie jaka czy szybka czy krotka z trf czy bez trf z jakiejs wioski najdalej wysunieta z gor nad morze na rownie mozliwie najdalej wyskakuje blad wyliczania trasy nr 13  Jest tak przy kazdym wyliczniu trasy z roznych zakatkow polski wyznaczajac trase z spod jednej granicy do drugiej po prostej badz przekatnej
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 06, 2009, 09:05:11 »
nawet ze skrzyzowania drog Kłodnicka-Gojawiczynskiej w Rudzie Slaskiej na Hel nie wyznacza trasy bo wyskakuje blad nr 13
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 06, 2009, 09:13:43 »
nawet ze skrzyzowania drog Kłodnicka-Gojawiczynskiej w Rudzie Slaskiej na Hel nie wyznacza trasy bo wyskakuje blad nr 13

Potwierdzam wystąpienie błędu, czy zgłaszałeś to do supportu?

Ale Rudy Śląskiej (ul. Kłodnicka) bez problemu wyznacza do Jastarni która znajduje się kilka kilometrów przed Helem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2009, 09:25:01 wysłana przez daro.s »
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 06, 2009, 09:40:21 »
no wiem bo tu chodzi o punkty najdalej wysuniete Tak samo jest wyznaczjac trase z najdalej wysunietej wioski przy poludniowo-wschodniej granicy na druga strone polski Zgloszone do supportu
Napisane: Grudzień 06, 2009, 09:28:34
a ponizej miejscowosci Bukowiec wystepuje jakas dziwna czcionka jakby nie po polsku tuz przy granicy na terenie polski
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 06, 2009, 09:57:07 »
Kilka testów potwierdza, że do wystąpienia błędu wystarczy jedne miejsce położone przy granicy ale też nie we wszystkich przypadkach.
1. Trasa Warszawa - Hel wynik błąd numer 13
2. Trasa Toruń - Hel wynik błąd numer 13
3. Trasa Gdańsk - Hel wynik AM wyznacza prawidłowo.
Pzd
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24

*

Offline litwikrz

  • **
  • 109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD, Navroad NR470
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 06, 2009, 12:46:39 »
Zauważyłem właśnie, że przy trasach, nawet krótkich jeśli idzie o dystans "kilometrowy", prowadzących w okolicach przygranicznych (do mniej więcej 50 km), AM potrafi wyskoczyć przy trasie szybkiej na Słowację na przykład  :O
Działo się tak przy trasach wyznaczanych w okolicach Zakopanego, Niedzicy. Również z wyłączonym trafikiem. Postaram się później wrzucić jakiś przykład takiej trasy.

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 06, 2009, 13:56:16 »
No niestety przy zboczeniu z trasy, AM nie potrafi przekalkulować nowej, info o braku pamięci, pomaga HR. Na wcześniejszych betach tego nie miałem.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 06, 2009, 16:38:59 »
Zauważyłem właśnie, że przy trasach, nawet krótkich jeśli idzie o dystans "kilometrowy", prowadzących w okolicach przygranicznych (do mniej więcej 50 km), AM potrafi wyskoczyć przy trasie szybkiej na Słowację na przykład  :O

A dlaczego jesteś taki  zdziwiony?
Czy z Niedzicy do Muszyny lub Piwnicznej, albo z Ujsoł do Zakopanego nie jest szybciej przez Słowację?
MZ raczej wypada się cieszyć, że mapa Polski nie kończy się równo z granicą i są możliwe takie skróty przez zagranicę.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline litwikrz

  • **
  • 109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD, Navroad NR470
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 06, 2009, 16:48:07 »
Nie wiem, czy jest szybciej.
Wiesz, nie zawsze jest tak, że MOŻESZ przekroczyć granicę, nawet w strefie Schengen samochodem.
Na przykład jeśli jedziesz samochodem służbowym. W firmie, w której pracuję - na przykład - trzeba mieć na to specjalne pozwolenie.
Albo pożyczonym, o ile się nie mylę (?)
Generalnie dziwi mnie przekroczenie granicy przy wyznaczaniu trasy, ponieważ wcześniejsze wersje tego nie robiły, a przynajmniej ja takiego przypadku nie miałem.
No to się dziwię  :mrgreen:

A tak w ogóle, to mnie mocniej ta Beta 3 dziwi, niż Beta 2.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2009, 16:52:30 wysłana przez litwikrz »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 06, 2009, 16:57:38 »
Albo pożyczonym, o ile się nie mylę (?)
Generalnie dziwi mnie przekroczenie granicy przy wyznaczaniu trasy, ponieważ wcześniejsze wersje tego nie robiły, a przynajmniej ja takiego przypadku nie miałem.


A możliwość przekraczania granic w strefie Schengen można wyłączyć.
Pozwolenie chyba nie jest wymagane.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 06, 2009, 17:07:28 »
Nie można wyłączyć.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 06, 2009, 17:44:58 »
Nie można wyłączyć.

zmienilo sie w nowej wersji AM ? Do tej pory byla opcja "nieprzekraczania granic"

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 06, 2009, 17:56:27 »
Nic się nie zmieniło, opcja jak była tak jest,
ale wciąz dotyczy tylko granic których nie przekroczysz z marszu, bez kontroli paszportowej.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 06, 2009, 17:56:43 »

zmienilo sie w nowej wersji AM ? Do tej pory byla opcja "nieprzekraczania granic"


Z dopiskiem "Nie dotyczy Shengen"

Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline litwikrz

  • **
  • 109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD, Navroad NR470
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 06, 2009, 20:35:45 »
No to może poprosić Auto Mapa Beta Team, aby w wersji finalnej dodali pole: "Nigdy w życiu nie przekraczaj żadnej granicy"  :proud:
Moim zdaniem całkiem przydatna by to była funkcja.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 07, 2009, 10:17:13 »
No to może poprosić Auto Mapa Beta Team, aby w wersji finalnej dodali pole: "Nigdy w życiu nie przekraczaj żadnej granicy"  :proud:
Moim zdaniem całkiem przydatna by to była funkcja.

Dajcie spokój. AM i tak nawet w menu prostym ma o jakieś 40-50% za dużo funkcji.
Po drugie, możesz przecież wybrać trasę alternatywną, albo wyłączyć traffic.

Ps. coś jednak zmienili w trafficu, bo trasy czasem są inne na traffic on-line, niż na off-line. Inne = bardziej logiczne.
Ps2. coś zmieniłem w ustawieniach i AM przestała się wywalać  :mrgreen: tylko nie wiem co...   B)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 07, 2009, 10:51:49 »
Ps. coś jednak zmienili w trafficu, bo trasy czasem są inne na traffic on-line, niż na off-line. Inne = bardziej logiczne.

Potwierdzam. Dziś rano z Międzylesia skierowała mnie na Wał, a nie w Kajki. Tak, jak zamierzałem sam pojechać.

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 07, 2009, 11:40:04 »
A mnie dzisiaj AM6beta3RC1 pakowała z jednego korka w drugi :(
Ustawiłem trasę optymalną, traffic online, godz.8.50, z Żytniej (Warszawa, Wola) na Cyrklową (Warszawa, Praga Południe) i najpierw wytyczyła trasę: Żytnia->Okopowa , gdzie trafiłem na korek. Doczołgałem się do skrzyżowania z al.Solidarności, a potem prosto do pl.Zawiszy. Na Towarowej o tej porze jest tłoczno, więc przed rondem Daszyńskiego, rekalkulowałem trasę z Optymalnej na Szybką i  zamiast prosto do Zawiszy, na rondzie zaleciła skręcić w lewo, w Prostą do ronda ONZ. Tam też był ścisk, ale to pikuś. Na rondzie ONZ w prawo i prosto wiaduktem do JanaPawła, Chałubińskiego, al.Niepodległości. Tam też korek. Dopiero na Łazienkowskiej zelżało.
Wiem, że o tej porze dnia z Woli na Pragę ciężko przejechać, ale AM mogłaby mnie zaskoczyć jakimś skrótem wąskimi uliczkami :)  W Śródmieściu trochę ich jest.

pozdrawiam
Mario

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 07, 2009, 16:21:22 »
A mnie dzisiaj AM6beta3RC1 pakowała z jednego korka w drugi :(
Ustawiłem trasę optymalną, traffic online, godz.8.50, z Żytniej (Warszawa, Wola) na Cyrklową (Warszawa, Praga Południe) i najpierw wytyczyła trasę: Żytnia->Okopowa , gdzie trafiłem na korek. Doczołgałem się do skrzyżowania z al.Solidarności, a potem prosto do pl.Zawiszy. Na Towarowej o tej porze jest tłoczno, więc przed rondem Daszyńskiego, rekalkulowałem trasę z Optymalnej na Szybką i  zamiast prosto do Zawiszy, na rondzie zaleciła skręcić w lewo, w Prostą do ronda ONZ. Tam też był ścisk, ale to pikuś. Na rondzie ONZ w prawo i prosto wiaduktem do JanaPawła, Chałubińskiego, al.Niepodległości. Tam też korek. Dopiero na Łazienkowskiej zelżało.
Wiem, że o tej porze dnia z Woli na Pragę ciężko przejechać, ale AM mogłaby mnie zaskoczyć jakimś skrótem wąskimi uliczkami :)  W Śródmieściu trochę ich jest.

pozdrawiam
Mario


wyberz typ szybka u mnie prowadzi logiczniej
Napisane: Grudzień 07, 2009, 16:09:28
Cały czas mnie nurtuje czy np. taksówkarze z włączona AM traffic na postoju nie zaburzają sytuacji - wprowadzając fałszywe korki.
Obejrzyj miejsca postojów na Targeo, wg Twojej tezy powinny być tam całą dobę czarne plamy (prędkość ~0).

Mam poważne obawy, że moja teza jest słuszna...

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 07, 2009, 17:31:37 »
A czy traffic zbiera dane, gdy nie ma zaplanowanej trasy ?

Póki co urządzeń z traffic on-line jest bardzo mało na rynku. Po drugie traffic on-line działa lepiej, niż offline, więc to pokazuje, że jest coraz więcej danych + są one dokładniejsze. Więc i algorytm jest chyba ok.
Nie mówiąc już o tym, że każde połączenie, to 10kb, więc to nie dla skner ;)

Ps. denerwuje mnie tylko mikroskopijna ikonka traffic. Lepiej żeby to było gdzieś na pilocie z większą kropką.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 07, 2009, 20:08:14 »
Sprzęt: Nokia 500, połączona via BT z telefonem Nokia E65, transmiter FM wyłączony.
Potestowałem dziś dokładnej (był na to czas).
Start: Kalinówka k/Świdnika (pod Lublinem)
Koniec: Lublin, ul. Herbowa
Typ trasy: optymalna
Pamięć dla map: 10 MB
Pamięć dla POI: 4 MB

Opis zdarzenia:
Do skrzyżowania z ul.Grygowej (rondo bezkolizyjne) jazda zgodnie z planowaną trasą.
Przed tym skrzyżowaniem zjechałem na zjazd aby pojechać na rondzie prosto i dalej jechać drogą boczną do Al. Witosa (plik blad1.jpg). Wskaźnik na nawigacji oczywiście przesuwał się jakbym jechał zgodnie z trasą, bo odległość pomiędzy drogami jest niewielka a "siła przyciągania" AM robi swoje. Niebieskie strzałki pokazują faktycznie przejechaną trasę.

Krytycznym momentem okazał się manewr skrętu w prawo w ulicę Lucyny Herc (czerwona strzałka). Po wykonaniu tego manewru (przejechane po ul.Lucyny Herc ok 10-15 metrów w kierunku ulicy Chemicznej) nastąpił błąd (plik Blad-foto_ekranu.jpg).
Po hard-resecie i ruszeniu w kierunku ul. Chemicznej AM wyznaczyła trasę przez ul.Chemiczną (plik Blad2.jpg).

Wtedy to zawróciłem - w trakcie zawracania znowu błąd.
Dokończyłem manewr zawracania, hard-reset po ruszeniu w kierunku Al. Witosa wyznaczenie trasy i po zawróceniu znowu błąd.
I tak sobie pozawracałem 4 razy, za każdym razem osiągając ten sam efekt.
Analogiczna sytuacja miała miejsce 3 dni wcześniej w identycznych okolicznościach

Co ciekawe, błąd ten występuje tylko w tej konfiguracji. Jechałem rano do pracy  (trasa odwrotna - około 5-ciu reklakulacji) i nie było, żadnych błędów. Po testach pokręciłem się trochę po mieście (jakieś 3-4 reklakulacje) - też bez żadnej zwiechy.
Tak sobie pomyślałem, że może błąd występuje tylko przy rekalkulacjach, gdzie pojazd oddala się od trasy? :S
Może ktoś z Lublina mógłby pojechać w to ciekawe miejsce (bo na demo nie idzie tego sprawdzić) i sprawdzić?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 21:08:37 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 08, 2009, 00:21:35 »
Fakt, że trzeba będzie poczekać do następnej aktualizacji AM, ale takich przypadków jest stosunkowo niewiele.

Albo włączyć on-line. Ja po danych traffic w mapach bylem lekko zdegustowany, ale jak dodali traffic on-line do navroad'a w ostatniej becie, to jest sporo lepiej. Widać, że dane są zbierane i że dopiero te zaszyte w mapach będą więcej warte za jakiś czas.