AM 5.1 beta - testy rozpoczęte

  • 405 Odpowiedzi
  • 87323 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #390 dnia: Lipiec 24, 2008, 15:22:00 »
Cytat: Puniek
To tak jakby firma motoryzacyjna, która wykryła usterke w układzie kierowniczym usuwała ją tylko tym, którzy się zwróca do nich z problemem a nie wzywala klientów i usuwała masowo na swój koszt wszystkim , którzy mają ta wadę....

No nie do końca, ta usterka to raczej z innego gatunku, pozostając w tej terminologi którą zaproponowałeś,
mógłby to być składnik chemiczny z wierzchniej warstwy kierownicy, który powoduje, że kierowcom
używającym w samochodzie rękawiczek ze sztucznej irchy barwią się one na niebiesko (na szczęście nie trwale)
Cała reszta nie ma pojęcia o tej wadzie, a wymiana wadliwej kierownicy nic u nich nie zmieni.
Nie dzielmy włosa na czworo.... u mnie wysypywał się program przy połowie tras w Warszawie..... więc nie była to kwestia estetyczna  :O~

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline dylek

  • **
  • 192
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #391 dnia: Lipiec 24, 2008, 15:37:26 »
Błędem AM jest to że nie udostępniają pełnowartościowej wersji testowej - np. działającej przez jeden miesiąc co pozwoliło by sprawdzić funkcjonalność programu i pomóc podjąć decyzję o ew. zakupie. Ale jestem przekonany że wtedy spore grono osób które pojeździło by samochodem na AM po prostu nie kupiło by tego produktu. Niestety moim zarzutem ciągle i wciąż jest to że jakość map jest po prostu w wielu wypadkach fatalna, konkurencja naprawdę poczyniła znaczne postępy w tej materii. I jeszcze raz podkreślę że może producent powinien się skupić zamiast na dodawaniu "paska postępu trasy" z prawej, lewej czy gdzieś tam i budynków 3D na czymś co jest w przypadku takiego produktu najważniejsze - jakość map! Jeśli geosystem "zatrzymał" się w miejscu to może AM powinna pomyśleć o zmianie dostawcy danych kartograficznych? Ok, wiem zawsze można wysłać do supportu ślad trasy i zwrócić uwagę na błędy, ale czy kupując laptopa który notorycznie się "wiesza" mailuję do hp że jest problem ale spędzę tydzień na rozgryzaniu i ponownie do nich napiszę co jest nie tak? A przecież sporo informacji podanych jest na tacy w miplo.pl gdzie użytkownicy piszą np - ta droga nie istnieje, tutaj brakuje kawałka, ta ulica nazywa się Słoneczna a ta Krakowska etc, producent mógłby by to chyba jakoś wykorzystać?!

Pozdrawiam, M.

co racja to racja...
np. Nowy Dwór Mazowiecki, 40tys miasto w aglomeracji warszawskiej i tylko szczątkowa numeracja adresowa. konkurencja dawno w tym mieście przegoniła AM :(

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #392 dnia: Lipiec 24, 2008, 19:17:47 »
no i długo nie trzeba czekać jest przykład: jeżeli ktoś nie aktualizuje to to potencjalny pirat czyli złodziej.
Wydaliśmy na AM5 600,- zł i nie mamy zamiaru wykupować następnej subskrypcji na aktualizację tego programu
nie dlatego że nas na to niestać ale dlatego że program nie spełnia oczekiwań i nie jest to nieracjonalne zachowanie
bo dlaczego mamy nabijać co roku kasę firmie która nie potrafi wydać nawet instrukcji do swojego programu.

Jeśli kupiłeś AutoMapę, uważasz, że się kompletnie nie sprawdziła, a niezbędny Ci jest program nawigacyjny, to jest oczywiste, że kupujesz lepszy (wg. Twoich wyobrażeń) i używasz tego drugiego. Zrobiłeś złą inwestycję, trudno, zdarza się. Zaś AutoMapę olewasz, a nie chodzisz po forach i nie dopytujesz jak zrobić w starej AutoMapie, coś co jest tylko w nowej i dlaczego akurat tak?
Jeśli zaś dopytujesz, to Twoja teoria nie trzyma się kupy.

Typowe: jeśli niepotrzebna nawigacja ( w domyśle najnowsza AM) to używa warezów i won z forum bo tu sami "uczciwi Uzytkownicu AM"
Myślę że część z tych pryncypialnych użytkowników AM poprostu jest wkurzona tym że oni kupili AM a reszta na nie i Oni też  mają najnowszą AM i do tego jeszcze
zadają tu pytania zamiast na jakimiś warezowym forum.
Przyznaję się korzystam  też z informacji z forum typu warez bo tam tez są przydatne informacje i nikt nie odmawia pomocy tylko dlatego że ktoś ma np wersję 5.0.x a nie 5.0.y
Co do paliwa to nie 20 litrów a 120 litrów ( 2 pełne zbiorniki ) za AM Europa i jestem też wkurzony ale nie na tych co mają warezową AM
( bo to ich wybór ) a na ten program, bo są to jak na razie stracone pieniądze ( 120 litrów paliwa ktoś mi ukradł i kogo mam nazwać złodziejem?)

Za roczną aktualizację AM EU płacisz równowartość 120 litrów paliwa? To chyba tankujesz w Brunei. U nas w Polsce kosztuje to tyle, co ok. 40 l. wachy.

Jeżeli ktoś ma problem, bo go AutoMapa okradła, to idzie z tym na policję lub do prokuratury. Tak jak AM chodzi z piratami. I dobrze.

Nikt nikomu nie zabrania tu używania warezów, podobnie jak nie zabrania nikomu maltretowania żony, czy obrabiania dupy sąsiadom. To jego prywatna sprawa. Ale jeśli ktoś się z takimi czynami obnosi, to musi się liczyć z reakcją środowiska, słusznie potępiającą takie postępowanie. Bez względu na to, że potępiający często sam używa, maltretuje i obrabia. Jeśli komuś to nie pasuje, to przenosi się na forum dla warezowców, sadystów lub plotkarzy.

W pewnych sytuacjach, nie ma alternatywy dla odpowiedzi: apgrejduj, kup sobie lepszy soft albo spadaj na drzewo. Reszta jest flejmem, tak jak ta nasza tu rozmowa.
Jeśli ktoś nie chce przedłużać licencji bo soft do kitu, ale chciałby aby stara AM chodziła mu jak nowa, to znaczy że usiłuje prostować garbatego. I szuka zrozumienia u innych użytkowników, mających zupełnie odrębną opinię. No, chyba tego zrozumienia nie znajdzie...

EOT z mojej strony.

*

Dżeju

Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #393 dnia: Lipiec 24, 2008, 19:47:03 »
Tak się składa, że jestem testerem AM już dość długo - czyli tym wybranym, równiejszym, etc.  Ale od ostatniej bety nie wypowiadam się w ogóle na forum w tym temacie tylko zgłaszam uwagi tam gdzie trzeba - jest to powodowane właśnie takimi zachowaniami jak np. Kolegi (przepraszam, jeśli źle określiłem) UPX. Wydał parę groszy na AM, nie załapał się na testy i wielki krzyk ! Tak jakby konkurencja wszystkim udostępniała DEMA i zapraszała wszystkich do testów - trochę trzeźwiej trzeba spojrzeć na wszystko, nie tylko przez pryzmat swego nosa.

*

Offline UPX

  • 28
  • Sprzęt: ASUS A639 / WM6
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #394 dnia: Lipiec 24, 2008, 20:09:16 »
Cytuj
Jeśli kupiłeś AutoMapę, uważasz, że się kompletnie nie sprawdziła, a niezbędny Ci jest program nawigacyjny, to jest oczywiste, że kupujesz lepszy (wg. Twoich wyobrażeń) i używasz tego drugiego. Zrobiłeś złą inwestycję, trudno, zdarza się. Zaś AutoMapę olewasz, a nie chodzisz po forach i nie dopytujesz jak zrobić w starej AutoMapie, coś co jest tylko w nowej i dlaczego akurat tak?
I tu zgadłeś olewam AM i przesiadłem się na iGO8
Co do moich pytań do AM to wynikały tylko z tego czy kłopoty z AM to wina mojego sprzętu czy programu i tylko tyle.
i  wiem że to wina niedopracowanego programu ( błedy kodu jak tu ktoś napisał) Szkoda tylko że te błedy kody powdujące zwisy programu
kosztują aż tyle
Cytuj
Za roczną aktualizację AM EU płacisz równowartość 120 litrów paliwa? To chyba tankujesz w Brunei. U nas w Polsce kosztuje to tyle, co ok. 40 l. wachy
Ja nie dostałem programu z darmo zapłaciłem za toto 600 PLN i to jest dla mnie koszt AM i dlaczego mam dopłacać równowartość 40 litrów paliwa tylko po to by program działał tak jak powinien. To za co zapłaciłem AM te 600 zł , czyżby za prawo do wykupienia działającej wersji z kolejną kasę i znów kolejnej wersji bo poprzednia działa ale z błedami itd.... ( a swoją drogą to dochodowy interes: wypuszczasz babola i potem każesz płacić za nastepną wersją zawierająca innnego babola), bo chyba nie za miplo.
 
Cytuj
Nikt nikomu nie zabrania tu używania warezów, podobnie jak nie zabrania nikomu maltretowania żony, czy obrabiania dupy sąsiadom. To jego prywatna sprawa. Ale jeśli ktoś się z takimi czynami obnosi, to musi się liczyć z reakcją środowiska, słusznie potępiającą takie postępowanie. Bez względu na to, że potępiający często sam używa, maltretuje i obrabia. Jeśli komuś to nie pasuje, to przenosi się na forum dla warezowców, sadystów lub plotkarzy.
Nie gdzie nie napisałem  że korzystam z programów ze stron warezowych a tylko to że je czytam bo chyba nie ma jeszce prawa autorskiego zabraniającego
czytania stron zawierających nielegalne oprogramowanie ale może jestem błędzie i Ty masz pewnie lepsze informacje.
-  może zacytujesz  jakiś na to przepis zabraniający czytania treści nielegalnych.
A co do porównania do maltretowania żony no cóż każdy ma takie skojarzenia jakie ma i nie mi oceniać Twoje problemy.
 
Cytuj
Tak się składa, że jestem testerem AM już dość długo - czyli tym wybranym, równiejszym, etc.  Ale od ostatniej bety nie wypowiadam się w ogóle na forum w tym temacie tylko zgłaszam uwagi tam gdzie trzeba - jest to powodowane właśnie takimi zachowaniami jak np. Kolegi (przepraszam, jeśli źle określiłem) UPX. Wydał parę groszy na AM, nie załapał się na testy i wielki krzyk ! Tak jakby konkurencja wszystkim udostępniała DEMA i zapraszała wszystkich do testów - trochę trzeźwiej trzeba spojrzeć na wszystko, nie tylko przez pryzmat swego nosa.

Nie rozumiesz ja nie chce być b-testerem chce tylko programu nawigacyjnego a nie programu do testowania

« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2008, 20:11:46 wysłana przez UPX »

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #395 dnia: Lipiec 24, 2008, 20:42:03 »
Nie rozumiesz ja nie chce być b-testerem chce tylko programu nawigacyjnego a nie programu do testowania

To Ty nie rozumiesz. Nie istnieje oprogramowanie nawigacyjne dla PDA/PNA, którego każde wydanie komercyjne, przy odrobinie złośliwości, nie można by uznać za kontynuację permanentnej fazy beta. Używałem chyba wszystkich programów navi, używam wiele (w tym iGO 8 ) i z żadnym nie mam problemów, które uznałbym za dyskwalifikujące soft. Choć zastrzeżeń do każdego jest wiele. Pretensje są nie tylko o bugi, niedostatki funkcjonalne, ale i np. o wiele marketingowych przewałek. Tak jest zarówno u TomToma-a, jak i w iGO. Kto jest wiernym subskrybentem kolejnych wersji (PDA) jest niemiłosiernie walony w rogi przez wydawców softu. Takie życie. Można iść do sądu, ale raczej po pewną przegraną. Można rzygać po forach, ale niewiele to da. Można też wspomagać producentów w tym, by ich program był coraz lepszy. I to ostatnie staramy się tu robić. Bo to nie jest działanie wbrew sobie, tylko we własnym interesie, by jednak zwrot z inwestycji w soft navi nastąpił.

A gdy ktoś jednak woli rzygać? Trudno. Smacznego.

*

Offline Jaroslav

  • *
  • 57
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S6
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #396 dnia: Lipiec 24, 2008, 20:50:09 »
Witam,

W tym wątku poruszonych jest wiele ciekawych, niejednokrotnie wręcz fascynujących problemów, ale ja chciałem się odnieść tylko do jednego.

Jako, że testowaniem oprogramowania zajmuję się zawodowo od 15 lat.  Być może uda mi się w prostych słowach wyjaśnić, dlaczego nie praktykuje się testów (ani alfa, ani beta) w tzw. szerokim gronie użytkowników.

Rzecz w tym, że taki użytkownik, zwany testerem, musi posiadać pewną rzadką umiejętność. A mianowicie musi umieć jasno, prosto i szczegółowo opisać sytuację w jakiej błąd, error czy też babol się ujawnia. Ba! Musi to umieć opisać tak, żeby ktoś inny, np. programista, mógł wg opisu ten błąd odtworzyć. Czyli chodzi o uzyskanie efektu powtarzalności zjawiska.

Np. „Na sprzęcie (tu opis), po uruchomieniu programu i wykonaniu kombinacji, strzałka w dół, strzałka w dół, enter, enter, program się zawiesza zawsze pomiędzy 15:00 16:20 czasu zulu.”

A z doświadczenia wiem, że dopuszczając do testowania wszystkich kto tylko chce, 90% informacji zwrotnych jest  typu: „program zawiesił się dzisiaj 3 razy”. Albo „wyskoczyła mi jakaś tabelka i nie wiem co robić...” i t.p. Może ten, co to czyta, ma radochę, ale niestety zajmuje mu to czas.

To właśnie dlatego, testy przeprowadza się jedynie w gronie wybranych testerów.

Bardzo dziękuję za uwagę.


*

Offline p360

  • ***
  • 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio p360 / 8gb / automapa 6.2
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #397 dnia: Lipiec 24, 2008, 21:10:11 »
po formacie straciłem instalkę z beta2 została mi tylko b1, czy ktoś może mi przysłać link na priv  :-?
bo dalej walczę z b%^y am i chcę sformatować kartę.
zawodowy kierowca...

*

Offline debart

  • **
  • 181
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: VIVO PLUS + 16GB SDHC + VW Phaeton
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #398 dnia: Lipiec 24, 2008, 23:14:14 »
Ja mam jeszcze jedną małą uwagę do B2, chociaż opisana niżej sytuacja może nikomu się nie przydażyć :)

Otóż, zsynchronizowałem sobie przed chwilą POI przez MIPLO. Mam ich coś koło 35000.  Przy okazji zasubskrybowałem nową kategorię sobie "pałace i dwory". Oczywiście, POI się zsynchronizowały (ale w starym formacie *pts) i była potrzeba zaimportowania pliku do *amp. I tu mnie czekały dwie niespodziewajki  :O :

1. Po wybraniu importuj, wskazaniu pliku, AM pyta się czy utworzyć nowy plik dla importowanych POI. I jeśli wybiorę nie (co chyba powinno oznaczać że chcę zaimportować do obecnego pliku, coś jak "dodaj") to program wraca wstecz jedną opcję. Czyli muszę odpowiedzieć TAK. Nie mam innej możliwości...

klikam więc "TAK" i...

2. dostaję komunikat "brak pamięci na karcie do wykonania operacji importu"  :O Pomijam fakt, że pliki mam w pamięci looxa a nie na karcie, w AM ustawienie 10MB na mapę i 5MB na POI (o ile dobrze pamiętam) i brakło biedaczce ramu do wykonania operacji importu.

Powinna AM chyba sprawdzić, czy jest wystarczająco dużo wolnego miejsca w pamięci fizycznej i na karcie, jeśli pamięci fizycznej jest za mało, i jeśli da się operację przeprowadzić korzystając z karty SD to automatycznie powinna być ta karta wykorzystana jako "pamięć podręczna" do wykonania opcji importu.

Musiałem sam wszystko skopiować z pamięci looxa na SD - wtedy import poszedł gładko i z powrotem ręcznie przekopiować do pamięci mojego PDA.. (z regułu na karcie zawsze pozostaje kilkadzisiąt MB wolnego przynajmniej do wykorzystania)
Zakładając, że ktoś ma podobne ustawienia zarządzania pamięcią i w diabły własnych POI, to po upgradzie 507 do 5.1 może go czekać przykra niespodzianka przy próbie importu własnych POI do pliku *amp  :E
Mam nadzieję że nikogo to jednak nie spotka.

pozdrawiam !
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2008, 23:16:40 wysłana przez debart »

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #399 dnia: Lipiec 24, 2008, 23:24:30 »
walczę z b%^y am i chcę sformatować kartę.

Wróciłem z urlopu i nie wiem co to jest "b%^y am"...
ISTQB Certified Tester

*

Offline p360

  • ***
  • 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio p360 / 8gb / automapa 6.2
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #400 dnia: Lipiec 24, 2008, 23:29:09 »
ale ja przerabiam to cały czas  :E
zawodowy kierowca...

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #401 dnia: Lipiec 24, 2008, 23:33:13 »
Cytat: debart
Zakładając, że ktoś ma podobne ustawienia zarządzania pamięcią i w diabły własnych POI, to po upgradzie 507 do 5.1 może go czekać przykra niespodzianka przy próbie importu własnych POI do pliku *amp  :E
Mam nadzieję że nikogo to jednak nie spotka.

Nie będzie importu (znaczy będzie, ale nie będzie potrzebny do miplo, moze za wyjątkiem sytuacji awaryjnych)
Wraz z oficjalną wersją 5.1 musi się pojawić nowy miplosync z obsługą plików amp (nowego formatu POI).
Przynajmniej nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline p360

  • ***
  • 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio p360 / 8gb / automapa 6.2
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #402 dnia: Lipiec 25, 2008, 11:41:01 »
rozwiązałem mój problem z literami w słowie BŁĘDY AM
sformatowałem całkowicie kartę, usunąłem wszytko co dotyczyło AM w moim pda, później zainstalowałem beta2, wszytkie ustawienia musiałem zrobić ręcznie. Następnie utworzyłem przez miplo synca nowy plik z POI, wgrałem i wszytko jest ok  :ok:
W końcu zamiast B%^DY AM mam BŁĘDY AM  :)
zawodowy kierowca...

*

Offline jrk999

  • **
  • 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP ipaq 316/AM EU 6.11, KIGSTON SD4/8GB
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #403 dnia: Lipiec 25, 2008, 12:09:33 »
Już jest AM 5.1  :D

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #404 dnia: Lipiec 25, 2008, 14:49:39 »
wpisuję licencję email i... wyślij powoduje wyczyszczenie wszystkiego


poprawka: jakoś poszło
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2008, 14:52:37 wysłana przez plesniak »
Paweł

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM 5.1 beta 2
« Odpowiedź #405 dnia: Lipiec 25, 2008, 16:21:53 »
Już jest AM 5.1  :D
No i w końcu wszyscy będą mogli się "natestowć " do bólu  :E :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)