aAM 1.4.2 beta 2

  • 20 Odpowiedzi
  • 8611 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
aAM 1.4.2 beta 2
« dnia: Listopad 29, 2012, 12:28:22 »
Zmiany w wesji 1.4.2 Beta 2:
poprawa błędu utrudniającego zakup licencji na mapy Europy dla użytkowników z aktywną licencją na mapy Polski
poprawki innych błędów znalezionych w wersji Beta 1
Zmiany w wesji 1.4.2 Beta obejmują m.in:
możliwość zakupu map Europy z wewnątrz aplikacji
usprawnienie wyszukiwania po kodach pocztowych i skrzyżowaniach
poprawki w wyszukiwaniu POI
dostosowania programu do urządzeń:
Modecom: FreeWay AX i FreeWay Tab
NavRoad: Mobio, Auro And i Vivo And
liczne inne usprawnienia i poprawki
Znane błędy:

Weryfikacja plików mapy po ich pobraniu w trakcie aktualizacji może zakończyć się niepowodzeniem i proces ten może rozpocząć się od początku. Aby rozwiązać problem po jego wystąpieniu należy usunąć pliki z katalogu AutoMapa/Downloads i ponownie rozpocząć pobieranie plików mapy.

W związku z błędem w systemie Android 4.1, użytkownicy korzystający z urządzeń z tym systemem, przed instalacją tej wersji Beta powinni zapisać swój numer licencji, a następnie odinstalować posiadaną wersję oficjalną i zainstalować wersję beta.

Będziemy wdzięczni za uwagi, które prosimy przesyłać pod adres: aam.beta@AutoMapa.pl


Edit: 'Zmiany w wesji 1.4.2 Beta obejmują m.in: możliwość zakupu map Europy z wewnątrz aplikacji'
U mnie to nie działa, mogę kupić (przedłużyć) tylko PL.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2012, 12:46:27 wysłana przez JD-MM »

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2012, 18:27:39 »
Edit: 'Zmiany w wesji 1.4.2 Beta obejmują m.in: możliwość zakupu map Europy z wewnątrz aplikacji'
U mnie to nie działa, mogę kupić (przedłużyć) tylko PL.
Wydaje mi się, ze to normalne bo Europa nie jest jeszcze oferowana więc to jest opcja, która nie prowadzi do realnego zakupu.
A swoją drogą zastanawia mnie ile będzie kosztował upgrade.... czy jest przewidziany upgrade z pośrednią ceną a nie zakup całej europy?

Pozdr
ISTQB Certified Tester

*

Offline cichyq

  • **
  • 141
  • Sprzęt: HTC HD2; AM EU; HTC Sensation XE
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2012, 08:22:02 »
Widzicie jak szybko wyszła Beta 2 ??
Po przeczytaniu "poprawa błędu utrudniającego zakup licencji na mapy Europy dla użytkowników z aktywną licencją na mapy Polski" wszystko stało się jasne :)
Priorytet najwyższy - brak wpływu gotówki :)

Dla uspokojenia użytkowników napisali: "poprawki innych błędów znalezionych w wersji Beta 1", czyli nic z tego nie wynika ale żeby nie było, że tylko o kasę chodzi, to napiszcie coś... :)
Nie kłóć się z głupim, bo zniży cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2012, 11:27:54 »
@cichyq

Hmmm, ustrój zmienił się nam ponad 20 lat temu, ale że się jeszcze nie zorientowałeś, że priorytetem KAŻDEJ firmy komercyjnej jest wpływ gotówki (w dowolnej postaci), to zaskakujące. Więc nie rozumiem do końca, czy Twoje sformułowanie to spokojne stwierdzenie faktu, czy też (kompletnie nietrafiony) zarzut?

*

Offline cichyq

  • **
  • 141
  • Sprzęt: HTC HD2; AM EU; HTC Sensation XE
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2012, 21:16:43 »
Spinnek, nie spinaj się, po to żyłem emotikonek abyś zrozumiał :)
PS: oczywiście, że to stwierdzenie faktu, bo nie posądzam ich o dbanie o użytkowników aAm :)

Ja czekam na użyteczną wersję aAm, może wtedy kupię (tak, byłem głupi i na początku kupiłem wersję 3 miesęczną, ale już tego błedu nie popełnię) :)

Cały czas mam wAm i jestem z niej zadowolony, żeby nie było, że jakiś pieniacz jestem :)
Nie kłóć się z głupim, bo zniży cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

*

Offline grzesk

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG A5(2016)
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2012, 22:38:51 »
Support aAM "ciut" mnie zaskoczył. Po wysłaniu zapytania do nich dlaczego na 1.4.2. Beta 2 nie mogę zakupić/przedłużyć licencję na EU posiadając wykupioną subskrypcję na PL (pojawia się komunikat o niezgodności licencji z mapą) odpowiedziano mi, że ze względu na błąd jaki był w 1.4.2 Beta 1 aby kupić subskrypcję EU muszę wykonać teraz, cytuję "hard reset urządzenia". No troszkę mnie "zaskoczyli". Może i bym to zrobił ale z pewnych względów nie jestem w stanie wykonać tej operacji!
Chwilowo jeszcze nie jadę za granicę to przez ten czas może znajdą jakiś Normalny sposób na używanie obu map bo na chwilę obecną to chyba sobie żartują z klientów.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2012, 13:35:21 wysłana przez grzesk »

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2012, 12:18:08 »
Ja się już pogubiłem z tymi licencjami z Europą.
Mam licencję Polski na rok i już nie rozumiem co mogę teraz zrobić, jakie mogę zrobić "ruchy" i ile ew będą mnie one kosztowały i z czym zostanę po testach?
Czy może ktoś to wyłożyć w kilku punktach?

Pozdrawiam

Połączone: Grudzień 01, 2012, 14:14:02
Witam
Posiadam licencję roczną na aAM Polska. Chciałem wziąć udział w testach AM EU ale nie jest to możliwe niestety choć powinienem sobie z tym poradzić bo od 6 lat testuję AM -nie rozumiem jak można to tak skomplikować). Sama instalacja przebiegła prawidłowo ale przy sprawdzaniu licencji i wyznaczaniu trasy ciągle krzyczy, ze licencja nie pasuje do mapy. Sprawdzając w ustawieniach mam podaną licencję EU z datą ważności 28.10.2013 ale niestety licencja nie działa a co gorsza nie jest możliwe nawet wyznaczenie trasy w ramach Polski na którą mam komercyjną licencję bo jest komunikat, ze mapa nie pasuje do licencji i trasa nie jest w ogóle wyznaczana!

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2012, 14:14:02 wysłana przez puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2012, 02:11:26 »
Zmiany w wesji 1.4.2 Beta 2:
poprawa błędu utrudniającego zakup licencji na mapy Europy dla użytkowników z aktywną licencją na mapy Polski
Będziemy wdzięczni za uwagi, które prosimy przesyłać pod adres: aam.beta@AutoMapa.pl

Zapytaj Aqurata.

*

Offline WWoytek

  • ***
  • 329
  • TomTom Go Mobile Android
  • Sprzęt: Xiaomi Redmi Note 4X
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2012, 11:09:57 »
Piszą o poprawkach ... zgłaszałem błąd z dźwiękiem na LG P970 w dniu wydania pierwszej bety i nic? nie poprawili. Problem objawia się tym, że wszystkie komunikaty nawigacyjne i nawet powitalny dźwięk to tylko trzeszczenie i jakieś dziwne piski heheh. Ok pozdrawiam, może w finalnej 1.4.xxx to naprawią (w wersji 1.4.1 wszystko jest ok)
->>>----TomTom-Go-Mobile---->

*

Offline Radef

  • *
  • 76
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2012, 12:13:12 »
A czy ktoś wie czy aAM działa już poprawnie na Sony Xperia S?

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2012, 14:15:34 »
Ponoć niekoniecznie.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 03, 2012, 12:07:45 »
Witam!
W sobotę po piatkowym hard resecie dokonałem instalacji aAM 1.4.2 EU beta2. Niestety ten sam problem co w beta1- mapa nie pasuje do licencji. W związku z tym wysłałem następujące zgłoszenie:

1) Witam
Posiadam licencję roczną na aAM Polska. Chciałem wziąć udział w testach AM EU ale nie jest to możliwe niestety choć powinienem sobie z tym poradzić bo od 6 lat testuję AM -nie rozumiem jak można to tak skomplikować). Sama instalacja przebiegła prawidłowo ale przy sprawdzaniu licencji i wyznaczaniu trasy ciągle krzyczy, ze licencja nie pasuje do mapy.

dzisiaj dostałem następującą odpowiedź:

2) W wersji 1.4.2 beta 1 znajdowal sie niestety blad, ktory przepisywal numer licencji PL po zmianie mapy i blokowal mozliwosc zakupu licencji EU. Poprawilismy ten blad do wersji beta 2 jednak dane nadal pozostaja zapisane na urzadzeniu. Aby prawidlowo wykonac aktualizacje do beta 2 (z beta 1, nie dotyczy aktualizacji wprost z wersji 1.4.1) nalezy wykonac hard reset urzadzenia.

Oni jakieś jaja sobie robią bo:
Ten błąd jak widać był w beta 1 i pozostał w beta2 skoro po hard resecie mam to samo.
Od czasu instalacji beta 1 już dokonywałem Hard resetu w piątek i po instalacji w sobotę jest efekt taki jak opisałem w tym zgłoszeniu. Sytuacja powtarza się po raz drugi. W tej sytuacji muszę zrezygnować z badania tej bety AM EU ponieważ hard reset wiąże się z koniecznością instalacji wszystkich programów na nowo i dokonywania w nich ustawień takich jak wyświetlanie, sposób i czas synchronizacji, wgrywania i konfigurowania wszystkich skrzynek pocztowych - a to co najmniej 2 godziny. Nie może być tak aby drobny błąd w jednym programie skutkuje koniecznością całkowitego przywracania  wszystkiego co jest na telefonie zainstalowane i skonfigurowane -TAK DZIAŁAJĄ WIRUSY!

W tej sytuacji rezygnuję z udziału w testach aAM 1.4.2 EU Beta2


Pozdrawiam

EDIT: słowa te napisałem nieco emocjonalnie i jeśli kogoś uraziłem to przepraszam. Generalnie, support zgłosił się do mnie  wyjaśnił sprawę i zachował elegancko.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2012, 17:11:30 wysłana przez puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 03, 2012, 15:20:50 »
A może odinstaloanie aAM z uprzednim wyczyszczeniem jej danych i ponowna instalacja pomoże?

Skoro dane pozostają na urządzeniu to pewnie kwestia usunięcia jakiegoś pliku/plików.
Zakładają, że urządzenie nie jest zrootowane i tylko HardReset jest w stanie wyczyścić dane.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 03, 2012, 15:37:32 »
A może odinstaloanie aAM z uprzednim wyczyszczeniem jej danych i ponowna instalacja pomoże?

Skoro dane pozostają na urządzeniu to pewnie kwestia usunięcia jakiegoś pliku/plików.
Zakładają, że urządzenie nie jest zrootowane i tylko HardReset jest w stanie wyczyścić dane.
Karol.. zrozum... ja miałem hard reset w piatek, potem zainstalowałem aAM Polska (1.4.1) po czym w sobotę zainstalowałem 1.4.2 beta 2 EU... a oni mi, że mam zrobić Hard Reset bo był błąd w beta 1 - a przecież po H.R z piątku nie było nic z bety 1!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2012, 15:51:32 wysłana przez puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2012, 17:04:35 »
Czy po HR jako pierwsze wyłączasz automatyczne kopie i przywracanie Google, być może zdążył przywrócić ustawienia i ich pliki, a co z kartą SD.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 03, 2012, 17:25:04 »
@Piotr
Spróbuj może tak: (U mnie na jednym urządzeniu działa, na drugim nie)
1. Uruchom AM i wczytaj mapę EU, wyskoczy komunikat 'Licencja nie pasuje do mapy'.
2. Zamknij AM i 'ubij' proces.
3. Wyczyść dane (zrzut).
4. Uruchom AM, poprosi Cię o e-mail, gdzie przypisać licencję ..... i może zaskoczy.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 03, 2012, 17:27:44 »
Czy po HR jako pierwsze wyłączasz automatyczne kopie i przywracanie Google, być może zdążył przywrócić ustawienia i ich pliki, a co z kartą SD.
Wiesz, wydaje mi się, ze nie bo generalnie nie lubię googlowi udostępniać swoich danych.. :)
Ale gdyby to to było to jednak powinna być taka informacja... przynajmniej w przyszłości.


Pozdrawiam


Połączone: Grudzień 03, 2012, 17:30:46
JD-MM - muszę poczekać bo chwilowo jest jakiś problem z moją licencją i wyjaśniam sprawę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2012, 17:30:46 wysłana przez puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2012, 19:02:31 »
Czy po HR jako pierwsze wyłączasz automatyczne kopie i przywracanie Google
Aż tyle ten backup nie robi ale jeśli puniek korzysta z programu do backupu danych (np. Titanium Backup lub My Backup Root) to jeśli robi kopie z danymi aplikacji i przywraca aplikacje z ich danymi po HR czy zmianie romu to jak najbardziej AutoMapa "pamięta" wszystko.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2012, 19:48:23 »
Zanim napiszę do supportu o swojej funkcjonalności, której mi cholernie brakuje w aAM, się upewnię na forum: czy i Wam po jednym tapie [=dotknięciu w (?)] ikonkę najbliższego manewru wyświetla od razu całą trasę, bez pośredniego widoku (ok. 20km (?) na ekranie), jak to ma miejsce w wAM?

W ten sposób np. przy jeździe z Wawy do Poznania, za żadne skarby się nie dowiem od aAM, którędy po Warszawie chce mnie prowadzić Automapa. Widzę tylko, że początek trasy jest na Warszawie, która jest małą kropką, potem 300km drogi, potem jest kropka zwana Poznaniem :)

Oczywiście, jeśli się potwierdzi, dorzucę swoją cegiełkę do wątku "czego nam brakuje w aAM" :)

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 03, 2012, 20:36:53 »
Od razu cała trasa.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: aAM 1.4.2 beta 2
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:10:45 »
Czas na zamknięcie wątku - jest już finalna wersja 1.4.2.