Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500

  • 15 Odpowiedzi
  • 38373 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Aspic

  • *
  • 76
    • kLiK
  • Sprzęt: Toshiba_G900 Samsung_Wave_GT-S8500 Samsung_Note_II
Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« dnia: Styczeń 16, 2011, 15:42:15 »
Uwaga! Instalacja tego oprogramowania spowoduje usunięcie wszystkich danych z telefonu! Znikną m.in. smsy, połączenia, kontakty oraz zainstalowane aplikacje. Dlatego zrób kopię zapasową przed rozpoczęciem procesu aktualizacji!
Wykonanie wskazówek zaprezentowanych w tym artykule może doprowadzić do całkowitego uszkodzenia telefonu! Ponadto jest duża szansa, że w przypadku awarii urządzenia (nawet z zupełnie innego powodu) gwarancja zostanie anulowana.
Przed rozpoczęciem procesu aktualizacji upewnij się, czy bateria telefonu jest naładowana. Potem pobierz plik z punktu drugiego i przygotuj kabel USB. Dopiero teraz możesz zacząć wykonywanie poniższych czynności.

Należy przy tym pamiętać o zrobieniu kopii bezpieczeństwa i zgrać wszystkie dane z telefonu. Niestety zainstalowane programy trzeba będzie wgrać jeszcze raz. SMS-y mogą przepaść. Kontakty warto zsynchronizować z serwerem Exchange (np. Gmail), wtedy bezproblemowo wgramy je po aktualizacji oprogramowania. Zatem, do dzieła!
1) Sprawdzamy czy telefon ma blokadę simlock. W tym celu na klawiaturze telefonu wybieramy *#7465625#. Jeżeli brak - droga wolna. Jeżeli jest, nie wolno przeprowadzać aktualizacji i trzeba najpierw ściągnąć blokadę.

Jeżeli widzimy [Off] przy wszystkich opcjach, simlocka nie ma.
2) Aktualizację przeprowadzamy np od pobrania firmware oznaczonego symbolem S8500XXJID (194,4 MB Link DO POBRANIA mogę wysłać zainteresowanym na PW.
3) Upewniamy się, że telefon jest naładowany. Odłączamy go od ładowarki/kabla, wyłączamy i demontujemy kartę SIM oraz kartę pamięci.
4) Wchodzimy w tryb download. W tym celu wciskamy przycisk Volume Down, blokowanie ekranu oraz uruchamianie telefonu. Telefon już po chwili powinien uruchomić się z następującym ekranem.


5) Wchodzimy do katalogu z firmware S8500XXJID. Tam znajduje się aplikacja MultiLoader_V5.64.exe, którą należy uruchomić. Podłączamy telefon do komputera. W dolnej części ekranu sprawdzamy, czy telefon został rozpoznany. U nas zgłosił się jako COM6. Jeżeli są jakieś problemy, pewnie chodzi o brak sterowników, które należy doinstalować.
6) W ramce Control wybieramy opcję LSI. Nieco niżej zaznaczamy funkcję Full Download.
7) Jako Boot podstawiamy katalog BOOTFILES (wewnątrz katalogu S8500XXJID).
 8) Amss – amss.bin
9) Apps – apps_compressed.bin
10) Rsrc1 – Rsrc_S8500_Open_Europe_Common.rc1
11) Rsrc2 – Rsrc2_S8500_Open_Euro_Common(Low).rc2
12) Factory FS – FactoryFs_S8500_Open_Europe_Common.ffs
13) CSC – CSC_S8500_Open_Europe_Common_OXA_XXJID.csc
14) SHP APP – ShpApp.app
15) To wszystko. W ostateczności okno programu powinno wyglądać następująco. Jeżeli wszystko się zgadza, klikamy Download.

MultiLoader przygotowany do pracy. Można klikać Download.
16) Operacja zajmie jakieś 10-15 minut. Po wszystkim Wave uruchomi się automatycznie. Odłączamy kabel od telefonu. Od tego momentu w naszym telefonie znajduje się Bada OS 1.2 (S8500XXJID).
17) Dowód na to, że aktualizacja Bada OS do wersji 1.2 odbyła się bezproblemowo.

Bada OS 1.2, czyli firmware S8500XXJID na pokładzie.

Opisywany firmware to S8500XXJID i został wydany we wrześniu 2010. Od tego czasu pojawiły się dwie nowsze wersje Bada OS 1.2 – S8500XXJJ9 oraz S8500XXJK1. Obie aktualizacje wymagają jednak uprzedniej instalacji S8500XXJID. Niestety, jest w nich uszkodzony moduł aparatu (zawiesza się przy próbie zrobienia zdjęcia).

Co dzięki temu zyskamy? Jak się okazuje – całkiem dużo. Poniżej widzicie listę zmian Bada OS 1.2. Nie jest to oficjalny changelog (tego akurat Samsung nie udostępnił), a informacja bazująca na spostrzeżeniach użytkowników.

System Bada OS 1.2 (w porównaniu do wersji 1.0):

Obsługa metody wprowadzania T9 Trace (odpowiednik Swype)
Telefon wibruje podczas wprowadzania tekstu!
Obsługa nowego formatu audio – pliki .flac
Lepsza jakość dźwięku w dyktafonie
Możliwość aktualizacji telefonu bez użycia komputera (jeszcze nie działa)
Wave sprawia wrażenie szybszego
Pojawił się widget Yahoo! Search
Po podłączeniu do USB telefon jest w pełni funkcjonalny (nie trzeba zamykać aplikacji)
Uruchamianie trwa około 30 sekund
Płynny zoom w przeglądarce Dolfin
Lepsze odtwarzanie filmów YouTube
Przy pytaniu o lokalizację mamy opcję "Nie pytaj ponownie"
Telefon wydaje dźwięk, gdy jest podłączany/odłączany do USB
W trybie poziomym przycisk głośniej/ciszej działa tak samo jak w pionowym (hurra!)
Zniknęły ostrzeżenia o braku zasobów
Usprawniona aplikacja Zegar
Poprawiony lockscreen (brak opóźnień, widoczna ikona baterii i sygnału)
Niski poziom baterii nie blokuje funkcjonalności telefonu
Zwiększona wielkość załączników e-mail




« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2011, 21:38:42 wysłana przez Aspic »
... Ciąg dalszy nastąpi... B)

*

Offline Aspic

  • *
  • 76
    • kLiK
  • Sprzęt: Toshiba_G900 Samsung_Wave_GT-S8500 Samsung_Note_II
Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:29:06 »
Ostatnio przez kissa można również aktualizować bada do wersji 1.2 co jest prostsze ;] Tylko o ile wcześniej ekran w każdym momencie zmieniał orientację na poziomą tutaj np w widoku startowym czy menu jest to zablokowane a podobała mi się ta funkcja... Może da się to gdzieś ustawić no ale pod czas szperania w ustawieniach nie znalazłem takiej opcji... No i bardzo pozytywną zaletą jest jak dla mnie bynajmniej iż nie kasuje nam nic z telefonu czyli po zmianie systemu są nadal nasze gry, wiadomości, nr telefonów itp.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 06:36:22 wysłana przez Aspic »
... Ciąg dalszy nastąpi... B)

*

Offline nocebo

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2011, 22:51:35 »
Na JEG nie działa aktualizacja przez Kies'a :(
A szkodabo nie chce mi się ponownie dogrywać widżetów i kopiować notatek a potem wgrywać ich na nowo :(
Chyba poczekam na jeszcze nowszą, stabilniejszą wersję.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2011, 23:02:09 wysłana przez nocebo »
Było: Motorola T205, Siemens C60, SE K800i, Mio Moov 200, SE C901, Samsung Wave S8500

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2011, 21:43:59 »
Mam pytanie zadane przez znajomego, laika w tych sprawach, a i ja jeśli chodzi o Badę, to również jestem zielony. Czy, jeśli aktualizuję Bade przez KIES, naprawdę nie stracę kontaktów, sms, ustawień, wgranych programów? Prawdopodobnie ja będę obarczony funkcja aktualizacji tego telefonu, a nie chciałbym się narazić, gdyby okazało się że jednak z założenia dane ulegają dezintegracji. Korzystając z BlackBerry czy iPhona, wszystko bezproblemowo się aktualizuje a w Badzie to nie wiem jak jest. Tym bardziej że na tę platformę nie znalazłem żadnego programu do backupa danych.

*

Offline Aspic

  • *
  • 76
    • kLiK
  • Sprzęt: Toshiba_G900 Samsung_Wave_GT-S8500 Samsung_Note_II
Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2011, 22:32:07 »
Robiłem to osobiście przez KISSA na fonie kobiety ale uprzedziłem ją że może wszystko stracić lecz po zakończeniu aktualizacji oprogramowania wszystko było na swoim miejscu tylko po zmieniały się niektóre opcje w telefonie ale dane typy zdjęcia, notatki itp pozostały. Aktualizacja była robiona wraz z kartą pamięci oraz SIM mimo że jest zalecane wyjęcie ich (po prostu zapomniałem o ty ;P). Jeżeli chodzi o zmianę systemu programem "MultiLoader" wszyściutko zostało skasowane tylko czysty system pozostał ale wówczas możemy wybrać sobie jednego z kilku softów np nie na każdym możemy instalować ściągane z różnych źródeł gry i aplikacje.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2011, 22:39:01 wysłana przez Aspic »
... Ciąg dalszy nastąpi... B)

Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2011, 13:06:27 »
Mam Samsunga GT-S8500 i problem który pojawił się po flashowaniu. Zmieniłem firmware z bada 1.0 na 1.2(S8500XXJID). Teraz po podłączeniu fona do komputera Kies go nie widzi, szuka lecz nie może znaleźć.

Co mam zrobić i jak? Może powinienem powrócić do bada 1.0  :sad:  tylko gdzie znajdę soft bada 1.0  :-? dla S8500 (prawdę mówiąc niechętnie bym wracał do 1.0 ale jak będzie trzeba... :undecided: )

Podam dokładny nr oprogramowania:
1009152352LISS8500XXJID

Proszę o pomoc.

Na marginesie podam, poprzedni system zbrandowany bada 1.0 pochodził z Play-a.

Ach... jeszcze jedno. System zmieniłem według instrukcji z pierwszego na tej stronie postu Aspic. Dziękuję Aspic. Wszystkie składniki załadowały się podczas instalacji pięknie i szybko. Co prawda nie od razu. Musiałem najpierw załadować softa S8500XXJH3 gdyż bezpośrednio z bada 1.0 brandowanego przez Play wywalał błąd i nic się nie działo a na komórce nadal był stary poczciwy bada 1.0, poczciwy i bardzo niedopracowany. S8500XXJH3 załadował się bez problemu jednak nie wiem czemu na telefonie pokazywał że jest bada 1.2, choć podobno jest 1.02, mniejsza z tym.

Kolejny mój krok to ponowne podłączenie telefonu, oczywiście po jednoczesnym przyciśnięciu Vol -, blokady i startu telefonu. System S8500XXJID pięknie zdiagnozował połączenie na COM7 i rozpocząłem instalację. Podobnie jak poprzednio, instalacja przeszła bez potknięć i telefon ponownie się włączył. Odłączyłem go i sprawdziłem działanie. Wszystkie funkcje działają ładnie szybko i bez zacinania. Normalnie Suuper. Niestety gdy trzeba było z powrotem ściągnąć z komputera to co przed zmianą systemu zabespieczyłem/skopiowałem na komputer w Kies-ie to okazało się że po podłączeniu (...) Kies usiłuje znaleźć telefon lecz nie może.

Proszę o pomoc :(

Może powinienem wrócić do bada 1.0, pytanie tylko gdzie znaleźć soft w wersji 1.0?  :-? ....
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 13:55:21 wysłana przez KrisDeBard »

*

Offline Aspic

  • *
  • 76
    • kLiK
  • Sprzęt: Toshiba_G900 Samsung_Wave_GT-S8500 Samsung_Note_II
Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2011, 17:52:02 »
KISS czasami zapamiętuje z jakim fonem się łączył i szuka tego konkretngo a po zmianie softu uznaje go za inne użądzenie. Sprobuj wgrać od nowa najnowszy kiss i wówczas się połączyć.
... Ciąg dalszy nastąpi... B)

Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2011, 18:21:29 »
Dzięki Aspic.
Oczekując na pomoc też wpadłem na ten pomysł by odinstalować i zainstalować ponownie Kies-a i pomogło. Ale mimo tego bardzo dziękuję.

Aspic, wiesz może jaka jest najnowsza bezpieczna odmiana/wersja systemu bada 1.2?
Pytam gdyż zasłyszałem, że S8500XXJID jest już dość wiekową wersją.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

*

Offline Aspic

  • *
  • 76
    • kLiK
  • Sprzęt: Toshiba_G900 Samsung_Wave_GT-S8500 Samsung_Note_II
Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2011, 19:25:09 »
Spoko jak umiem to pomogę ;]

 Najnowszy nie znaczy najlepszy ale słyszałem że niezły jest S8500XXJL2 ale nie testowałem go bynajmniej jeszcze nie ;]
... Ciąg dalszy nastąpi... B)

Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2011, 19:51:14 »
Dzięki za szybką odpowiedź.  :ok: Spróbuję ściągnąć i wrzucić S8500XXJL2 na Wava. Mam nadzieję, że w razie czego mogę wrócić do poczciwego aczkolwiek nie wiekowego jeszcze systemu S8500XXJID.

Pozdrawiam  :mrgreen:
Kris_de_bard

*

Offline Aspic

  • *
  • 76
    • kLiK
  • Sprzęt: Toshiba_G900 Samsung_Wave_GT-S8500 Samsung_Note_II
Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2011, 20:04:53 »
Mam dwa modele S8500 tylko jeden użytkuje kobieta muszę sprawdzić jaki ona ma sofcik bo nie pamiętam ale jest najbardziej stabilny z tych co używałem oraz najmniej baterie w nim zużywa lecz ma wadę która mi nie odpowiada to znaczy nie da się wgrać gier za darmo trzeba za wszystkie płacić (chyba że są darmowe).
... Ciąg dalszy nastąpi... B)

*

Offline benco

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 90 -> TT -> HTC Wizard -> HTC Touch Elfin + Samsung OMNIA + Nokia E51i + eeePC 901
Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2011, 09:59:56 »
Podobno działa z 1.2 myk ze zmianą języka z PL na EN reset i ponowna zmiana. Nie wiem czy działa - nie sprawdzałem, bo mam 1.0 z Play i czekam na oryginalny 1.2.
Z tego co się doczytałem, to nawet 2.0 będziemy mieć w połowie roku :)

*

Offline michalkielce

  • **
  • 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • michalkrzos@interia.eu
  • Sprzęt: nokia n 85, nokia 5800xm,motorola milestone.....
Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2011, 19:06:14 »
 benco-nie do końca .Najpierw należy zainstalować darmową grę którą będziemy chcieli podmienić. Jeśli np. instalujemy grę Assassins Creed najlepiej będzie pobrać Ski jumping. Pobieramy przez kies-wgrywamy-rozlanczamy tel.
Podłączamy telefon ponownie w trybie pamięć masowa.

1. Uruchamiamy program WaveSpoofer (załączony w folderze)
2. Wybieramy oryginalną, płatna grę z pulpitu która chcemy zainstalować
3. Wybieramy lipną, bezpłatna aplikacje którą chcemy podmienić i zainstalować na niej naszą płatna grę.Wszystkie aplikację instalują się do jednego folderu na karcie pamięci. Ścieżka do tego folderu wygląda następująco: Karta_pamięciOthers__@@bada_applications@@__
4. Klikamy Spoof
5. I to tyle

Na koniec należy w opcjach telefonu zmienić język na angielski a później na polski aby nazwa gry i obrazek zmienił sie na aktualny.

Pomoże?
Kwasu


*

Offline Aspic

  • *
  • 76
    • kLiK
  • Sprzęt: Toshiba_G900 Samsung_Wave_GT-S8500 Samsung_Note_II
Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2011, 21:20:41 »
Robiłem coś podobnego (opis powyżej trochę mało szczegółowy) no i działało tylko że ja uruchamiałem ponownie falę zamiast zmieniać język i zmieniała mi się ikonka lecz opis gry (aplikacji) pozostawał stary czyli zamiast Assassins Creed miałem Ski jumping ale normalnie działała ta co powinna czyli w tym wypadku Assassins Creed.
... Ciąg dalszy nastąpi... B)

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 08, 2011, 15:16:12 »
A nie lepiej przejść na Androida?
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline Aspic

  • *
  • 76
    • kLiK
  • Sprzęt: Toshiba_G900 Samsung_Wave_GT-S8500 Samsung_Note_II
Odp: Zmiana systemu bada na 1.2 w S8500
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 08, 2011, 18:48:44 »
Miałem starszą wersję 2.1 i jakoś nie podchodził mi lepszy dla mnie jest system BADA no ale wiadomo nie wszyscy lubią to samo więc to kwestia gustu.
... Ciąg dalszy nastąpi... B)