S8530 - opinie

  • 10 Odpowiedzi
  • 22513 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomasz007

  • ****
  • 520
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900    I8000-Omnia II, nokia 6310
S8530 - opinie
« dnia: Marzec 18, 2011, 23:51:56 »
nie widzę wielkiej aktywności na forum w dziale Bada OS a kupiłem dziś córce Wave II i wydał mi się bardzo fajnym sprzętem - w dziale Bada cisza od miesiąca - czyżby pomór czy tylko sen zimowy ?
A może zbłądziłem z zakupem ?
Proszę użytkowników Wave ( I, II) o opinie (fon, system)
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2011, 23:53:35 wysłana przez tomasz007 »
G900 (a właściwie toshiba) skłoniło mnie do zmiany firmy - chwała im za to

*

Offline zapsu

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Wave II
Odp: S8530 - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2011, 20:44:11 »
Witam nowego posiadacza Wave 2.

Również posiadam ten model, więc mogę co nie co napisać. Dla mnie telefonik bardzo przyjemny, wszelkie zarzuty które słyszałem przed zakupem wydają mi się mylne. Być może jest to spowodowane, że smartfona używam do tego, do czego go stworzono, czyli dzwonie, smsuje, słucham muzyki, czasem mail, przejrzę jakąś stronę. Do tych czynności Bada jest świetna, moim skromnym zdaniem. Znajdzie się pewnie wielu, którzy po przeczytaniu tego tekstu wpadłoby w szał, twierdząc że przecież Safari chodzi lepiej, a Adroid to już w ogóle poezja... może dla nich tak. Ja nie lubuję się w modyfikacjach. Stąd kupno Wave 2, mam co potrzeba od chwili wyjęcia z pudełka. A Samsung Apps? Dla mnie to co jest starcza, bynajmniej mi. Mając iPhona 3G i zaplecze w postaci Appstore(czy jakoś tak) wgrałem może ze dwie gry oraz trzy aplikacje. Dodatkowo, dla mnie, ogromna zaleta to bateria, która daje komfort ogromny. Po zakupie(nowy) miałem 2 kreski(z 5-6, nie wiem) - liczyłem, że zmęczę go szybko i na 12h do ładowarki(zawsze tak ładuje), niestety, nic z tego. Wytrzymał dwa dni użytkowania. Pewnie zwróciłeś już uwagę na to, jak fachowo został wykonany.

Osobiście nie jestem wielkim znawcą Bady, jednak jeśli coś Cię nurtuje to pisz, może będę w stanie pomóc.
Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania. Cieszę się, że są ludzie, którzy wybierają solidny sprzęt, a nie plastikowe zabawki z logiem droida.

*

Offline tomasz007

  • ****
  • 520
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900    I8000-Omnia II, nokia 6310
Odp: S8530 - opinie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2011, 20:57:01 »
dzięki
Mam szybkie pytanie pokazuje mi pamięć wbudowaną ok 390 MB a w opisach czytałem o 2 gB.
 też tak masz ?
G900 (a właściwie toshiba) skłoniło mnie do zmiany firmy - chwała im za to

*

Offline zapsu

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Wave II
Odp: S8530 - opinie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2011, 21:54:39 »
Tak. Pamięć jest dzielona na 3 części. Jedna 390, druga 886 a trzecia to reszta. Część jest na multimedia, części na wiadomości i tak dalej, a reszty nie wiem.

*

Offline tomasz007

  • ****
  • 520
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900    I8000-Omnia II, nokia 6310
Odp: S8530 - opinie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2011, 22:38:18 »
czyli jest. Dziwnie jakoś ale nie przeszkadza mi to (dziecku też nie  :wink: )
Mam jeszcze jakieś problemy z KIES - marnie się łączy z fonem. po zainstalowaniu jest ok a po ponownym podłączeniu nie może się połączyć. Miałeś coś takiego ?
G900 (a właściwie toshiba) skłoniło mnie do zmiany firmy - chwała im za to

*

Offline SzczeMar

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: S8530 - opinie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2011, 09:45:06 »
czyli jest. Dziwnie jakoś ale nie przeszkadza mi to (dziecku też nie  :wink: )
Mam jeszcze jakieś problemy z KIES - marnie się łączy z fonem. po zainstalowaniu jest ok a po ponownym podłączeniu nie może się połączyć. Miałeś coś takiego ?

To raczej norma, Kies jest dość kiepsko dopracowany. Ostatnio ścigała mi się jakaś nowsza wersja (2.0.0.11014_49) poprzez funkcje update i łączy mi się z telefonem bardzo długo (czasem minutę czasem dłużej).
Co do samego telefonu (mam wcześniejszy model S8500) przez pierwsze miesiące byłem także zachwycony, lecz teraz patrzę coraz bardziej krytycznym okiem. Wsparcie deweloperów dla bada jest mierne. Jako zaawansowany telefon Wave spisuje się świetnie (świetnie wykonany sprzęt, system stabilny), lecz jako smartphone nie jest już tak różowo, brak podstawowych programów występujących na innych platformach a mogących umożliwić wykorzystanie hardware S8500-S8530 do czegoś więcej niż gry.   
Pozdrawiam,
Marcin Szczepara

*

Offline tomasz007

  • ****
  • 520
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900    I8000-Omnia II, nokia 6310
Odp: S8530 - opinie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2011, 00:40:53 »
dzięki @SzczeMar
Fon faktycznie bardzo sympatyczny i świetnie wykonany. Pobawiłem się trochę i dopiero zobaczyłem jakie lagi mam na Omni II  :mysli:.  Wave chodzi bez przycięć. Trochę dziwny jest brak czujnika światła ale może się czepiam. Jeśli chodzi o platformę to mogło by być lepiej, ponoć ma być rozwijana :wink:
G900 (a właściwie toshiba) skłoniło mnie do zmiany firmy - chwała im za to

*

Offline redd

  • 10
Odp: S8530 - opinie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2011, 15:55:45 »
Witajcie. mam kilka pytań związanych z obsługą tego fona:
1. Czy jest jakiś sposób powiadamiania o nieodebranych połączeniach/smsach?
 2. Po zakończonej rozmowie czy jest możliwość ustawienia natychmiastowej blokady ekranu ewentualnie jaki najkrótszy czas na blokadę ekranu można ustawić? Chodzi o to iż boję się że chowając telefon do kieszeni niechcący coś dotknę i będzie cały czas włączone. Pomijając oczywiście ręczne blokowanie przez naciśnięcie przycisku.
 3. Jaka jest wielkość czcionki w smsach i kontaktach? W porównaniu np do symbiana i nokii c7?
 4. Czy wspomnianą czcionkę w sms i kontaktach da się ewentualnie powiększyć od razu systemowo lub może po instalacji jakiejś aplikacji?
 5. Czy jest szybkie wybieranie, aby np po przytrzymaniu klawisza nr 2 łączyć się od razu z ustawionym wcześniej nr?
 6. Wybierając nr z książki tel. po skończeniu rozmowy nadal jest otwarta książka. Czyli kończąc rozmowę trzeba nacisnąć czerwoną słuchawkę, potem jeszcze raz aby wyjść z książki tel., potem blokadę ekranu! Trochę tego dużo i mało wygodne. Wszystkie telefony na systemach tak mają? Może da się jakoś tak zrobić aby ta książka telefoniczna się zamykała albo chociaż nie była od razu widoczna na ekranie?

Odp: S8530 - opinie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2011, 10:04:04 »
Ja rowniez dolaczam sie do pytan z postu wyzej. Jesli ktos ma Wave'a II to niech odpowie. Same recenzje w internecie to nie to samo co opinie uzytkownikow.

Odp: S8530 - opinie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2011, 12:08:47 »
Czy jest ktoś kto w ogóle używa Wave'a 2 ? Czy odpowie ktoś na pytania jak w poście powyżej ?

Odp: S8530 - opinie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2011, 15:43:53 »
witam, zamierzam zakupić Wave II ale nie w Polsce, wiec ma do dyspozycji cztery inne języki D/EN/FR/I. Czy można ściągnąć dodatkowy (polski) język do pisania SMS w swype? ktoś ściągał inne pakiety językowe?
z góry dzięki za wskazówki
L.