PDAclub.pl

Pozostałe platformy => Bada OS => Wątek zaczęty przez: kasiabasiaasia w Marzec 09, 2013, 20:16:41

Tytuł: Podawanie numeru IMEI Samsunga ?
Wiadomość wysłana przez: kasiabasiaasia w Marzec 09, 2013, 20:16:41
Witam :)
Sprzedaję swojego samsunga i dostałam wiadomość z prośbą o podanie IMEI telefonu.
Czytając sprzeczne informacje nie wiem czy powinnam to zrobić. Może ktoś mi coś doradzić? I powiedzieć czemu tak a nie inaczej?
Z jednej strony wiem, że ktoś może chcieć sprawdzić i potwierdzić legalność telefon, a z drugiej słyszałam o nielegalnych zmianach IMEI np. na podany przeze mnie i związanych z tym później problemach.
Tytuł: Odp: Podawanie numeru IMEI Samsunga ?
Wiadomość wysłana przez: Aspic w Marzec 13, 2013, 17:45:47
Nie znam się na tym praktycznie lecz coś tam obiło mi się o uszy że nie wolno podawać nr IMEI opisywali dlaczego ale już nie pamiętam dokładnie. Ja bym nie podwał tego nr jak ktoś chce sprawdzić  to niech przyjedzie i zobaczy że jest identyczny na opakowaniu oraz w telefonie.
Tytuł: Odp: Podawanie numeru IMEI Samsunga ?
Wiadomość wysłana przez: prozac0 w Marzec 13, 2013, 19:09:14
teoretycznie Twoj  imei ktos sobie moze przywlaszczyc, ale jakie tego konsekwencje beda to niestety nie wiem. btw, urzekl mnie Twoj nick :D
Tytuł: Odp: Podawanie numeru IMEI Samsunga ?
Wiadomość wysłana przez: b7rabbitdj w Marzec 13, 2013, 19:22:14
Jeżeli masz dowód zakupu i zostawiasz korespodencje to nie widze przeszkód w udostępnieniu numeru imei. Sam o niego prosze w niektórych przypadkach od sprzedających. Gdyby ktoś chcial nielegalnie użyć imei danego modelu to na bank znajdzie w internecie interesujący go numer.