Prosty sposób na zwiększenie żywotności baterii w Samsung S8500 Wave

  • 3 Odpowiedzi
  • 19659 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aby zwiększyć żywotność baterii w Samsung S8500 Wave z bada OS należy wpisać jeden krótki kod. Warto dodać, że ten sposób nie wpływa na stabilność telefonu. Ponadto został oficjalnie zatwierdzony przez firmę Samsung oraz operatorów – T-Mobile i Orange. Producent zapewnia, że ten kod obniży wydajność urządzenia, ale w sposób niezauważalny dla użytkownika.

W celu ulepszenia działania baterii należy wpisać jeden krótki kod – *#8740#. Potem na ekranie telefonu pojawi się jeden z dwóch komunikatów:
- „AP UART mode Enabled” – czyli kod działa i włączony tryb oszczędzania,
- „CP UART mode Enabled„ – tryb nie działa i trzeba kod jeszcze raz wpisać.
Samsung PDA: SGH-i900 Omnia 16GB - WM 6.5 - Radio: XXIB2

Odp: Prosty sposób na zwiększenie żywotności baterii w Samsung S8500 Wave
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2012, 00:55:45 »
a ja poprostu dobrze naładowalem 4-5 pierwszych cykli ładowaniaod nowosci baterie na wylączonym telefonie, i teraz uzywam z przyciemnionym ekranem na minimum i bateria ladnie sobie pelne 3dni normalnego uzytkowania trzyma, wiadomo bez gier i minimum wi-fi, ekran niby super amoled ale i tak bierze duzo pradu

*

Offline Aspic

  • *
  • 76
    • kLiK
  • Sprzęt: Toshiba_G900 Samsung_Wave_GT-S8500 Samsung_Note_II
Odp: Prosty sposób na zwiększenie żywotności baterii w Samsung S8500 Wave
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2012, 08:29:26 »
Mojej kobiecie trzyma 4-5 dni wyświetlacz ma ustawiony na 5 i normalnie ona ładuje telefon no ale z kolei ona nie wykorzystuje możliwości fonika gdyż prawie wyłącznie używa go do sms-owania i rozmów rzadko kiedy robi coś innego na nim.  A z kolei moja fala teraz trzyma 2,5 dnia lecz ja wbijam się na neta kilka razy dziennie, słucham muzyki (radia), czasami w coś gram itp. Wyświetlacz mam ustawiony na 1.
... Ciąg dalszy nastąpi... B)

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Prosty sposób na zwiększenie żywotności baterii w Samsung S8500 Wave
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2012, 23:19:39 »
Odpaliłem sobie, zobaczymy co z tego będzie. Ja osobiście jeszcze zawsze usuwam niepotrzebne karty z pulpitu, wyłączam automatyczną rotację, jasność ekranu zniżam na 1. To ostatnie daje na pewno dużo, 2 pierwsze może trochę, gdzieś o tym w necie wyczytałem  :-?