Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem

  • 121 Odpowiedzi
  • 31409 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 13, 2006, 09:37:09 »
Cytat: "sponczbob"


Program wylatuje na moim MIO 169 raz na 45 min, majac sesje slamazarnosci pomaga SR. Interfejs jest dosc ubogi i wolny.


Hm! Własnie myslałem o zakupie do Mio 169 bo extra mam go tylko do nawigacji,żadnych dodatkowych programów zainstalowanych.Czyli duuuużo(jak na Mio169) pamięci wolnej.
Teraz mi powiedz czy w testowanym Mio  miałeś czysty system tylko z AP czy coś tam jescze masz???Bo może to jest przyczyną wyrzucania AP?
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline Pilot

  • **
  • 127
  • Sprzęt: HTC-P3300; HTC DIAMOND; NAVROAD NR360+AM XL
AutoPilot i MIO168GPS
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 13, 2006, 11:00:56 »
Mnie interesuje, jak będzie działał na Mio168

Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 13, 2006, 21:32:02 »
Pojeździłem trochę dłużej (jakieś 200 km) i mam następne spostrzeżenia:
- okrutnie długo "łapie" sygnał GPS (dla porównania AM - > 35 sek. i trzyma stale, iGO -> 16 sek. i trzyma stale, AP -> co prawda "złapał" za pierwszym razem po 20 sek. ale po następnej sekundzie stracił i musiałem czekać 5 minut na kolejny odczyt pozycji. W ogóle według mnie coś z łapaniem sygnału jest nie tak, ale za mało się znam na szczeółach technicznych, żeby cos więcej powiedzieć.
Testy na ustalanie pozycji GPS robilem w domu z anteną wyrzuconą za okno po SR przed każdym pomiarem.
EDIT:
Może jakiś guru mi pomoze w ustawieniach GPS na CF (G-space GS-R270)?
EDIT2:
Program zaczął mi wylatywać przy starcie ponownie (nie pomagał nawet SR), ale powróciłem do domyślnych ustawień (reset to defaults w katalogu z zainstalowanych AP)

Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 14, 2006, 09:12:27 »
Cytat: "Jarojaw"
Cytat: "sponczbob"


Program wylatuje na moim MIO 169 raz na 45 min, majac sesje slamazarnosci pomaga SR. Interfejs jest dosc ubogi i wolny.


Hm! Własnie myslałem o zakupie do Mio 169 bo extra mam go tylko do nawigacji,żadnych dodatkowych programów zainstalowanych.Czyli duuuużo(jak na Mio169) pamięci wolnej.
Teraz mi powiedz czy w testowanym Mio  miałeś czysty system tylko z AP czy coś tam jescze masz???Bo może to jest przyczyną wyrzucania AP?


mam czyściutki MIO 169 tylko do navi.
Niestety ja jestem posiadaczem tego softu który nabyłem za 449 brutto.
Mnie się ten program nie podoba i mowiac szczerze czytajac wypowiedzi niektórych kolegow to zastanawiam się czy to ten sam program

Co mi się nie podoba:
Kolorystyka i rysunek map - brak skali to skandal
Sposob wyszukiwanie miast adrsow itd - spróbujcie znależ Wrocław
Niestabilnosc softu.
Powolnosc GUI i map
dramatyczna zła jakosc lektora
i pamietajmy ze to nie jest Polski program.

Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 14, 2006, 13:42:09 »
Zaniki sygnału GPS były najprawdopodobniej związane z szybą w moim samochodzie (atermiczna). Wystawienie anteny na zewnątrz zdecydowanie pomogło. Co prawda AM i iGO działają bez takich problemów, ale cóż, może kiedyś to się poprawi.

*

Offline almax

  • **
  • 238
    • www.almax-fashion.com
Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 14, 2006, 13:53:18 »
Aby znależć WROCŁAW musisz wykonać n/w czynności
1. W meni głownym kliknąć ikonę "znajdz i nawiguj"
2.Następnie na ekranie "Znajdz i nawiguj" kliknąć ikonę  "Adres"
3.Na ekranie "Kraj" kliknąć (zaznaczyć) Polska
4. Pojawi się ekran " Wprowadz miejscowość" na tym ekranie ( rozpoczyna się od miejscowości Adamka) napojawiającej się klawiaturze ,obojętnie czy małyi,czy dużymi literami bez polskich znaków wprowadz --WROCL. , w śród pojawiających się miejscowości jest Wrocław.
5. Klikając na Wrocław przechodzimy do ekranu "Ulice " ( są to już ulice we Wrocławiu) wpisujemy podobnie nazwę intresującej nas ulicy, pojawi się ekran "Ulica"
6. Klikając na ulicę pojawi się ekran "Numer domu"  , wybieramy nr. i pojawi się ekran "Znajdz i nawiguj" na którym wybieramy odpow. opcję.
Wszystko to opisane jest dziś przez Testerów.

Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 14, 2006, 18:21:12 »
ALMAX. Zgoda pieknie jak w instrukcjii od autora ale zapomninasz o pewnych szczegółach.
We wszystkich mi znanych programach po wpisania Wroclaw (na pierwszym miejscu jest wroclaw a nie Kąty WROCLAWskie i tu jest problem pewnie kolejny problem zwiazany z pochodzeniem softu.

ACHA dla jasnosci Wroclaw jest na drugim ekranie.

a przewijanie trw.....................a i trwaaaaaa.

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 14, 2006, 18:39:24 »
Reasumując  - po kilku dniach domowych testów narazie króluje AM :)
Czyli chyba będą się  czuli niezagrożeni, a to znowu, hm niedobrze  :(
Pozdrawiam - Jarek

Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 14, 2006, 18:43:03 »
Cytat: "sponczbob"

mam czyściutki MIO 169 tylko do navi.
Niestety ja jestem posiadaczem tego softu który nabyłem za 449 brutto.
Mnie się ten program nie podoba i mowiac szczerze czytajac wypowiedzi niektórych kolegow to zastanawiam się czy to ten sam program


Jesli to jednak ten sam program to troche przeplaciles.... XMap.pl - mapy cyfrowe

pozdro
pf

Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 14, 2006, 19:56:15 »
Cytat: "Jarojaw"
Reasumując  - po kilku dniach domowych testów narazie króluje AM :)(

Mógłbyś rozwinąć tę myśl ?

Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 14, 2006, 20:15:11 »
Cytat: "xtrack"
Cytat: "sponczbob"

mam czyściutki MIO 169 tylko do navi.
Niestety ja jestem posiadaczem tego softu który nabyłem za 449 brutto.
Mnie się ten program nie podoba i mowiac szczerze czytajac wypowiedzi niektórych kolegow to zastanawiam się czy to ten sam program


Jesli to jednak ten sam program to troche przeplaciles.... XMap.pl - mapy cyfrowe

pozdro
pf


To bez watpienia ten sam program. Uzupełnia mój "Hall of stupid decision".

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 14, 2006, 20:31:29 »
Cytat: "GPS maniak"

Mógłbyś rozwinąć tę myśl ?


Myślę,że po kilku dniach opisów o działaniu AP,błędów,powolnego działania oczywiście względem softu AM, w moim odczuciu nadal "króluje" AM z nawigacji po kraju.Sorry nie uwzględniam Garmina, bo go nie znam.
Każdy soft do nawigacji ma plusy i minusy.Akurat AP wchodząc na rynek polski ... powinien już być dopracowany lub lepiej dopracowany niż konkurenci.Eliminowane błędy,które są w innych progarmach.(moja opinia).
Narazie pełej opini nie wydaję, dopóki nie przetestuję Dema.Ślędząc uważnie forum z tymże tematem dla mnie nadal AM wydaje się niedościgniona,aczkolwiek zastanawiam się nad zakupem AP lub dalszą subskrypcją AM.Soft AM zachowuje się w miarę stabilnie nawet na takich słabych urządzeniach jak Mio168/169 czego nie można powiedzieć o AP.
Zresztą nawet TT5 działa poprawnie na Mio169.

Posiadam własne 2 programy do Nawi.AM i iGO.Ale byłbym bardziej zadowolony mają jeden program,który obejmie całą Europę z dokładnością AM i szybkością iGO.Myślałem,że bedzie to własnie AP bo w przyszłości "prawdopodobnie" będą mapy Europy.
Pozdrawiam - Jarek

Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 14, 2006, 23:40:33 »
Cytat: "Jarojaw"
Ale byłbym bardziej zadowolony mają jeden program,który obejmie całą Europę z dokładnością AM i szybkością iGO.

Ba !!  Każdy by wolał. Sądzę że prędzej czy później iGO będzie miał takie pokrycie Polski, że żaden tam AP, AM czy inny diabeł nie będzie potrzebny.

W moim odczuciu - jednak nie odpowiedziałeś na mój post. Podobnie jak Ty śledzę ten wątek i na razie wypowiedzi kolegów niczego nie wyjaśniają. Takie same, a nawet dużo bardziej miażdżące, negatywne wypowiedzi bez trudu można znaleźć w dziale AutoMapa. Zatem ktoś, kto opierałby się tylko na wypowiedziach niezadowolonych userów mógłby sobie wyrobić pogląd, że AM to bardzo słaby produkt. A przecież obaj wiemy, że to nieprawda.  Moim zdaniem - dzisiaj - ani Ty ani ja nie wiemy, który soft lepszy. To wyjaśnią dopiero koledzy w sąsiednim wątku.

Napisałeś: "Soft AM zachowuje się w miarę stabilnie na takich słabych urządzeniach jak Mio168/169 czego nie można powiedzieć o AP." Po pierwsze AM na różnych urządzeniach też bywa niestabilna i może się okazać że na tych właśnie urządzeniach AP będzie lepsze. Po drugie AP miało w rękach kilka osób (w tym wątku piszą trzy osoby !!), a jednoznacznie negatywne opinie na temat AP dają tylko sponczob i częściowo arex1972. Zwróć uwagę, że w tej materii almax, który ma znacznie więcej postów na Forum już tego nie potwierdza. Wyraźnie napisał że u niego AP pracuje stabilnie.

Zatem weźmy może na wstrzymanie i nie ferujmy wyroków.
Niech zrobi to co prawda wielki fan AutoMapy, ale za to prawdziwy znawca przedmiotu MOI. Jak Adam po testach napisze, że AP jest gorsze od AM to uwierzę. Póki co czekam na rozwój wypadków, ciesząc się że problem nawigacji i tak mam już rozwiązany  :proud:

-----------------------
A tak na marginesie nawet jeżeli się okaże, że AP będzie wolniejsze od AM, to co z tego ? To nie jest jedyny miernik wartości softu. Dla przykładu: gdybyś pracował w firmie kurierskiej doceniłbyś np. takie rzeczy jak funkcja komiwojażera, której (o ile się nie mylę) AM póki co nie ma. A "Królowa" powinna mieć. AM nie ma też kilku innych bardzo cennych dla mnie funkcji, a które ma jednak Garmin QUE. Ale na tej podstawie nie odważyłbym się powiedzieć że Garmin QUE króluje, bo są kategorie w których AM jest lepsza. I tak w kółko Macieju ......  ;)  Po prostu nie ma obiektywnie najlepszego programu.

Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 15, 2006, 00:08:14 »
Nie no, aż tak negatywnych nie mam ;). Wystawię antenę na dach, albo przykleję do szyby w miejscu, w którym nie ma metalizowanej folii i pobawię się dalej. A co do "wylatywania" to mam pewną teorię i postaram sie ją sprawdzić w miarę szybko.

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 15, 2006, 00:26:11 »
Cytat: "GPS maniak"


1.W moim odczuciu - jednak nie odpowiedziałeś na mój post.

Napisałeś: "Soft AM zachowuje się w miarę stabilnie na takich słabych urządzeniach jak Mio168/169 czego nie można powiedzieć o AP." Po pierwsze AM na różnych urządzeniach też bywa niestabilna i może się okazać że na tych właśnie urządzeniach AP będzie lepsze. Po drugie AP miało w rękach kilka osób (w tym wątku piszą trzy osoby !!), a jednoznacznie negatywne opinie na temat AP dają tylko sponczob i częściowo arex1972. Zwróć uwagę, że w tej materii almax, który ma znacznie więcej postów na Forum już tego nie potwierdza. Wyraźnie napisał że u niego AP pracuje stabilnie.

2.Zatem weźmy może na wstrzymanie i nie ferujmy wyroków.
Niech zrobi to co prawda wielki fan AutoMapy, ale za to prawdziwy znawca przedmiotu MOI. Jak Adam po testach napisze, że AP jest gorsze od AM to uwierzę. Póki co czekam na rozwój wypadków, ciesząc się że problem nawigacji i tak mam już rozwiązany  :proud:

 3.Po prostu nie ma obiektywnie najlepszego programu.


Ad.1 Napewno nie w pełni.
Absolutnie nawet nie śmiałbym się z Tobą sprzeczać czy polemizować.Jesteś dla mnie Guru na tym forum(bez obrazy dla innych Wielkich osób) i zawsze bacznie i pilnie czytam twoje wypowiedzi,które są bardzo wyczerpujące i pouczające.
Ad.2Ja nie feruje wyroku co do AP.Jestem nim zaciekawiony i z wypowiedzi tych userów,którzy pisali na "nie" wyciągam wnioski co do nawigacji AP własnie dla urządzeń MIO, bo takiego własnie używam.AM używałem na MDA3-teraz licencje przeniosłem na Mio 169.Róznica w ilości dostępnej pamięci i zarządzaniu nią jest ogromna a pomimo tego AM zachowuje sie identycznie.I tu ukłon w kierunku AM za tak dobry soft.
Zauważ,że ci użytkownicy którzy mają zainstalowaną AM i problemy z nią, posiadają jeszcze mnóstwo innych aplkacji w swych urządzeniach może czasami "innego" pochodzenia.Prawdopodobieństwo jest bardzo duże,że to właśnie te aplikacje mogą powodować niestabilność AM i pewnie jeszcze innych programów do nawigacji.
Ja jak i sponczbob używamy  czystego urządzenia.A jednak sponczbob ma problemy,które MaDuch potwierdził, np. flegmatyczne działanie mapy.
Oczywiście poczekamy na testy MOI,porównamy do obecnych wypowiedzi, dorzucimy własne doświadczenie z wersją Demo i wydamy wyrok.Chciałbym aby wypadł pozytywnie.
Ad.3 Dokładnie tak samo myślę.


Pozdrawiam

Jarek
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 15, 2006, 12:34:01 »
Używam na razie AutoPilota po mieście i w jego bliskich okolicach. Stąd moje początkowe ograniczenie opisu testów do funkcjonowania programu, łatwości jego obsługi i ustawiania. W dalszą drogę jadę jutro więc wyniki będą w poniedziałek, choć będą trochę zafałszowane, bo będę jechał mając AutoPilota uruchomionego na hx2790, iGo na Mio168, a AM na Aximie x51v. Niestety nie mam dostępu do jeszcze dwóch hx2790 ;)

Tak jak w wątku o testach napisałem używam AP na hx2790 napakowanym mnóstwem innego softu w tym iGo i AM.

Nie miałem z AP ani razu problemu jeśli chodzi o stabilność. Pojawiają mi się pewnie uwagi, które wrzucam w wątek testowy (np. o braku ostrzegania o fotoradarach w trybie śledzenia trasy, a nie w trybie nawigacji, w którym osrzeganie działa bardzo dobrze).

Na pewno nie jeset to jeszcze program idealny, ale zapowiada się całkiem nieźle.

Jak dla mnie ma inne "wady" nawet w porównaniu do iGo, a mianowicie praktycznie "martwy" ekran. Jakoś się przyzwyczaiłem, że można nanieść POI tapiąc na ekran jak w AM czy iGo, tu mi tego brakuje.

Brak mi też możliwości niektórych ustawień, które są w iGo i w AM.

No i brak mi możliwości wykorzystania klawiszy sprzętowych. Chciałem robić zrzuty ekranu w czasie jazdy a tu ... kicha. ScreenCapture przypisany do klawisza, działający w AM, w AutoPilocie nie działa.

No i jeszcze parę uwag, ale to będę wrzucał w Moi i mój wątek.
Polecam Regulamin forum !!

Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 15, 2006, 13:27:24 »
a testowal to ktos na ekranie vga w trybie realvga?? czy chodzi, a jesli tak to czy ma jakies problemy z obrazem. pytam bo igo w realvga nie da rady wystartowac. a ja mam realvga caly czas.

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 15, 2006, 18:51:54 »
Ja jestem pod wrażeniem. Biorę (hehe będzie 4-ty program na jednym PDA). Żona mi z GPSem pojechała, więc nie mam możliwości potestować, ale i tak - wszystko śmiga na Wizardzie, przewijanie map, odtwarzanie śladów, powiększanie, jak otwieram klawisze, to ekran się przełącza bez jąkania - żadnych problemów. Trzeba coś przełączać jak się ma normalne mapy? Chodzi mi między normalną mapą Polski a Europy?
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 18, 2006, 22:38:37 »
Cytat: "cin2000"
Trzeba coś przełączać jak się ma normalne mapy? Chodzi mi między normalną mapą Polski a Europy?


Przy wyborze celu podróży (1 ekran głównego menu) czyli "znajdź i nawiguj" > "adres" lub miejscowość/region" lub "POI wg nazwy" musisz wybrać region jest to albo Polska albo Europa bez Polski. I to jest jedyny wybór. Cała mapa Europy (przejazdowa, a więc z ograniczeniami) jest w jednym kawałku. Ta opcja nie dotyczy niestety, mam nadzieję, że tylko na razie, wyboru po kodzie pocztowym dla mapy Europy bez Polski. Czyli inaczej mówiąc, póki co wybór po kodzie pocztowym jest w tej chwili dostępny tylko dla Polski, ale działa bardzo fajnie, pokazując cały region objęty danym kodem pocztowym.

Tu dla kodu 02-791

Polecam Regulamin forum !!

*

Offline Josh69

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ Travel Companion RX5970; TT6, AM.4
AP demo test w Łodzi
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 27, 2006, 10:42:20 »
Witajcie.
Mieszkam w Łodzi, wobec tego zainstalowałem demo AP na moim MDA Compact i pojeździłem sobie po moim mieście. Oto kilka moich uwag. Ponieważ od grudnia 2005 używam AM pozwolicie że do tego programu będę się czasami odnosił.
+ bezproblemowa łączenie z GPS ( Bluetooth - , w AP opcja inne)
+ pamięciożerny ( po starcie zostaje 10,3 MB) ale dobre zarządzanie
+ na początku wkurzały mnie komunikaty „Jedź prosto” ale można się przyzwyczaić, dodatkowo w obcym mieście może być to przydatne
- w porównaniu z AM koszmarna grafika ( to nie jest najważniejsze ale…) . Ta fioletowa strzałka jest czasami trudno widoczna ( kolory to rzecz absolutnie wtórna twórcy mogą to zmienić, a może dodać nowe skórki?)
+ bardzo dobry pomysł z nazwami ulic w postaci „chmurek”
- marny sposób wyboru trasy ( to wielokrotne klikanie to koszmar)– chyba jest to jednak kwestia przyzwyczajeń
- braki w POI
+ z moich porównań wynika, że algorytmy wyboru trasy są lepsze od AM – bardziej logiczne i faktycznie wyznaczają lepszą trasę
- mało informacji w oknie w czasie podróży – pomimo możliwości wyboru tylko jeden rodzaj informacji w panelu górnym i jeden w dolnym
+ widok 3D jest z założenia bardziej przejrzysty
+ szybsza rekalkulacja trasy ( wrażenie subiektywne – nie mierzyłem tego)
= co do jakości map to są w moim odczuciu identyczne (oczywiście nie porównywałem wszystkich ulic w Łodzi)
Reasumując: Niezły orzech do zgryzienia. Mam AM i licencja kończy się za 2 miesiące – przedłużać czy kupić AP. Gdybym kupował dziś byłoby trudno wybrać. Może do grudnia będzie AM 4.0 – kilka rzeczy się wyjaśni. AP to w sumie niezły program – po kilku poprawkach ( głównie graficznych )może być poważnym konkurentem innych producentów.
Mam nadzieję, że ten krótki opis komuś się przyda. Pozdrowienia

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Re: AP demo test w Łodzi
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 27, 2006, 11:59:31 »
Cytat: "Josh69"
Witajcie.
+ pamięciożerny ( po starcie zostaje 10,3 MB) ale dobre zarządzanie
- w porównaniu z AM koszmarna grafika ( to nie jest najważniejsze ale…) . Ta fioletowa strzałka jest czasami trudno widoczna ( kolory to rzecz absolutnie wtórna twórcy mogą to zmienić, a może dodać nowe skórki?)


Jeśli np z 12MB zostaje 10,3 to pamięciożerny nie jest ;);) natomiast jeśli ze 128MB zostaje 10,3 to masz rację, jest pamięciożerny ;);) , może więc podaj ile pamięci miałeś przed uruchomieniem programu, bo taka informacja to żadna informacja. W tej sytuacji ciekawie wygląda ten plus przy tym punkcie.

Co do strzałki się zgadzam, na ogół jej nie widać :( lub trzeba jej wypatrywać, a nie o to w nawigacji samochodowej chodzi.

Odczucia odnośnie grafiki są elementem subiektywnym tak jak zauroczenie Picassem czy Kossakiem. Można się do niej przyzwyczaić. A potem może się wręcz okazać, że jest lepsza i ciekawsza niż w AM, ale to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje zgodnie ze starą maksymą.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Re: AP demo test w Łodzi
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 27, 2006, 12:07:14 »
Cytat: "Josh69"
= co do jakości map to są w moim odczuciu identyczne (oczywiście nie porównywałem wszystkich ulic w Łodzi)


Ja w Łodzi nic nie porównywałem, ale patrzyłem po paru innych miejscach i nie jestem przekonany, że jakość map jest w tej chwili taka sama. Wg mnie AutoPilot ma w wielu miejscach mapy gorsze, starsze, mniej dokładne od AM. I to nawet w dużych miastach (Warszawa). Ma też wiele miejsc ze sporo lepszym odwzorowaniem niż AM. Nie jestem w stanie w tej chwili powiedzieć, które mapy są lepsze i jak wypada obietywne porównanie pomiędzy AM i AP. Do tego potrzebne byłoby tak liczne i aktywne środowisko jakie na dziś dzięki swojej pozycji (czas na rynku, kiedyś pozycja niemal monopolisty, liczba sprzedanych i skrakowanych kopii będących w użyciu, dostępność społecznie wyszukiwanych i wpisywanych POI) ma AM. Tymczasem to są dopiero początki AutoPilota. Ale w mojej subiektywnej ocenie bardzo obiecujące początki.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline Josh69

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ Travel Companion RX5970; TT6, AM.4
Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 27, 2006, 13:16:09 »
Co do pamięci to masz rację nie podałem wartości przed startem:39,78 MB.
Co do innych ocen, to chyba oczywiste jest, że są to moje wrażenia subiektywne - dotyczy to również owej nieszczęsnej fioletowej strzałki.
Ja o gustach nie dyskutuję, tylko przekazuję swoje odczucia.Po za tym im więcej opinii o AP to lepiej nieprawdaż? Forum odwiedzają również uzytkownicy, którzy szukają prostych informacji, a ponieważ jestem z Łodzi to napisałem kilka zdań dla dobra ogółu ( sorki za kolokwializm)
Pzdr.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 27, 2006, 13:48:46 »
Dlatego podzieliłem twój tekst na dwie części.

Ja też mam swoje odczucia i o nich piszę, ale dyskutuję głównie o faktach. Stąd moje pytanie o ilość pamięci przed uruchomieniem programu.

I coś mi tu nie pasuje.

Mnie z 33,9 MB spadła do 19,4 MB czyli program zajął 14,5 MB. Tobie 2x więcej bo 29,48 MB!

I tego nie rozumiem. Skąd taka różnica?? Może metoda pomiaru (ja do zobaczenie ile mi pamięci pozostało minimalizowałem AutoPilota, a to może zwalnia część pamięci??) Nie wiem. Jak ty doszedłeś do tej wielkości??

Jest to ewidentnie pytanie do wsparcia AutoPilota. Inna rzecz, że nigdzie nie trafiłem na informację o tym ile (chociażby mniej więcej) pamięci program zabiera. Do jakiej wielkości należy się przymierzać/odnosić.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline Josh69

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ Travel Companion RX5970; TT6, AM.4
Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 27, 2006, 14:20:28 »
Ja, żeby sprawdzić pamięć kliknąłem w ikonę O Programie w samym AP.
Być może mo minimalizacji byłby inny wynik.
Dodam, że z programów mam zainstalowaną tylko AM.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 27, 2006, 14:33:30 »
Programów to ja mam zainstalowanych "sporo". Ale nie o to chodzi.

Sprawdziłem ilość pamięci, a właściwie pamięciożerność twoją metodą i wynik wyświetlony ("o programie") to 11,4 MB pamięci programowej (P), a po zamknięciu programu pamięci programowej mam 26,7 MB więc program zajmuje (łącznie z uruchomionym BT!!) 15,3 MB czyli nadal sporo mniej od twojego wyniku, natomiast całkiem blisko mojego wyniku z początku testu. Różnicę mogę przypisać np. kilkunastu wprowadzonym POI. Choć znaczyłoby to, że w AutoPilocie POI wprowadzane przez użytkownika "żrą" sporo pamięci.

Nie wiem, może ktoś mądrzejszy lub z twórców AutoPilota się odezwie. Poczekajmy.
Polecam Regulamin forum !!

Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 27, 2006, 21:49:57 »
Po przejechaniu około 1000km w ostatnim tygodniu na AutoPilocie nasunęło mi się kilka kwestii, które powodują u mnie zastanowienie albo wręcz wkraczają w tematykę "życzenia do producenta"  ;)
Zastanawia mnie kwestia wyliczania czasu dojazdu do celu podróży. Kilka dłuższych lub krótszych tras i za każdym razem czas (godzina dotarcia do celu) ulegał wydłużeniu. Celowo nawet zmieniałem prędkość na trasie (nie do nieprzytomności) :) ale znacznie i co najwyżej udało mi się na chwilę utrzymać czas, tylko na chwilę. Pewnie kwestia algorytmu wyliczania i pewnie dobrze byłoby mieć jakiś na to wpływ (podobnie jak w Navigo - ustawianie średnich prędkości dla różnych typów dróg - w końcu każdy jest innym kierowcą), no i tu wkraczam w kwestię - "życzenia do ...". A jeśli już o tym mowa to pewnie dla użytkowników pda z GSM uciążliwym stanie się regulowanie siły głosu za każdym razem ponieważ z moich obserwacji wynika, że jest to wspólna regulacja z systemową. Tak więc jeśli chcemy mieć głośniej nawigację musimy się liczyć z głośniejszym dzwonkiem telefonu. Pozostaje ustawianie poziomu głośności za każdym razem po włączeniu/wyłaczeniu nawigacji albo rozwiązanie a la AM czyli ustawienie poziomu głośności na sztywno w nawigacji i dla nawigacji.
Tyle w kwestii moich spostrzeżeń. Może ktoś ma podobne??

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 27, 2006, 22:00:33 »
O prędkościach też pisałem.

Wyliczona przykładowa trasa: 142 km wyliczony czas dotarcia: 1h42min. Do odległości nie mam zastrzeżeń, do czasu tak. Po drodze z Warszawy do Łomży (bo to o niej dość często piszę ;) ) są: Marki, Wyszków, sporo wsi i mniejszych miejscowości, że o średniej jakości drodze zwłaszcza na odcinku Ostrów Mazowiecka - Łomża przez Śniadowo nie wspomnę. Daje to średnią ok 83,5km/h!! Trochę przydużo jak na warunki.

Co do głosu to była już informacja z AutoMapy, że w najbliższej aktualizacji będzie on oprawiony a nawet wzbogacony o głos żeński.
Polecam Regulamin forum !!

Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 27, 2006, 22:25:18 »
Żeby nie było jednak tak negatywnie jak pisałem to o moich subiektywnych pozytywach też wspomnę:
1. ukojeniem dla mnie jest przeliczanie tras "do przodu" po zjechaniu z trasy, czyli nie namawianie z uporem maniaka do zawracania (nie leży to chyba w naturze kierowcy :) ) a wyszukanie czegoś co pozwoli na jazdę do przodu i ewentualne manewry korygujące drogę.
2. duże ikony na ekranie mniejszym niż 3 cale to też poważny plus (nawet udawało mi się wybierać skutecznie (za pierwszym razem) punkty z ulubionych przy użyciu palca, oczywiście podczas jazdy.

Pierwsze wrażenia z Auto Pilotem
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 12, 2006, 07:57:47 »
To i ja dołożę swoje trzy grosze. Mam wersję demo, ale akurat mieszkam w rejonie  Łodzi, więc całkowicie do testów wystarcza.

Mam starego Optipada (Palmax z710). Demonem szybkości nie jest, więc odwzorowanie szybkości działania programu będzie chyba niezłe. Zaznaczam, że wszystkie oceny są subiektywne.

Plusy.
1. Samo odpalenie, przeliczanie tras i zwykła praca z programem odbywa się dużo płynniej niż w przypadku AM. Nie liczyłem ze stoperem, ale różnica jest bardzo widoczna.
2. Dokładność map w moim rejonie porównywalna do AM, o ile nie lepsza.
3. Wyszukiwanie adresów, miast itp. idealne. Wyświetlają się nazwy wg kolejności wpisywanych liter. Bardzo mi tego brakuje w AM
4. Podczas jazdy wyświetlają się chmurki z nazwami mijanych ulic. Fajna opcja, jednak na małych osiedlach z masą uliczek potrafi się zrobić na ekranie spory galimatias, co bardzo dekoncentruje

Minusy
1. Strasznie denerwująca jest jazda po małych osiedlach drogą na wprost z licznymi bocznymi dolotami. Co sekunde słychać "jedź prosto". Po kilkuset metrach można szału dostać. W końcu na ekranie widać "ślad" trasy więc wiadomo jak jechać. W zupełności wystarczyła by informacja "za 500m skręć ...", "za 200m skręć..." itp.
2. Komendy głosowe wypowiadane są bardzo płynnie. Jednak głosu Jadzi milej się słucha.
3. Bardzo poważny minus to wyłączanie się pocketa w czasie pracy. Mam zaznaczone wygaszanie ekranu po 3 minutach i wyłączanie po 5 minutach. O ile podczas jazdy ekran się nie wygasza, to jednak po upływie 5 minut pocket się wyłącza. Dopiero odznaczenie opcji w ustawieniach zasilania zmieniło sytuację.
4. Troche denerwująca jest praca z ikonami rączki, lupy itp. Nie mozna przesuwać mapy i jednocześnie sprawdzać POI lub wytyczać miejsca początku i końca trasy. Skakanie po kolejnych ikonkach jest na dłuższą metę męczące.
5. Panel dolny podczas nawigacji jest mało czytelny i nie bardzo wiem jak zmienić w nim opcje. Przydałaby się, tak jak w AM możliwośc wyboru interesujących parametrów.
6. Dużo POI w AP jest plusem, jednak w kilku miejscach znalazłem spore niedokładności ich umiejscowienia. Ponadto siłą AM jest możliwość rozbudowy bazy POI przez użytkowników.
7. Dość często AP gubi sygnał. W AM występuje to dużo rzadziej.

Reasumując. Program wymaga kilku poprawek, niemniej jednak jest godny uwagi. Cena może lekko wygórowana, ale i tak niższa niż AM a to już duży plus.
OPTIPAD 300 (Palmax z710) uszkodzony, OPTIPAD 400 (MIO 558), GPS Rikaline-kabel, SanDisk 1GB