mapy AutoPilot'a dostępne na www

  • 19 Odpowiedzi
  • 5283 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mapy AutoPilot'a dostępne na www
« dnia: Wrzesień 12, 2006, 11:45:18 »
Na stronie AutoPilot'a można juz obejrzeć mapę dostępną w programie.


http://www.autopilot.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=3

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2006, 11:58:39 »
Moja miejscowość jest dokladniejsza niż w Automapie..

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2006, 12:02:31 »
Z jakiego okresu są te mapy?
Polska OK tzn są miejsca i ulice źle oznaczone(patrz Jaworzno-w AM jest OK)ale to małe drobiazgi i do poprawy przy nasepnej aktualizacji,myśle :),natomiast główne drogie Europy Płd ?? do kitu , nie ma naniesionej autostrady A1 w Chorwacji.Wiem,że to narazie nawigacja po kraju a mapy Europy może kiedyś będą, ale skoro mają być główne drogi przelotowe to autostrada do takich należy.

Mapa nie działa pod Operą :(
Pozdrawiam - Jarek

Re: mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2006, 12:17:31 »
Cytat: "sebog"
Na stronie AutoPilot'a można juz obejrzeć mapę dostępną w programie.


nawet fajnie to działa, mapa w niektórych miejscach mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Warto zaznaczyć, że rozsądnie jest zrobione wskazywanie błędów na mapie, jeśli tylko będzie motywacja ze strony emapy- autopilota do tego by nagradzać jakoś użytkowników (jakiś system punktowy, do licencji czy przedłużeń autopilota) i błędy będą faktycznie poprawiane, to moje uznanie ... dla testu zgłosiłem dwa błędy. Podsumowując, postępowanie automapy póki co mi się podoba - coś się dzieje.

pozdr
Sebastian

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2006, 12:49:13 »
Dla wielu z nas wystarczy sama możliwość poprawienia czegoś, z czego będziemy w przyszłości korzystać.
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2006, 13:06:59 »
Cytat: "cin2000"
Dla wielu z nas wystarczy sama możliwość poprawienia czegoś, z czego będziemy w przyszłości korzystać.


:) nie zrozumieliśmy się, nie chodzi mi o to że będę zgłaszał tylko jak mi ktoś za to zapłaci, tylko o to że jeśli się podejdzie w sposób osobowy, a nie anonimowy to łatwiej jest np.: ułożyć ranking i pomagać tym osobom które pomagają. Inna sprawa, łatwiej jest przy takim "śledzeniu" problemów uniknąć wpadek kiedy poprawki z jednej wersji mapy nie znajdują się w kolejnej (Automapa?). Ja cenię swój czas, i chciałbym by ktoś inny jeśli mu go poświęcam również czynił to samo.

pozdr
S

*

Offline corona

  • ***
  • 251
mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2006, 13:15:19 »
Jakość jest cienka, Nie ma wielu ulic które są w 18% jakie pokrycie ma TT5

Kolejna niedoróbka

mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2006, 13:42:18 »
Cytat: "corona"
Jakość jest cienka, Nie ma wielu ulic które są w 18% jakie pokrycie ma TT5


dziwne, nawet bardzo, możesz podać ze dwa przykłady?

pozdr
S

mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2006, 14:16:57 »
Cytat: "smiodus"

dziwne, nawet bardzo, możesz podać ze dwa przykłady?

pozdr
S


Miejscowość Środa Wielkopolska pomiędzy ul. Topolską a Kilińskiego jest osiedle, na mapie brak conajmiej 10 ulic (istniejących conajmniej 5lat).

Wrocław Stabłowice na osiedlu przy ul Góreckiej brak kliku ulic, kilka ma nieprawidłowy przebieg (np. Dziarska)

mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2006, 14:30:48 »
Cytat: "dzikow"
Cytat: "smiodus"

dziwne, nawet bardzo, możesz podać ze dwa przykłady?


Miejscowość Środa Wielkopolska pomiędzy ul. Topolską a Kilińskiego jest osiedle, na mapie brak conajmiej 10 ulic (istniejących conajmniej 5lat).

Wrocław Stabłowice na osiedlu przy ul Góreckiej brak kliku ulic, kilka ma nieprawidłowy przebieg (np. Dziarska)


:) mielismy sie porównać do TomTom'a którego kolega corona przywołał, a nie do stanu faktycznego ... środa wlkp w TT to kilka ulic bez nazwy i to wszystko,
ale faktycznie we wrocławiu jest zupełnie inaczej, dla ciekawości zajrzałem do AM, i jest jeszcze inaczej :),
no cóż pewnie się przyda formularz do poprawek mapy ...

pozdr
S

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2006, 15:08:36 »
Cytat: "dzikow"
Cytat: "smiodus"

dziwne, nawet bardzo, możesz podać ze dwa przykłady?

pozdr
S


Miejscowość Środa Wielkopolska pomiędzy ul. Topolską a Kilińskiego jest osiedle, na mapie brak conajmiej 10 ulic (istniejących conajmniej 5lat).



Fakt w AM jest więcej.
Brawo, może się okazać,że mapy w AP nie są znowu takie doładne jak się opisuje.
Proszę o więcej przykładów. :)

dzikowZrób screeny i wyślij do supportu AP. :D
Pozdrawiam - Jarek

mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2006, 15:46:52 »
Bielsko-Biała BRAK obwodnicy zachodniej (tunel pod rondem na Hulance) to w tej chwili newralgiczny punkt tranzytowy na mapie go nie ma. AM też nie ma ]:>

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2006, 15:53:02 »
A masz mapy  AM wersji "u"?
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline almax

  • **
  • 238
    • www.almax-fashion.com
mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2006, 16:00:30 »
Niebardzo wiem o czym piszecie.Sprawdziłem Srodę Wielk. i Wrocław na programie AP wgranym do FS720 i Wrocław na prog. AM wgranym do Palmaxa. Wydaje się być takie same pokrycie . Może to wynika że drogi asfaltowe w AP są zaznaczone bardzo wyrażne, natomiast drogi gruntowe (np na niektórych osiedlach) są zaznaczone ledwo widoczną kreską .Tak to widać prz opcji przeglądania mapy . W trakcie nawigacji jest już inaczej te drogi są wyrażne ,jakby się pojawiają. To pewno jest wada prog.AP , winny być bardziej wyrażne .

*

Offline manyg1

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN
mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 13, 2006, 02:16:25 »
Jestem posiadaczem (w miarę zadowolonym)AM.
Popatrzyłem z ciekawości na jakość map AP.
Jestem pod ogromnym wrażeniem dokładności map AP.
Zwłaszcza chodzi mi o drogi gruntowe, których w AM jak na lekarstwo.
Zaglądnołem w kilka miejsc i jestem szczerze mówiąc w szoku.
Ciekawe tylko czy algorytm wyznaczania trasy AP przy tak dużym wyborze dróg nie będzie mulił się i wprowadzał na na ścieżki niemal rowerowe.
Swoją drogą taka mapa na wycieczkę pieszą czy rowerową w teren jak znalazł. Jest w niej duża ilość dróg gruntowych w lasach, na łąkach, w górach itd.
Prawie jak mapa wojskowa.

mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 13, 2006, 07:22:07 »
w Poznaniu przy ulicy Bonin kilka poważnych błędów, są dojazdy których nie ma. W AM jest poprawnie.

mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 13, 2006, 08:00:47 »
Panowie przeglądałem centrum Tarnowa - mój ulubiony obszar - 80% jednokierunkowych (skopany mniej lub bardziej we wszystkich programach navi poza TT który tutaj nie ma błędów a jedynie szczątkowe pokrycie). Z 80% jednokierunkowych jakie występują w tym obszarze zaznaczona niewielka ilość Tutaj KOMPLETNA KICHA (no chyba że nie wyszstkie strzałki widzimy na mapie)

*

Offline spidi35

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z1 Compact
Jakość AutoPilota a AutoMapy
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 13, 2006, 09:23:50 »
Przeczytałem wasze wszystkie komentarze i tak się zastanawiam czy nie zawiele wymagacie od programu do navi który dopiero debiutuje na rynku.  :P  Co do AutoMapy ile jest już na rynku ile w między czasie było updatów, no i ta polityka AM co do Updatów itd. Szkoda słów. Do nawigacji po Europie używam iGO a po Polsce, kupie sobie AutoPilota.  :O~

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Re: Jakość AutoPilota a AutoMapy
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 13, 2006, 09:31:40 »
Cytat: "spidi35"
Przeczytałem wasze wszystkie komentarze i tak się zastanawiam czy nie zawiele wymagacie od programu do navi który dopiero debiutuje na rynku.  :P  


Wymagamy :) Jeżeli coś wchodzi na rynek i chce go podbić to czy nie uważasz aby był odrobinę lepszy od tego co mamy??

Porównaj właśnie to do iGO.Niedawno na rynku a prawie wszyscy się "zakochali"  :)) Część użytkowników znajduje minusy(mapy) część jest zachwycona; interface'm,szybkością obliczania tras,stabilnością.A na rynku już od dawna królują TT i Desti.
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
mapy AutoPilot'a dostępne na www
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 13, 2006, 11:33:21 »
Porównałem na "sucho" (ale w miarę dokładnie), kilkanaście miejscowości które znam (głównie te gdzie byłem ostatnio na wczasach), i muszę przyznać że w sprawie pokrycia... raz jest lepiej w AP a raz w AM.  i w zasadzie trudno by wskazać to program przeważający. Często też, te same błędy lub braki są w obu programach (a ściślej w ich mapach).

Ponieważ nie mam AP (porównuję tylko z tym co jest na ich www), mam do Was pytanie: czy AP ma dokładną numerację budynków, czy może są to jakieś zakresy? Niestety na www, tam gdzie sprawdzałem numeracji wcale nie było  :(