test AP w samolocie

  • 4 Odpowiedzi
  • 16775 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
test AP w samolocie
« dnia: Maj 31, 2007, 21:33:01 »
Wiem że nie jest to program do nawigacji lotniczej jednak podczas mojej podróży do Catani uruchomiłem z ciekawości mojego looxa i potestowałem zachowanie AP. Wysokość i namiar pokazywał OK natomiast prędkość to jakieś brednie np prędkość ujemną ;D.
pozdrówka

Odp: test AP w samolocie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2007, 07:52:00 »
Testowalem AP podczas lotu Berlin - Istanbul. Wskazania wysokosci i predkosci roznily sie tylko nieznacznie od tych podawanych na ekranach samolotu. Fajna sprawa, podczas lotu czlowiek wie, nad czym przelatuje i co widzi w dole.

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: test AP w samolocie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2007, 09:28:57 »
Brawo! Nawigacja GPS może zakłócać pracę pokładowych instrumentów. Przynajmniej w teorii.
Gdyby was nakryły stewardessy to moglibyście zapłacić całkiem sporą karę, albo pójść siedzieć!

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: test AP w samolocie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2007, 09:44:49 »
Brawo! Nawigacja GPS może zakłócać pracę pokładowych instrumentów. Przynajmniej w teorii.
Gdyby was nakryły stewardessy to moglibyście zapłacić całkiem sporą karę, albo pójść siedzieć!

A niby jak odbiornik może zakłócać hę? Takiego czegoś to nawet w teorii nie wymyślili. Co do zakazu stosowania to chodzi generalnie o urządzenia mikroprocesorowe które mogą zakłócać a i tak dotyczy to okresu startu i lądowania. Podczas lotu normalnie można uzywać tak jak np laptopa(nie dotyczy wszelkich urządzeń nadawczych np telefonów). Mnie stewardessy widziały że bawię się GPS i nie zwracały uwagi.
pozdrówka

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: test AP w samolocie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2007, 19:46:56 »
Zgadza się. GPS to TYLKO odbiornik i nie emituje żadnych fal elektromagnetycznych. Jedynie co to sama elektronika urządzenia, ale emisja jest tak mała, że pomijalna. Na takiej samej zasadzie nie byłoby można używać np. odtwarzaczy mp3.
No sprawa by się miała gorzej, gdyby ktoś odpalił wi-fi lub BT :P