Dokładność mapy

  • 14 Odpowiedzi
  • 7253 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Dokładność mapy
« dnia: Październik 14, 2006, 15:07:35 »
Witam

Mam pytanie czy mapy są dokładne??

Chodzi mi o to bo jak sie orientuje to są to mapy firmy Cartall a mam najnowszą 2007 i tam jest duzo braków co do planu miasta Krakowa
np. brak drogi idącej od ronda mogilskiego w kierunku dworca od strony wschodniej 2 pasmowej która jest od roku i jestem ciekaw jak to jest w Autopilocie, jezeli ktos moze napisac to bede wdzieczny.

Ściągłem sobie demo ale jest tylko Łódz :(

*

Offline almax

  • **
  • 238
    • www.almax-fashion.com
Dokładność mapy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2006, 17:39:17 »
Nie znam Krakowa , ale z tego co widzę na mapie AP ,od Ronda Mogilskiego odchodzą trzy drogi dwupasmowe ; a właściwie cztery
1. Ul Mogilska
2. Al.Powstania Warszawskiego
3.Al. Płk.Beliny Prażmowskiego
 Jeszcze przez dojazd ul.Lubomirskiego przechodzącą w Wita Stwosza.

Dokładność mapy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2006, 18:01:21 »
To ja też poproszę

Lębork ul. Gdańska 104/105

Wejherowo ul. Sobieskiego 229

Z góry dziękuję

*

Offline almax

  • **
  • 238
    • www.almax-fashion.com
Dokładność mapy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2006, 21:30:17 »
Jest:
1. Lębork ul . Gdańska nr.103-109
2. Wejherowo  ul. Sobieskiego 227-235
Program przy nr. budynków, pokazuje cięg ulicy, od nr. do nr.. Średnio to jest ok. 100 mb.-200 mb.. Generalnie to w zupełności wystarcza a program nie jest zbyt przeładowany.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Dokładność mapy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2006, 21:55:10 »
Niestety mapy nie są dokładne.

Również w AutoPilocie.

W Warszawie brakuje ulic mających po 4-5 lat. W Gdańsku, Gdyni. Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu tak samo. Między innymi dlatego nie piszę o mapach, bo trudno o  nich pisać, zwłaszcza w porównaniu do AM.

Paradoksalnie dużo lepiej prezentują się mniejsze miasta i tereny całkiem "niemiejskie".

Pozostaje nadzieja, że w szybkim tempie zostanie to poprawione (please!!)
Polecam Regulamin forum !!

Dokładność mapy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2006, 11:31:53 »
Dziękuję

Ja wolę jak program jest dokładniejszy właśnie w mniejszych miejscowościach. W dużych i tak łatwiej jest się znaleźć, a producentowi zaktualizować mapy - większe parcie klientów.

W Navigo i Lębork i Wejherowo  to własciwie kropki na mapie !

Tak samo nie dostałem odpowiedzi na temat konwertera POI do Navigo - dlatego też pomimo 4 razy wyższej ceny szalka wagi przechyla się w stronę Autopilota.

Automapy nie biorę pod uwagę za ignorowanie klientów i mało ergonomiczny interfejs.

A tak w ogóle to jak by TomTom miał lepsze mapy to nawet bym nie zastanawiał się nad zakupem innego softu.

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Dokładność mapy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2006, 21:00:56 »
Z dokładnością na mapach w małych miastach też jest różnie.
W Bolesławcu na przykład, nie jest uwzględniona kierunkowość ulic wokół rynku i to, że rynek jest zamknięty dla ruchu. Kilka odchodzących od rynku ulic jest zamkniętych chodnikiem, a program z upodobaniem wytycza przez nie trasy. W kilku innych miejscowościach było tak samo.
Znalazłem kilka obiektów, które na mapie były nie w tym miejscu co w rzeczywistości. W Karpaczu ul. Ogrodnicza była kilkadziesiąt metrów wcześniej na mapie, niż w rzeczywistości.
Faceci remontujący uliczkę, w którą wjechałem, zamiast w Ogrodniczą, mieli ubaw po pachy, kiedy zobaczyli gościa z GPSem w aucie, pytającego o drogę, a GPS, co chwila powtarzał: "dotarłeś do celu podróży"

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Dokładność mapy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2006, 23:18:39 »
Na przełomie listopada i grudnia pojawi się nowa komercyjna wersja AutoPilota.

W niej będzie trochę zmian dotyczących samego programu oraz aktualizacja map w tym zwiększenie do ponad 700 ilości planów miast.

Kolejna aktualizacja powinna pojawić się na przełomie roku 2006/2007 i będzie również rozwiązywała część zgłaszanych problemów z programem.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Dokładność mapy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2006, 06:29:43 »
Brzmi zachęcająco.
Póki co, trzeba przed wyjazdem sprawdzić trasę z mapą papierową, patrzeć po drodze na oznaczenia dróg, niestety momentami żadne (panowie drogowcy, to do was było !  :wkurzony: ).
Po dotarciu do celu, zatankować przed drogą powrotną. A nóż, łyżka, widelec AP skieruje was na drogę lokalną biegnącą środkiem lasu  ;)  o sarenka! Przepraszam którędy do Sierakowa?
No i mapa tradycyjna zawsze w schowku. GPS ma pomagać nie wydawać polecenia: "za sto metrów wciśnij sprzęgło, za dwieście włącz kierunkowskaz", jeżeli ktoś tak podchodzi do nawigacji to niech z GPS przesiądzie się na PKS.
Tego mnie nauczyło 750 km z AP.
Natomiast każdy program jest do bani, jeżeli jego wskazania trzeba co chwilę weryfikować z mapą tradycyjną.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Dokładność mapy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 23, 2006, 08:14:46 »
Cytat: "Dżej"
Tego mnie nauczyło 750 km z AP.
Natomiast każdy program jest do bani, jeżeli jego wskazania trzeba co chwilę weryfikować z mapą tradycyjną.


No coż, ja przejechałem z AutoPilotem kilka razy więcej niż 750km (że nie wspomnę o innych uzytkownikach jak np. almax) i nie mam/nie mamy takich doświadczeń jak ty. Wręcz twierdzę, że w wielu wypadkach AutoPilot miał dużo lepszy algorytm kalkulowania/przeliczania trasy niż AM.

Na pewno ma braki, ale .... który program ich nie miał/nie ma.

A co do ostatniego stwierdzenia to: i tak i nie. Tak, ponieważ - na pewno taki program jest do bani, nie, ponieważ - chyba nie mówimy o "tym samym" AutoPilocie.

Dodane czyli poprawione: oczywiście algorytm, nie logarytm ;) przeliczania trasy. Dzięki !!
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Dokładność mapy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 23, 2006, 13:35:55 »
MaDuch
Ale to nie Ty byłeś w sobotnie popołudnie w środku puszczy noteckiej, na leśnej ścieżce (nazwanej nie wiedzieć czemu drogą), zastanawiając się czy te 10 litrów w baku wystarczy, żeby dotrzeć do cywilizacji, z czynną stacją benzynową. To zdarzenie traktuję w kategorii niezłej przygody z dreszczykiem, do opowiadania przy browarku, bezalkoholowym ma się rozumieć.  ;) (niezła przygoda, kto by pchał auto 20 km po lesie ...)
Świadomie też napisałem o kilometrach.
Dla jednych 750 to dużo, zwłaszcza zrobionych w jeden dzień, dla innych, to jak poranna przebieżka po bułki. Dla tych, dla których  to dużo (dla mnie całkiem sporo) opisałem, swoje spostrzeżenia i przemyślenia, co do jazdy z nawigacją i tego, że GPS nie zwalnia od myślenia, ani o tym dokąd się jedzie, ani o podstawowych zasadach bezpiecznej podróży. Kupując AP miałem i mam pełną świadomość (zwłaszcza po spotkaniu sarenki), że nie jest to produkt bez wad w jednych miejscach, za to lepszy od "wiodących proszków" w innych.
Czy jest to ten sam AP co twój? Nie wiem. To dzięki Forum program wciąż ewoluuje. To dobrze.
Być może to co mnie spotkało to wyłącznie moja wina, może zbieg okoliczności, a może wszystkiego po trochu.
Jedną lekcję GPSu mam już za sobą dziś kolej na drugą.
Niemcy czekają.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Dokładność mapy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 23, 2006, 22:02:17 »
No sorry Dżej, na pewno jest to kwestia różnych doświadczeń jak i pewnie wieku, ale ja nawet po Warszawie jeżdżę z zapasowym baniaczkiem 5 litrowym "na wypadek". Tym bardziej po puszczy.

Inna jest sprawa czy trasa powinna być wytyczana tą droga czy nie. Spróbuj ją wytyczyć "na sucho" jeszcze raz i wrzuć screen. Możesz to też zgłosić jako błąd na stronie AutoPilota.

Ja, jak pisałem w wątku o teście, jeździłem z AutoPilotem po Mazurach i sprawował się znakomicie. Stąd moje zdziwienie.

Ciekawią mnie twoje odczucia po jeździe do Niemiec. Pamiętaj tylko o tym, że zawarta w AutoPilocie mapa jest mapą przejazdową, a nie dojazdową. To wbrew pozorom istotna różnica ;) Powodzenia. A jak wrócisz to napisz "jak było" :)
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Dokładność mapy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 24, 2006, 22:16:22 »
Właśnie dojechałem do domu. Ufff! Kolejny 1000 km, z okładem, za mną.
Ale po kolei.
Wyjechaliśmy wczoraj, trasa do przejścia w Jędrzychowicach musiała prowadzić przez Lubań (korki na 94). AP pogubił się w kilku miejscach, ale szczegóły sprawdzę w weekend. Przy dojeżdżaniu do przejścia pierwsze zaskoczenie, na prostej drodze, na moście, program zaczął przeliczać trasę mimo, iż była ona wcześniej dobrze wytyczona. Przełączanie się pomiędzy mapami?  :mysli:
Po stronie niemieckiej, przede wszystkim wyglądało na to, że autostrada jest wybudowana,
a to trochę na lewo, a to trochę na prawo od naszej pozycji, więc co jakiś czas AP informował o przeliczaniu trasy, a następnie nie zmieniał poprzedniego wytyczenia. Kilka łuków wg mapy AP jest za dużych i jechaliśmy w szczerym polu, po cięciwie tych łuków (hm... dla mnie to wyglądało jak cięcia w budżecie niemieckiego ministerstwa transportu i skracanie dróg  ;)  ).
Pierwszy rozjazd A4/A72.
Komunikat: skręć w lewo wzbudził ogólną  wesołość w aucie zwłaszcza, że mapa nie pokazuje ślimaczków i pętelek rozjazdów (a najpierw trzeba odbić w prawo i wyjechać nad A4). Autostrady krzyżują się na mapie AP jak zwykłe drogi. Zresztą na papierowych mapach też. I tu przydało się doświadczenie zebrane na lekcji pierwszej GPSu: „patrz na znaki”.  :proud:
A „skręć w lewo” oznacza ni mniej ni więcej tylko, że na zjazdach masz tak kombinować, aby na następnym odcinku pojechać w lewo do obecnego kierunku jazdy. Łatwo powiedzieć, zwłaszcza jak AP, w połowie odnogi rozjazdu informuje, że przelicza trasę, ale rzut oka na ekran i wszystko jasne, kursor znowu za daleko od wytyczonej trasy. I tak przy wszystkich rozjazdach wymagających przejechania pod, lub nad nowym kierunkiem jazdy.
(a było ich kilka: A72/A9, A9/A70, A70/A7 i A7/A3). Kilka razy program próbował nas sprowadzić wcześniej z autostrady, na boczne drogi ale, że wcześniej jeździłem tą trasą więc AP musiał się dostosować. (kolejny wniosek z lekcji plenerowej )
Po sześciu godzinach jazdy zbliżaliśmy się do celu. Zjazd z autostrady z przeliczaniem trasy. AP prowadził nas po drogach lokalnych tak sobie. Zakończyliśmy w centrum miasta. 500 m od hotelu. Mimo, że nie ma dostępnego spisu ulic.
Powrót dziś. Po załatwieniu wszystkich spraw czas do domu. I tu niespodzianka, na sygnał GPS czekałem 20 minut ! Ale jak już złapał to trzymał 3-4. Po pięciu minutach czekania wyłączyłem i włączyłem program, za drugim razem mulił strasznie i bezczelnie się wyłączył. Soft reset i przeszły mu fochy.
Po wjechaniu na A9, konsternacja. Dobrze zjechaliśmy z A70? Zjazd na parking, nawigacja stop. Weryfikacja położenia GPS z mapą i ulga, dobrze jedziemy.
Przed rozjazdami zawsze rzut oka na ekran i sprawdzenie jak trzeba wjechać, czy w prawo czy w lewo.
Tak teraz sobie myślę: mimo, że jest to przejazdowa mapa, mogłaby być uzupełniona o informacje o kierunkach (np. skręć w lewo kierunek Berlin) albo uzupełniona o rozrysowane rozjazdy. Ale generalnie było O.K.

MaDuch
Co do "wsparcia technicznego" to przestałem z nim jeździć od kiedy trzy lata temu wystrzeliła mi opona i zakończyłem jazdę na drzewie, a zestaw płynów i narzędzi próbował wjechać do środka auta raze z tylnymi siedzeniami.
Jezeli chodzi o wiek, to nie czuję się jeszcze "geriawitem" ale już nie jestem "vibovit junior" ;)

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Dokładność mapy
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 25, 2006, 20:06:23 »
Jeździłem troszeczkę po Wilnie taksówkami (doleciałem samolotem, więc samego dojazdu nie było). Wygląda na to jakby poza miastem było w miarę ok, ale w mieście główne drogi idą zupełnie inaczej. To wygląda jakby mapa miała z 10 lat i nie wiedziała nic o zmianach przebiegu głównych ulic (o ile takie były - zgaduję). Jeżeli mapa byłaby papierowa, to wielkiego problemu by nie było, ale z GPS to dziwnie - cały czas po zielonym żeśmy jeździli  :worried: Ciekawe... z czego to wynika?
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

Dokładność mapy
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 30, 2006, 09:07:41 »
Przejechałem wczoraj z AP ponad 1000 km przez Niemcy (głównie autostrady) i mam identyczne spostrzeżenia jak Dżej. Na rozjazdach autostrad trzeba mysleć, i patrzec na drogowskazy. Nawigacja namawia do skoku z wiaduktu, albo walnięcia w lewo w barierki. AP prawie na każdym ślimaku po kilka razy przelicza trase. Idzie mu to wg mnie sprawnie i dobrze trzyma kierunek. Dlaczego tylko zawsze jedziemy równolegle obok drogi? To chyba kwestia dokładności map. Ogólnie dla mnie w porządku, gdyż za cenę "dobrego proszku" mam i Polskę i Europę.