Autopilot w nowej odsłonie (v10.0) już oficjalnie.

  • 7 Odpowiedzi
  • 26904 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Autopilot w nowej odsłonie (v10.0) już oficjalnie.
« dnia: Maj 18, 2011, 20:15:44 »
Ni doczekaliśmy się oficjalnej premiery, nowa strona http://www.autopilot.pl/
właśnie została uruchomiona.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Autopilot w nowej odsłonie (v10.0) już oficjalnie.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2011, 08:07:12 »
Tani nie jest: 199 zł.
A mapa nie powala, porównując dane liczbowe z AM - słabiutko.

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Autopilot w nowej odsłonie (v10.0) już oficjalnie.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2011, 19:13:54 »
Właśnie jestem po krótkim teście wspomnianego Autpilota.Co mnie denerwuje- ciągle powtarzany komunikat "Prosto" na każdym skrzyżowaniu.
Mapy PL w Nysie bardzo nieaktualne. To chyba mapy takie jak w Google.
Przejechalem kilka km i włączyłem AM.
Na tym test zakończyłem.
Ot taka nawigacja dla dziadka......

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Autopilot w nowej odsłonie (v10.0) już oficjalnie.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2011, 23:52:27 »
Na mapie on-line Lublin wygląda lepiej niż na oglądanych w styczniu mapach TA.
Traffic dość ubogi.
Pojadę chyba z tym do Kielc i z powrotem w niedzielę. Pokręcę się po Lublinie może na tygodniu?

Pokręciłem się po Lublinie w sobotę. Baza numerów adresów w Lublinie bardzo kiepska (np brak numeracji przy ulicach istniejących od 1980 roku! - np. Urzędowska). To juz dyskwalifikuje.
Poza tym:
- przy jeździe bez wytyczonej trasy mapa ustawia się zawsze z północą na górze ekranu. Kursor "jeździ" po mapie to w lewo, to w dół, to w górę albo na skos.
- brak możliwości ustalenia przybliżenia mapy na stałe.
Ale są i plusy:
Madzia :D "Jedź w lewo Tygrysku!" - rewelacja!!! Mój młody o mało z fotelika nie wypadł ze smiechu.
Kursor nie skacze jak w obecnej AM. :ok:

W trasie:
Startując z Bychawy do Kielc Autopilot próbowął mnie przechołgać przez szutrówkę (ale się nie dałem).
Poza tym pojawiają się drogowskazy - ale nie udało mi się odkryć wg. jakiego algorytmu się pojawiają.
I tu też uwaga.
Bo o ile drogowskaz na ekranie "Rzeszów" łatwo skojarzyć z drogowskazami przy drodze, to już informacja "Opatów" nie bardzo da się skojarzyć z tym co widać przez szybę.
Ktoś, kto nie zna trasy nie ma zielonego pojęcia gdzie leży Opatów i tutaj duzo lepsza byłaby informacja "Kielce".
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 09:58:25 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Autopilot w nowej odsłonie (v10.0) już oficjalnie.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2011, 11:49:57 »
Instalacja - przypomina mi jakieś crackowanie, a nie instalację profesjonalnego programu
kompatybilność ze sprzętem - nie AP nie znalazł portu GPS, po pokazaniu ręcznie, i owszem ruszył...
Klawiatura qwerty - może to kwestia sprzętu (sprawdzałem na i8000) jest za mała
Wyszukiwarka adresów - bardzo wolna, zła heurystyka...

Przykład:
S C Z - AM wyrzuca jako pierwszy Szczecin

Już dokładnie nie pamiętam bo po kilku godzinach stwierdziłem, że niepotrzebnie zaśmiecam sprzęt tym softem, ale chyba po dodaniu Z E C czyli po 6 znakach pojawił się Szczecin na szóstej pozycji...

Dodając do tego wolne działanie wyszukiwarki, piany można dostać porównując z AM, gdzie klawiatura jest większa, wyszukiwarka szybsza, a wyniki pojawiają się zgodnie z logiką.

Duży minus to pokrycie adresowe. Brak numerów budynków w małych i średniej wielkości miastach.

Następny minus to routing - sprawdziłem kilkanaście tras i porównałem je z AM, w zestawieniu z którą nie przekonuje mnie ich przebieg.

Podsumowując - w zestawieniu z AM, ten soft, który nie reprezentuje niczego pod względem aplikacji i pod względem map, chyba kwalifikuje się do rozdawania za darmo.

Nie spodziewałem się, że poziom rodzimej nawigacji może być tak niski...

Oczywiście to moja subiektywna ocena, oparta w zdecydowanej mierze na porównaniu z AM, która mimo wielu błędów i niedoskonałości, jest najdoskonalszą nawigacją na Polskę. Pomijam przedostatnie wydanie danych SR (09.05.2011r.), które wypaczało działanie programu.

*

Offline Ian

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT VIA 62, Samsung Mega, Garmin 2460 L
Odp: Autopilot w nowej odsłonie (v10.0) już oficjalnie.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2011, 16:38:09 »
Wgrałem wersję demo (z ciekawości) i trochę z nią pojeździłem no i muszę potwierdzić opinie moich przedmówców (przedpiśców ?). Kiepskie pokrycie adresowe nawet w dużych miastach. Np. adres mojej pracy (aleje Politechniki 6) pokazał jakieś 500 m za wcześnie. W Pabianicach , na ul. Łaskiej (przelotowej) numery w adresach zaczynają się od 111 a tam nie ma takich numerów. Denerwujące jest też ciągłe powtarzanie "prosto" na każdym skrzyżowaniu. Strzałki asystenta pasa ruchu jakieś "cieniutkie" i nie zawsze odpowiadają rzeczywistości. Poza tym program, u mnie, zawiesza się i trzeba resetować urządzenie. Takie numery to robiła MM  ileś lat temu i wmawiano mi wtedy, że to wina urządzenia. Używam Blow 50 YBt , przemiennie z AM, MM i Navigo 9i i żadna aplikacja ani razu się nie zawiesiła (no.. kiedyś AM i miałem jej to mocno za złe). Ale najgorsze to cena. 199 zł, jak za AM! To za 1/3 tej ceny można kupić Navigo 9i które moim zdaniem jest lepsze. Nie wróżę powodzenia tej nawigacji.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 16:46:01 wysłana przez Ian »

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Autopilot w nowej odsłonie (v10.0) już oficjalnie.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2011, 15:06:42 »
Mapa Polski od Emapy - czyli można już podziękować...
Ciekawe czemu nie wzięli mapy PL od Teleatlasa (jak mapy) Europy.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Autopilot w nowej odsłonie (v10.0) już oficjalnie.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2011, 19:55:06 »
Przejechalem kilka km i włączyłem AM.
Na tym test zakończyłem.

Ja wytrzymałem z tym 15 kilometrów. Przy kolejnym wpisywaniu celu podróży dostałem białej gorączki i wyłączyłem. Całkowity brak ergonomii. Dla mnie dziadostwo, na dokładkę niezbyt tanie dziadostwo.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5