AutoPilot - testy Moi i MaDuch

  • 291 Odpowiedzi
  • 54438 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Re: AP i AM tryp nocny
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 18, 2007, 19:42:47 »
Cytat: "rysem"
Brakuje mi w AP tego co ma AM, czyli komputera pokładowego.


O jakim "komputerze pokładowym" mówisz?? Lub inaczej, jakich funkcji ci brakuje??
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 19, 2007, 17:03:25 »
Cytat: "cardax"

Po w Krakowie zdecydowaliśmy wyłaczyć automapę gdy wyprowadziła nas na jakiś stary dworzec kompletna bzdura :wkurzony:

Wpadłem tu na chwilę zobaczyć co słychać u Autopilota, któremu kibicuję i co widzę?
Czy AP zatrudnia gwardię klakierów mających na celu obrzydzić AM??? Czy tak ma być kreowany ten nowy produkt?
Jeżdżę od dawna z AM po Krakowie (tu akurat mieszkam od urodzenia) i jeszcze nigdy nie wyprowadziła mnie na manowce. A tu człowiek ledwie przyjechał i wylądował na dworcu... Znaczy się chyba jakiś bezdomny...? ]:>
Bezdomny czy nie ale nierozsądny na pewno i to z obniżonym ego...

No to spadam, bawcie się dalej tak dobrze jak teraz... ;)

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 19, 2007, 21:25:29 »
Cytat: "niezawodny"
Czy AP zatrudnia gwardię klakierów mających na celu obrzydzić AM??? Czy tak ma być kreowany ten nowy produkt?


A od ilu osób wg ciebie liczy się gwardia??

Czy uważasz, że to co napisał cardax jest klakierstwem?? Jeśli tak to dawno nie oglądałeś "Hallo Szpicbródka"". Polecam!! Nadal, mimo upływu lat śmieszy mnie do łez!!  :))

Nie przesadzaj. Ja w weekend zrobiłem trasę Warszawa > Otwock > Łódź > Bukowina > Kraków > Częstochowa > Warszawa. Jechalem jak choinka bo miałem jednocześnie włączone: iGO, AM z mapami w, AutoPilota oraz Navi2Go. Odcinek pierwszy Warszwa > Otwock bez zastrzeżeń w stosunku do któregokolwiek z programów.
Odcinek Otwock > Łódź - AutoMapa - mnóstwo błędów, kierowanie w dziwny sposób, uporczywe wymuszanie powrotu do Warszawy, Navi2Go jeszcze gorzej, łącznie ze skierowaniem mnie na drogę gruntową na wale przeciwpowodziowym, żebym tylko wrócił do Warszawy i pojechał "katowicką" (BTW oba programy mają dokładnie te same "babole" w tych samych miejscach w Warszawie!!). AutoPilot - logiczne i konsekwentne prowadzenie najszybszą trasą, tak jak należało, czyli przez Górę Kalwarię, Grójec do Rawy Mazowieckiej. iGo podobnie, choć w okolicach Rawy się "deczko" pogubił.

Na szczęście od Łodzi zrobiło sie już spokojnie i trasy się pokrywały, choć nie wiem czemu AM w Koziegłowach z uporem maniaka chciała mnie skierować w lewo w stronę Olkusza.

Żeby nie było wątpliwości - wszędzie takie samo ustawienie parametrów trasy!!

A jeśli chcesz baardzoooo stołeczny dowód (fakt, że nie z Krakowa lecz z Warszawy) na to jakie głupoty robi AM (i nie tylko) w Warszawie to spróbuj wyznaczyć trasę: początek w ciągu ul Grzymały-Sokołowskiego do Al. Jerozolimskich z punktem koniec - Włodarzewska 59 i zobacz jak ją wytycza!! Następnie przesuń punkt startu po ciągu Al. Jerozolimskich w stronę na południe w kierunku Pruszkowa do wysokości Dworca Zachodniego (PKP i PKS) i zobacz co się dzieje dalej - aż do ronda Zesłańców powoduje wytyczanie trasy w Bitwy Warszawskiej do Grójeckiej. Trzeba by być szejkiem na źródłach ropy, żeby tak jechać!! A zobacz jak tą trasę wytycza AutoPilot.

Każdy program ma wady i zalety. AM i AP również. I ja nie twierdzę, że jeden jest bezwzglednie lepszy niż drugi, ale pokazuję jak i co w nich wygląda. A na szczęście wyboru dokonuje każdy sam i potem z tego powodu albo cierpi, albo się cieszy. A najczęściej i jedno i drugie, tylko/na szczęście nie non stop. ;)
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline dabek0312

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 20, 2007, 00:11:46 »
Cytat: "MaDuch"

...
A jeśli chcesz baardzoooo stołeczny dowód (fakt, że nie z Krakowa lecz z Warszawy) na to jakie głupoty robi AM (i nie tylko) w Warszawie to spróbuj wyznaczyć trasę: początek w ciągu ul Grzymały-Sokołowskiego do Al. Jerozolimskich z punktem koniec - Włodarzewska 59 i zobacz jak ją wytycza!! Następnie przesuń punkt startu po ciągu Al. Jerozolimskich w stronę na południe w kierunku Pruszkowa do wysokości Dworca Zachodniego (PKP i PKS) i zobacz co się dzieje dalej - aż do ronda Zesłańców powoduje wytyczanie trasy w Bitwy Warszawskiej do Grójeckiej. Trzeba by być szejkiem na źródłach ropy, żeby tak jechać!! A zobacz jak tą trasę wytycza AutoPilot.
...


A możesz zademonstrować na czym polega problem ? Ja nie mogę go odtworzyć.


*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 20, 2007, 00:43:32 »
Cytat: "MaDuch"

A od ilu osób wg ciebie liczy się gwardia??

2-ch ludzi to już gwardia bo 1 to tylko jest gwardzista ;)  A gwardia nigdy się nie cofa...ale dajmy pokój doborowym jednostkom Bonapartego.

Cytat: "MaDuch"

Czy uważasz, że to co napisał cardax jest klakierstwem??

Tak mi zapachniało klakierstwem. Bo jeśli ktoś chce ten ma pełne prawo kopać AM byle z sensem - inaczej może zostać uznany za klakiera...

Cytat: "MaDuch"

Jeśli tak to dawno nie oglądałeś "Hallo Szpicbródka"". Polecam!! Nadal, mimo upływu lat śmieszy mnie do łez!!  :))

Też lubię

Cytat: "MaDuch"

Każdy program ma wady i zalety. AM i AP również. I ja nie twierdzę, że jeden jest bezwzglednie lepszy niż drugi, ale pokazuję jak i co w nich wygląda. A na szczęście wyboru dokonuje każdy sam i potem z tego powodu albo cierpi, albo się cieszy. A najczęściej i jedno i drugie, tylko/na szczęście nie non stop. ;)

I dlatego ja czytam z zainteresowaniem twoje posty w tej materii bo one są merytoryczne a nie klakierskie.
W tym miejscu tylko zapytam; czy masz najnowszą wersję AM i najświeższe mapy? Jeśli tak to zapytam jak obecnie (po zmianach) oceniasz AP do AM; czy któryś z tych programów jest ewidentnie lepszy od drugiego? Pytam bo nie znam AP.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 20, 2007, 06:35:56 »
Cytat: "niezawodny"

2-ch ludzi to już gwardia bo 1 to tylko jest gwardzista ;)  A gwardia nigdy się nie cofa...ale dajmy pokój doborowym jednostkom Bonapartego.


... lub znacznie mniej popularnej ostatnio Armii Czerwonej ;) Różnica polega na tym, że próba wycofania się z pola walki przez gwardzistę Armii Czerwonej kończyła się najczęściej kulką w plecy od oficera NKWD. Na szczęście dystrybutorzy AutoPilota nie traktują swoich klientów jak Armia Czerwona swoich gwardzistów, bo mogłoby to zmniejszyć liczbę zainteresowanych tym programem.

Cytat: "niezawodny"

W tym miejscu tylko zapytam; czy masz najnowszą wersję AM i najświeższe mapy? Jeśli tak to zapytam jak obecnie (po zmianach) oceniasz AP do AM; czy któryś z tych programów jest ewidentnie lepszy od drugiego? Pytam bo nie znam AP.


Mam zainstalowane mapy w wersji w i mają nadal kilka ewidentnych "baboli". Dziś po południu postaram się wstawić zrzut tego przypadku, o którym pisałem wyżej, a którego dabek0312 nie widzi. A czy któryś jest lepszy, a inny gorszy??

Tak jak pisałem na początku tgo testu - AutoMapa przez to, że przez tyle lat była de facto jedynym dostępnym programem nawigacyjnym po Polsce osiągnęła status wzorca, do którego wszyscy, ze mną włącznie się odnoszą.

Każdy na to nakłada swoje własne oczekiwania i powstaje gdzieś w wyobraźni produkt idealny, ale czasem bardzo indywidualny. A takie to tylko w Erze dają ;)

AutoPilot od początku oferuje pod kilkoma względami więcej niż AutoMapa i są to dość istotne różnice, pisałem o nich wcześniej i nie ma co powtarzać, to samo zresztą, pod innymi wzgledami nadal należy pisać o AutoMapie. Jednak AutoMapa w wersjach 3.x.x.x jest cały czas tym samym produktem, tylko ze zmienianymi mapami. Tu postępu w programie nie ma, a w mapach to tylko ewidentne sprawy są zauważalne jak dodanie autostrad, obwodnic, poprawienie kierunkowości ulic itp. Ale są one wyłapywane już tylko, jak zwykle, przez użytkowników z danych regionów, lub tych co przypadkiem jadą tą trasą i widzą, że coś ewidentnie jest nie tak. Wersja 4 gdyby weszła, tak jak to obiecywano, pod koniec 05 roku lub na wakacje 06 zamknęłaby (moim zdaniem) rynek innym polskim programom. Nie zrobiono tego, wielokrotnie zawalano terminy wypuszczenia. Powstała luka, w którą wpasował się AutoPilot. I gdyby trochę inna była od początku/na początku polityka marketingowa producenta, to program ten miałby dziś dużo większą rzeszę użytkowników. A jest jak jest. Widać to po ilościach postów na tym forum. Zarówno tych pisanych jak i ilościach otwarć.

Przez pewien okres czasu testowałem wersję AM4 i ona zapowiada się ciekawie, ale ja po okresie używania AutoPilota jestem w wielu punktach skłonny powiedzieć "ale to już było.... ".

Ale mam i używam nadal i jednego i drugiego programu, że o innych nie wspomnę :)

WIęc nie dam ci jednoznacznej odpowiedzi - tak Auto... jest sporo lepszy/-a od Auto... bo tak nie jest. Sorry !!

Teraz to już jest lub wkrótce będzie tak jak z dyskusjami (w Warszawie) o pączkach na Tłusty Czwartek. Jedni tylko "od Bliklego" inni tylko "od Pomianowskiego" a jeszcze inni "tylko od ....". A ja się cieszę, bo mam wybór i mogę uzywać tego programu, który mi najbardziej pasuje wogóle lub w danym momencie. A ja kocham mieć wybór i mozliwość korzystania z niego!!

Jeszcze, żeby tylko JAK NAJSZYBCIEJ w AutoPilocie porawiono wielkość ikon i zmieniono na naprawdę przyjazny konwerter POI z innych programów to byłoby super!!
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 21, 2007, 01:09:39 »
Cytat: "dabek0312"
A możesz zademonstrować na czym polega problem ? Ja nie mogę go odtworzyć.


Proszę bardzo, ale dla "czystości" TEGO wątku założyłem w AutoMapie osobny wątek w którym pokazuję zrzuty.

Oto on:
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?p=401448#401448

Wersja AM 3.9.7.1
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline cardax

  • ***
  • 303
  • Made in Japan
    • Reklama
  • Sprzęt: Jornada 720,Jornada 728,Htc Hero,Ipaq 914c,Sony U3
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 25, 2007, 20:26:48 »
Nie czuję się klakierem  :P

Czuję się zwykłym Kowalskim w Samochodzie i mam prawo do subiektywnego wypowiadania zdania.

Nie należe też do szerokiego grona "Speców PDA" bez obrazy jesli doczytaliście się ironii  :proud:

Trzeba brać pod uwagę że fora czytają zwykli Kowalscy.

Jak ktoś lubi AM to przecież niech używa.
Tu jest watek o AP a że miałem okazję zamontować dwa urządzenia do jednego auta tu super :)

W środę był u mnie kolega z którym podrózowałem na opisanej trasie (czytaj przyjechał do mnie do Warszawy -jest z Lublina ) dokładnie na Stawki 2 czyli do Intraco.
Oczywiście zapytałem ( czym navigowałeś ?? Odpowiedział AP)
Zapytałem co bardziej podpasował -odpowiedział  tak dla mnie jest lepszy.

My Kowalscy wolimy AP a zawodowcy niech wolą AM :))

 

Nieniejszym stwierdzam że jak wkurzy mnie AP to nie zostawię na nim suchej nitki !!!!!!!!  może wkrótce będzie okazja bo jade do Bielska Białej.

Pozdrawiam ;)
Htc Hero.Star Track ,Diamond,HTC TOUCH,HP914c
jaq3,dell Axim,Casiopeia,Ethen Obecnie mój kochany Imate 9502
Es400 Blackberry 9900 Android dla androidów :)

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 01, 2007, 18:52:11 »
Mi się AP zaczął mulić jak mi się wypełnił Storage (IE i Temporary internet files) ale wyczyściłem i chodzi jak nowy. Mulił się totalnie tak jak opisujecie, ale miałem Mem na poziomie 17MB i Storage na poziomie 2MB.
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

Autopilot - "test"
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 05, 2007, 03:02:07 »
Witam wszystkich.
Wczoraj zacząłem test Autopilota - na razie tylko 12km. Od roku używam Automapy na Mio. Ponieważ otrzymałem maila o kończącej się subskrypcji to postanowiłem sprawdzić czy jest jakiś wybór. Nie robiłbym tego ale... Podrzuciłem informację ze 4 m-ce temu, że nie ma Rzgowa w łódzkim (wciągnęło go do Łodzi) i inne uwagi. Do ostatniej aktualizacji brak poprawki. Zapowiadana v.4 chyba się nie ukaże - pasuje zacząć od razu v.5. No i podejrzałem u znajomego Autopilota przy pracy i trochę mnie ruszyło. Ponieważ się "położył" (ciężko korzystać z czyjejś biedy ale pożyczyłem w zamian laptopa to się rozgrzeszam) - mam do testów jego sprzęt z Autopilotem i zobaczymy. Jeżdżę co drugi dzień po woj. łódzkim to zweryfikuję i porównam. Na początek jestem pod wrażeniem, ale takie pierwsze zachwyty czasem są mylące. Trochę się rozpisałem ale przecież na początek musiałem "naświetlić".
Pozdrawiam
Strusin

AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 07, 2007, 19:55:03 »
No niestety ja nie jestem fanem tego programu.
Jeźdżę głównie w okolicach Rzeszowa w promieniu około 70km. Mam stałe punkty do których uczęszczam. Gdy uruchomiłem program to ucieszyłem się że znalazł dla mnie drogi znacznie krótsze niż te którymi dotychczas sie przemieszczalem. Ale moja radosc trwala krotko. AutoPilot wysadzil mnie na jakies drogi gruntowe przez las. Mokro, grząsko chwilami nieprzejezdnie. W sumie oznaczalo to nawrotke i jazde po strarych drogach. W ten sposob program mnie uraczyl juz 3 razy. Kombinowalem roznie, ustawialem w opcjach drogi najszybsze ale nic to nie dawalo. Najgorsze jest to ze AutoPilot ni ostrzega i nie podaje wyboru przy planowaniu drogi ze wprowadza nas na taką  minę. Dla mnie oznacza to tyle ze stracilem czas paliwo nerwy i kase wydana na ten program. Wroce do niego jak pojawi się opcja "unikaj dróg gruntowych polnych i 8 kategorii". Póki co to rozwiązanie dla lubiacych ryzyko i posiadajacych auta terenowe....
Maciek

AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 07, 2007, 19:59:35 »
No i byłbym zapomniał w Rzeszowie też robi babole-np. kolo Zus-u kazał mi skręcać w lewo z Piłsudskiego w Szopena a jak wiadomo jest tam zakaz skrętu od strony Przemyśla......
Maciek

*

Offline zycho

  • *
  • 54
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #282 dnia: Marzec 09, 2007, 23:43:31 »
Witam,
Przedwczoraj nabyłem w drodze kupna AP - na Allegro kilku dystrybutorów sprzedaje za przyzwoitą cenę ok 350 PLN - i po 2 dniach użytkowania mogę powiedzieć, że w porównaniu do AM to to produkt z innej bajki. Łatwość obsługi bez użycia rysika - ikony na tyle duże że spokojnie można kliknąć palcem, kolorystyka map wizualnie bardzo przyjemna, a o nawigacji w 3D nie wspomnę - bo inaczej sobie nie wyobrażam. Po 2-dniowych testach w okolicach Warszawy stwierdzam, że był to bardzo udany zakup i jak na razie nie widzę programu do PPC do nawigacji który dorównywałby AP.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 10, 2007, 10:38:48 »
pewnie znajdzie się zawsze kiku chwalących AM i AP. Dla mnie obydwa produkty są niedopracowane

AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #284 dnia: Marzec 10, 2007, 21:57:47 »
Zgadzam się w pełni z radoskurem. Oba mają mniej lub więcej błędów. Jeżeli chodzi o AP to należy poczekać na upgrade. Mapy na stronie są co prawda przyzwoite (samych moich błędów usunięto z 10) ale to co udostępnione jest SPRZED MNIEJ WIĘCEJ 2 MIESIĘCY !!! Dla AM to chwila, dla programu w wieku przedszkolnym CAŁE WIEKI (do sensownego wyczyszczenia map z błędów aktualizacje powinny być przeprowadzone co miesiąc, potem pewnie wystarczy 3-4 razy w roku)

*

Offline zycho

  • *
  • 54
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #285 dnia: Marzec 14, 2007, 22:09:41 »
Właśnie dostałem maila, że na stronie Autopilota jest dostępna próbka nowych komend głosowych, które będą w nowej wersji programu - chyba niedługo. Na pewno inne niż wszystkie, kobiecy głos i "zalotne" teksty. Zawsze to jakaś odmiana. Ciekawe co jeszcze nowego znajdzie się w nowej wersji? Może ktoś ma jakieś wieści? Może testerzy, którzy coś ostatnio jakby przycichli.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #286 dnia: Marzec 14, 2007, 22:13:18 »
Oto odpowiadająca w pewnym sensie na pytanie treść informacji rozesłanej legalnym (zarejestrowanym) użytkownikom programu AutoPilot:


Witamy,
 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z AutoPilotem na wiodących targach branży teleinformatycznej - CeBIT 2007. Targi odbywają się w Hannoverze, w dniach 15-21 marca 2007. Współtwórca AutoPilota, firma MapFactor s.r.o. z przyjemnością porozmawia z Państwem o przyszłości programu w HALI 011, przy stoisku B70.

Na targach CeBIT 2007 zaprezentowana zostanie najnowsza wersja programu AutoPilot, którą już wkrótce udostępnimy wszystkim użytkownikom programu.

Ponadto wraz z najnowszą wersją programu pojawią się nowe komunikaty głosowe. Jak na razie możemy zdradzić Państwu tylko tyle, że nie będą to komunikaty standardowe. Zapowiedź nowych instrukcji głosowych znajduje się na stronie www.AutoPilot.pl w dziale DO POBRANIA w zakładce bonusy.

Już niedługo na stronie www.AutoPilot.pl udostępniona zostanie również nowa wersja demo AutoPilota, w pełni odzwierciedlająca rozwój programu i jego nowe możliwości.

Miło nam również zakomunikować, iż AutoPilota docenili dostawcy kompletnych zestawów nawigacyjnych typu „włącz i jedź”. Program został uznany za najlepszą nawigację po Polsce przez dostawcę rozwiązań nawigacyjnych MyGuide oraz przez Connect, dystrybutora i importera urządzenia do nawigacji easyDRIVER.

Tym samym program posłuży do budowania na polskim rynku 2 międzynarodowych marek: MyGuide i easyDRIVER.

AutoPilot w zestawach MyGuide oraz easyDRIVER dostępny jest już w sprzedaży.

Pozdrawiamy,

Zespół AutoPilota
www.AutoPilot.pl
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline MAYKO

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • CONERC sp z o.o.
  • Sprzęt: N 97 HTC HD2 test HTC HD3
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 15, 2007, 08:00:53 »
hihi sexi dzwięki są nawet fajnie ;P ale bez przesady  :P  jeszcze troszke i usłyszymy "Misiu skręć w lewo czekam na ciebie w łóżku"  ]:>

AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 23, 2007, 01:26:22 »
Witam!
Mam AP i mapy w wersji "w" na Medionie MD100.
Wszystko ładnie chodzi, ale tragiczna jest kolorystyka!
W dużym jasnym aucie szary ekranik i zielone drogi z fioletowymi strzałkami są w dzień ledwo widoczne!Nawet po zwiększeniu podświetlenia.
Więcek kontrastu! Pod tym wzgledem AM nawet w starej wersji jest lepszy.
Poza tym za cichy dżwiek. W AM ryczy a w AP szepcze, mimo podkrecenia na mxa ustawień w PDA.
Jeżdże głównie w Warszawie i dziś AP dał plamę- kazał skrecić na Nowy Świat, mimo że od 2 lat jest tam zakaz wjazdu dla prywatnych aut.
To niedopuszczalne.
Natomiast grafika 3D super.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #289 dnia: Marzec 23, 2007, 01:39:28 »
Cytat: "MD100"
Poza tym za cichy dżwiek.

A masz wgrane komunikaty w głosniejszej wersji?
(plik louderpl.zip ze ztron AP)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 25, 2007, 21:30:43 »
Program został uznany za najlepszą nawigację po Polsce przez dostawcę rozwiązań nawigacyjnych MyGuide oraz przez Connect, dystrybutora i importera urządzenia do nawigacji easyDRIVER.

...i przeze mnie, a to już coś! Pozdrawiam!
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: AutoPilot - testy Moi i MaDuch
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 30, 2007, 15:03:35 »
Ja od siebie małą uwagę bo tematu jeszcze chyba nikt nie poruszył a dotyczy możliwości filtrowania pewnych wad hardware'u GPS.

Dość drażniące jest, że przy korzystaniu ze gorszego odbiornika GPS albo odbiornika który daje słabszy sygnał (np w FSn560 sygnał GPS nie jest rewelacyjny) bardzo niestabilnie zachowuje się kursor i horyzont w 3D. Wynika to zapewne z niedokładności jakie otrzymuje program z GPS. Jednak na tym samym urządzeniu AM zachowuje się bardziej stabilnie nie mówiąc juz o TT w którym praktycznie obraz stoi jak dzwon albo wykonuje bardzo płynne delikatne ruchy. W AP kursor co chwilę wyskakuje z drogi  lub szarpie horyzontem na lewo i prawo  a na skrzyżowanu przeskakuje co chwilę horyzontem co bardzo utrudnia właściwy wybór wykonania manewru. Wskazania prędkości przy zatrzymaniu skaczą od 0 do 4km/h gdy w AM i TT są raczej 0.  Domyślam się że zachowanie programu zależy od zastosowanych algorytmów interpretacji danych z GPS, filtrowania, uśredniania etc. Chyba w AP takie rzeczy nie są jeszcze w pełni dopracowane lub programy testowane są na mocnych odbiornikach GPS gdzie tego typu wpływ może być niezauważany.
pozdrówka