Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS

  • 70 Odpowiedzi
  • 24256 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« dnia: Lipiec 04, 2006, 11:25:50 »
Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy AM 4.0. Niektórzy sa juz u kresu cierpliwości i dla tych właśnie osób mam nie lada niespodziankę ! Łódzka Emapa (znana do tej pory z softu do zarzadzania transportem i logistyką dla firm spedycyjnych) w połaczniu z  czeskim producentem softu MapFactor Przedstawia program Autopilot ! Zainteresowani ? Zapraszam do czytania

Mapy Autopilota zawieraja dokładna mapę Polski zawierającą:

- 587 szczegółowych planów miast
- 2 600 planów miejscowości
- 650 000 km dróg
- 65 000 miejscowości
- kompletna baza kodów pocztowych

Jak i przejazdową mapę Europy zawierającą ponad 75 000 miejscowości i 1 500 000 km dróg

Oczywiście jak na program do nawigacji przystało porowadzi nas "od drzwi do drzwi" miłym głosem. Sama obsługa programu jest prosta i niemal nie wymaga korzystania z rysika!
Tutaj kilka screenów pokazujacych menu
 
,




Uwaga Emapa wprowadziła róznież oprócz standardowych opcji wyboru trasy  (czyli najszybszej i najkrótszej) również trasę najtańszą !
Wygodną sprawą jest również szczegółowy widok trasy (czego brak innym wiodacym programom na rynku :D)

z rewelacji mamy również
- tryb auta osobowego i ciężarowego
- optymalizacja punktów trasy
- obliczanie tras od kodu do kodu

Biorąc pod uwagę że optymalizacja trasy w programach z serii nawigator sprawdza się całkiem niezle i tu można się spodziewać rewelacji która wielu osobom (kurierzy, taksówkarze, żony chcące odwiedzić 17 sklepów ) ułatwi niesamowicie życie.

Zapowiada się ciekawie prawda ?
Ale to jeszcze nie wszystko jak mawiają prezenterzy z telezakupów :D Program posiada opcję dwóch "drogomierzy" prywatnego i słuzbowego. Sa to po prostu dwa liczniki  umozliwiające łatwe rozdzielanie służbowych i prywatnych kilometrów.

W programie nie zabrakło obsługi POI (których wg Emapy jest 58 000) wśród których oczywiście mamy pożądane powiadamianie o fotoradarach.

wprowadzanie nazw i adresów jest łatwe dzięki sporym klawiszom i autouzupełnianiu nazw.



dodatkowo mozemy też wyszukiwać po kodach pocztowych.



Ponizej kilka screenów z tego bardzo ciekawie zapowiadającego się programu. Premiera ma być jeszcze w lipcu,a cena mocno konkurencyja.

,

,




wymagania sprzetowe
System operacyjny: Pocket PC 2003, Windows Mobile 5.0, Windows CE .NET 4.2
Karta pamięci (512 MB dla Europy, 256 MB dla Polski)
Ekran dotykowy (VGA, QVGA, 240x240 px)

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2006, 11:33:55 »
Masz jakieś demo? Można tą aplikację gdzieś protestować wogóle?

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2006, 11:36:39 »
pierwsze spostrzezenie - niezbyt ciekawie prezentuja sie same mapy. jakies takie "puste" sie wydaja i brzydko wykonane pod wzgledem graficznym
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2006, 11:43:46 »
Cytat: "fokstrot"
pierwsze spostrzezenie - niezbyt ciekawie prezentuja sie same mapy. jakies takie "puste" sie wydaja i brzydko wykonane pod wzgledem graficznym

Hmmm puste, ja akurat sporo jezdziłem z gpmapą i mi to się wydaje przejrzyste a nie puste. Co do grafiki, każdy lubi coś innego....

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2006, 12:13:27 »
No dobra, obejrzałem zasięg ich map na stronce i jestem pod wrażeniem. Dane niby od Navteqa, ale takich dokładnych map przejazdowych Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy i Rosji jeszcze w żadnym programie do nawigacji nie widziałem. Pytanie tylko: w którym miejscu "ukroją" Europę? Bo jeżeli tam, gdzie się kończy choćby geograficznie, to będzie cacy. Jeżeli tak jak wszyscy inni, to do bani.

PS: Dla mnie grafika - SUPER, ale to kwestia gustu.
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2006, 12:28:01 »
Mają nie kroić nic a nic :D Podgląd pokrycia na mapie on-line

*

Offline mabo

  • **
  • 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note, Mio Spirit 680
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2006, 12:40:04 »
Faktycznie - ładne widoki można podziwiać za oknem, a mapa powinna być przede wszystkim CZYTELNA!
Jest to chyba pierwsze oprogramowanie "multioperacyjne" nie powiązane z żadnym konkretnym sprzętem.Jeżeli jeszcze jakość programu będzie zgodna z deklaracjami to jest to super bomba pod tyłkiem konkurencji - już widzę tę falę uderzeniową po eksplozji!

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2006, 17:58:17 »
Na mapie on-line wyszukiwanie po kodzie nie działa, trzeba wpisać najlepiej i nazwę miasta i kod wtedy jest. Obrazu nie da się przesuwać kursorem.

Mam nadzieję, że te "ficzery" ;) jak niektórzy mówią w mapie handlowej będą usunięte. Bo sądząc po screenach to zapowiaa się ciekawie.

A jak jeszcze w ciągu Al. Jerozolimskich ze Śródmieścia do Pruszkowa lub odwrotnie poprowadzi mnie wiaduktem, a nie przez rondo (co cały czas robią AM, TT, i-GO) to chyba się zakocham :)
Polecam Regulamin forum !!

*

elektryk

Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2006, 18:29:48 »
przesiadka z pda navigatora (tej samej firmy) na to, to jak z syrenki do mercedesa chyba.

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2006, 19:00:39 »
Cytat: "MaDuch"
Na mapie on-line wyszukiwanie po kodzie nie działa, trzeba wpisać najlepiej i nazwę miasta i kod wtedy jest. Obrazu nie da się przesuwać kursorem.

Mam nadzieję, że te "ficzery" ;) jak niektórzy mówią w mapie handlowej będą usunięte. Bo sądząc po screenach to zapowiaa się ciekawie.


MaDuch ale na mapie on-line masz pokrycie map, a nie "demo" programu  ;)

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2006, 19:46:31 »
Tak, ale jest też możliwość wyszukiwania (to nie to samo co prowadzenie). I to właśnie po nazwie lub po kodzie. I właśnie to nie do końca działa.

Chcesz - spróbuj, a się przekonasz!
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2006, 01:36:45 »
Wyszukiwanie po kodzie (plus miasto) jest de facto wyszukiwaniem miasta. Bo, bez względu na wpisany kod, pokazuje jako wynik punkt w centrum miasta.

Tak czy inaczej - niezła historia z tym softem...  :))

Od dwóch lat cyklicznie dziwiłem się, że Cartall/eMapa nie bierze udziału w wyścigu nawigacyjnych szczurów, mając bardzo dobre mapy Polski.
Przecież pierwsze, dostępne elektroniczne mapy naszego kraju, to właśnie dyskietkowe wydania Cartalla. Prawie dziesięć lat temu.

Grafika faktycznie nie powala na kolana, jak to w MapFactorze, czy w bliźniaczym Directions. Ale to po pierwsze kwestia gustu, a po drugie i najważniejsze - kwestia użyteczności i skuteczności nawigacyjnej takiej zawartości grafiki na ekranie.

Może wreszcie powstanie (powstała?) dla Polski prawdziwa mapa dla ciężarowców, uwzględniająca restrykcje routingu dla mostów o małej nośności, niskich wiaduktów, dróg z ograniczeniem tonażowym. Myślę, że te dane są w dyspozycji eMapy. Pytanie czy aplikacja jest w stanie je uwzględnić/wykorzystać we właściwy sposób?

Ciekawe jaka będzie zawartość/szczegółowość przejazdowej mapy Europy. Jeśli to analog Nawigatora Mapa Europy, to jest chyba OK.
Zarówno MapFactor, jak i Directions mają szczegółową mapę Europy w całkiem niezłej cenie (ok. 500 PLN). Nie znam jej jakości/szczegółowości/aktualności. Pewnie  kwestią czasu będzie dodanie jej do eMapowej wersji aplikacji.

Jeśli będzie to działać jak należy (zoomowanie, wyznaczanie tras, re-routing) i będzie dostępny program do zaciągania obcych POIs, to jesteśmy w domu.

No, nieźle się to wszystko zapowiada...  :mysli:  :D

*

Offline olotg

  • 10
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2006, 02:33:06 »
Orientuje sie ktos jaka cena ?

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2006, 08:38:19 »
Mnie najbardziej powala na kolana zasięg na wschód. To jest to, czego mi brakowało. Kijów, Lwów, Tallin, Mińsk, Wilno, Ryga a nawet Moskwa! W końcu będzie można zaplanować normalnie trasę jadąc w tamte rejony. Martwi mnie troszeczkę, że np. Zell am See to tylko kropka na mapie. Byłoby fajnie jakby były jakieś uliczki w miastach (nie mówię o numeracji). Ale do ostatecznej oceny dokładności map trzeba poczekać na gotowy produkt. Z tego co mówicie firma dysponuje dokładniejszymi danymi niż te prezentowane na www. Poczekamy, zobaczymy...
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2006, 10:08:30 »
Sprawdzilem kilka miejscowosci z mapy on-line, na zachod od Odry - niestety slabo a wlasciwie tragicznie (np. Haag am Hausruck - Austria), jesli to ma tak wygladac to raczej sie bym nie skusil
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline amleczko

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • x800, nexus s
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 05, 2006, 10:18:23 »
Sprawdziłem kilkanaście malutkich mieścinek we Włoszech, wszystkie znalazł. Niezła bestia  ]:>

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 05, 2006, 10:22:26 »
Miejscowosci to znajduje ale sa tylko punktem na mapie, bez siatki ulic :-(
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline ppardala

  • *
  • 63
  • Sprzęt: LEO ♠Duttys™ HD2 V22♠
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 05, 2006, 10:24:49 »
Zauważcie Panowie że na dole (w demo mapy) podana jest data  ;)
Aktualność danych: IV 2005
w programie są chyba nowsze ??

ps. moja ulica w Sosnowcu jest tak samo spieprzona jak w AM  :kill:

pozdrawiam
----------------------------------------
pozdrawiam,
Paweł

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 05, 2006, 18:31:15 »
Cytuj

Sprawdzilem kilka miejscowosci z mapy on-line, na zachod od Odry - niestety slabo a wlasciwie tragicznie (np. Haag am Hausruck - Austria), jesli to ma tak wygladac to raczej sie bym nie skusil


Zuważcie Panowie że bedą to PRZELOTOWE MAPY EUROPY. Cena ma być konkurencyjna dla AM XL więc czy jest na co narzekać ?

Cytuj

ps. moja ulica w Sosnowcu jest tak samo spieprzona jak w AM  

Z ciekawości która to ulica ? Można pogadać z chłopakami i jeśli wykarzesz nieco chęci się poprawi :D

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 06, 2006, 15:37:03 »
No tak (sam bardziej potrzebuje softu na Europe Zachodnia niz Polske) ale po co mi mapy przelotowe po Europie ? Nie ma zadnego problemu z dojechaniem np. ze Szczecina do wspomnianego Haag am Hausruck , moge tam dojechac tylko po drogowskazach, problem zaczyna sie w samej miejscowosci, ktora tutaj jest tylko kropka na mapie
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 06, 2006, 17:07:52 »
Cytat: "Claude"
No tak (sam bardziej potrzebuje softu na Europe Zachodnia niz Polske) ale po co mi mapy przelotowe po Europie ? Nie ma zadnego problemu z dojechaniem np. ze Szczecina do wspomnianego Haag am Hausruck , moge tam dojechac tylko po drogowskazach, problem zaczyna sie w samej miejscowosci, ktora tutaj jest tylko kropka na mapie


hi hi Claude ale ja się nie upieram że to ma być soft dla Ciebie. Pozatym po cichu się dowiedzałem że nie zamierzają poprzestać na tych mapach. Więc biorąc pod uwagę że to praktycznie debiut cartalla to jest to mocne wejście. Bo raz że kolejny gracz mobilizuje do rywalizacji, dwa że nawet te przelotowe mapy Europy wymuszą walkę cenową.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 07, 2006, 10:28:28 »
Oczywiscie trzymam za nich kciuki bo im wiecej graczy tym lepiej dla uzytkownikow ale mapy Europy Zachodniej (ktora generalnie jest bardzo dobrze oznakowana) w formule "mapa przelotowa" to dzisiaj troche anachronizm ;-)
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline mabo

  • **
  • 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note, Mio Spirit 680
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 03, 2006, 23:10:14 »
Nieoficjalnie:
Prawdopodobnie jutro eMapa ma otrzymać finalną wersję Autopilota,
jeżeli zostanie zatwierdzona to w ciągu kilku dni pojawi się w sprzedaży.
Czego sobie i Wam  życzę,
BM

*

Offline mabo

  • **
  • 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note, Mio Spirit 680
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 04, 2006, 15:32:56 »
Koniec żartów, Autopilot już w ofercie. Oferta i opis programu na stronie:
http://www.xmap.pl/sklep-produkt-43-autopilot.html
Przyjemnej lektury
BM

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 04, 2006, 16:08:23 »
No i niech AutoMapa się boi - bo Autopilot ma to nad czym AM od dwóch lat pracuje - Europa + 3D
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 04, 2006, 16:49:51 »
"Karta pamięci (512 MB dla Europy, 256 MB dla Polski) "


Nie przesadzałbym z tą Europą. Natomiast mapy Polski faktycznie mogą być niezłe.

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 04, 2006, 17:47:09 »
Cytat: "WaldekGo"
"Karta pamięci (512 MB dla Europy, 256 MB dla Polski) "


Nie przesadzałbym z tą Europą. Natomiast mapy Polski faktycznie mogą być niezłe.


Pisałem w kontekście AutoMapy, która nie ma nic, a nie sądze by miała cokolwiek więcej poza głównymi drogami Europy
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 04, 2006, 17:53:12 »
Szkoda ze nie ma wersji demo.

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 04, 2006, 23:29:40 »
Niech ktoś potwierdzi, że na tej mapie jest Moskwa i Kijów, bo nic o zasięgu nie ma, tylko , że Europy i jedziemy. Cena jest niezła.
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Autopilot. nowy gracz na rynku nawigacji GPS
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 04, 2006, 23:39:01 »
jest !! Już pisałem że pokrycie ma byc to samo które prezentowane jest na stronie, zresztą, jak ktoś juz wspomniał-finalna wersja tuż tuż, więc niedługo bedzie można coś więcej opisać. Jak tylko dostanę ta mapke zdam obszerną recenzję.