AutoPilot nie lubi Warszawy...

  • 6 Odpowiedzi
  • 16859 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jkm

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell Axim x50v
AutoPilot nie lubi Warszawy...
« dnia: Maj 15, 2007, 00:12:54 »
Wreszcie odrobiłem pracę domową i zaktualizowałem program i mapy.  Mam teraz program v. 6. 5. 20 i mapę z kwietnia 2007.  Troszkę pojeździłem po Warszawie i wnioski nie są wesołe.  Chcecie to przeczytajcie:

1.  Ergonomia: Od teraz Warszawiacy muszą wykonać jedno kliknięcie więcej żeby znaleźć cokolwiek w Stolicy.  Mamy bowiem dwie Warszawy: "Warszawę, Mazowieckie" i "Warszawę, Dolnośląskie".  Kroki są takie: Polska -> Warszawa -> Warszawa, Mazowieckie. 
Ale już Aleksandrów Łódzki i Aleksandrów Kujawski są na poziomie wyżej i kroki są takie: Polska -> Aleksandrów Kujawski (na przykład). 
Pytanie do autorów, którzy podobno czytają tę grupę jaki procent użytkowników AutoPilota pochodzi z "Warszawy, Mazowieckie"? Czy ci wszyscy użytkownicy naprawdę będą teraz skazani na tytaniczne klikanie żeby pojechać z ulicy A.  na ulicę B?

2.  Dokładność map: Testowałem ostatnio Automapę, TomToma i UMP.  Z nich najlepszą mapę stolicy mają moim zdaniem te dwa ostatnie.  Jeden zagraniczny, jeden darmowy (!).
Test był prosty.  Mieszkam przy ulicy, która na Automapie i Autopilocie istnieje w połowie.  Druga połowa tylko w TomTomie (i UMP).  Ta druga połowa ma numery i domy pobudowane już 5 lat temu. . .  Zgłaszałem aktualizacje na stronach i Autopilota i Automapy w listopadzie skutki nie są widoczne.  A w TomTomie się udało i w UMP też.  Jak oni to robią?

3.  Kategoryzacja dróg: To jest jakaś zagadka, szczególnie jak ktoś wybrał trasę najszybszą.  Przykład: Próba przejazdu od Ronda Babka (Zgrupowania AK Radosław) do Domaniewskiej najprostszą drogą czyli Jana Pawła II, Chałubińskiego i Alejami Niepodległości jest co chwilę przerywana sugestiami żeby skręcić w prawo.  Kto zna Warszawę ten wie (Autopilot nie), że wymienione drogi mają trzy a minimum dwa pasy.  Natomiast sugerowana droga np.  w Odyńca i dalej Wołoską ma jeden i siłą rzeczy szybka jest tylko w nocy.  Gdybyśmy zaczęli trasę na samym rondzie program sugerowałby zwiedzanie Okopowej i Towarowej.  Naprawdę niechęć do dróg prostych i szerokich jest zastanawiająca.
Dodatkowo, moim ulubionym smaczkiem jest sugestia programu by na Chałubińskiego zamiast jechać wiaduktem nad Jerozolimskimi koniecznie zjechać na dół i przebijać się rondem. 

Nie polecam tego programu Warszawiakom.  Więcej nerwów niż pożytku.  Sam jestem coraz bliższy reklamowania go jako produktu niesprawnego.  :-(

*

Offline MAYKO

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • CONERC sp z o.o.
  • Sprzęt: N 97 HTC HD2 test HTC HD3
Odp: AutoPilot nie lubi Warszawy...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2007, 09:45:08 »
Auto Pilot nie lubi wielu miejscowości. A najbardziej nie lubi użytkowników którym potrafi straszliwie popsuć humor.

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoPilot nie lubi Warszawy...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2007, 18:52:12 »
Nie wiem, jak w samej Warszawie, bo mi jak miałem jechać do stolicy, to program w ogóle się nie uruchomił.  :)Dwa razy.  :) Wyrzuciłem do kosza i mam spokój.
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

Odp: AutoPilot nie lubi Warszawy...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2007, 23:27:09 »
z Łodzią jest podobnie.

Znajduje Łódź(łódzkie) oraz Łódź(dolnośląskie)

Wogole klikania w AP jest o wiele za duzo, coz wiele im do TomTom brakuje.

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: AutoPilot nie lubi Warszawy...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2007, 09:54:52 »
W wersji 6.5.20 już jest zlikwidowany ten błąd dublowania nazw miejscowości ("dolnośląskie"). Najnowsza wersja już od chyba co najmniej miesiąca  leży do ściągnięcia na stronie AP.

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: AutoPilot nie lubi Warszawy...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2007, 23:09:08 »
W wersji 6.5.20 już jest zlikwidowany ten błąd dublowania nazw miejscowości ("dolnośląskie"). Najnowsza wersja już od chyba co najmniej miesiąca  leży do ściągnięcia na stronie AP.

Dublowanie to nie jest problem programu tylko map. Ostatnia wersja map ma błąd oczywiście usunięty.
pozdrówka

*

mobi_one

Odp: AutoPilot nie lubi Warszawy...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2007, 23:45:30 »
Cytuj
Mam teraz program v. 6. 5. 20 i mapę z kwietnia 2007

Cytuj
W wersji 6.5.20 już jest zlikwidowany ten błąd dublowania nazw miejscowości ("dolnośląskie").