AutoPilot na ekranie VGA

  • 10 Odpowiedzi
  • 18970 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
AutoPilot na ekranie VGA
« dnia: Styczeń 20, 2007, 19:11:21 »
Witam!

Mam taki mały problemik. Mam zainstalowanego AP na N560 (ekran VGA). Wszystko dziła poprawnie, prócz dymków z nazwami ulic które są widoczne wtrakcie nawigacji. Dymki sa bardzo małe, mało czytelne. Myśle, że wynika ze złego skalowania na ekran VGA. Jest jakiś sposób, aby powiekszyć te dymki. Na QVGA sa one 4 razy wiekdsze.

*

tramp

AutoPilot na ekranie VGA
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2007, 19:36:04 »
niestety jest to znany problem z maniakami real VGA - po prostu najwyraźniej któryś programista albo menager projektu nim jest :)))
idealnie w VGA działają TT i iGO, gdzie mamy piękną ostrość obrazu (aż chce się offline przeglądać mapę, szczególnie gdy tak jak w przypadku iGO zoomowanie i przesuwania mapy działa na szybkich maszynkach w trybie "zupełnie online, no zwłokas")
z drugiej strony mamy Destinatora, który olewa VGA i traktuje ten ekran jak QVGA w związku z czym przeciętny posiadacz VGA po ujrzeniu tak wyjątkowo poząbkowanych krawędzi np. ulic ma dość już po 30 sekundach :))) w dodatku Desti celuje w tym, żeby przy zoomowaniu nie pokazywać kompletnie nic a już najbardziej wk@#$#@ce jest, że jego algorytm pokazywania nazw miast w ogóle nie istnieje :)))

odnośnie AP niestety któryś z pepików bo to oni chyba piszą ten soft wymyślił, że na VGA będzie 4-y razy więcej widać no i w związku z tym wszystko jednocześnie będzie 4-y razy mniejsze
w związku z tym od razu można montować przed pocketem w aucie lupę jako element wyposażenia takiego kompletu nawigacyjnego :)))
ja tam czasem nie rozumiem jak niektóre firmy mogą wypuszczać na rynek takie badziewie  :(
choć z drugiej strony ten AP w miarę działa pomijając częste zwiechy i burdel z POI także nawigować od biedy nawet na VGA można
oczywiście od czasu do czasu trzeba tapnąć ekran bo glupek nawet nie umie podtrzymać backlighta :))

owszem można to obejść ale jestem zdania, że to produkt na rynku się dostoswuje do potrzeb klienta (albo z tego rynku znika) także zamiast problem obchodzić jeżdżę czasem z tym softem takim jakim jest co chwila wymawiając niecenzuralne słowa :)) no i oczywiście robię im antyreklamę  :)

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
AutoPilot na ekranie VGA
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2007, 23:33:01 »
a moze jest jakis program, któryby emulował QVGA na ekranach VGA? Tak aby np. AP widział tylko że dysponuje tylko 240x320.

*

tramp

AutoPilot na ekranie VGA
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2007, 12:25:52 »
chyba jest ale nie wiem bo ja takowych nie używam, jakby co kolega Bat8k się zna chyba bardzo na takich cudach  :)  (przy czym on w drugą stronę niż chcesz ale tematyka analogiczna jak sądzę)

*

Offline marekrydlewski

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Navroad 350+Automapa Eu
AutoPilot na ekranie VGA
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2007, 11:37:29 »
Witam jestem nowym forumowiczem ktory dopiero zamierza zakupic taki oto zestaw FS Pocket LOOX N560 + AutoPilot i w związku z tematem rozumiem ze nie ma zbyt sensu uderzac w vga ?
a moze cos innego zaproponujecie z dobrym ekranem,na początek glownie do nawigacji ,ale jak juz kupuje to chcialbym w przyszłosci nie miec ograniczen i załowac ze wybrałem ten model a nie inny.
Pozdrawiam wiem ze to nie ten dział ale tak w nawiązaniu do tematu
dzieki

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
AutoPilot na ekranie VGA
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2007, 13:31:56 »
Z supportu AP dowoedziałem się, że w najbliżesz aktualizacji programu, bedzie poprawka dla ekranów VGA.

*

Offline strus

  • *
  • 95
AutoPilot na ekranie VGA
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2007, 13:34:47 »
Marekrydlewski, zle podchodzisz do sprawy: kupienie pocketa z dobrym wyswietlaczem VGA to stanowczo dobry pomysl! a to, jaki soft bedzie na nim uzywany i jak bedzie wygladal jest rzecza moim zdaniem wtorną. AP to w miare nowa aplikacja, bedzie ją czekała dość długa ewolucja by pozbyc sie "bledow dziecinstwa": jesli chcesz sie na nia zdecydowac to mozna zalozyc ze problemy, jak ten opisany, po jakims czasie znikną. Jesli Cie stac (bo VGA to domena drozszych PDA) to koniecznie w takowego zainwestuj.

*

Offline marekrydlewski

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Navroad 350+Automapa Eu
AutoPilot na ekranie VGA
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2007, 14:50:39 »
Dzieki za informacje i rady rozwialiscie moje watpliwosci czy FS Pocket LOOX N560 to dobry wybór jeszcze raz dzieki

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
Odp: AutoPilot na ekranie VGA
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2007, 20:50:42 »
Support AP obiecał, że w nowej aktualizacji będzie zawarta poprawna obsługa ekranów VGA. Niestety słowa nie dotrzymał :-(. Nadal bez lupy pracować się nie da.

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: AutoPilot na ekranie VGA
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2007, 11:56:45 »
Support AP obiecał, że w nowej aktualizacji będzie zawarta poprawna obsługa ekranów VGA. Niestety słowa nie dotrzymał :-(. Nadal bez lupy pracować się nie da.

A mi sie podoba - lubie kiedy na VGA mam wiecej szczegolow niz na QVGA. IUnaczej nie mialoby sensu kupowanie urzadzen z VGA :)

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
Odp: AutoPilot na ekranie VGA
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2007, 08:32:25 »
chodzi mi o chmurki z nazwami ulic, są za małe