AutoPilot - aktualizacja

  • 120 Odpowiedzi
  • 61615 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« dnia: Listopad 15, 2006, 19:29:24 »
W przyszłym tygodniu dostępna będzie aktualizacja programu AutoPilot, a na początku grudnia aktualizacja dostępnych map.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2006, 20:01:08 »
wiadomo, co mają obejmować aktualizacje  map?
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2006, 21:28:05 »
W tej chwili jeszcze nie mam takiej informacji. Jak tylko coś będę wiedział to dam znać ;)
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2006, 16:52:03 »
Właśnie pobrałem i zaraz pierwszy zonk - skasowało mi ulubione  :worried:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline newposen

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2006, 11:34:13 »
Mi nie nic nie skasowało, ulubione są gdzie były ;) a chodzi w porównaniu do poprzedniej wersji jak żyleta :)

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2006, 19:36:51 »
Ja tą aktualizację robiłem kilka tygodni temu i też nie miałem problemów z ulubionymi.

Zgłoś to na stronie AutoPilota.
Polecam Regulamin forum !!

*

kichu1979

AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2006, 19:43:08 »
Czy przy okazji update jest szanse moze na jakies sensowniejsze demo... co mi po demie, w ktorym moge sobie polazic po ikonkach a nie moge sprawdzic w praktyce...

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2006, 23:40:59 »
Oficjalny komunkat z dnia wczorajszego:


Witamy,

Miło nam Państwa poinformować, że od dnia dzisiejszego dostępna jest najnowsza wersja programu Cartall AutoPilot.

Plik z najnowszą wersją AutoPilota znajdą Państwo pod adresem:
http://www.autopilot.pl/update/autopilot_pl_6_4_29.zip [4,8 MB].
Sposób dokonywania aktualizacji został precyzyjnie opisany w pliku
autopilot_pl_6_4_29_update.txt znajdującym się w spakowanym archiwum oraz na stronie www.AutoPilot.pl/pomoc.

CO ZOSTAŁO ZMIENIONE?

Podążając tropem najczęściej zgłaszanych uwag przede wszystkim zmieniliśmy prędkość działania aplikacji - przesuwanie mapy, nawigacja po menu, wytyczanie trasy, czy też rekalkulacja zajmują teraz znacznie mniej czasu.

Ponadto w nowej wersji będą mogli Państwo: blokować określone odcinki drogi, oglądać całą trasę w trakcie nawigacji, kasować wszystkie dodane punkty trasy oraz wyszukiwać POI po kategorii.

Kolejne zmiany to: natychmiastowe zapamiętywanie dodanych punktów Ulubionych, dodanie zakładki TRASA oraz pewne modyfikacje graficzne.

Dziękujemy za wszystkie zgłaszane uwagi. Te, których nie zdołaliśmy uwzględnić tym razem, będą oczywiście wzięte pod uwagę przy następnych aktualizacjach. Pierwszą z nich planujemy udostępnić na początku przyszłego roku.

Jednocześnie informujemy, że jeszcze w grudniu tego roku dostępna będzie pierwsza aktualizacja danych mapowych rozszerzająca liczbę planów miast do 731 oraz uwzględniająca większość zgłaszanych przez Państwa poprawek.

Pozdrawiamy,

Zespół AutoPilota

www.AutoPilot.pl
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2006, 16:21:37 »
Cytat: "MaDuch"
Ja tą aktualizację robiłem kilka tygodni temu i też nie miałem problemów z ulubionymi.
Zgłoś to na stronie AutoPilota.

Wyjaśniło się, ulubionych nie wcięło,
po zainstalowaniu pierwszej wersji przeniosłem AP w inne miejsce,
insalator nowej tego nie zauważył i zainstalował AP do pierwotnej lokalizacji. W ten sposób miałem 2 wersje AP, starą i nową,
nowa nie widziała ulubionych które były w folderze ze starą.

Przy okazji, instalator bez sensu instaluje bez pytania wszystkie
wersje językowe i wersję VGA mimo, że mój PPC jej nie obsługuje.
Po wywaleniu tych śmieci (z mojego punktu widzenia)
folder z AP zmalał do 5.5MB.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2006, 17:45:28 »
Cytat: "nocny_m"
Przy okazji, instalator bez sensu instaluje bez pytania wszystkie wersje językowe i wersję VGA mimo, że mój PPC jej nie obsługuje.
Po wywaleniu tych śmieci (z mojego punktu widzenia)
folder z AP zmalał do 5.5MB.


Ciekawe - ja po aktualizacji mam zainstalowany tylko język polski i tylko jeden tryb pracy ekranu. Inna rzecz, że nie zmieniałem folderów. Może u ciebie właśnie tym jest to spowodowane??

No i choć logiczne, że po zmianie folderów zainstalował ci aktualizację w nowym, domyślnym folderze to ciekawe, że działały obie. Nie powinno tak być.

Napisz o obu tych sprawach do AutoPilota.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2006, 18:26:47 »
Szczerze?
Nie chce mi się. Na ostatnie 2 maile nie dostałem odpowiedzi,
czy choćby potwierdzenia że dotarły.
Wysłałem im kilka śladów, zgłosiłem kilka braków i błędów,
w tym tak kardynalny jak nawigacja rondem pod prąd,
poinformowałem, że więcej śladów (przynajmniej na razie)
nagrywał nie będę, bo jest to czynność niebezpieczna - zbyt absorbująca
uwagę kierowcy, wypisałem kilka cech programu, które powodują
że zgłaszanie uwag/błędów jest na tyle uciążliwe i zniechęcające,
że nie wróżę im szybkiego osiągnięcia jakości map na poziomie AM.
Nie podzielam też Twojego optymizmu
odnośnie rozwoju map - są jeszcze mocno 'surowe'
i programu (silnik AP to już wersja 6.4 więc nie taki znów noworodek).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

kichu1979

AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2006, 18:52:20 »
Nie jest to niestety odosobniony przypadek. Rowniez wysylalem do producenta AP dwa pytania na maila. Do dzis nie doczekalem sie odpowiedzi.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2006, 19:19:23 »
No cóż, nie wiem dlaczego nie dostaliście odpowiedzi, ponadto to nie moja sprawa.

Zniechęcenie po dwóch mailach, na które nie dostaliście odpowiedzi to grożny objaw, ale nie tyle dla AutoPilota, lecz paradoksalnie dla was.

Oczywiście AutoPilot może uruchomić automatyczną "sekretarkę" generującą odpowiedź typu "dziękujemy za przesłane ... bla bla bla". Wolelibyście to?? Ja nie, więc nie wiem co lepsze.

Z doświadczenia moge powiedzieć, że "inne wiodące proszki" dostają wiele maili od znacznie większej niż grono użytkowników AutoPilota grupy osób i ... niewiele sobie z tego robią, że o odpowiadaniu nie wspomnę. Więc co - oczywiście można się "oflagować i pójść na styropian" ale czy coś z tego wyniknie?? Chyba nie. Dlatego ja wolę pisać, wytykać, chwalić itp. itd. Licząc na odpowiedź, lub uwzględnienie próśb i postulatów choćby bez odpowiedzi.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 05, 2006, 20:25:35 »
Cytat: "MaDuch"
Zniechęcenie po dwóch mailach, na które nie dostaliście odpowiedzi to grożny objaw, ale nie tyle dla AutoPilota, lecz paradoksalnie dla was.

MaDuch, po co tak agresywnie? :(
Nie pisałem, że po 2 mailach ... to tylko uzupełniło zniechęcenie
spowodowane obsługą programu, która wymaga wiele samozaparcia
by angażować się w zgłaszanie błędów.
W AM potrzeba 1 przyciśnięcia klawisza żeby uruchomić/zatrzymać
zapis śladu, a zrobienie zrzutu ekranu to też tylko 1 klawisz,
bo AM nie blokuje dostępu do nieużywanych klawiszy sprzętowych
i pozwala przypisać im funkcje wedle uznania.
W drodze wymaga to tyle uwagi co włączenie świateł czy radia,
można to zrobić niemal mimochodem.
W AP musiałbym zapamiętać miejsce i sytuację,
a uruchomienie nagrywania śladu może się skończyć
w rowie, albo w kufrze pojazdu przede mną.

Cytuj
Oczywiście AutoPilot może uruchomić automatyczną "sekretarkę" generującą odpowiedź typu "dziękujemy za przesłane ... bla bla bla". Wolelibyście to?? Ja nie, więc nie wiem co lepsze.

Daje to przynajmniej pewność, że mail dotarł.

Cytuj
Z doświadczenia moge powiedzieć, że "inne wiodące proszki" dostają wiele maili od znacznie większej niż grono użytkowników AutoPilota grupy osób i ... niewiele sobie z tego robią, że o odpowiadaniu nie wspomnę...

Nie znam 'innych proszków' mam tylko doświadczenie z supportem AM
i nie mogę złego słowa powiedzieć. Na kilkaset
zgłoszonych poprawek dobrze ponad 90% jest zrealizowanych,
odpowiadają zawsze, często to nie jest tylko automat.
Może dlatego, że potrafię logicznie i jednoznacznie opisać
w pół zdania co jest do poprawienia?
Cytuj
Ciekawe - ja po aktualizacji mam zainstalowany tylko język polski i tylko jeden tryb pracy ekranu.

Ile zajmuje Ci Katalog z AP? Mój ma dokładnie 5.1MB
a miał sporo wiecej, ZTCP wywaliłem 'ręcznie'
~10 bibliotek językowych i chyba 2 wielkie pliki z VGA w nazwie,
słusznie (jak się okazało) uznając, że są dla mnie zbędne.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 05, 2006, 21:28:37 »
To nie było ani groźnie, ani agresywnie. A napisałem tak, bo jeśli ktoś się po dwóch mailach na które nie dostał odpowiedzi (cytuję bez domyślania się po ilu naprawdę) zniechęca to znaczy, że ... no nie chcę znów na agresywnego wypaść ;)

Swoją drogą piszesz, że na dwa nie dostałeś odpowiedzi tzn, że na ileś dostałeś. I ja tym bym się raczej cieszył.

Co do klawiszy sprzętowych masz absolutną rację, też mi brak możliwości ich wykorzystania, ale na klawiszach świat się nie kończy. Zastanów się na ile biorą w tobie górę przyzwyczajenia wynikające właśnie z używania AM, a na ile oceniasz AutoPilota?? Bo ja co chwila się łapię, że najbardziej AutoPilota właśnie do AM porównuję. I jest to oczywiste, bo przez długi czas nic tak naprawdę na polskim rynku oprócz AM nie było, więc wyznaczyła jakiś tam standard.

Ale czy to ma znaczyć, że tak ma być do końca dni i jeszcze jeden dzień dłużej?? Nie.

AutoPilot ma jakąś swoją wizję programu, zostaje jej wierny i albo się z tym pogodzimy, albo nie i wrócimy/przejdziemy do innych programów. W tym również AM.

Tylko nauczmy się to rozróżniać - ocenę od przyzwyczajenia.

Jak za jakiś czas pojawi się grupa ludzi, którzy nawigowania z programem na PPC nauczyli się na AutoPilocie to oni będą być może to samo mówili o AM czy Navigo.

A ja po prostu tak jak wielokrotnie to powtarzam - lubię mieć wybór. A AutoPilot z AM i Navigo zaczynają mi tą potrzebę zaspokajać. I o to mi przynajmniej chodzi.
Polecam Regulamin forum !!

*

kichu1979

AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2006, 22:04:42 »
Cytat: "MaDuch"
No cóż, nie wiem dlaczego nie dostaliście odpowiedzi, ponadto to nie moja sprawa.

Zniechęcenie po dwóch mailach, na które nie dostaliście odpowiedzi to grożny objaw, ale nie tyle dla AutoPilota, lecz paradoksalnie dla was.

Oczywiście AutoPilot może uruchomić automatyczną "sekretarkę" generującą odpowiedź typu "dziękujemy za przesłane ... bla bla bla". Wolelibyście to?? Ja nie, więc nie wiem co lepsze.


Wiesz co, to co na przyklad robi support SPB. Po otrzymaniu maila wiadomosc od sekretarki, ze zgloszenie zostalo zarejestrowane pod numerem takim i takim oraz podajace instrukcje kontaktu w razie,  gdybysmy na maila odpowiedzi nie otrzymali. To raz. A dwa to, ze na wysylane maile ktos faktycznie siedzi u nich i odpowiada. I czasem drazy problem, tak, ze az ja sam bylem zaskoczony.

Twoje tlumaczenie, ze oni nie odpowiadaja, ale co z tego skoro inni tez nie odpowiadaja, jest - szczerze mowiac i prosze nie brac tego osobiscie - do d*.

Jak nie zamierzaja odpowiadac na maile, to niech ich po prostu  nie podaja... problem z glowy. Spotkalem w swojej karierze i  mniejsze i wieksze firmy, ktore traktuja te forme kontaktu duzo powazniej. Trzeba tylko chciec.

To wszystko co piszesz o alternatywie i mozliwosci wyboru, zgadza sie. Ale jesli jakakolwiek firma w jakimkolwiek zakresie bedzie dawac ciala, to  nie ma w tym nic zlego, ze sie jej to wytyka. Nie bede chwalil tam, gdzie nie mam ku temu powodu. Tam gdzie mam, pochwal nie szczedze.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2006, 22:44:12 »
Cytat: "kichu1979"
Twoje tlumaczenie, ze oni nie odpowiadaja, ale co z tego skoro inni tez nie odpowiadaja, jest - szczerze mowiac i prosze nie brac tego osobiscie - do d*.

Jak nie zamierzaja odpowiadac na maile, to niech ich po prostu  nie podaja... problem z glowy.


Nie biorę tego osobiście tym bardziej, że nie o to mi chodziło, może tylko niezbyt dobrze to przekazałem. Ja wychodzę z założenia, że niech nawet nie odpowiadają, tylko niech słuchają tego co się do nich mówi, czytają to co sie do nich pisze i niech ROBIA to, o co się ich prosi. Choć oczywiście nie da się wszystkiego zrobić bo raz, że niewykonalne, dwa, że najprawdopodobniej by nie działało ;) A inni albo nie odpowiadają i nic nie robią lub odpowiadają i nic nie robią.

Tymczasem AutoPilot i jesgo zespół robi.

Tak, nie tylko AutoPilot to robi, Navigo też, i robią to te firmy szybciej, lepiej niż właśnie zespół AutoMapy robił i robi (jeśli pominąć tonące w mrokach przeszłości początki).

I ja z jednej strony mam nadzieję, z drugiej deklaracje, które ja traktuję (może naiwnie, ale taki już jestem) jako zobowiązania, ze tak będzie.

Bo wg mnie będzie. Inaczej tradycja, przyzwyczajenie, powszechna opinia i dostępność wersji pirackich weźmie górę i zarówno AutoPilot jak i Navigo zostaną ciekawym, ale marginesem rynku. A chyba nie o to im chodzi (zwłaszcza jeśli mają chociażby instynkt samozachowawczy :) )
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2006, 22:50:32 »
Cytat: "nocny_m"
Ile zajmuje Ci Katalog z AP? Mój ma dokładnie 5.1MB
a miał sporo wiecej, ZTCP wywaliłem 'ręcznie'
~10 bibliotek językowych i chyba 2 wielkie pliki z VGA w nazwie,
słusznie (jak się okazało) uznając, że są dla mnie zbędne.


A o który katalog dokładnie ci chodzi??

Bo folder AutoPilot na karcie SD w którym mam program ma 119MB, ale są w nim przecież wszystki mapy itp itd. Ponieważ na początku instalując AutoPilota dokonałem wyboru języka polskiego to mam w tym folderze tylko podfolder sounds_pl który ma 1,67MB.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 06, 2006, 00:08:30 »
Nie ten z mapami tylko z programem, w którym są pliki programu
(z navigator6.exe na czele  ;) ) i podkatalogi z ikonami, zapisanymi śladami i ulubionymi,  
to w nim miałem biblioteki językowe (nie głosy) i obsługę VGA
(jeden z plików miał chyba 2.2MB i nazwę gfxVGA.dll czy jakoś podobnie)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 06, 2006, 06:36:31 »
OK ten folder ma 8,3MB i masz rację, jest wypełniony plikami, które nie powinny się instalować po wyborze wersji językowej i sprzętowej.

Nie zwróciłem na to uwagi ponieważ testując program chcę go testować w takiej wersji w jakiej jest czyli bez zmian, a do tego przy karcie 4GB te kilka MB w jedną lub w drugą stronę mi nie robi różnicy.

Ale wpiszę to w pytania do wątku testowego.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 06, 2006, 10:24:36 »
Masz program files na karcie?
Nie pamiętam już, czy AP daje mozliwość wyboru folderu do instalacji programu (nie map).
Nawet  jeśli ją daje, ale domyślnie instaluje program w pamięci PDA w katalogu program files,
to te ponad 3MB (może jeszcze więcej?) ma znaczenie, bo większość,  jak sądzę,
mniej zaawansowanych użytkowników PDA zainstaluje AP w domyślnej lokalizacji.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 06, 2006, 10:29:01 »
Tak. Mam katalog program files na karcie, a w nim również AutoPilota.

Po prostu jak poszedłem do xpabla po pierwszą wersję testową AutoPilota to żeby było szybciej wgrał mi ją i uruchomił od razu na karcie, z czytnika. Instalacja programu dopuszcza taką, przez czytnik, moźliwość.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 07, 2006, 19:45:24 »
Oto treść maila, który dzisiaj dostałem od zespołu AutoPilota:

"Dziękuję za ciągłą pracę wkładaną w AutoPilota. Jest nam z tego powodu bardzo miło i jeszcze bardziej motywuje nas to do pracy.
 
Jednocześnie w naszym imieniu proszę podziękować wszystkim, którzy przekazali nam informacje o błędach w naszych danych.
Każde zgłoszenie traktujemy bardzo poważnie, mimo że może czasami nie odpowiadamy na maile.
 
Aktualizacja map AutoPilota powinna być dostępna w przyszłym tygodniu."

Pozostaje więc jeszcze chwilę zaczekać :)
Polecam Regulamin forum !!

*

kichu1979

AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 07, 2006, 20:40:40 »
I ja tym razem pochwale, bo po wczesniejszych rantach na tym forum w tym watku nagle dostalem odpowiedzi na wyslane przeze mailem mnie pytania :)

Brawo !!!

*

Offline mntkl

  • 10
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 11, 2006, 19:57:33 »
Nie wiem czy ktoś zauważył ale w nowej wersji AP nie potrafi wyznaczyć trasy z Łodzi do Łeby.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 11, 2006, 21:13:42 »
A jakieś bliższe szczegóły możesz podać??

Bo mnie bez żadnego problemu wytyczył trasę z Łodzi, ul Niciarniana do Łeby, ul. T. Kościuszki.
Polecam Regulamin forum !!

AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 12, 2006, 12:17:04 »
Z Łodzi do Łeby wylicza bez problemu. Spróbujcie jednak wyliczyć trasę do Świnoujścia. W mapach Autopilot "nie ma promów" i nie można wyliczyc trasy do części miasta położonej na wyspie Uznam. Pisałem do Autopilota. Obiecali, że w następnej wersji map poprawią.

*

Offline mntkl

  • 10
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 12, 2006, 12:50:34 »
U mnie trasa z Łodzi do Łeby prowadzi przez Nowy Dwór Mazowiecki do Mikoszewa gdzie znika na ul. Świbieńskiej a potem nagle  pojawia się w Czerwieńcu koło Lęborka i prowadzi już do Łeby.
Zupełnie bez sensu.
Tak jest  zarówno przy trasie szybkiej jak i krótkiej.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 12, 2006, 15:05:49 »
Cytat: "tctad"
Z Łodzi do Łeby wylicza bez problemu. Spróbujcie jednak wyliczyć trasę do Świnoujścia. W mapach Autopilot "nie ma promów" i nie można wyliczyc trasy do części miasta położonej na wyspie Uznam. Pisałem do Autopilota. Obiecali, że w następnej wersji map poprawią.


Ten problem promów jest znany już od dość dawna. Brakuje ich nie tylko w Polsce, ale również, a może właśnie przede wszystkim w Europie na mpach przejazdowych (patrz wątek testu, post z 07.10 na stronie 9).

Aktualizacja map, która powinna się ukazać w tym tygodniu ma, tak jak piszesz, sprawę "załatwić"
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AutoPilot - aktualizacja
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 12, 2006, 15:28:32 »
Cytat: "mntkl"
U mnie trasa z Łodzi do Łeby prowadzi przez Nowy Dwór Mazowiecki do Mikoszewa gdzie znika na ul. Świbieńskiej a potem nagle  pojawia się w Czerwieńcu koło Lęborka i prowadzi już do Łeby.
Zupełnie bez sensu.
Tak jest  zarówno przy trasie szybkiej jak i krótkiej.


Wiesz, coś jest nie tak. Wczoraj bez żadnego problemu wtyczył trase pomiędzy podanymi w tamtym poście punktami.
Dziś, zmieniłem punkt startowy na okolice Rzgowa i ... totalna kaszana  :wkurzony:

Dojechał do Grudziądza, potem skręcił zupełnie niepotrzebnie na północny wschód i ... wyprowadził mnie na wschód od Gdańska i tam zakończył pracę. A żeby było ciekawiej to pod Łebą wyrysował kawałek drogi na południe. Wieczorem zrobię zrzut ekranu i wkleję.

A może to zależy z którego punktu Łodzi wyznacza się trasę :?:  :?:  Ale dlaczego w takim razie aż tak zgłupiał?? Nie mam pojęcia  :worried:

Poćwiczę to w wolnej chwili.

DODANO: coś jest wogółe nie tak!! Przy tej (nie)wytyczonej trasie nie można uzyskać widoku całej trasy klikając na ekran (ikona cała trasa się nie pokazuje) tylko mogę zobaczyć ją korzystając z zooma. Buuu coś się sypie ??!!??
Polecam Regulamin forum !!