AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )

  • 46 Odpowiedzi
  • 31330 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 06, 2011, 09:52:38 »
W Polsce jest kiepsko z OSM, znacznie lepsza jest nasza rodzima darmowa UMP - publikowana w wersjach na Garmina i rosyjskiego Navitela.

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 06, 2011, 11:02:21 »
Sciągnąłem demo, dostałem kody ale niestety twierdzi że licencja wygasła, wysłanie emaila do nich powoduje zwrotkę o nieistniejącym emailu.
Paweł

Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 06, 2011, 11:52:39 »
Sciągnąłem demo, dostałem kody ale niestety twierdzi że licencja wygasła, wysłanie emaila do nich powoduje zwrotkę o nieistniejącym emailu.

Mam to samo, również wysłałem emaila, ale na adres ...@emapa.pl.
Na razie brak odpowiedzi.

Update 13.36
Ok. Dostałem nowy kod i działa  :ok:
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 13:36:48 wysłana przez Krzysio1968 »

*

Dżeju

Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 06, 2011, 17:42:46 »
(...) można kupić AutoMapę z dokładniejszą mapą(...)
Dokładniejsze mapy ? Mit AutoMapy jednak na niektórych działa, oczywiście aby rzetelnie porównać oba programy, to trzeba trochę na nich pojeździć.
Takie szybkie zestawienie:
Plusy:
- znaki drogowe
- wybór paneli pilota
- przezroczystość paneli
- wybór kolorystyki paneli
- brak uszczęśliwiania na siłę bzdetami typu SR i LD
- Komunikacja TCP/IP
- Opcja „Szukaj w Internecie”
Minusy:
- brak pikietażu
- grafika – u mnie na minus ale to rzecz gustu
- stabilność i szybkość pracy
Poniżej trochę zrzutów. Po dłuższym testowaniu napiszę coś więcej.

Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 06, 2011, 17:58:35 »
Nie mit Automapy tylko porównanie danych mapowych (w oderwaniu od programu nawigacyjnego). A porówniać można tu: www.targeo.pl (Automapa) i www.emapi.pl (Autopilot), oraz dla porównania trzeci Polski producent map: www.mapgo.pl (Imagis i MapaMap).

Połączone: Maj 06, 2011, 18:03:53
... a odnośnie zrzutów .... to z wersji demo ? A czy udało uzyskać Ci się w czasie symulacji trasy podpowiedzi asystenta pasa ruchu ?
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 18:03:53 wysłana przez jziemba »

*

Dżeju

Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 06, 2011, 18:29:29 »
To spróbuj (bez obrazy), to obiektywnie porównać: http://www.emapi.pl/emapi_opis/pl/zasoby_mapowe.php, http://www.targeo.pl/_Targeo_w_liczbach.html, http://www.mapgo.pl/system.php?site=o_mapgo.
Jedne są lepsze w jednym miejscu, drugie w innym, a trzecie jeszcze w innym. nocnyMarek porównuje to na bieżąco, a mit mitem pozostanie... Nie ma jednej bardzo dobrej ani wiodącej.

Zrzuty z symulacji trasy, zaś podpowiedzi nie uświadczyłem. W trasie jeszcze nie używałem.


Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 06, 2011, 19:51:12 »
Jak dla mnie najlepszą nawigacją jest rosyjski Navitel z darmową mapą UMP. Prosty, szybki, estetyczny, doskonale wyznaczający trasy. Jedynym problemem map UMP jest brak numeracji co utrudnia wyszukiwanie punktów docelowych po adresie. Dlatego szukam czegoś, niestety, komercyjnego.

Automapa odpada, mimo jakości map, ze względu na przerost formy nad treścią. MapęMap używałem ale rozczarowuje Imagis z wydawaniem wersji na PPC i problemem z zapisem wyznaczonych tras w PPC. Dlatego bardzo interesuje mnie Autopilot, zwłaszcza jeżeli będzie można, oprócz mapy Polski eMapy, podłączyć także darmową OpenStreetMap jakiegoś kraju europejskiego, tak jak to jest w mapFactor Navigator. Tylko ta cena ..... ale myślę, że jak sprzedaż nie będzie szła pojawią się jakieś ciekawe promocje.

A jeżeli chodzi o podejście producentów do jakości map to wystarczy popatrzeć na obecny przebieg (budowa ślimaków) skrzyżowania Al.Jerozolimskich i Łopuszańskiej. Tylko Automapa i UMP .......... się dostosowały  :)

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 07, 2011, 09:23:47 »
No i odpaliłem tego AutoPilota... katastrofa w kwesti map . Daleko szukać nie musiałem, Wilanów nie ma Al. Rzeczpospolitej, nieprzebudowane skrzyżowanie z Sobieskiego, brak aktualnych kierunkowości ulic. Brak ulic które były już w Automapie 4. Nie podoba mi sie numeracja przyklejona do drogi zamiast do budynków. Dzisiaj troche pojezdze i zobacze jak to wyglada w trasie.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 18:15:07 wysłana przez plesniak »
Paweł

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 07, 2011, 11:43:13 »
Cytat: Dżeju
nocnyMarek porównuje to na bieżąco...
Owszem porównuję, ale mapy Imagisu i Geosystems a nie eMapy.
Na temat aktualnych map eMapy nie mam jeszcze wyrobionego zdania.
Samo oglądanie map to za mało, eMapa zawsze była najbardziej szczegółową mapą, co wprawdzie robi znakomite wrażenie przy jej oglądaniu na ekranie,
ale tylko przy oglądaniu. Problemem starszych map eMapy była ich aktualność
i kategoryzacja, najlepsza szczegółowość map eMapy była jednocześnie
jej największym przekleństwem, nigdy nie można było mieć pewności
czy droga namalowana na mapie jest też drogą w rzeczywistości, czy nie jest
przypadkiem drogą gruntową, polną ścieżką, albo już tylko śladem na mapie
po jakiejś wiejskiej polnej drodze, która już od wielu lat nie istnieje.
I na to przede wszystkim zwróciłbym uwagę przy ocenie tej mapy.

Na razie jestem zaskoczony poziomem cen. 199 zł za mapę Polski
to bardzo dużo. MapaMapTop jest 50zł tańsza, a Automapa wprawdzie
oficjalnie jest droższa (229zł), ale po pierwsze cena zawiera roczną aktualizację map,
a po drugie to nie jest cena rynkowa, na rynku jest ona praktycznie o 20% tańsza,
a jak się trochę po nim rozejrzeć to można kupić i 30% tańszą.

Tak więc uważam że 200 zł za eMapę to bardzo dużo,  musiałaby być
równie 'bardzo dużo lepsza' od tego, co wcześniej sobą reprezentowała.
Jeszcze gdyby to była cena z wieczystą aktualizacją, to by to inaczej wyglądało.
A o aktualizacjach nie znalazłem ani słowa poza jednym, że nowy autoPilot
ma być zawsze o połowę tańszy dla posiadaczy starych licencji.

AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Dżeju

Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 07, 2011, 20:18:16 »
Owszem porównuję, ale mapy Imagisu i Geosystems a nie eMapy...
Tego nie pamiętałem, ale skoro nadszedł nowy AP, to może warto. Odnośnie aktualizacji AP, to w zakładce: http://new.autopilot.pl/o-programie/mapy/polska/, jest podane, że przez pierwszy rok aktualizacje są bezpłatne... nie podali tylko ile tych aktualizacji przewidują. 

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 07, 2011, 22:04:21 »
No fakt, jest tam tak napisane ... nigdy bym na to nie wpadł,
że zawartością mapy Emapy są jej (ponoć częste) aktualizacje  :shocked: :mrgreen:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 09, 2011, 07:24:32 »
Czy naprawdę mapy w AutoPilocie są mniej dokładne niż te na stronie eMapy ?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 09, 2011, 21:42:33 »
A kto tak twierdzi? W nowym AP powinny być te same albo jeszcze nowsze.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 10, 2011, 12:19:00 »
A twierdzi tak kolega "plesniak". Napisał, że w Autopilocie w Wilanowie nie ma ulicy Al.Rzeczpospolitej a na www.emapi.pl jest :)

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 10, 2011, 13:16:50 »
Wyraziłem się niejasno. Nie ma połączenia Sobieskiego, al. Wilanowskiej z al. Rzeczpospolitej i o to mi chodziło. W tym przypadku nieaktualność mapy zgodna jest z niekatualnością w internecie. Co ciekawe jest tam też zamiast połączenia z al. RP jakiś bzdurny wjazd w Arbuzową.
Aleja RP została otwarta we wrześniu 2010 roku. I jest obecnie głównym wjazdem na kilkutysięczne Miasteczko Wilanów i oczywiście do Świątyni Opatrzności Bożej :-)

Z innych błędów mapy zauwazyłem brak kierunkowości na Wiktorii Wiedeńskiej i Marconich choć tutaj przyznam że Autompa ta kierunkowść zrobiła dopiero po mojej interwencji (dosyć skomplikowany układ kierunkowości tam jest)
Paweł

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 10, 2011, 19:07:52 »
Chwilę pobawiłem się demo Autopiloto i to co mogę o nim powiedzieć:

- Jak dla mnie grafika programu nie jest zbyt atrakcyjna, ale jak już to zostało zauważone wcześniej jest to rzecz gustu i jednym może się podobać a innym nie.
- Opcji konfiguracji nie ma zbyt wiele, ale to akurat dobrze, bo są te najważniejsze a im mniej opcji tym mniejsza szansa popsucia programu.
- Z mapami w porównaniu z AM jest różnie, są miejsca gdzie mapy AP są o wiele dokładniejsze a są miejsca (np. w mojej miejscowości) gdzie te mapy są jeszcze 100 lat za murzynami.
- Najważniejsze czyli wyznaczanie tras też nie wyglądało ciekawie (przynajmniej na odcinkach, które testowałem), bywało, że trasa nie była wyznaczana w najlepszy sposób, może nie było tragedii, ale AM akurat na tych testowych odcinkach radziła sobie zdecydowanie lepiej i wyznaczała trasy rozsądniejsze (pomimo tego co się ostatnio czyta na temat AM i jej tras).

Do mnie Autopilot niestety na chwilę obecną nie trafia, może gdyby był tańszy byłby ciekawą alternatywą dla AM, ale przy obecnej cenie niestety, ale mogę go potraktować tylko jako ciekawostkę.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Dżeju

Odp: AutoPilot (czy ta aplikacja rozwija sie czy to juz raczej historia ? )
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 10, 2011, 20:47:53 »
Po paru jazdach mogę dodać, że w komunikatach głosowych występują sporadycznie błędy. Zaś za wielki plus AP, uznaję znaki drogowe (drogowskazy).