AP czy AM?

  • 11 Odpowiedzi
  • 4258 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Mr Groch

  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (I9000)
AP czy AM?
« dnia: Styczeń 03, 2007, 13:24:56 »
No wlasnie... Przymeirzam sie do
zakupu oryginalnej aplikacji do nawigacji po polsce...

Wstyd sie przyznac, ale wczesniej uzywalem starej, "lewej" wersji AM...

Problem w tym, ze nie wiem za bardzo co wybrac :) AM czy AP?
MapaMap z tego co slyszalem sie nie liczy w tym wyscigu...

Przede wszystkim zalezy mi na dokladnosci w mniejszych mniejscowosciach
i dobrze by bylo tez, by mapka zmiescila sie w romie PDA...

No i ofkoz cena ma tez znaczenie... Czy warto wydac wiecej
na AM? Czy to prawda ze tanszy AP jest lepszy od AM?

I jak wyglada sprawa z "supportem"... AM masz subskrypcje na
rok + mnostwo darmowych POI ze strony mobilne.net..  A co z AP?

Z gory dzieki :)

*

Dżeju

AP czy AM?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2007, 13:29:15 »
Optowałbym za AM - większa możliwość konfiguracji, no i baza POI  :)
Poziom map  AM i AP jest porównywalny, zaś MM (mam leagal 3.0 i trochę na nim jeździłem), to rzeczywiście porażka - to jest moja subiektywna opinia oczywiście :))

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
AP czy AM?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2007, 23:26:56 »
W temacie - lepiej mieć oba. Na szczęście dzisiaj miałem!

Włączam AP, a tu suprise - "Twoja licencja wygasła"

hahahahahaaaaaha  :D  

Mało nie pękłem ze śmiechu. Drugi, trzeci raz - to samo. Jestem w drodze do Wawy, której nie znam zupełnie, muszę się dostać do jakiegoś hotelu, co do niego jadę drugi raz w życiu,a  tu - klops! AP nie zadziała i zmuś go! Dostałem piany!!! Zero jakiegoś numeru tel do supportu, tylko się wyświetla numer "wygasłej" licencji i nic!

Włączyłem spokojnie AM i babcia miała niesamowitą, niepowtarzalną okazję powrotu do łask w glorii i chwale. Niestety, nie wytrzymała napięcia. Zawiesiła mi skutecznie system (coś, co mi się nie zdarzyło od kiedy zacząłem używać AP) na 5 min i zasypałem starowince reseta. Poskutkowało i już po 10 min ustawiania (mnogość ustawień - "błogosławieństwo"  :terrified:  AM) wyruszyłem w dalszą drogę.

Uważam nadal, że coś takiego jak z AP nie ma prawa się stać! Przecież to jakaś paranoja. Jakbym nie miał AM, to nie wiem, co by było, ale pewnie AP trafiłby natychmiast do kosza i w końcu kupiłbym coś porządnego (iGO lub TomTom???). A tak, pogonię ich trochę w supporcie i dalej poużywam AP w oczekiwaniu na AM4. Sądząc po opisach bety AM4, będzie jeszcze większy horror niż w AM3.

Niektórzy, nie obrażając nikogo, mają trochę spaczone pojęcie, do czego ma służyć program nawigacyjny.

Pozdro!
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

*

Offline Mr Groch

  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (I9000)
AP czy AM?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2007, 01:06:18 »
Zauwazylem, ze na stronie automapa.pl znajduje sie mapa online
i mzona sprawdzic dokladnosc mapy dla calej polski...

Musze przyznac, ze zrobilo to na mnie wrazenie... Dokladnosc
ulic w mojej miejscowosci przewyzsza AM we wszystkim! Srednio
3 razy wiecej ulic niz w starej "lewej" wersji AM, ktora do tej pory
uzywalem...

Jest mozliwosc sprawdzenia map AM tak jak ma to miejsce w
przypadku AP? Wiele by mi to pomoglo... Byc mzoe w nowej wersji
AM mapy juz sa bardziej dokladne...

Jak narazie sklaniam sie blizej ku kupnie AP :D
Jak wyglada sprawa supportu i licencji? Tez jets tylko na rok?
A dodatkowe POI mozna dokladac? Gdzies na necie znalazlem fotoradary...
Mozna takze inne dodawac?

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AP czy AM?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2007, 23:12:26 »
Cin2000 no to masz pecha z tą licencją ;) niestety ja też, choć innego rodzaju. Mnie licencja na szczęście nie wygasła, ale dziś po prawie miesiący nieużywania AutoPilota włączyłem go i usiłowałem wpisać jakąś nazwę i .... zawiesił się po tapnięciu na wybór Polska lub Europa bez Polski. Tapnąłem Polski i .... i mielił i mielił i nadal jeszcze mieli. Bo chcę zobaczyć ile jeszcze to będzie trwało. Żeby było śmieszniej - nie ma takiego problemu jak się tapnie na Europa bez Polski, otwiera się bez najmniejszych problemów.

Co do wątpliwości AP czy AM - to wg mnie przede wszystkim kwestia już istniejących przyzwyczajeń. Jak większość użytkowników najpierw długo jeździłem z AM więc dziś pomimo iż staram się tego nie robić to jednak (również) na AutoPilota patrzę przez pryzmat AM i moich z nią związanych przyzwyczajeń. Są to dwa zupełnie różne programy, choć zasada opieki nad użytkownikiem jest podobna. Kupujesz program - masz prawo do uaktualnień programu i map w ciągu roku. Różnią się ceną, no i (na plus AP) podejściem supportu. Moim zdaniem support AP reaguje dużo szybciej. Może dlatego, że nie musi wprowadzać 4 wersji programu ;)
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline baritone

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636
AP czy AM?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2007, 00:14:33 »
a ja z innej strony...
AM używam od pół roku, mieskam w Łodzi, dowiedziałem się, że wersja demo AP obejmuje moje miasto... więc z ciekawości zainstalowałem...
Mnie nie interesują tak bardzo wyszukane kruczki, czy milisekundy w obliczaniu tras, tak jak inni użytkownicy opisują na forach...
Jak dla mnie... program ma mi wskazać miejsce - mapa, zaprowadzić bez większych błędów, wskazać żądane przeze mnie POI i ma być funkcjonalny - nie zaskoczyć mnie niemiło...
Odpaliłem AP bez problemu... ale... za każdym razem ustawiać należy com gpsa... ponoć tylko w demo, mało tego... gaśnie podświetlenie nawet w trakcie nawigacji... ponoć nie tylko w demo... natomiast nawiguje dobrze, choć mnie deneruje, iż nawet jeżeli jedziemy przez kilka km prosto to na każdym większym skrzżowaniu powtarza... za 200 m prosto... potem prosto... a na kolejnym skrzyżowaniu to samo... a co gdy jedziemy przez centrum i mijamy tych skrzyżowań 20... trochę mnie to irytuje, ale podejście jest rózne, mój kolego uznał to za wielki plus programu, a też go testuje... widać co się komu podoba mnie to mniej... Natomiast menu, interface, ikonki... super... jasno, przejżyście... wyczuwam testując też AM4.2, że sporo ściągnięto, czy podobieństw jest właśnie z AP... to akurat na plus...
a co do AM... wszyscy wiedzą... jakoś mapki lepiej mi się podobają, prezentują obrysy budynków, przyzwyczajenie zwycięża... zdecydowanie na plus AM, choć AP nie jest zły, jednak jak dla mnie wydać ciut więcej na AM warto... dokładniejszy jak piszą inni, lepiej nawiguje i jakoś na moje skromne potrzeby zdecydowanie przyjaźniejszy... powtarzam, że nie testowałem czasów reakcji, obliczania tras itd... bo jak jadę gdzieś daleko to i tak staram się tyle czasu mieć więcej, żeby to wszystko powoli sobie ustawić... STOP WARIATOM DROGOWYM!
Aha, co ważne... AM4.2, do której dostęp będziemy mieć wszyscy mający licencję ważną na 3.X.X będzie miała wiele podobnych funkcji bajerkowych, dotyczących auta, spalania, czasu, jednym słowem... szczegóły, może mało przydatne, ale przyjemne, jak jest czas by się pobawić...
AM jak dla mnie 4+, AP 3+

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AP czy AM?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2007, 06:02:15 »
Cytat: "baritone"
... Odpaliłem AP bez problemu... ale... za każdym razem ustawiać należy com gpsa... ponoć tylko w demo ...


To chyba tylko w demo, piszę chyba bo nigdy dema nie uzywałem W wersji pełnej wszystko jest OK.

Cytat: "baritone"
...  gaśnie podświetlenie nawet w trakcie nawigacji... ponoć nie tylko w demo...


Problem znany od dawna nawet jak popatrzysz na ten wątek. Zresztą dotyczy nie tylko AutoPilota

Cytat: "baritone"
...  mnie deneruje, iż nawet jeżeli jedziemy przez kilka km prosto to na każdym większym skrzżowaniu powtarza... za 200 m prosto... potem prosto... a na kolejnym skrzyżowaniu to samo... a co gdy jedziemy przez centrum i mijamy tych skrzyżowań 20... trochę mnie to irytuje, ale podejście jest rózne, mój kolego uznał to za wielki plus programu, a też go testuje...


Sprawdź - może  masz w ustawieniach włączoną opcję więcej szczegółow. Jak ją wyłączysz będzie lepiej czyli mniej gadatliwie. Ale czy jest to dobry "ficzer" czy nie zależy raczej od potrzeby danej chwil/trasy, a nie jest to "wada" programu. Wolę to mieć i móc wyłączyć/włączyć niż nie mieć i musieć bawić sie zoomem w czasie jazdy.

Cytat: "baritone"
... a co do AM... wszyscy wiedzą... jakoś mapki lepiej mi się podobają, prezentują obrysy budynków, przyzwyczajenie zwycięża...


NO to zaraz przestanie zwyciężać bo w AM4 obrysów budynków nie ma przecież. Co do mapek to o gustach się nie dyskutuje...

Cytat: "baritone"
... aha, co ważne... AM4.2, do której dostęp będziemy mieć wszyscy mający licencję ważną na 3.X.X będzie miała wiele podobnych funkcji bajerkowych, dotyczących auta, spalania, czasu, jednym słowem... szczegóły, może mało przydatne, ale przyjemne, jak jest czas by się pobawić...
AM jak dla mnie 4+, AP 3+


No to w tym momencie czegoś nie rozumiem, Cieszysz się, że AM 4 ma/będzie miała funkcje, możliwości AP i ... coś mi tu nie gra.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline baritone

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636
AP czy AM?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2007, 15:29:48 »
wyrwany od odpowiedzi!
zaraz zaraz...
po 1. to chyba nie może być budynków zaznaczonych w wersji beta AM, bo nie mapy testujemy, tylko program - a skoro prawo testów dostali nie tylko zarejestrowani i pełnoprawni (opłaceni) użytkownicy, to na chłopski mój rozum mapy muszą być maxymalnie zubożone... Nie wydaje mi się, by praca zaznaczania obrysów kilku milionów budynków (jak chwalą się na stronach) w AM 3.x... poszła na marne... to byłoby bez sensu, nie sądzisz??
a po 2. Owszem, jeżeli wygląd menu i obsługa, ikonki, grafika, klawiaturka, dodatkowe bajerki w ustawieniach będą podobne w AM 4 lekko jakby z AP to jasne, że się cieszę... bo jako zarejestrowany użytkownik AM wymagam aby program `szedł` w dobrą stronę... a to chyba wg mnie przyjamniej ruch w tę stronę... a skoro ta strona programu AP podoba mi się, to czemu z dobrych wzorców nie czerpać?
i po 3. Co do wyłączenia szczegółowej nawigacji... jeżeli jest ta opcja, to owszem masz rację, lepiej mieć i wyłączać niż nie mieć... ale ja się nie doszukałem w swoim AP demo takiej możliwości, lecz... postudiuję jeszcze, dzięki za pouczenie :D

*

tramp

AP czy AM?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2007, 15:51:51 »
Cytat: "MaDuch"
Sprawdź - może  masz w ustawieniach włączoną opcję więcej szczegółow. Jak ją wyłączysz będzie lepiej czyli mniej gadatliwie. Ale czy jest to dobry "ficzer" czy nie zależy raczej od potrzeby danej chwil/trasy, a nie jest to "wada" programu. Wolę to mieć i móc wyłączyć/włączyć niż nie mieć i musieć bawić sie zoomem w czasie jazdy.


no dobra duszku  :) ale pytanie czy ta opcja odnosi się tylko do komunikatów głosowych czy też także, jak np. podejrzewam, do stopnia szczegółowości mapy w nawigacji (dalej zmniejszać nie możemy - już teraz nie widać kompletnie nic :)) ) czy coś takiego  :?:  :?:

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AP czy AM?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2007, 16:15:35 »
Cytat: "baritone"
wyrwany od odpowiedzi!
zaraz zaraz...
po 1. to chyba nie może być budynków zaznaczonych w wersji beta AM, bo nie mapy testujemy, tylko program - a skoro prawo testów dostali nie tylko zarejestrowani i pełnoprawni (opłaceni) użytkownicy, to na chłopski mój rozum mapy muszą być maxymalnie zubożone... Nie wydaje mi się, by praca zaznaczania obrysów kilku milionów budynków (jak chwalą się na stronach) w AM 3.x... poszła na marne... to byłoby bez sensu, nie sądzisz??


Żaden z dostępnych (poza AM) programów nawigacyjnych nie oferuje obrysów budynków. AutoMapa Polska w wersjach 3.x była pod tym względem fantastycznym wyjątkiem.

Czy sądzisz, z drugiej strony, że wprowadzą na rynek produkt, którego część polska nie będzie jednolita z częścią europejską?? Ja tak nie sądzę.

Do tego nie sądzę, żeby AutoMapę był stać (finansowo i organizacyjnie) na zrobienie obrysów budynków w całej Europie.

I dlatego mam dziwne ;) przekonanie, że gdy wprowadzą wersję 4 to w niej obrysów nie będzie.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
AP czy AM?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2007, 16:23:03 »
Cytat: "tramp"
czy ta opcja odnosi się tylko do komunikatów głosowych czy też także, jak np. podejrzewam, do stopnia szczegółowości mapy w nawigacji (dalej zmniejszać nie możemy - już teraz nie widać kompletnie nic :)) ) czy coś takiego  :?:  :?:


Włączenie opcji "więcej szczegółów" powoduje, że nie dość, że przed każdym miejscem w którym możliwe jest zjechanie z wyznaczonej trasy zoom pokazuje maksymalne zbliżenie tego miejsca (skrzyżowanie) wyświetlając przez nie wyznaczony kierunek jazdy to jeszcze właśnie przed każdym takim miejscem słychać odpowiedni komunikat głosowy (najczęściej jest to w tej sytuacji informacja, że dalej jedź prosto). W niektórych sytuacjach jest to bardzo porządane (małe wąskie uliczki starych miast przez które trzeba gdzieś dotrzeć) w innych wręcz przeszkadza (jazda kilkaset km prostą drogą przerywana przy każdej wiejskiej szosie).

A czy na pewno nic nie widać na mapie?? Nie wiem, ja na AutoPilocie przejechałem już sporo kilometrów i nie dość, że "parę" rzeczy widziałem to i trafiałem gdzie chciałem.
Polecam Regulamin forum !!

*

tramp

AP czy AM?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2007, 16:46:29 »
ok czyli mogę wyłączyć natychmiast tą wyjątkowo denerwującą opcję, która w żadnym innym ludzkim programie nie istnieje dlatego, że jeśli lecimy prostą drogą i jest czyste skrzyżowanie 90st (bo bywają trudniejsze przypadki) to nie ma żadnego sensu zawrać nam głowy NAWET w labiryncie małych uliczek wielkich miast także jest to NIEPOŻĄDANE
nawiasem mówiąc ja bym tej opcji tak nie nazwał bo ta nazwa jest myląca

nawigacja ma nas prowadzić w razie manewru EWENTUALNIE zagrożenia pomyłki i zjechania - ALE to w przypadkach "trudnych" a nie na każdym banalnym skrzyżowaniu
NATYCHMIAST wyłączam to badziewie ALE rozumiem, że zoomy i komunikaty pozostaną w przypadku standardowych manewrów trasowych  :?:

co do nawigacji muszę oddać honor AP - robi to w miarę i można ten program w miarę polecić
zadziwiają mnie jednak
- ogrom miejsc gdzie jest horror na mapie i dane gorsze niż mapy Teleatlasu / Navteq (to jest dopiero)
- olbrzymi bajzel z POI, jest ich wiele w miejscach gdzie nigdzie ich nie było
- szerokości dróg, wielkości czcionek, wielkość zoomu - to jest wszystko do wyczyszczenia bo woła o pomstę do nieba - ALE od razu dodam, że testuję to na VGA a podobno to cecha tego programu, że tak obsługuje jedyne słuszne wyświetlacza - powiem tylko jedno - w trakcie nawigacji wije się cieniutka malutka droga, ikony jak szpilki a nazw bocznych ulic nie można odczytać nawet sprzed 10cm od ekranu
i tak sobie jedziemy, jedziemy i jedziemy i jeszcze gaśnie ekran :))))
tragedia

na dzień dzisiejszy żądałbym z tytułu niewłaściwej obsługi ekranu zwrotu pieniędzy - choć jednak muszę przyznać, że silnik pepików ma potencjał