A co z demo??

  • 55 Odpowiedzi
  • 14417 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
A co z demo??
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 12, 2006, 13:05:15 »
Nie bierzecie pod uwagę jeszcze jednej możliwości. Otóż ja spotkałem sprzedawcę który udostępniał do testów na kilka dni PDA z zainstalowaną aplikacją (oczywiście za stosowną kaucją), co pozwalało na bardzo dobre przetestowanie programu. PDA było dosyć wiekowe co by mieć pewność że zarówno starsze jak i współczesne modele dadzą sobie radę.

I pewnie nie jednego takiego sprzedawce w Polsce się znajdzie.

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
A co z demo??
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 12, 2006, 14:56:03 »
Cytat: "emisiu"
Nie bierzecie pod uwagę jeszcze jednej możliwości. Otóż ja spotkałem sprzedawcę który udostępniał do testów na kilka dni PDA z zainstalowaną aplikacją (oczywiście za stosowną kaucją), co pozwalało na bardzo dobre przetestowanie programu.


Zgadza się, ale niestety nie każdy PDA sobie poradzi, może sobie nie poradzić.I nie ważne czy jego był wiekowy czy nie.Mógł nie mieć żadnej innej aplikacji zainstalowanej na nim,czysto w systemie,mnóstwo pamięci więc i program śmigał.Pomimo,że wielu z nas przykładowo będzie chciało mieć AP na Mio168/169 to każdemu z nas program  bedzie(może) zachowywać się inaczej.

Ale opcja jako test w miejscu zakupu mogłaby zaistnieć.
Pozdrawiam - Jarek

A co z demo??
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 12, 2006, 15:13:55 »
Jarojaw. W ten sposób rozumując to po co demo wybranego obszaru. To jedynie kilkaset kilo/parę mega. Skąd wiadomo jak będzie działać kompletna mapa ważąca kilkadziesiąt/kilkaset mega?

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
A co z demo??
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 12, 2006, 15:24:06 »
Może masz racje.
Mapy instalujesz na karcie pamięci, pamięć wewn. potrzebna ci tylko do obsługi wyznaczania,obliczania tras, rekalkulacji tras i wyświetlania aktualnej mapy/pozycji.Jak masz niewiele wonej pamięci to nawet iGO potrafi zamulić cały system.
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
A co z demo??
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 14, 2006, 18:43:41 »
Cytat: "sebog"
Wersja demo ma być dostępna do końca tygodnia.
Informacja będzie dostępna na stronie www.autopilot.pl

Planowany okręg łódzki


Mamy już czwartek ! :D
Jutro już Demo  :)) - zobaczymy!
Będzie to pierwsza obietnica, którą (nie)lub(dotrzyma) AP - doczekać sie nie mogę  ]:>
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline margielm_

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
A co z demo??
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 14, 2006, 19:55:51 »
"zwyczajowo" ostatni dzień tygodnia to niedziela, W religii chrześcijańskiej ostatnim dniem tygodnia jest sobota.   więc tak nie do końca jest z tym jutrem jak piszesz :)

*

Offline cin2000

  • ****
  • 509
  • Płeć: Mężczyzna
A co z demo??
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 14, 2006, 20:05:11 »
Tak samo jak Am nie napisała jesienią którego roku wypuszczą 4.0, tak demo AP wyjdzie pod koniec tygodnia 52-go. :D

No i będę musiał wyjechać do Łodzi...
"Istnieją 3 typy ludzi: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją liczyć."

A co z demo??
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 14, 2006, 22:42:46 »
Powinno być demo KAŻDEGO programu komputerowego! Co mnie obchodzi ile kosztuje zabezpieczenie. Normalną sprawą jest to,że jak daje za cos moje pieniądze to chce to najpierw sprawdzić! Kiedyś w PRL-u też było tak ,że do mierzenia dawali tylko jeden but...

*

Offline margielm_

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
A co z demo??
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 14, 2006, 22:58:11 »
Cytat: "piotrekbb"
Powinno być demo KAŻDEGO programu komputerowego! Co mnie obchodzi ile kosztuje zabezpieczenie. Normalną sprawą jest to,że jak daje za cos moje pieniądze to chce to najpierw sprawdzić! Kiedyś w PRL-u też było tak ,że do mierzenia dawali tylko jeden but...


hmm.. trochę nie rozumiem twojego oburzenia.. mamy wolny rynek, kto chce daje demo, kto nie chce nie daje. Nikt Cię nie zmusza do kupienia tego programu, a skutki biznesowe takiej dezycji odczuje sama firma.

A co z demo??
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 15, 2006, 00:27:55 »
Cytat: "piotrekbb"
Powinno być demo KAŻDEGO programu komputerowego!

Jasne. A w kinie powinniśmy płacić dopiero po obejrzeniu filmu. Nie podobał się - nie płacimy  :D

Generalnie oczywiście masz rację, że byłoby miło. Pamiętaj jednak, że mapa to nie program lecz DANE. O ile się nie mylę ma być demo PROGRAMU o nazwie AutoPilot - prawda ? Zatem jest OK !

Tak jak napisał margielm_ jeżeli takie demo jest nie wystarczające i nie rozwieje Twoich wątpliwości - po prostu nie kupuj. A tak na marginesie - co mają powiedzieć nabywcy urządzeń dedykowanych typu TomTomGO czy Garmin ? W ogóle dostają kota w worku.

A co z demo??
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 15, 2006, 09:23:07 »
Cytat: GPS maniak
Cytat: "piotrekbb"
Powinno być demo KAŻDEGO programu komputerowego!

Jasne. A w kinie powinniśmy płacić dopiero po obejrzeniu filmu. Nie podobał się - nie płacimy  :D

quote]

Czyli mapy papireowe też powinny byc zafoliowane w księgarni? kupujesz taka mapę idziesz w góry a tu zonk nie ma szlaku itp.

A co z demo??
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 15, 2006, 10:41:26 »
Cytat: "GPS maniak"

Jasne. A w kinie powinniśmy płacić dopiero po obejrzeniu filmu. Nie podobał się - nie płacimy  :D


Faktycznie to niezbyt trafne porownanie  :(

Wlasnie stanalem przed zakupem programu nawigacyjnego. Zastanawiam sie pomiedzy Automapa i Autopilotem. Z pierwszego programu mialem juz okazje korzystac. Niestety bylem "zmuszony" sprawdzic wersje piracka Automapy, poniewaz ze strony AM mozna sciagnac tylko demo z mapa Zakopanego, a ja mieszkam w Poznaniu.
Teraz czekam grzecznie na demo Autopilota, ale jezeli wypuszcza demo podobne funkcjonalnoscia do AM, to dam sobie spokoj i kupie sprawdzony program, czyli legalna wersje AM. Niestety nie kupie programu bez mozliwosci sprwdzenia go wczesniej na moim sprzecie.
Oczywiscie mozna wychodzic z zalozenia, jak ci sie nie podoba demo z wycinkiem Polski to nie kupuj i tyle, ale to chyba producentowi AP powinno zalezec na pozyskaniu klienta, a nie odwrotnie.

Pozdrawiam
Glider33

EDIT: No i po problemie, poniewaz wlasnie ukazalo sie demo Autopilota tylko z okregiem Łódzkim  :kill:

A co z demo??
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 15, 2006, 12:12:09 »
Cytat: "piotrekbb"
Czyli mapy papireowe też powinny byc zafoliowane w księgarni? kupujesz taka mapę idziesz w góry a tu zonk nie ma szlaku itp.

Skoro jesteś w stanie porównać w sklepie mapę z rzeczywistością tzn. znasz układ wszystkich szlaków - to po co kupować mapę ?  ;)  W ogóle to złe porównanie. Dla mnie papierowa mapa turystyczna może być zafoliowana  :)  I tak w księgarni nie jestem w stanie sprawdzić rzetelności jej treści. Dla każdego większego pasma górskiego w Polsce mam po kilka map. WZKart, Compass, DEMART, Harmanec itp. Nie uwierzysz jak te mapy różnią się pomiędzy sobą układami szlaków i innymi informacjami !!!

Wracając do AP. Nawet jeżeli miałbyś do dyspozycji (powiedzmy mieszkasz w Łodzi) wersję testową swojego regionu, czy na tej podstawie jesteś w stanie wydać opinię na temat jakości map dla całej Polski ? Ba ! Nawet gdybyś miał całą Polskę - sprawdzisz milion adresów ? Oczywiście że nie. Ogólny pogląd można już sobie wyrobić na określonym wycinku, zatem demo jednego regionu wystarczy w 100%. Demo ma przede wszystkim pokazać czy odpowiada nam interfejs i filozofia programu. Albo odpowiada i kupujesz, albo nie odpowiada i nie kupujesz.

Nikt przed zakupem samochodu, butów czy TV nie daje Tobie tego sprzętu na 2 miesiące do domu. Prawda ? Owszem możesz przymierzyć buty, są jazdy próbne itp. ale co Tobie daje - przed zakupem - jedna czy choćby trzy jazdy testowe samochodem ? Niewiele. Co Tobie daje 3-4 godzinna zabawa TV w sklepie ? Też niewiele. To jak - w praktyce - przy dłuższym użytkowaniu sprawdzi się dany model bryczki, papcia czy dany TV dowiesz się niestety dopiero po dłuższej eksploatacji. To samo z nawigacją. Zawsze w jakiś sposób kupujesz kota w worku. I dobrze. Inaczej życie byłoby nudne  ;)

Jeszcze raz wracam do najpopularniejszych na zachodzie rozwiązań jakimi są urządzenia dedykowane. To się po prostu kupuje w marketach lub na ebay. Prawie nikt tego nie testuje  :))

A co z demo??
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 15, 2006, 12:25:39 »
dla mnie demo z wycinkami ma sens. pod jednym warunkiem. po jednej dzielnicy w kazdym duzym miescie. nie wiem czy to duzy problem zrobic takie demo. ale mysle ze to by bylo dobre rozwiazanie. jakas mala dzielnica w kazdym dawnym miescie wojewodzkim. wiekszosc z nas (chyba) mieszka w takich miastach, a dl reszty to chyba nie problem podjechac (zakladam ze maja samochody skoro chca testowac program do nawigacji). gdyby w krakowie dac ruczaj czy krowodrze, czy kawalek huty to zupelnie do testow wystarczy. a w du..e mam jechac do lodzi :)

A co z demo??
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 15, 2006, 12:27:00 »
Cytat: "GPS maniak"

Nikt przed zakupem samochodu, butów czy TV nie daje Tobie tego sprzętu na 2 miesiące do domu. Prawda ? Owszem możesz przymierzyć buty, są jazdy próbne itp. ale co Tobie daje - przed zakupem - jedna czy choćby trzy jazdy testowe samochodem ? Niewiele. Co Tobie daje 3-4 godzinna zabawa TV w sklepie ? Też niewiele. To jak - w praktyce - przy dłuższym użytkowaniu sprawdzi się dany model bryczki, papcia czy dany TV dowiesz się niestety dopiero po dłuższej eksploatacji. To samo z nawigacją. Zawsze w jakiś sposób kupujesz kota w worku. I dobrze. Inaczej życie byłoby nudne  ;)


A jednak mozna - patrz przyklad NAVIGO2.

Pozdrawiam
Glider33

A co z demo??
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 15, 2006, 13:11:08 »
Cytat: "glider33"
A jednak mozna - patrz przyklad NAVIGO2.

To nie do końca tak. Wg zapewnień Zespołu Nawigo - oni nie chcą (może nie mogą ?) konkurować z "wiodącymi proszkami" na rynku.
A chcąc sprzedawać tani, bez fajerwerków i chyba nie do końca dopracowany chociaż już nieźle działający produkt  trzeba stosować inne metody sprzedaży. W tym właśnie takie jak zastosowało Navigo.

Moim zdaniem dzisiaj, AutoMapa nie musi dawać dema. Jest na tyle popularna i ma na tyle ustaloną markę, że można ją kupić w ciemno. Być może za jakiś czas tak samo popularny będzie AP ? Po prostu, dobre produkty nie muszą być promowane na wszystkie sposoby.

Jeszcze raz daję porównanie do innych dziedzin. Czy kupując samochód też robisz jazdy próbne na wszystkich markach i modelach sprzedawanych w Polsce ? Nie. Tak samo nie widzę potrzeby testowania każdego softu do nawigacji. Podstawowe różnice pomiędzy "wiodącymi" można poznać z najprostszego choćby Dema.

Oczywiście nie neguję tego, że byłoby miło gdyby takie w pełni funkcjonalne dema były. Ale jako user Garmina w ogóle nie mam takiej możliwości i ........ wcale nie narzekam.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
A co z demo??
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 15, 2006, 14:31:56 »
Cytat: "GPS maniak"
Moim zdaniem dzisiaj, AutoMapa nie musi dawać dema...


I tu Twoje zdanie chyba zbiega się ze zdaniem AM,
bo mieścina Zakopane jest, moim z kolei zdaniem,
jednym ze słabiej zrobionych planów szczegółowych.
Może to i celowe, by przesadnie nie zawyżać oczekiwań?;-)))
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

A co z demo??
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 15, 2006, 16:41:06 »
Cytat: "GPS maniak"
Cytat: "glider33"
A jednak mozna - patrz przyklad NAVIGO2.

To nie do końca tak. Wg zapewnień Zespołu Nawigo - oni nie chcą (może nie mogą ?) konkurować z "wiodącymi proszkami" na rynku.
.


W imieniu Zespołu Navigo protestuje. Nigdy takiego oświadczenia nie złożylismy. Wręcz przeciwnie, mamy ambicje konkurować i zając poczesne miejsce wśród rodzimych producentów.
Nowość polega na tym że my udowadniamy że dobra aplikacja nawigacyjna nie musi kosztowac 400 - 500 PLN.

*

Offline dabek0312

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO
A co z demo??
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 15, 2006, 21:26:05 »
Cytat: "REDCor"

W imieniu Zespołu Navigo protestuje. Nigdy takiego oświadczenia nie złożylismy. Wręcz przeciwnie, mamy ambicje konkurować i zając poczesne miejsce wśród rodzimych producentów.
Nowość polega na tym że my udowadniamy że dobra aplikacja nawigacyjna nie musi kosztowac 400 - 500 PLN.

Czy należy to rozumieć jako zapowiedź poprawienia map do poziomu "wiodących proszków na rynku" ?  ;) . Nie mam na myśli w tej chwili ilości błędów bo te będą zawsze, ale bardziej chodzi mi o poziom szczegółowości. No i także o szybkość aplikacji. Niestety oprócz błyskawicznego wyznaczania tras, engine jest nie do zaakceptowania. Przynajmniej dla mnie.

A co z demo??
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 16, 2006, 00:15:37 »
Cytat: "REDCor"
Nigdy takiego oświadczenia nie złożylismy. Wręcz przeciwnie, mamy ambicje konkurować i zając poczesne miejsce wśród rodzimych producentów.

Przepraszam.  Był to nieco niefortunny skrót myślowy. Na całe szczęście podobnie skróty myślowe trafiają się i Wam:
.... Natomiast sam soft ma być prosty, tani i efetywny ....
Widocznie coś innego rozumiemy przez zwrot: "prosty soft" i słowo: "konkurowanie". Nie da się przecież porównać funkcjonalności prostego Garmina i3 (cena 1000 PLN) z funkcjonalnością zaawansowanych odbiorników tej samej firmy np. z topowej serii SP7xxx (cena 6000 PLN) Prawda ? To są dwa różne światy, adresowane do dwóch różnych grup odbiorców. Te odbiorniki nie mogą ze sobą konkurować na tej samej płaszczyźnie, a odzwierciedleniem różnic w tych odbiornikach jest różnica w cenie. Podobnie z softem. Albo chcecie robić soft zaawansowany konkurujący z innymi produktami o wyrobionej marce, albo tani, prosty soft - spełniający swoje zadanie, ale adresowany do mniej wymagającej grupy userów. Wczytując się w "ducha" postu, z którego pochodzi w.wym. cytat widać wyraźnie, że Waszym celem jest właśnie pozyskanie tych mniej wymagających klientów. Przynajmniej ja tak to odebrałem.

Widocznie źle oceniłem tego "ducha postu". Przepraszam.

A co z demo??
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 17, 2006, 20:55:07 »
Cytat: "REDCor"
W imieniu Zespołu Navigo protestuje. Nigdy takiego oświadczenia nie złożylismy. Wręcz przeciwnie, mamy ambicje konkurować i zając poczesne miejsce wśród rodzimych producentów.
Nowość polega na tym że my udowadniamy że dobra aplikacja nawigacyjna nie musi kosztowac 400 - 500 PLN.


Ten post wywołał we mnie radość, ale do rzeczy. Protestowanie, na takiej grupie jak nasza jest podobne do krzyczenia przekupek na bazarze. Prosta sprawa - należy zrobić to czego oczekują użytkownicy, co celnie wypunktowują w innych postach. Co do tej nowości to udowodniliście mi że można mieć bardzo śmiałe podejście do klienta, i mimo że nie kupuje Logo, to zakupiłem (żona miała ubaw) i przejechałem się z tą aplikacją. Powiedzmy krótko dobra to ona nie jest (dostateczny minus), ale spokojnie mogę sobie wyobrazić że będzie dobra , a nawet bardzo dobra. To czy tak się stanie zależy jedynie od WAS, bo użytkownicy dają Wam to co trzeba - mówią konkretnie co ich boli - pytanie co WY z tym zrobicie. Cieszy mnie to, że macie ambicje by konkurować - trzymam za Was kciuki, żeby starczyło Wam energii. Podajcie plan wydań aplikacji i co będziecie zmieniać i jakie macie priorytety, bo w obecnym stanie to nawet się nie rejestruje.

pozdr
Sebastian

A co z demo??
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 18, 2006, 08:49:49 »
Cytat: "GPS maniak"
Cytat: "piotrekbb"
Czyli mapy papireowe też powinny byc zafoliowane w księgarni? kupujesz taka mapę idziesz w góry a tu zonk nie ma szlaku itp.

Skoro jesteś w stanie porównać w sklepie mapę z rzeczywistością tzn. znasz układ wszystkich szlaków - to po co kupować mapę ?  ;)  W ogóle to złe porównanie.


Jestem w stanie stwierdzić czy mapa spałnia moje oczekiwania np. Znam bardzo dobrze sieć drogową w grecji w Grecji i po otwarciu mapy paierowej wsklepie jestem w stanie powiedzieć czy jest dokładna czy nie zerkając na klika punktów. Nie interesuje mnie oświadczenie producenta softu przykładowo : 82% pokrycia bo ja mogę  jechać w te brakujące 18%
Jeśli mógłbym zerknąć na pokrycie map w programie miałbym możliwość sprawdzenia danego rejonu.

*

Offline majki2

  • ***
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A636, Samsung Galaxy SII, SE P1i
A co z demo??
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 18, 2006, 09:36:43 »
Cytat: "GPS maniak"
Ogólny pogląd można już sobie wyrobić na określonym wycinku, zatem demo jednego regionu wystarczy w 100%. Demo ma przede wszystkim pokazać czy odpowiada nam interfejs i filozofia programu.


Ale jak sobie wyrobić pogląd skoro można tylko pooglądać program, bo przetestować się go nie da, chyba nie będzie ktoś jechał specjalnie na drugi koniec Polski żeby sprawdzić czy program sprawnie działa w trybie nawigacji, czy się nie zacina, zawiesza, dobrze rekalkuluje trasę itp. itd.
Na screenschotach Navigo 2 też ładnie wyglądało a jak je porównałem w swoim mieście do AM to stwierdziłem że to totalna kicha i nie zaryzykuję jazdy w nieznany teren z tym softem. Zwłaszcza że jeździłem z AM po różnych miastach i wiem co mi się podobało a czego nie ma w Navigo 2. Choć o tym to się można było przekonać nawet bez nawigacji próbując cokolwiek pooglądać na mapie.

*

Offline marek216

  • **
  • 143
    • odblokowanie nawigacji
  • Sprzęt: Palm m515 , MIO 168, Thomson GPS420, BlackBerry 8320, Thungsten T5
A co z demo??
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 24, 2007, 01:34:07 »
do testów :
http://***************************************


Jeszcze raz tak sie popiszesz i wylatujesz z tego forum  :wkurzony:
Claude
Sprawdź moje www !

*

tramp

A co z demo??
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 24, 2007, 11:34:23 »
lol, Czy leci z nami pilot ? :))
(administrator)

*

olmeca

A co z demo??
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 24, 2007, 13:06:39 »
widze ze kolega marek216 jest z nami od niedawna i jeszcze nie bangla do konca tej milej laktury ]:>